Jump to content

Żaby, pies, czaszka


marazm
 Share

Recommended Posts

Bardzo często mam sen o żabach, który wyprowadza mnie z równowagi, stąd mój temat.

 

Z reguły rozmawiam z kimś, spacerujemy, otoczenie jest piękne, bujny, zielony las. Osoba ( nie jestem w stanie nic o niej napisać, bo to nikt sprecyzowany), z którą jestem mówi, żebym uważała na żaby, bo są trujące i po chwili one się pojawiają, całe zieloniutkie, i największa z nich wskakuje mi na ramię, przyczepia się jak rzep i za nic nie chce zejść, a partner mojej podróży nic sobie z tego nie robi, nie próbuje mi pomóc. Z reguły jestem tak przerażona, że się wybudzam i już do rana nie zasypiam, a w rzeczywistości nie mam jakiejś awersji względem żab, nie interesuję się nimi, nie myślę, nie boję, uważam nawet, że żaby są w porządku.

 

Drugi sen dotyczy psów ( a w sumie to psa), których się bardzo obawiam w rzeczywistości. Zapamiętałam z niego niewiele. Wychudzony pies stoi przede mną i wgryza się w wykopaną czaszkę, którą ja wcześniej znalazłam i oglądałam.

 

Byłabym wdzięczna za interpretację, w szczególności tego z żabami, bo wywołuje we mnie bardzo silne emocje.

Link to comment
Share on other sites

żaby nie są złe jeżeli nie znajdą się w określonych okolicznościach. u Ciebie nie są tak niepokojące mimo że "są trujące" i jest ich dużo. Żaby w rzeczywistości są bardzo potrzebne i często są naszymi przyjaciółmi. np redukują populacje komarów i innego badziewia. więc takie żaby ja bym postrzegała jako ludzi do ciebie dobrze nastawionych na których pomoc możesz liczyć.

 

pies również jest naszym przyjacielem (tak się mówi, chociaż ja wolę koty), we śnie pies również oznacza przyjaciela. to że gryzie czaszkę to bardzo dobrze. czaszka to problemy. widocznie masz wiernego przyjaciela który pomoże ci przez wszystko przejść.

Edited by bluVred2
Link to comment
Share on other sites

Las we śnie to jeden z symboli podświadomości, sądząc po tym, że jest bujny i piękny, masz bogatą podświadomość i sporo energii jest w niej do zagospodarowania. Ale podświadomość to również miejsce/stan umysłu gdzie znajdują się treści dla nas niepokojące, czy wręcz przerażające. Czasem są to wypchnięte myśli, czasem idee kierujące naszym życiem zza sceny świadomości.

 

Zielona żaba jest tu taką niespodzianka, wyskakującą ze zbiorowiska nieświadomych treści. Jest to prawdopodobnie jakaś myśl, która narzuca ci się, a której wolałabyś nie mieć. Twój intelekt ostrzega cię przed nią, ale ona przyczepia się jak rzep i nie chce odpuścić. Skoro nie boisz się żab na jawie, a ta we śnie wzbudza twój strach to nie chodzi o prawdziwą żabę ale właśnie o coś co ona symbolizuje.

 

Żaby jako płazy są symbolicznie związane z naszymi starymi częściami umysłu, tymi, które zbliżają nas do zwierząt. Stąd myśli, reprezentowane przez żabę mogą dotyczyć właśnie zwierzęcych instynktów, jak jedzenie, seks czy też inne potrzeby naszego ciała. Żaby to zwierzęta hybrydowe, ziemno-wodne, żabia myśl może tkwić na granicy pomiędzy tym co akceptowane przez nasz intelekt, a tym co odrzucamy jako zbyt prymitywne. W każdym razie sądząc po tym jak przyczepia się ta żaba to warto namierzyć to co nas dręczy i sprawdzić o co w tym chodzi. To najlepszy sposób, żeby sen się więcej nie pojawiał.

 

Kolejny sen ze zwierzęciem dotyczy psa, znów symbol instynktu. Pies w tym wypadku jest wychudzony, co może oznaczać, że nie kierujesz się w życiu intuicją, albo że ignorujesz swoje potrzeby np odpoczynku, snu, jedzenia itd. Czaszka, którą ogryza to siedlisko intelektu i przypomina nam o tym, że każdy z nas ma swój czas i nie będziemy w stanie kontrolować się zawsze, a nasze materialne zasoby i wrażenie jakie robimy na innych odejdzie w niepamięć. Stąd może warto zadbać o siebie i swoje potrzeby, które zaniedbujemy kosztem spełniania wymagań innych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...