Skocz do zawartości

Osobowość dyssocjalna (psychopata) czy potrafisz go rozpoznać?


Pozytywka89

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat ku przestrodze dla wrażliwych osób. Czy ktoś z Was spotkał na swej drodze taką osobę? Jakie wrażenia?

 

 

Pokrótce przybliżę Wam charakterystykę psychopaty. Nie musi być to osoba, która biega z nożem. Najczęściej ludzie określani tym mianem żyją pośród nas wykorzystując ludzką słabość do pomagania, wrażliwość. Nie potrafią odczuwać empatii, nie mają też wyrzutów sumienia. Są czarujący, patrzą głęboko w oczy. Mówią o uczuciach nie potrafiąc ich okazywać. Bezustannie kłamią i manipulują. Szukają partnerów o pogodnym usposobieniu, wrażliwych, uczuciowych.

 

 

"Dyssocjalne zaburzenie osobowości – nazywane również antyspołecznym zaburzeniem osobowości, osobowością nieprawidłową, socjopatią lub psychopatią – dotyka 2–3 proc. każdej populacji i częściej występuje u mężczyzn." -> link<- do ciekawego artykułu. A Ty co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ten temat ku przestrodze dla wrażliwych osób. Czy ktoś z Was spotkał na swej drodze taką osobę? Jakie wrażenia?

 

 

Pokrótce przybliżę Wam charakterystykę psychopaty. Nie musi być to osoba, która biega z nożem. Najczęściej ludzie określani tym mianem żyją pośród nas wykorzystując ludzką słabość do pomagania, wrażliwość. Nie potrafią odczuwać empatii, nie mają też wyrzutów sumienia. Są czarujący, patrzą głęboko w oczy. Mówią o uczuciach nie potrafiąc ich okazywać. Bezustannie kłamią i manipulują. Szukają partnerów o pogodnym usposobieniu, wrażliwych, uczuciowych.

 

 

"Dyssocjalne zaburzenie osobowości – nazywane również antyspołecznym zaburzeniem osobowości, osobowością nieprawidłową, socjopatią lub psychopatią – dotyka 2–3 proc. każdej populacji i częściej występuje u mężczyzn." -> link<- do ciekawego artykułu. A Ty co o tym myślisz?

skoro to jest opis psychopaty to mnostwo kobiet tego typu spotykam...

ps. patrzenie w oczy i bycie czarujacym podczas rozmowy w relacji kobieta-mezczyzna to podstawa... jak ktos nie patrzy w oczy to znaczy, że cos ukrywa, jest niepewny, cos kreci, moze nawet klamie... ten temat mialem akurat poruszany na warsztatach z psychologiem... troche mi to nie pasuje do psychopaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o wybranych cechach. Wiadomo, że nie każda osoba patrząca w oczy jest psychopatą. Chodzi o połączenie cech: określony pasożytniczy tryb życia. Niestabilność w podejmowaniu decyzji, nałogowe kłamanie, bezustanne wzbudzanie poczucia winy wśród innych osób. Ja sobie tego nie wymyśliłam, w psychologii istnieje taki termin a w życiu?

 

W życiu prawdopodobnie jest to osoba nie posiadająca duszy. Kilka istot wcielonych w jedno ciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich ludzi ja nazywam wampir energetyczny .Niby na początku znajomości bardzo mili i życzliwi , wydaje się że dobrze czujemy w ich towarzystwie a mimo wszystko coś przeszkadza.Miałam kiedyś do czynienia z taką kobietą .Uwielbiałam z nią rozmawiac ,(znajoma z pracy)Ale po każdej takiej pogawędce ,nie miałam na nic siły.Brakowało mi powietrza myśli kotłowały mi się w głowie ,i wiedziałam że kłamie a mimo wszystko ciągneło mnie do niej .Na moje szczęście pracę zmieniłam i nie mam z nią do czynienia .Ale natrafiam w swoim życiu na takie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Osobowość dyssocjalna (psychopata) czy potrafisz go rozpoznać?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...