Jump to content

Kilka pytań odnośnie snu.


Ricardo
 Share

Recommended Posts

Witam. Zawitałem na to forum ponieważ nurtuje mnie kilka kwestii.

Nigdy za bardzo nie pamiętałem tego co mi się śniło. Zapamiętywałem sny sporadycznie, gdy naprawdę mnie poruszyły.

Teraz jednak od paru dni dzieje się coś dziwnego. Otóż podczas snu uświadamiam sobie nagle, że to może być sen. Żeby to sprawdzić to w śnie idę do sklepu, kupuję coś i staram się zapłacić pustymi białymi kartkami. Gdy to się udaje i sprzedawca sprzedaje mi towar to już wiem, że śnię. Z tym, że jest to sen na pół wyraźny. Ciężko mi jest cokolwiek kreować. Umiem tylko uczestniczyć w śnie, podążać świadomie ścieżką przez którą prowadzi mnie sen. Nie umiem nic wykreować. Mam też problem z tym, że taki sen jest dla mnie bardzo niestabilny. Muszę bardzo uważać na to co robię bo łatwo się mogę obudzić.

Jest też drugi problem. Bo niby mam świadomość tego co chcę robić, wiem, że to ja mogę zdecydować co w danej chwili zrobić ale......zawsze kończy się tak samo :icon_smile: Przypadkowo napotkana kobieta no i....wiecie o co chodzi pewnie :icon_smile:

Tak więc reasumując. Czy da się jakoś ćwiczyć aby te sny stały się wyraźniejsze. Abym miał pełną kontrolę nad światem i nie budził się po tym gdy we śnie stanie się coś nagłego?

Dodam jeszcze, że to samo mi przyszło. Nigdy wcześniej się tym nie interesowałem. Dopiero po pierwszym razie zacząłem szukać w internecie informacji żeby sprawdzić czy aby nie muszę się udać do psychiatry.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jest kilka zabiegów, które pomogą w kilku kwestiach, poruszonych przez Ciebie.

Aby zwiększyć stabilność snu, dobrze jest wywołać delikatne uczucie zawrotu głowy, albo zapadania się(np. patrz w niebo i kręć się w około własnej osi).

Bardzo prostą i niezwykle skuteczną pomocą jest także sugestia( wystarczy we śnie krzyknąć: świadomość, klarowność, wyraźność itd. a od razu widać efekt).

 

Jeżeli chodzi o kreacje to zawsze na początku jest jakiś problem. Masz jeszcze blokady,które po woli zaczniesz przełamywać. Spróbuj zmieniać treść snu, ale nie "na swoich oczach"-czyli pomyśl sobie we śnie, że np za rogiem coś jest, w kieszeni masz coś itd. Gdy będziesz pewny, że to tam znajdziesz, tak też będzie.

 

Przy przypadkowo spotkanych kobietach już nie jest tak łatwo. Mógłbym zaproponować Ci wieczorem zaspokajać w pełni takie potrzeby, ale istnieje prawdopodobieństwo, że nie było by wtedy świadomego snu. Myślę, że najlepiej zastosować testy rzeczywistości, wyobrażając sobie, że to sen, mentalnie odgrywasz zaplanowaną akcje snu(biorąc pod uwage opanowanie się przed zagraniem nieprzyzwoitych scen).

 

Jeśli to nie pomoże to napisz(gdy sprawdzisz czy działa), coś sie wymyśli

 

Powodzenia i Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...