Jump to content

Żyd

Schwarze Seele
 Share

Recommended Posts

Witam, pisze tu bo nie wiem za bardzo co mam o tym myslec.

Snilo mi sie, ze mielismy z uczelni jakis wyjazd nad morze na wakacje, pojechalismy. Ale gdy szlam juz nad morze, zostalam zabrana przez jakiegos rabina na jakis dziwny chrzest i zostalam ochrzczona jako Żydówka. co lepsze - pozniej bylam na zajęciach, dokladnie takich jak odbywają sie na uczelni, widzialam tam nawet pare osob z mojego obecnego kierunku, jednak zajęcia te prowadzone byly w języku hebrajskim, który, o dziwo, rozumiałam!

zaznaczę, że nigdy nie uczylam sie języka hebrajskiego.. Nie wiem czy kiedykolwiek nawet go słyszałam

bardzo prosze o interpretacje, pozdrawiam

Witam!

Twój sen jest snem który można rozpatrywać na wileu płaszczyznach ale postaram ci sie wyajśnić poszczególne symbole co pomoże przybliży tobie znaczenie snu.

Wyjazd - może symbolizować podróż lub zmianę otoczenia. Pisałaś że pojechałaś z ludźmi z uczelni co moze symbolizować jakąś zmianę związaną z ludźmi np: zmina grupy ćwiczeniwoej ze względu na specjalizację itp. Rabin to osoba duchowna a w snach ksiądz (rabin) ozncza przeważnie osobę urzędową zaś w przypadku uczelni moze oznaczać dziekana. To że cie zabrał moze swiadczyć o tym że być moze dostaniesz lub już dostałaś jakąś propozycję np: wyjazd na praktyki studenckie, idywidualny tok studiów lub cos w tym rodzaju. Dochodzimy do niespójności - religia żydowska jest religią zamknietą albo sie Żydem urodziłaś albo jeteś gojem i nic nie moze zmienić tego faktu. Chrzest w twoim śnie to typowe poplątanie wyznaniowe ale w symbolice sennej oznacza coś nowego - nowe życie ( chrzest symbolizuje narodziny w wierze). Zostaje nam jeszcze wykład w hebrajskim, moim zdaniem to symbol podreślający to że tyczy się to spraw zwiazanych z uczelnią zaś język obcy wskazuje nam na to że chodzi o podróż i to dość odległą.

Tak oto widzę znaczenie symboli w twoim śnie.

pozdrawiam:

Sławomir