Skocz do zawartości

Sucha skóra po umyciu...


Gość Asmic

Rekomendowane odpowiedzi

hej drogie panie, może któraś z was wie co zrobić, żeby skóra nie łuszczyła się po umyciu i wysuszeniu? poki co używam mydła czasem żelu.

Kochaniutka, być może używanie oleju rycynowego (zewnętrznie ma się rozumieć) pozwoli Ci wyzbyć się tego problemu. Wrzuć to w Google i poczytaj sobie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawilżaj skórę od środka... czyli po prostu pij dużo płynów ... :)

Mydło ma działanie wysuszające.. zależy jakie .. wybieraj mydła z dodatkiem składników natłuszczających i nawilżających.

Edytowane przez bakea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochaniutka, być może używanie oleju rycynowego (zewnętrznie ma się rozumieć) pozwoli Ci wyzbyć się tego problemu. Wrzuć to w Google i poczytaj sobie o tym.

 

W google same ściemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniała bakea picie to podstawa. Oprócz tego siemię lniane, może być też mocznik albo oliwa. Z gotowych preparatów całkiem nieźle sprawdza się Cutibaza.

 

Ooo właśnie Seid .. zapomniałam że siemie lniane ma rewelacyjne działanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rycyne stosuję na włosy i rzęsy i jest rewelacyjna ;)

A ja jakby na potwierdzenie tego niedawno czytałem na wp właśnie o zbawczych właściwościach rycyny na skórę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwicie że się dzieje jak dzieje ...czy ktoś z was czyta w ogóle skład co zawiera dany kosmetyk? ... 70 % składników to sama chemia reszta to składniki naturalne... a powinno być odwrotnie .. tylko po to aby dany kosmetyk choć jakiś tam czas miał ważność. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwicie że się dzieje jak dzieje ...czy ktoś z was czyta w ogóle skład co zawiera dany kosmetyk? ... 70 % składników to sama chemia reszta to składniki naturalne... a powinno być odwrotnie .. tylko po to aby dany kosmetyk choć jakiś tam czas miał ważność. :/

Ha! A i coraz więcej kobiet dostaje alergii na rozmaite tam kosmetyki. I dziwić się tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak x-latek szczególnie po kosmetykach z firmy AVON ... z tym się zgodzę .. ale kto się będzie bawił w zrobienie kremu samemu.. tym bardziej jak się nie zna na chemii surowców kosmetycznych ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawilżaj skórę od środka... czyli po prostu pij dużo płynów ... :)

Mydło ma działanie wysuszające.. zależy jakie .. wybieraj mydła z dodatkiem składników natłuszczających i nawilżających.

 

pije bardzo dużo szczerze to właśnie przez ten problem ^^ od paru lat, wiec od srodka jestem chyba bardzo nawilzony :D

btw dziekuje za tyle ciekawych odpowiedzi, na pewno sprobuje siemienia od czasu do czasu robie peeling z kawy zbozowej (pomysl mamy)

 

PS. jestem facetem x-latek ^^ pozdrawiam

 

Trida:

cera :) ze skorą na ciele nie mam takich problemów

Edytowane przez Asmic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo jak cera to proponuję pić pokrzywę / skrzyp. Mega pomagają.

Poza tym jak wspomniałam - peeling i zacząć nawilżać. Nivea niebieska lub biała są dobre. Tzn kiedys był, dawno składu nie sprawdzałam.

Asmic ile masz lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo jak cera to proponuję pić pokrzywę / skrzyp. Mega pomagają.

Poza tym jak wspomniałam - peeling i zacząć nawilżać. Nivea niebieska lub biała są dobre. Tzn kiedys był, dawno składu nie sprawdzałam.

Asmic ile masz lat?

 

26

 

x-latek:

zdarza sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe a co pijesz? Idź do dermatologa najlepiej Ci doradzi :)

bakusia zwariowalas? :DDD kazdy dermuś powie mi co innego i każdy mi inne świństwo przepisze bo zaraz w tym cos wynajdzie hehehehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bakusia zwariowalas? :DDD kazdy dermuś powie mi co innego i każdy mi inne świństwo przepisze bo zaraz w tym cos wynajdzie hehehehehe

 

hehe to może ja się pobawię w lekarza i podam ci składniki z których zrobisz fajny kremik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sudocrem dziala wysuszajaco... jest dobry na pryszcze i lojotok,

ale zaostrza objawy wysuszenia....

a luszczaca sie skora przewaznie jest pozbawiona ochronnej warstwy lipidowej (tluszczowej).

Stosowanie mydla zwyklego tez pogarsza.

 

Zmien mydlo na glicerynowe,

ewentualnie stosuj kremy natluszczajace (poltluste)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe Receptura :

olej parafinowy - 5 gr

olej arachidowy - 6gr

lanolina - 3 gr

wosk pszczeli - 2gr

alkohol cetylowy-1,5 gr

stearyna- 12gr

mirysol- 12gr

gliceryna- 6 gr

trójetenoloamina- 1,50gr

woda- 50gr

nipagina A - 0,2 gr

kompozycja zapachowa- 0,80 gr

 

Sp: W zlewce o pojemnosci 200ml stopisz na laźni wodnej odwazone surowce woskowo - tłuszczowe i nipagine. W drugiej zlewce podgrzej wode z gliceryna i trojetanoloamina do temp 80 st C. Zlewkę z tłuszczami umiesc pod mieszadlem elektrycznym, wlej faze wodna i mieszaj przez 20 min. Gdy temperatura emulsji obnizy sie do 35st dodaj kompozycje zapachowa i przepusc przez trojwalcowke.

 

Gotowe :D

 

Nie wiem czy o boraksie nie zapomnialam.. :/ z wodą boraks chyba ma byc podgrzany .. nie pamietam...

Edytowane przez bakea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sudocrem.. działa świetnie na odparzenia- pieluchowe zapalenie skóry tak slyszalam... nie czytalam w sudokremie skladnikow ...

Edytowane przez bakea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w ogole smarujesz czyms twarz po umyciu? Wiem , faceci nie lubia kremow , ale jak tylko myjesz , wycierasz i juz to nie dziwie sie , ze jest sucha. Moj maz zawsze uzywa na twarz zwyklego kremu Nivea - nie swieci sie po nim skora , nie pachnie niczym dziwnym i poniewaz jest taki zupelnie podstawowy ( tzn malo skladnikow) nie uczula i nie podraznia. No i nie myj twarzy mydlem tylko specjalnym zelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moge polecic cos z moich kosmetykow naturalny olejek do twarzy Blue Orchid Oil Clarins. Wystarcza 3 krople na twarz - nie jest ciezki , naturalne olejki roslinne i bardzo wydajny.

Nivea ma duzo parabenow zapewne i jest ciezki... ;)

nie wiemy jaka cere ma Asmic, wiec bylbym ostrozny.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK place 30 funtow to chyba ok 150 pln. Ale starcza na ok 5 misiecy codziennego uzywania rano i wieczorem , wiec wcale tak drogo nie wychodzi a cera gladka i ma taki zdrowy blask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! A i coraz więcej kobiet dostaje alergii na rozmaite tam kosmetyki. I dziwić się tu.

 

Najczęściej uczulają dodatki konserwujące i różnej maści dodatki zapachowe. Kosmetyki nawilżające opierają się zazwyczaj na ciekłej parafinie - w teorii powinna uczulać mniej niż oliwa i inne oleje, ale w rzeczywistości wygląda to inaczej. Dawniej uważano np., że oleje w ogóle nie uczulają, obecnie mamy coraz więcej przypadków uczulenia na oliwę czy oleje roślinne, głównie wśród dzieci.

 

bakusia zwariowalas? :DDD kazdy dermuś powie mi co innego i każdy mi inne świństwo przepisze bo zaraz w tym cos wynajdzie hehehehehe

 

Jak trafisz do dobrego to zapisze Ci jakieś mazidło, za które zapłacisz grosze, a poradzi sobie z Twoją skórą lepiej niż kosmetyki za grubą kasę ;)

 

 

Nie wiem czy o boraksie nie zapomnialam.. :/ z wodą boraks chyba ma byc podgrzany .. nie pamietam...

 

Może być bez.

 

Najprostsza maść natłuszczająca wygląda mniej więcej tak:

Olej sojowy 20,0

Olej parafinowy 30,0

Wosk pszczeli 16,0

Boraks 0,8

Woda do 100,0

 

Można jeszcze dodać kwas cytrynowy jako konserwant, to krem postoi dłużej.

 

 

Sudocrem.. działa świetnie na odparzenia- pieluchowe zapalenie skóry tak slyszalam... nie czytalam w sudokremie skladnikow ...

 

 

Dokładnie tak działa - stosujemy np. u leżących w celu profilaktyki odleżyn. Sudo ma działanie ewidentnie wysuszające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam miałam przykrą sytuację z córką kiedy jeszcze robiła w pieluchy robiły się jej ropne rany mimo że dbałam , co chwilę przewijałam... jezdziłam do Pani mądra w ... wydalam kupe kasy na homo niewiadomo jakie leki .. masci z antybiotykami cuda na kiju ... poprawy zero ... wkurzylam się i zadzwonilam do Kliniki do Wrocławia .. i przedstawilam sprawe .. Pani się uśmiała i poleciła mi zwykly alantan w masci który kosztowal moze 6 zł... po 3 dniach jak ręką odjął....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego nie stosuje sie go na skore przesuszona i luszczycowe zmiany, prawda?:P

 

 

Na łuszczycę niektórzy dają punktowo. Sudo ma co prawda lanolinę, która poprawia jakoś tam uwodnienie skóry, ale ma tez tlenek cynku, który wiadomo jakie ma działanie. Sudo przede wszystkim ma działać antyseptycznie i przeciwbakteryjnie - po posmarowaniu powstaje błonka ochronna, która zabezpiecza skórę przed kontaktem z moczem i kałem. Stąd jego działanie profilaktyczne w zapobieganiu pieluchowego zapalenia skóry i odleżyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość paulinqa123

Przede wszystkim nie powinno się myć mydłem, a w szczególności twarzy... Powinieneś stosować emulsje micelarną, najlepiej zakupioną w aptece. Po drugie proponuję odwiedzić i dermatologa i wykwalifikowaną kosmetyczkę. Mężczyźni też korzystają z jej usług, na pewno zaproponuje Ci dobry zabieg i poradzi co powinieneś stosować na codzień. Przyda się również krem najlepiej półtłusty do twarzy.

 

P.S. może to być początek np. atopowego zapalenia skóry lub innego cholerstwa, co nie jest przyjemne. Bardzo ważne abyś zasięgnął porady specjalisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Przy osłabieniu pracy gruczołów łojowych skóra traci wilgotność i tłuszcz, staje się sucha. Cechy charakterystyczne tego typu cery to: suchy, cienki naskórek na policzkach i czole, zwężone pory w okolicy nosa i czoła, występowanie czerwonych plam (zwłaszcza po umyciu) oraz ewentualne pęknięcia w kącikach ust i za uszami.

 

Cechy te zwykle są wynikiem zmian zachodzących w strukturze skóry wraz z upływem lat. Niektóre osoby od urodzenia mające cerę delikatną i wrażliwą, przy niewłaściwej jej pielęgnacji już w okresie dorastania mogą mieć cerę suchą.

 

Rozszerzone pory w okolicach nosa i na policzkach, tzw. „skórka pomarańczowa” pojawiająca się około 40 roku życia, choć charakterystyczna dla cery tłustej, nie jest już jej oznaką. Rzeczywiście, u osoby w wieku 20-30 lat, cera mogła być tłusta, jednakże później jej typ się zmienia i w rezultacie staje się suchą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo możliwe, że to wynik działania SLS (Sodium Lauryl Sulfate lub Sodium Laureth Sulfate), składnik ten odpowiada za "pienienie się" ale działa wysuszająco na skórę. Polecam zawsze czytać składy przed zakupem kosmetyków i poszukać informacji w Internecie na temat ewentualnych substancji drażniących. Nie tak łatwo znaleźć środki myjące o dobrym składzie, nawet wśród kosmetyków dziecięcych, ale jak poszukasz, to na pewno coś znajdziesz dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
niegoslawaabc73

ja w sumie nie używam drogich żeli pod prysznic, tylko takie w granicach 3-4 zł, regularnie stosuję balsam do ciała i na całe szczęście nie mam problemu z suchą skórą, pomimo tego że nie używam żądnych znanych marek kosmetyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cerę tłustą - łojotokową ale zdarza się, że toniki oczyszczające ją wysuszają. Pomaga mi wtedy olejek z drzewa herbacianego. A na suchą skórę dłoni polecam zabieg parafinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECOEUNIKA2723

wydaje mi się, że to będzie w pewnym stopniu "zasługa" twardej wody. Musisz dowiedzieć się skąd jest u Ciebie czerpana woda, jaki jest jej współczynnik twardości i w jaki sposób temu zaradzić. Może da się ją jakoś zmiękczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich, którzy z tego powodu nie myją twarzy wodą, tylko używają w tym celu płynów i toników. Ja czułabym się wtedy, nie do końca umyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chyba nie obejdzie się bez jakiegoś balsamu lub oliwki, można ewentualnie zmienić mydło lub żel - kupić preparaty do przesuszonej skóry - w aptekach są specjalne emulsje myjące dla wrażliwej skóry. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
chyba nie obejdzie się bez jakiegoś balsamu lub oliwki, można ewentualnie zmienić mydło lub żel - kupić preparaty do przesuszonej skóry - w aptekach są specjalne emulsje myjące dla wrażliwej skóry. pozdrawiam

 

najlepiej nawilża masło kokosowe z Ziaja, tez miałam taki problem i to mi pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ziaja ma naprawdę fajne i dobrze nawilżające kosmetyki i co najważniejsze nie uczulają, ponieważ mam tendencję do zaczerwienienia skóry po użyciu kosmetyków, ale przy Ziai nie mam tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja idę do sklepu EKO i kupuję Olej kokosowy i smaruje nim po kąpieli ciało, stopy, a nawet twarz ... do twarzy stosuje płyn micelarny , a później pieluchą tetrową robie masaż , peeling... później kremik albo olej kokosowy , cerę mam mieszaną i nic się nie dzieje, jest super... moja przyjaciółka ma bardzo sucha skórę i tez tak robi i jest zadowolona ...

Olej kokosowy kosztuje 12, 50 za 250 ml ... ja uwielbiam i chyba jest najlepszy , niż te wszystkie sklepowe kosmetyki... na włosy działa rewelacyjnie, na cellulit itd.... używam również w kuchni, do ciast, smażenia ... przechowuje w lodówce

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Veronica2689
Nawilżaj skórę od środka... czyli po prostu pij dużo płynów ... :)

Mydło ma działanie wysuszające.. zależy jakie .. wybieraj mydła z dodatkiem składników natłuszczających i nawilżających.

 

pomaga też stosowanie balsamów nawilżających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest też czym myjemy skórę... z żeli pod prysznic przetestowałam wszystkie (nie mówię o aptekowych) i zdecydowanie najlepsze jest Dove... Rzeczywiście nie wysusza skóry jak inne żele, skóra nie jest przesuszona i zaczerwiona po myciu...

Natomiast jak dla mnie samo picie wody nie wystarcza. Ja piję 3-5 litrów dziennie i niestety mam duże problemy z suchością skóry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Sucha skóra po umyciu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...