Jump to content

Żyd


Schwarze Seele
 Share

Recommended Posts

Witam, pisze tu bo nie wiem za bardzo co mam o tym myslec.

 

Snilo mi sie, ze mielismy z uczelni jakis wyjazd nad morze na wakacje, pojechalismy. Ale gdy szlam juz nad morze, zostalam zabrana przez jakiegos rabina na jakis dziwny chrzest i zostalam ochrzczona jako Żydówka. co lepsze - pozniej bylam na zajęciach, dokladnie takich jak odbywają sie na uczelni, widzialam tam nawet pare osob z mojego obecnego kierunku, jednak zajęcia te prowadzone byly w języku hebrajskim, który, o dziwo, rozumiałam!

 

zaznaczę, że nigdy nie uczylam sie języka hebrajskiego.. Nie wiem czy kiedykolwiek nawet go słyszałam

 

bardzo prosze o interpretacje, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Twój sen jest snem który można rozpatrywać na wileu płaszczyznach ale postaram ci sie wyajśnić poszczególne symbole co pomoże przybliży tobie znaczenie snu.

Wyjazd - może symbolizować podróż lub zmianę otoczenia. Pisałaś że pojechałaś z ludźmi z uczelni co moze symbolizować jakąś zmianę związaną z ludźmi np: zmina grupy ćwiczeniwoej ze względu na specjalizację itp. Rabin to osoba duchowna a w snach ksiądz (rabin) ozncza przeważnie osobę urzędową zaś w przypadku uczelni moze oznaczać dziekana. To że cie zabrał moze swiadczyć o tym że być moze dostaniesz lub już dostałaś jakąś propozycję np: wyjazd na praktyki studenckie, idywidualny tok studiów lub cos w tym rodzaju. Dochodzimy do niespójności - religia żydowska jest religią zamknietą albo sie Żydem urodziłaś albo jeteś gojem i nic nie moze zmienić tego faktu. Chrzest w twoim śnie to typowe poplątanie wyznaniowe ale w symbolice sennej oznacza coś nowego - nowe życie ( chrzest symbolizuje narodziny w wierze). Zostaje nam jeszcze wykład w hebrajskim, moim zdaniem to symbol podreślający to że tyczy się to spraw zwiazanych z uczelnią zaś język obcy wskazuje nam na to że chodzi o podróż i to dość odległą.

Tak oto widzę znaczenie symboli w twoim śnie.

pozdrawiam:

Sławomir

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...