Skocz do zawartości

Sny prorocze i 'sen w śnie'


helen_of_troy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jest to mój pierwszy post tutaj, ale śledzę forum już od dłuższego czasu, tak więc przepraszam za ewentualne błędy w użytkowaniu forum :)

 

Chciałabym móc lepiej zrozumieć zjawiska, które przydarzają mi się we śnie, a jest ich kilka (między innymi paraliże senne, z którymi zaczęłam sobie radzić i przestały się pojawiać).

 

Moim najczęściej powtarzającym się koszmarem jest jazda windą (którą poprzedza zazwyczaj kilka nieudanych, ale gorączkowych prób dostania się do budynku poprzez wpisywanie kodu, który nie działa).

Za każdym razem scenariusz jest identyczny - chcę dostać się na piętro, gdzie jest moje mieszkanie, gdzie wychowywałam się przez 19 lat i mieszkałam z rodzicami.

Niestety zawsze okazuje się to niemożliwe, ku mojemu przerażeniu, winda albo omija moje piętro, albo okazuje się, że piętro w ogóle nie istnieje. Winda wywozi mnie na dół, albo na górę, jednak nigdy nie zatrzymuje się na piętrze, na jakim mam potrzebę wysiąść. Zawsze podczas tego snu czuję bardzo silną potrzebę schowania się, schronienia w mieszkaniu.

Mam też poczucie, że na klatce schodowej czeka na mnie niebezpieczeństwo, zawsze też, gdy decyduję się*na wędrówkę schodami, zaczynam uciekać przed bliżej nieokreślonym niebezpieczeństwem.

 

W tym momencie bardzo często zdarza się, że uświadamiam sobie, że śnię i mogę wszystko przerwać, obudzić się.

Zazwyczaj w tym momencie sen się urywa gdyż udaje mi się wymusić na sobie 'przebudzenie'.

 

Te przebudzenia nie są zwyczajne, gdyż najczęściej budzę się, ale w innym śnie. Śnię o tym, że wstaję, np. z łóżka, ale nie jestem fizycznie obudzona, sen toczy się dalej, najczęściej już w bezpiecznym, przyjemnym miejscu.

 

Takie przebudzenia ze snu w sen zdarzają mi się dość często.

 

W jaki sposób można interpretować ten sen i samo zjawisko snu we śnie?

Edytowane przez helen_of_troy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...