Skocz do zawartości

Jak zareagował?


Weridiana89

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałam dzisiaj ze swoim chłopakiem na temat jego przyszłości. Ponieważ nie był zbyt wylewny zapytałam się jak zareagował. Wyjęłam sobie więc trzy runy.

 

Fehu Naudiz i Ingwaz

 

Myślę,że mógł poczuć do mnie żal,że powiedziałam mu to co myślę w tak dosłowny sposób i zrobiło mu się przykro,że tak to wyraziłam. Nie chciał, żeby w ogóle ktoś powracał do tego tematu i mówił mu to co ja mu powiedziałam. Jednak zaczął się nad tym zastanawiać co do niego mówiłam w trakcie rozmowy i czuć ,ze mam rację w tym co mówię. Nie zamierza mimo tego dalej rozmyślać nad tym tematem i zacząć działać. Można powiedziec,że na moją rozmowę z nim zareagował jak na niepotrzebne drążenie tematu.

 

Być może to emocje mną kierują i zle zinterpretowalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na runach.. zapytałaś się o jego przyszłość.... hm jakbyś Ty nie miała sobie tym zaprzatac głowy i zajac sie swoim zyciem.. nie drążyła tematu...masz się nie zastanawiac nad niczym.. wyglada na to ze on nie byl zadowolony skoro nie otrzymalas odpowiedzi..

Zreszta powinnas sama zauwazyc jego reakcji kiedy padlo pytanie.. :

 

Weri sorki.. ..

Edytowane przez bakea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurzył się, ale zagryzł zęby i staram się schować emocje. W temacie jego przyszłości - nie spodobało mu się, że poruszyłaś ten temat, bo poczuł nacisk, przymus z twojej strony, a on już porzucił ten pomysł na swoją przyszłość, o którym rozmawialiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można dowolną metodą dywinacyjną grzebać komuś w głowie? Czyjeś reakcje sprawdza się pytając o nie daną osobę albo ucząc się choćby mowy ciała, by umieć je samodzielnie odczytać, a nie rzucając runy czy kładąc karty. Chciałabyś żeby ktoś Twoje reakcje sprawdzał metodami dywinacyjnymi? To jest wstrętne...

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądanie do czyjejś głowy dowolną metodą dywinacyjną jest zwykłym chamstwem i naruszaniem prywatności obiektu. Jak podglądanie przez dziurkę od klucza, kiedy ktoś myje klejnoty albo się masturbuje, żeby zobaczyć, czy jest obdarzony przez matkę Naturę w zadowalający sposób. Nie chodzi tylko o runy. Tym razem w ogóle o nie nie chodzi. Chodzi o zasadę. Grzebanie w cudzej głowie jest rzeczą moralnie ohydną i niegodną - mam nadzieję, że ktoś i Wasze reakcje zacznie w taki sposób podglądać - zamiast Was bezpośrednio zapytać - i życzę Wam tego z całego serca.

 

Bo jeśli ktoś już musi badać czyjeś reakcje, nie mając na tyle odwagi, by po prostu o nie zapytać, to niech po prostu zagląda temu komuś w łeb bezpośrednio, metodą transową. Na tym przynajmniej można zostać przyłapanym... no ale to wymaga długiego treningu, jest zbyt trudne, o wiele łatwiej położyć karty...

 

Swoją drogą "My" dużą literą? Ciekawe nowe zasady polszczyzny... Wulgarnieje nam język strasznie jak widać.

 

Ech, ezoteryka... wszystko za darmo i bez żadnej odpowiedzialności...

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywinacja istnieje od wieków i zapewne jest bardziej etyczna niż np. podrzucanie komuś runy, dokładnie klątwy, z powodu kłótni i nieporozumień sąsiedzkich.

Oto cytat mojego postu z wiadomego forum, o pierwszej sztuce dywinacji - geomancji.

Oracle = przepowiednia i geomancja.

Samo słowo geomancja pochodzi od greckiego terminu geomanteia.. Geo to "ziemia", natomiast manteia (mancja ) oznacza wróżenie.A zatem jest sztuką wróżenia z ziemi i jest jednym z najstarszych sposobów wróżenia. Sięga bowiem starożytności. Istnieje wiele legend, próbujących ujawnić pochodzenie tej sztuki.

Np. Arabowie twierdzą, że Jibril ( Archanioł Gabriel) nauczył ich proroka Idrisa ( Hermes Trismegistus)po tym, jak ujrzał we śnie anioła kreślącego geomantyczne figury. Gdy Idris poprosił o objawienie, Jibril wyjawił mu podstawy geomancji.

Następnie prorok przekazał uzyskane informacje Tumtum al-Hidiemu, królowi Indii, który póżniej zawarł je w książce.

Księgę tę trzymano w sekrecie przez wiele pokoleń, aż stała się własnością Khalafa al- Barbariego.

Gdy Khalaf przyjął islam, z ust samego Mahometa dowiedział się, że geomancja była znana wcześniejszym prorokom.

Pilne studiowanie tej sztuki miało dać każdemu, kto by się tego podjął, wiedzę którą dysponowali prorocy.

 

To jedna z wielu legend- w innej pojawia się np. Idris.

Edytowane przez Elie-1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywinacja istnieje od wieków i zapewne jest bardziej etyczna niż np. podrzucanie komuś runy, dokładnie klątwy, z powodu kłótni i nieporozumień sąsiedzkich.

wydaje mi się, że dywinacja sama w sobie jest etycznie neutralna. dopiero w rękach człowieka staje się mniej lub bardziej etyczna, a zaglądanie komuś do głowy, tyłka i z drugiej strony nie jest fair. tak samo z rzucaniem klątwy. może wszelkie środki niemagiczne do rozwiązania konfliktu zostały wyczerpane i ten sąsiad zwyczajnie zasłużył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, uspokójcie się , bo normalnie się tak nad tym rozwodzicie jakbym czytała w jego myślach. Chciałam tylko sprawdzić czy to co zaobserwowałam się zgadza i nie uważam,żeby to było nieetyczne. Nie pytałam przecież co sobie myślał w danym momencie, a jak zareagował na to co mu powiedziałam, co równie dobrze mogłam zaobserwować i jako potwierdzenie zadać pytanie runom. Cieszę się,ze jesteście tacy etyczni jak ludziom wróżycie na związki, bo to,że jedna osoba podała dane drugiej to nie znaczy,że ta druga strona chce,żeby jej wróżyć pośrednio. Także trochę więcej samokrytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wszelkie środki niemagiczne do rozwiązania konfliktu zostały wyczerpane i ten sąsiad zwyczajnie zasłużył?

 

Pomyliłeś epoki. Okres samosądów, dzięki Bogu i partii, mamy już za sobą.

A może rencistów, emerytów i kalekie noworodki do gazu, bo przecież nieproduktywni i niepotrzebnie zajmują miejsce na ziemi.

Edytowane przez Elie-1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłeś epoki. Okres samosądów, dzięki Bogu i partii, mamy już za sobą.

A może rencistów, emerytów i kalekie noworodki do gazu, bo przecież nieproduktywni i niepotrzebnie zajmują miejsce na ziemi.

słońce, wyjdź z tych internetów na świeże powietrze. i po co mieszasz do tego emerytów, rencistów i kaleki? no tak...na siłę trzeba dodać wypowiedzi..."patosu"

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Ludzie, uspokójcie się , bo normalnie się tak nad tym rozwodzicie jakbym czytała w jego myślach. Chciałam tylko sprawdzić czy to co zaobserwowałam się zgadza i nie uważam,żeby to było nieetyczne. Nie pytałam przecież co sobie myślał w danym momencie, a jak zareagował na to co mu powiedziałam, co równie dobrze mogłam zaobserwować i jako potwierdzenie zadać pytanie runom. Cieszę się,ze jesteście tacy etyczni jak ludziom wróżycie na związki, bo to,że jedna osoba podała dane drugiej to nie znaczy,że ta druga strona chce,żeby jej wróżyć pośrednio. Także trochę więcej samokrytyki.

 

 

... i z igły zrobiły się widły ...:D

uśmiałam się troszkę jak 'stwarzają się ' problemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...