Skocz do zawartości

Żyd


Schwarze Seele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze tu bo nie wiem za bardzo co mam o tym myslec.

 

Snilo mi sie, ze mielismy z uczelni jakis wyjazd nad morze na wakacje, pojechalismy. Ale gdy szlam juz nad morze, zostalam zabrana przez jakiegos rabina na jakis dziwny chrzest i zostalam ochrzczona jako Żydówka. co lepsze - pozniej bylam na zajęciach, dokladnie takich jak odbywają sie na uczelni, widzialam tam nawet pare osob z mojego obecnego kierunku, jednak zajęcia te prowadzone byly w języku hebrajskim, który, o dziwo, rozumiałam!

 

zaznaczę, że nigdy nie uczylam sie języka hebrajskiego.. Nie wiem czy kiedykolwiek nawet go słyszałam

 

bardzo prosze o interpretacje, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Twój sen jest snem który można rozpatrywać na wileu płaszczyznach ale postaram ci sie wyajśnić poszczególne symbole co pomoże przybliży tobie znaczenie snu.

Wyjazd - może symbolizować podróż lub zmianę otoczenia. Pisałaś że pojechałaś z ludźmi z uczelni co moze symbolizować jakąś zmianę związaną z ludźmi np: zmina grupy ćwiczeniwoej ze względu na specjalizację itp. Rabin to osoba duchowna a w snach ksiądz (rabin) ozncza przeważnie osobę urzędową zaś w przypadku uczelni moze oznaczać dziekana. To że cie zabrał moze swiadczyć o tym że być moze dostaniesz lub już dostałaś jakąś propozycję np: wyjazd na praktyki studenckie, idywidualny tok studiów lub cos w tym rodzaju. Dochodzimy do niespójności - religia żydowska jest religią zamknietą albo sie Żydem urodziłaś albo jeteś gojem i nic nie moze zmienić tego faktu. Chrzest w twoim śnie to typowe poplątanie wyznaniowe ale w symbolice sennej oznacza coś nowego - nowe życie ( chrzest symbolizuje narodziny w wierze). Zostaje nam jeszcze wykład w hebrajskim, moim zdaniem to symbol podreślający to że tyczy się to spraw zwiazanych z uczelnią zaś język obcy wskazuje nam na to że chodzi o podróż i to dość odległą.

Tak oto widzę znaczenie symboli w twoim śnie.

pozdrawiam:

Sławomir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...