Skocz do zawartości

Karta wyrażająca symulowanie


x-latek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie karty mogą wyrażać symulowanie (np. choroby)?

Nic mi nie przychodzi do głowy teraz.

Mm, Giermek Mieczy...

Edytowane przez x-latek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, 7 mieczy moze mowic o tym. Ale szczegolnie gdy np: chcemy ta sytuacje wyczytac z kart tarota, ale z ogolnego rozkladu, gdzie nie zadajemy zadnego pytania konkretnego, lecz pytamy co nas czeka. To symulowana choroba moze byc to polaczenie kart:

 

7 mieczy i 4 mieczy.

7 mieczy i Wisielec.

 

Na karcie 4 mieczy mamy chorego mezczyzne, ktory lezy na lóżku. Na karcie Wisielec jst osoba zawieszona na gałęzi, wiec karta wisielec ma wiele znaczen, takze moze reprezentowac chorobe, nawet pobyt w szpitalu.

 

Sama 7 mieczy w rozkladzie ogolnym mowi o jakis oszustwach, unikaniu konfrontacji, nieuczciwosci, itd, itd; ale nie wiadomo w czym, dlatego trzeba spojrzec na karty obok.

 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Ismer
link nieregulaminowy
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, to się nazywa odpowiedź :icon_smile::okok:

 

-7 mieczy + 4 mieczy.

-7 mieczy + Wisielec.

Ten minus z lewej strony przy 7 to znaczy, że karta jest odwrócona w tym wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ja nie stosuje kart odwróconych, bo nie ma takiej potrzebyich stosowac.

Przeczytałem jeszcze raz to przed chwilą. Moim zdaniem jest taka potrzeba, przynajmniej mi. Skąd miałbym wiedzieć kiedy są blaski czy cienie danej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem, bo sam mialem ten problem ;)

Zazwyczaj jesli masz kilka kart

to mozesz wyczuc albo nawet wywnioskowac jaka karta ma cien a jaka blask,

wszystko zalezy od kart sasiadujacych.

 

karta negatywna zwraca moja uwage na negatywne aspekty kart sasiednich,

ale tez staram sie wyczuc nic przewodnia kart.

 

Np w pytaniu o uczucia jest As pucharow 3 mieczy i 6 palek.

 

Zgrzytem jest wtedy trojka mieczy;) i wtedy wiem ze cos jest nie tak.

Wtedy wychodzi, ze osoba jest zauroczona albo liczy na cos wiecej, jednak druga osoba nie liczy sie z jej uczuciami, wiec zakochana osoba cierpi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak ;)

 

Karta Moc na wyniku rozkladu tez nie musi oznaczac namietnosci...

Moze oznaczac tez dobra samokontrole i samoswiadomosc,

oraz umiejetnosc przecinania, panowania nad soba i swoimi pragnieniami.

Co moze sie konczyc np zawieszeniem kontaktu,

dumą.

 

6 bulaw tez moze mowic o dumie, ktora np osobie wrozacej nie pozwala na podjecie kontaktu.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Naświetliłeś mi tu proszę Ciebie jako tako czytanie kart na wprost. Ja jednak pokąd co dalej będę stosował czytanie odwróconych. Po prostu już tak się przyzwyczaiłem, już po prostu na samym początku nauki przyjąłem, że będę stosował czytanie odwróconych.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem jeszcze raz to przed chwilą. Moim zdaniem jest taka potrzeba, przynajmniej mi. Skąd miałbym wiedzieć kiedy są blaski czy cienie danej karty?

 

Jak to skąd?:)

 

Przeciez w talii tarota jest takze spora ilosc karty negatywnych, przede wszystkim dwór mieczy jest to taki dwor kart, ktore zwykle reprezentuja przeszkody, trudnosci, klopoty, itd, itd. Tym dworem szczegolnie tarocista sie posluguje, aby wyczytac trudne sytuacje, w tym dworze jest przewaga kart negatywnych. Poza tym sa tez inne karty, takze w arkanach wielkich. Pozdro...

Edytowane przez Tarocistka_doradca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem, bo sam mialem ten problem ;)

Zazwyczaj jesli masz kilka kart

to mozesz wyczuc albo nawet wywnioskowac jaka karta ma cien a jaka blask,

wszystko zalezy od kart sasiadujacych.

 

karta negatywna zwraca moja uwage na negatywne aspekty kart sasiednich,

ale tez staram sie wyczuc nic przewodnia kart.

 

Np w pytaniu o uczucia jest As pucharow 3 mieczy i 6 palek.

 

Zgrzytem jest wtedy trojka mieczy;) i wtedy wiem ze cos jest nie tak.

Wtedy wychodzi, ze osoba jest zauroczona albo liczy na cos wiecej, jednak druga osoba nie liczy sie z jej uczuciami, wiec zakochana osoba cierpi ;)

 

Tak, bo na 3 mieczy mamay ewidetnie przykra sytuacje, serce przebite mieczami, ta karta informuje o rozczarowaniach, bólu serca, smutku, placzu, na roznych plaszczyznach,a el szczegolnie sie pokazuje w sprawach uczuciowych. gdy ta karta nam wypadie, jakas sprawa bedzie tak przykra, ze bedziemy miec wrazenie, ze nam serce pęka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to skąd?:)

 

Przeciez w talii tarota jest takze spora ilosc karty negatywnych, przede wszystkim dwór mieczy jest to taki dwor kart, ktore zwykle reprezentuja przeszkody, trudnosci, klopoty, itd, itd. Tym dworem szczegolnie tarocista sie posluguje, aby wyczytac trudne sytuacje, w tym dworze jest przewaga kart negatywnych. Poza tym sa tez inne karty, takze w arkanach wielkich. Pozdro...

Całkowicie Cię rozumiem. Rozumiem Twe podejście. No ale ja już tak przyzwyczaiłem się z tymi odwróconymi i co zrobisz....:icon_smile:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale dla mnie wlasnie oba sposobby sa dobre...

Slyszalem poglad, i go popieram, ze karty odwrocone symbolizuja blokade. Cos na co trzeba szczegolnie zwrocic uwage.

 

Blaski i cienie mozna wywnioskowac po kartach sasiadujacych, ale do tego trzeba praktyki.

 

Oba sposoby sa dobre, ale poki co - stosuje (ucze sie) korzystania z kart normalnie polozonych (przez wiekszosc lat korzystalem z odwracania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznac ze odwrocone sa duzo precyzyjniejsze;)

bo sam na poczatku ich uzywalem, wbrew zaleceniom ;D

czlowiek nie wiedzial, a potrafil ;)

 

Kazdy twierdzi inaczej, zdania sa bardzo podzielone wsrod pasjonatow tarota. Moja osobista opinia jest taka, ze odwracając karty, bardziej sobie komplikujemy interpretacje, duzo bardziej.

 

Przyklad:

 

Spojrzmy na karte 3 mieczy, ktorej symbolika jasno i klarownie mowi:

 

-boj serca, rozczarowanie, placz, na karcie mamy serce przebite mieczami.

 

Nie wazne, czy ta karte odwrocimy czy nie, w dalszym ciagu karta ta ma przerazajacy charakter, dlatego tez to mi sie wydaje troche dziwne.

 

W pozycji prostej 3 mieczy jest waszym zdaniem karta pozytywna? a odwrocona negatywna?

 

Troche to nielogiczne, patrzac na symbolike karty. Nie wazne pod jakim katem ustawie karte, ciagle mi sie kojarzy z czyms niedobrym.

 

7640ed57cca4d0eemed.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Jednak mam na mysli, to ze 3 mieczy moze w pozycji prostej odpowiadac temu, ze mimo zawodu i bolu serca idziemy dalej.

Pozycja odwrocona jako blokada - mowi o tym ze nie umiemy wybaczac, albo tak sie pograzylismy w bolu, ze nie idziemy dalej.

ALbo wrecz o meczennictwie.

 

Odwrocona karta symbolizuje bramy, ktorych nie umiemy przejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja osobista opinia jest taka, ze odwracając karty, bardziej sobie komplikujemy interpretacje, duzo bardziej.

Z tym to się zgodzę. Więcej przez to jest do nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Jednak mam na mysli, to ze 3 mieczy moze w pozycji prostej odpowiadac temu, ze mimo zawodu i bolu serca idziemy dalej.

Pozycja odwrocona jako blokada - mowi o tym ze nie umiemy wybaczac, albo tak sie pograzylismy w bolu, ze nie idziemy dalej.

ALbo wrecz o meczennictwie.

 

Odwrocona karta symbolizuje bramy, ktorych nie umiemy przejsc.[/QUOT

 

 

Powiedziales "mimo bólu i zawodu" czyli jednak bierzesz pod uwage znaczenie negatywne, bo powiedziales te slowa patrzac na karte w pozycji prostej "3 mieczy".

Nawet osoby, ktore nie stosuja odwroconych kart, patrzac na karte 3 mieczy, powiedza podobnie, bol, zal, rozpacz, a z biegiem czasu gdy bol mija, ida dalej, podnosza sie, bo zwykle jest to taki kolej rzeczy, czas leczy rany.

Ja nie widze zadnej roznicy.

Gdy na przyklad widze czesto taki uklad kart:

 

-3 mieczy (pozycja prosta) plus 2 kielichow (pozycja prosta), to taki uklad zawsze zapowiadal zal, bol, rozpacza, rozczarowania, sporadycznie zakonczenie zwiazku (2kielichow). I osoby te po czasie wychodzily z tego, bo zycie toczy sie dalej.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ta karta jest przewaznie jednoznacznie negatywna, chociaz ma swoje... plusy;)

To taka Wiezowa karta... wieza tez ma znaczenie stricte negatywne,

odwrocone tylko poglebiaja problem,

z wyjatkiem diabla ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ta karta jest przewaznie jednoznacznie negatywna, chociaz ma swoje... plusy;)

To taka Wiezowa karta... wieza tez ma znaczenie stricte negatywne,

odwrocone tylko poglebiaja problem,

z wyjatkiem diabla ;)

 

Tak, karta Wieza, jedna z nielicznych ma dwa bardzo skrajne znaczenia:

 

-pierwsze: rozpad, zawalenie, ruina, itd.

-drugie: nieruchomosci, gdyz jest tam budynek na karcie.

 

Wieza w sytyacjach sporadycznych ma znaczenie, ktore nie kojarzy nam sie negatywnie, mowi poprostu o nieruchomosciach, domu.

 

Na przyklad na pytanie, kiedy sie przeprowadze?.

 

Bardzo czesto w ukladach ogolnych pokazuja sie takie uklady na przeprowadzke:

 

-Wieza (pozycja prosta) + Rydwan, albo Swiat, albo, 6 mieczy, albo Rycerz palek. Karty (rydwan, 6 mieczy, swiat, rycerz palek) mowia o wyjezdzie, a Wieza w tym przypadku o domu, nieruchomosci, czyli przeprowadzka, szczegolnie jaks ie zada to pytanie konkretne.

 

Itd.

 

Sa tez sytuacje to zalezy od pytania, rozkladu, takze kart otaczajacych, ze Wieza + np: rydwan moze mowic o niebezpiecznej podrozy.

 

Duzo zalezy od tego jak sie umowimy z kartami tarota....

 

Pozdro.

Edytowane przez Tarocistka_doradca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys stosowalam karty odwrocone, lecz szybko przestawilam sie na karty w pozycji prostej i tak zostalo. Spokojnie szanuje kazdy warsztat, ktory stosuja inne osoby. Absolutnie nie chce nic narzucać. Dla mnie osobiscie, karty w pozycji prostej sa latwiejsze w interpretacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w świetle tego odwrócony wisielec stoi a nie wisi? :figielek:

Mam tylko taką nadzieję że nie chcesz przez to powiedzieć, że odwrócona karta jest biegunem znaczenia karty na wprost- co moim zdaniem byłoby niesłuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...