Jump to content

Jasnowidzenie czy silne przeczucia?


bezwstydna
 Share

Recommended Posts

Witajcie.

 

Raz na jakiś czas zdarzają mi się dziwne sytuacje. Chciałabym dowiedzieć się co to jest. Otóż widzę lub wiem co wystąpi za chwilę lub w niedalekiej przyszłości. Wizje te nadchodzą nagle, uderzają we mnie zapachami, smakami, dotykiem, powodując chwilowe oderwanie się od rzeczywistości. Później sprawdzają się.

 

Zaczęło się nagle, kiedy ni stąd ni zowąd jako dziecko powiedziałam mojej prababci, że następnym razem przyjadę na jej pogrzeb. Wszyscy uznali, to za wybujałą wyobraźnie 4 letniego dziecka, ale przed następnym latem moja prababcia umarła. Jednak na tym się nie skończyło. Czasami mówiłam inny rzeczy, które potem miały miejsce. Zdarzało się, że uderzał we mnie zapach, a w ustach czułam smak bułki, którą wyłącznie można dostać w jednej cukierni w mieście i znalazłam ją potem w mojej kuchni. Pewnego razu moja ciotka przyszła w odwiedziny po drodze ze szpitala, w której leżał jej syn. Opowiadała, co mówili jej lekarze, że już się dobrze czuje i niedługo ma opuścić szpital. Nagle poczułam się dziwnie i do mojego umysłu zaczęły napływać słowa "on umrze" oraz obrazy zapłakanych ludzi. Czułam zapach wieńców pogrzebowych i bodajże śmierci. Zakończenia historii opisywać nie muszę..

 

Podobnych i mniej podobnych zdarzeń było więcej.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Jasnowidzenie to wizualna reprezentacja przekazu z intuicji, bez intuicji nie ma Jasnowidzenia, jednak tutaj nie masz do czynienia tylko z Jasnowidzeniem czy tylko intuicją, intuicja to mgliste przeczucie tego co nadejdzie, a to co odbierasz to już są ukierunkowane przekazy, nie odbierasz tylko za pomocą wizji, odbierasz również zapachy, smaki czy odczucia.

 

Jeżeli już chcemy się bawić w grę pt. Jak to się Nazywa; to ani intuicja ani Jasnowidzenie, a niezbyt popularne... Clairsentience, stosunkowo rzadko występujący termin chyba najbardziej pasujący do Twojego przypadku.

 

To by było na tyle, pozdrawiam i powodzenia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja nie miewam smaków, zapachów konkretnych, ale często czuję.... słyszę jakby mówienie, ze coś się za chwilę wydarzy. Najgorsze, że to jest na kilka sekund przed zdarzeniem i trudno mi się ustrzec lub kogoś ustrzec.

 

Np. w ub. roku nagle poczułam straszny niepokój, serce zaczęło walić jak dzikie i słyszałam głos "zaraz coś się stanie, zaraz coś się stanie". Rozglądam się, szukam tego czegoś i uświadamiam sobie.... i chcę krzyknąć.... ale już za późno... dziecko wpada pod samochód. Straszne to było, nie chciałabym tego przeżyć więcej, a niestety czasami takie coś mam przed złymi zdarzeniami.

 

Moje obie babcie, jedna 20 lat temu, a druga w tym roku- były chore- i też czułam, że widzę je ostatni raz. Słyszałam taki jakby szept: " widzisz ja żywą ostatni raz". Dreszcz mnie przeszedł... .

 

Clairsentience - a można to bardziej spolszczyć?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

 

Clairsentience - jasno-czucie, jednak są tutaj dwa podejścia, czucia jako emocji i czucia jako dotyku, ale jest to raczej ciekawostka niż termin którym należy się kierować.

 

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...