Skocz do zawartości

Szatany jedne :P


Gość Daffne

Rekomendowane odpowiedzi

Na internecie znaleziono stronkę, która podobno już nie istnieje, jendakże na bycie zbiorowym wklejono listę "szatanów" z różnych stron internetowych, która mnie tak rozbawiła, że po podlinkowaniu jej na sb nie byłam w stanie się oprzeć by jej tu nie zaimeścić.

 

 

 

Oto komunikat ze strony i lista opętanych :D

---------------------

 

BARDZO PROSIMY o modlitwę różańcową za to osoby! Aby ich dusze opuścił szatan i zawitał nasz Pan Jezus Chrystus

 

1. Biały tygrys

2. Mordima

3. Sael

4. LordAnayami

5. Osiris

6. Thaumiel

7. Katharsis

8. Mandera

9. Sarkonas

10. Shimoshpere

11. Qiter

12. Quandi

13. Dinkalas

14. 5472

15. Bardonde

16. Hermethi

17. Belial

18. Amon

19. Semiva Hexa

20. Asmoday

21. Amfora

22. Phoenix

23. Olimpia

24. Amadea

25. Malkuth

26. Trinity

27. Rasphul

28. Δkhanta

29. Klakier

30. C.C.S.

31. Gael

32. Sarak

33. WEndi

34. julenka

35. EMRYS

36. Emoniel

37. Żyndal

38. Akinda

39. Ratrinke

40. Tobias

41. Ferder

42. SacralNirvana

43. Ewelina

44. Bartemaus

45. Avalo

46. Asper

47. Elza

48. Jadis

49. fraterp

50. Hrefna

51. Szept

52. alathea

53. sent

54. Penthothal

55. inel89

56. Irisa

57. Szary

58. Wedrussa

59. WerusDolor

60. Yasella

61. Ase

------------------------------------

Czy ktoś się odnajduje? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zostanie, bo jest to lista żartobliwa, a nie jakakolwiek obraza

 

Nygus został upomniany przez administratora, nie Tobie decydować o środkach zaradczych administracji ezoforum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lord Anayami

Dla was to żartobliwa lista, a ja jeżeli nie zostanie usunięta mogę ubiegać się o rozprawę sądową z powodu pomawiania mojej istoty (nazwanie szatanem), ponadto za:

"BARDZO PROSIMY o modlitwę różańcową za to osoby! Aby ich dusze opuścił szatan i zawitał nasz Pan Jezus Chrystus"

oskarżyć mogę o obrazę religijną. A więc, albo widzę do końca tygodnia ją usuniętą, albo sprawa zostanie zgłoszona na policję. Aby nie było, że mogliście tego nie wiedzieć dołączam paragrafy, które zostały naruszone

 

art. 212 KK

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.

 

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

(Forum to środek masowego komunikowania się.)

 

Art. 257.

Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz pecha, bo musisz oskarżyć autora zniesławienia i domagać się od niego sprostowania w mediach.

 

Na forum nie ma owego autora, sąd może co najwyżej nakazać nam usunięcie tej listy :)

 

Powodzenia na drodze sądowej i wróć z nakazem sądowym.

Edytowane przez Kobalt60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uno: Od Nyguska: Uświadamiam Cię człecze, że ta lista jest wzięta z internetu, a nie robiona przez forum. Daj sobie na wstrzymanie i idź oskarżać forum, na którym była zamieszczona.

Duo: Od Hika: Ten moment, gdy jakiś random z internetu chce Cię podać do sądu. <3 U made my day. :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord Anayami skarga lub sprawa sądowa miały by sens gdy to forum albo jego użytkownik był autorem danej treści, a NIE JEST. Oskarżenia powinny lecieć do autora treście, a nie osób kopiujących. Proszę więc szukać autora treści na zupełnie innej stronie internetowej i właściwą osobę skarżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuje swoje zdanie. : P

W ogóle śmieszy mnie to całe pojęcie, że ktokolwiek przejmie się tym, że zostałeś urażony. To jest internet. Tutaj prawo jest łamane nagminnie. |D Leć zgłaszać do sądu wszystkie fora, strony i nawet z Twoim zaangażowaniem - czaty możesz też pozgłaszać. :D Teraz czekam na Twoje posunięcie. :3

W sumie to nawet smutne. Mieć poczucie sprawiedliwości, które wcale się nie realizuje.

Edytowane przez HikowatyHik
Bo tak
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie czy to było skasowane czy nie, zamieścił to, a więc odpowiada za to też prawnie. Czekam do poniedziałku na wasze posunięcie.

 

Przytoczone punkty prawne tego nie rozpatrują kto odpowiada prawnie pod względem kopiowania, jednak na pewno ten, kto POMAWIA inną osobę, a jest nią autor treści...a nie powielacz.

 

Idąc takim tokiem myśłenia można by wsadzić do więzienia wszystkich, którzy z książki zcytują niewygodne słowa o kimś znanym w sieci. A jakoś tak sie nie dzieje.. bo skarży się autora zmaiast miliona kopiujących.

 

także proszę nie dokonywac nadinterpretacji prawa na własną korzyść, ponieważ straszenie "w imię prawa" również ma odpwowiednie paragrafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne... "To jest internet. Tutaj prawo jest łamane nagminnie." Nie chciało mi się tego cytować...

Mniejsza o to. W Internecie też obowiązują pewne prawa, a to, że są łamane, to inna sprawa. Nie jest to nic dobrego, wiec argument nie jest zbyt przekonujący. Przynajmniej dla mnie.

A tak poza tym, to jeśli wrzucasz nielegalnie jakąś grę/film itp. za free, to tobie się oberwie, a nie producentowi.

Edytowane przez Yasella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne... "To jest internet. Tutaj prawo jest łamane nagminnie." Nie chciało mi się tego cytować...

Mniejsza o to. W Internecie też obowiązują pewne prawa, a to, że są łamane, to inna sprawa. Nie jest to nic dobrego, wiec argument nie jest zbyt przekonujący. Przynajmniej dla mnie.

A tak poza tym, to jeśli wrzucasz nielegalnie jakąś grę/film itp. za free, to tobie się oberwie, a nie producentowi.

Proszę o uzasadnienie. : P Bez uzasadnienia to ja Ci na pewno uwierzę. Jakieś przykłady? Bardziej sensowne niż nielegalne ściąganie gier, które ma się w sprawie obrażania kogoś tak wiele wspólnego. C:

Więc tak poza tym - Twój argument to też inwalida, a to w dodatku inwalida, który jest jedną nogą w grobie. C:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla was to żartobliwa lista, a ja jeżeli nie zostanie usunięta mogę ubiegać się o rozprawę sądową z powodu pomawiania mojej istoty (nazwanie szatanem)

 

1) Już jedna osoba się na tym forum bawiła w podobne rzeczy i niestety nie wskórała nic, więc sukcesu raczej bym nie wróżył. Największym problemem jest oczywiście ustalenie sprawcy - znajomość IP niewiele tu daje, zwłaszcza w sytuacji, gdy z komputera korzysta kilka osób i nie wiadomo kto jest autorem tego czy innego wpisu.

 

Znieważenia w sieci to nieco inna para kaloszy niż znieważenie w obecności świadków czy w prasie - internet jest generalnie anonimowy - nikt się personalnie pod ową listą nie podpisał, zresztą sam bytujesz w sieci pod konkretnym nickiem, a nie z imienia czy nazwiska.

 

2) Ta lista wisi też na bycie zbiorowym, a im póki co nie grozisz sądem.

 

3) Pamiętaj, że takie groźby to broń obosieczna - zawsze ktoś może pogrozić sądem Tobie za to co pisałeś na inszych forach ;)

 

Swoją drogą już widzę miny policjantów przyjmujących stosowne zgłoszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komentarz odnosił się też do tekstu o autorze owej listy...

Mi ona "wisi i powiewa", w sumie to nawet jestem rozbawiona faktem, że mój nick widnieje na tak idiotycznej liście. Przynajmniej można się pośmiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla was to żartobliwa lista, a ja jeżeli nie zostanie usunięta mogę ubiegać się o rozprawę sądową z powodu pomawiania mojej istoty (nazwanie szatanem), ponadto za:

"BARDZO PROSIMY o modlitwę różańcową za to osoby! Aby ich dusze opuścił szatan i zawitał nasz Pan Jezus Chrystus"

oskarżyć mogę o obrazę religijną. A więc, albo widzę do końca tygodnia ją usuniętą, albo sprawa zostanie zgłoszona na policję. Aby nie było, że mogliście tego nie wiedzieć dołączam paragrafy, które zostały naruszone

art. 212 KK § 1.(...) § 2. (...) Art. 257..

 

he he he.

 

Wolność manifestowania religii gwarantuje art. 18 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka z 10 grudnia 1948 r.

 

Ponadto Międzynarodowy Pakt Praw Obywatelskich i Politycznych z 16 grudnia 1966 r., stwierdza jednoznacznie w art. 18 ust. 1, że „Każda osoba ma prawo do wolności myśli, sumienia i religii. Prawo to obejmuje wolność posiadania lub przyjmowania religii lub przekonań według własnego wyboru oraz manifestowania swej religii lub przekonań, indywidualnie lub wespół z innymi, publicznie lub prywatnie, poprzez modlitwy, obrzędy, praktyki i nauczanie”.

 

Wreszcie Europejska Konwencja o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności z 4 listopada 1950 r. w Art. 9 ust. 1 stwierdza: „Każda osoba ma prawo do wolności myśli, sumienia i religii; prawo to obejmuje wolność zmiany religii lub przekonań oraz wolność manifestowania swej religii lub przekonań, indywidualnie lub wespół z innymi, publicznie lub prywatnie, przez modlitwy, nauczanie, praktyki lub obrzędy”.

Edytowane przez Spokojna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art. 212 KK

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności

w jaki sposób wymienienie kogoś z anonimowego nicka powoduje powyższe w życiu, w REALNYM życiu? ...czy na swojej wizytówce masz także podany ten nick? ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...