Jump to content

Studio Astropsychologii - Odpowiedź Anioła - Diana Cooper


julenka
 Share

Recommended Posts

aa50e5f7dac1.jpg

 

Dzięki uprzejmości EZOFORUM oraz wydawnictwa STUDIO ASTROPSYCHOLOGII, mam przyjemność zrecenzować książkę pt „Odpowiedź Anioła”- Diany Cooper (autorka książek takich jak „A Little Light on Angels”, „Angels Inspiration”; trylogii: „The Silent Stones”, „The Codes of Power” oraz „The Web of Light”; współautorka książki „Discover Atlantis”. Od wielu lat kontaktuje się z Aniołami przez co pomaga innym ludziom odpowiedzieć na różnego rodzaju trudne i nurtujące ich pytania).

 

We wstępie Diana przedstawia swoją historię- kiedy i w jaki sposób rozpoczął się jej kontakt z Aniołami. Opisuje kilka etapów, jak na przestrzeni lat wyglądała praca z tymi Istotami oraz o co ją prosiły. Pisze również jak to wszystko wpłynęło na jej codzienne życie.

Możemy dowiedzieć się, że wszystkie jej książki są odpowiedzią na prośby Aniołów.

Autorka wspomina o sytuacji jak bardzo przeraziła się na początku współpracy z tymi Istotami (Gdy poprosiły ją by zaczęła mówić o nich ludziom, przeraziła się i odmówiła bojąc się że zostanie uznana za dziwaczkę. Jednak jak ponownie poprosiły o to zrozumiała, że to wszystko ma sens. Od tego czasu regularnie kontaktuje się z nimi, podróżuje po świecie i szerzy ich światło). Diana także opisuje szczegółowo jak wyglądał pierwszy Anioł, który jej się objawił. Wspomina też o reakcji innych ludzi na informacje o kontaktowaniu się kobiety z Istotami Niebieskimi (Często opinie były negatywne, ponieważ Diana nie była zbytnio religijną osobą. Stąd rozgoryczenie innych, dlaczego właśnie ona doświadczyła tego niezwykłego spotkania). Podkreśla, że nawiązanie łączności z Aniołami zmieniło je życie i dało jej inspirację. Twierdzi, że my również możemy tego doświadczyć, ponieważ każdy człowiek w jakimś momencie swojego życia dostaje taką wizję (kontakt z Aniołem), jednak wiele ludzi nie traktuje jej poważnie myśląc, że to po prostu wytwór ich wyobraźni.

 

Autorka we wstępie stara się w skrócie przybliżyć czytelnikowi znaczenie Anioła Stróża oraz daje instrukcję jak krok po kroku możemy nawiązać z nim kontakt.

Tłumaczy, że kiedy nauczymy się porozumiewać się z Aniołami, wtedy możemy zacząć zadawać im wszelkie pytania, na które chcemy poznać/otrzymać odpowiedź. Zaznacza tylko jedno, chcąc nawiązać łączność z Istotami Niebieskimi musimy być wyciszeni, ponieważ inaczej nie usłyszymy ich.

Dana wiadomość od Aniołów nie musi przybrać takiej formy jakiej się spodziewamy. Odpowiedź może przyjść podczas snu; jako nagłe olśnienie; poprzez nagłe myśli lub świadomość czegoś; możemy usłyszeć ją w radiu lub przeczytać ją w książce; w słowach znajomego podczas wspólnej rozmowy.

 

Z założenia książka ma przynieść czytelnikowi spokój i jasność, wynikającą ze zrozumienia wspaniałego boskiego porządku. Anielskie odpowiedzi na część zagadek życia, mają nam pomóc, pocieszyć nas i zainspirować. Należy pamiętać że dla każdego problemu istnieje na wyższym poziomie rozwiązanie, a Aniołowie mogą nam pomóc w odnalezieniu go.

 

Diana w lekturze przybliża nam przede wszystkim podstawowe sprawy np. z dziedziny Angelologi. Czytelnik może poznać min. kim są Aniołowie, Archaniołowie a nawet Aniołowie Ciemności jaką pełnią funkcję oraz w jaki sposób mogą zaistnieć w naszym życiu.

 

Książkę możemy podzielić na 3 podstawowe rozdziały:

 

I. Pytania Duchowe- w tym rozdziale czytelnik znajdzie anielskie odpowiedzi min na takie aspekty/tematy jak:

* Aniołowie, Archaniołowie, Przewodnicy duchowi i pomocnicy, Aniołowie Ciemności

* Atlantyda, Kryształowe Czaszki, Rok 2012

* Energia

* Karma, Spalanie karmy

* Cel życia

* Natura

* Religia i duchowość

* Dusza i duch, Podróże astralne, Uziemienie

* Przestrzeń kosmiczna

* Aury i czakry, Oświecenie i wzniesienie, Mistrzowie i guru

Można też trafić np. na odpowiedzi odnośnie zagadnień ogólnych np.: Jaki wpływ na ludzkie życie mają gwiazdy i planety?; W jaki sposób prezentowane są ludziom nowe pomysły i założenia?

W tym rozdziale dostajemy sporo ciekawych, a czasem nawet zaskakujących odpowiedzi. Możemy dowiedzieć się np.: Kto to jest guru?; Czym jest New Age?; Skąd biorą się przesądy?; Co ludzie robią między życiami?; Gdzie w nocy udaje się ludzki duch?; Co mogę zrobić, by mój dom pozostał bezpieczny?; Czym była Atlantyda?; Dlaczego Atlantyda była tak ważna?; Kiedy zostaną odnalezione pozostałe czaszki atlanckie?

To tylko kilka losowo wybranych pytań. Jest ich o wiele więcej.

 

Może przedstawię Wam dwie odpowiedzi z rozdziału, które mnie zaciekawiły/zaskoczyły (również wybrane losowo):

x Jaki cel miał Hitler i Mussolini?

Ich celem było użycie potęgi miłości, lecz obojgu nie udało się go osiągnąć ponieważ poprzez umiłowanie władzy, którą stosowali bez współczucia do kontrolowania innych i wywyższania siebie zamknęli swoje serca. Prawdopodobnie w przyszłych wcieleniach w innym planie trzeciego wymiaru, ponownie spróbują odrobić lekcję miłości. Doświadczą żyć, w których nie będą w stanie nikogo skrzywdzić, a ich matki będą miały otwarte serca.

x Czy Jezus i Maria Magdalena wzięli ślub?

Nie, ale po ukrzyżowaniu Jezus powrócił do energii Joszui Bena Józefa, on i Maria Magdalena pobrali się.

 

II. Zagadnienia Społeczne- w tym rozdziale czytelnik znajdzie anielskie odpowiedzi min. na takie tematy:

* Alkohol, narkotyki i uzależnienia

* Śmierć i umieranie, Śpiączki, Proces umierania, Umieranie, Pogrzeb

* Rodzina, Rodzicielstwo, Adopcja

* Zdrowie, Rak i choroba Alzheimera

* Małżeństwo

* Zniszczenie środowiska

* Związki

* Rodzina Królewska

* Seks i seksualność

* Społeczeństwo

* Wiek duszy

* Rząd

* Wojna, przemoc i terroryzm

W rozdziale czytelnik znajdzie odpowiedzi min. na takie pytania: Jaki jest wyższy cel seksu?; Co dzieje się z duchem dziecka, na którym dokonano aborcji?; Czy śpiączka jest podobna do śmierci?; Czy mogę świadomie wpłynąć na sposób mojej śmierci?; Jaki był cel życiowy księżnej Diany?; Dlaczego na całym świecie panuje obecnie taki niepokój?; Dlaczego ludzie zostają terrorystami?

 

Tu też podam dwa przykłady odpowiedzi w rozdziale, ale tym razem z powyższych pytań:

x Dlaczego ludzie zostają terrorystami?

U podstaw wszystkich nieludzkich czynów leży złość, która wywołana jest przez długotrwałą niesprawiedliwość, poczucie bezsilności i bycie lekceważonym.

x Co dzieje się z duchem dziecka, na którym dokonano aborcji?

Taki duch ma kilka opcji do wyboru:

- pozostanie w świecie astralnym przy swojej rodzinie, dzięki czemu będzie dorastał duchowo i doświadczał poprzez ich rozwój

- jeśli duch żywi uczucia smutku, porzucenia lub odrzucenia to te negatywne emocje mogą wisieć nad jego krewnymi jako chmura nieharmonijnej energii

- dusza może czekać, aż któreś z rodziców (lub oboje) będzie gotowe na rodzicielstwo (w takim przypadku aborcja jedynie odsuwa wcielenie danej duszy w czasie)

- dusza może skorzystać z pomocy przewodników, aniołów oraz doradców duchowych i wybrać kolejnych rodziców

 

III. Pytania Ogólne- w tym rozdziale znajdziemy odpowiedzi min. na takie zagadnienia jak:

* Dostatek

* Zwierzęta

* Współtworzenie

* Katastrofy, Klęski żywiołowe

*Sny, Wiadomości ukryte w snach, Sny spirytystyczne, Gry słów i metafor w snach, Sny duchowe

Czytelnik może w tym rozdziale znaleźć min. odpowiedzi na takie pytania: Dlaczego jedni ludzie rodzą się bogaci, a inni biedni?; W jaki sposób Bóg wybiera zwycięzców loterii?; Czy Bóg karze tych, którzy są okrutni dla zwierząt?; Czy usypiając zwierzęta, zaciąga się dług karmiczny?; Dlaczego zatonął Titanic?; Jakie lekcje płyną z klęsk?; W jaki sposób mogę rozszyfrować swoje sny?; Dlaczego niektóre sny zawierają grę słów lub metafor?

 

Przykładowa odpowiedź z rozdziału:

x Dlaczego zatonął Titanic?

W budowę i wodowanie Titanica włożono energię arogancji, miał podbijać oceany, zabrakło szacunku i pokory. Bardzo ważne jest żeby ludzie nauczyli się szacunku do wody i współpracować z nią, ponieważ jest ona potężną siłą. Wiele dusz poświęciło swoje życie żeby zwrócić uwagę świata na tę lekcję.

 

Szczerze, to chciałam policzyć ile jest pytań w danej książce, ale przy 300 to sobie już odpuściłam dalsze liczenie. Myślę, że szacunkowo to ok 600-1000 pytań spokojnie zawiera ta książka.

 

W lekturze znaleźć można również do odpowiednich zagadnień:

 

-> ćwiczenia

-> wizualizacje

-> modlitwy

-> czynności

-> afirmacje

-> medytacje

-> przykłady (dodatkowe wyjaśnienie odpowiedzi na podstawie konkretnego przykładu)

 

Dla ułatwienia Diana zebrała wszystkie te rzeczy jako jedną listę. Czytelnik może to znaleźć na końcu książki pod nazwą: Lista ćwiczeń, wizualizacji i modlitw.

 

Podsumowując, lektura ta ma pomóc nam w poznaniu aniołów, sensu istnienia karmy, własnej egzystencji oraz w rozwoju duchowym.

Anioły chcą również pomóc nam spojrzeć w bardziej dojrzały sposób na aspekty związane z rodziną; uczuciami; dostrzec cel życiowy; zrozumieć nauki jakie dostajemy poprzez miłe i te bardziej przykre zdarzenia jakie spotykają nas i osoby nam bliskie.

Ta książka ma nam również pokazać, że nadszedł czas, by zacząć działać z pewnością siebie bo dzięki niej potrafimy spojrzeć na życie z łatwiejszej perspektywy. Jest niebiańskim wsparciem w ziemskich problemach.

 

Książka od strony wizualnej jest dobra, wysoka jakość papieru, wyraźne litery, każdy temat zaznaczony większą czcionką, nowy rozdział rozpoczyna się dużymi literami na osobnej stronie. Okładka miękka, tytuł poprzez większą i bardziej „ozdobną” czcionkę rzuca się bardziej w oczy. Kolorystyka jest również przyjazna dla oka. Cherubin daje sygnał, że książka może mieć wydźwięk bardziej duchowy.

 

Osobiście ta książka mi się podoba. Z wieloma kwestiami zgadzam się, jednak są też takie sprawy odnośnie których mam zupełnie inne zdanie. Aczkolwiek wiem, że każdy ma prawo do swojej filozofii życiowej i odmiennego zdania więc to normalne, że chyba nie znajdzie się osoba, która zgodziłaby się ze wszystkimi odpowiedziami. One służą też do pokazania nam innego punktu widzenia i próbują nas zainspirować do zmian w naszym życiu oraz do refleksji nad innymi ważnymi aspektami.

 

Jestem zadowolona z tej lektury i uważam, że jest warta swej ceny.

 

Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym tą książkę.

 

Ogólne informacje o książce:

 

- Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

- Wydanie: I

- Format: 145x205

- Rok wydania: 2013

- Liczba stron: 356

- Oprawa: miękka

 

Daję tej książce 8/10. Minus jest taki, że jest klejona (kilka ostatnich kartek lada moment wypadnie), poza tym w książce chyba jest jednak poruszone za dużo ważnych tematów i czytelnik może mieć wrażenie, że jest to jeden wielki mix. Mi zajęło też dłuższą chwilę, by ogarnąć ten nagły natłok informacji. Mimo to uważam, że warto ją przeczytać.

 

Dziękuję EZOFORUM oraz wydawnictwu STUDIO ASTROPSYCHOLOGII za możliwość zrecenzowania tej lektury.

 

Pozdrawiam serdecznie- julenka

Edited by julenka
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...