Jump to content

Dziwny problem z OOBE


Atris
 Share

Recommended Posts

Hej, mam bardzo nieciekawy problem z OOBE i nie tylko... Każda czynność typu medytacja, trening z zastosowaniem mudr, czy nawet wizualizacjami, a już nie mówiąc o wyjściu z ciała kończy się fiaskiem, ponieważ nagle oblewa mnie pot, wszystko mnie zaczyna swędzieć i wpadam w jakąś dziwną panikę... I zawsze jest tak samo.. Czym to może być spowodowane? -_-

Link to comment
Share on other sites

Ja mam podobnie kiedy próbuję medytować, ale nie wiem czym to może być spowodowane. Rozważałam jako przyczynę strach przed utratą kontroli nad sobą.

Link to comment
Share on other sites

Hmmmm, u mnie strach przed utratą kontroli nad sobą wypada na starcie... To nie to, kurcze... a zastanawiałaś / zastanawiałeś się nad jakąś blokadą?

Link to comment
Share on other sites

jeżeli chodzi o mnie to nie sądzę, żeby jakakolwiek blokada, jeżeli jest, pochodziła z zewnątrz, ale nie wiem jak u ciebie. Wiem za to, że sporej ilości ludzi taki krótki atak paniki pojawia się na skraju zapadnięcia w sen. Czasami wtedy pojawia się też uczucie nagłego spadania i wybudzenie w skutek strachu.

Link to comment
Share on other sites

Możesz spróbować dłuższej relaksacji, bo patrząc "fizycznie" na ten przypadek, nie dochodzi do skutecznej separacji umysłu od ciała. W końcu medytuje nie ciało ale to czemu ono jest podporządkowane. Opisywana reakcja ciała wskazuje na przeszkadzającą więź z umysłem, który przez to nie może się uwolnić od zbędnego balastu i całe przedsięwzięcie kończy się akurat fizjologiczną odzywką. Tak więc Twoja kontrola nad ciałem nie jest wystarczająca i pojawiają się reakcje uboczne. U każdego mogą być inne. Zasadniczą podstawą udanego wejścia musi być "pozbycie" się ciała, podobnie jak jest w hipnozie. Odprężenie się i łagodne ale i stanowcze zarazem koncentrowanie się na wyznaczonym celu pozwoli zapobiec nieoczekiwanej ingerencji właściwości ciała w proces swobodnej medytacji. Reakcja mówi jednoznacznie o zaburzeniach, swego rodzaju przeciekach na granicy umysł - ciało.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...