Skocz do zawartości

Prosze o pomoc samorozwój. Mentor?


Asterha

Rekomendowane odpowiedzi

Hej trochę głupio się czuje, pisząc ten temat. Jednocześnie wiem, że pomoże on mi w zrozumieniu pewnych założeń.

 

Mam na imię Mateusz, swoją przygodę z "ezoteryką" zacząłem szmat czasu temu. Niestety nie było mi dane ćwiczyć regularnie. Zwykle są to po prostu chęci, które pojawiają się od czasu do czasu. Jestem strasznie zapuszczony jeśli chodzi o ezoterykę. Wiem, że zdziałałem już całkiem sporo, ale dopiero niedawno tak na prawdę wiem po co to robię. I dlaczego impulsywnie ćwiczyłem często rezygnując potem z ezoteryki ponieważ różne przeżycia i doświadczenia po prostu mnie pochłaniały.

 

Kiedyś usłyszałem Ciekawe zdanie "Prawdziwie zajmiesz się magią/ezoteryką kiedy jej nie będziesz potrzebował"

Prawda jest taka, że kiedy byłem młodszy po prostu potrzebowałem ją do swoich celów marzyłem o wielkiej mocy, czy też o tym, aby to co wyćwiczę wykorzystać. Teraz tak nie jest. Udało mi się w życiu całkiem sporo osiągnąć.. Mimo wszystkiego wiele rzeczy zauważam i dalej mnie do tego ciągnie. Teraz już nie mam mocnych potrzeb zachwycania, ułatwiania sobie życia.

 

Chce się zająć tym na poważnie, szukam mentora lub grupy, która będzie w stanie mnie poprowadzić po świecie ezoteryki. Dobrać odpowiednie systemy do mnie i nauczyć mnie z nich korzystać.

 

Mam dalej jednego mentora nie jest on taki jakiego oczekiwałem, ale zaakceptowałem Go a on mnie. Siedzi w mojej głowie i uczy mnie, często przez sen często przez jawe.

 

Poszukuje książek gdzie znajdę informacje o mechanizmach.. Jeśli ktoś wie o czym mowa poproszę o tytuły. Ponieważ tego obecnie mam szukać od roku. I dopiero teraz się za to zabieram..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franz Bardon.pl - Hermetyzm, magia, kabała, drzewo życia, tarot, etc.

Internet Sacred Text Archive Home

 

Spróbuj tego.

 

Poczytaj o systemach magicznych, paradygmatach.

 

O modelach magicznych możesz poczytać tutaj http://www.ezoforum.pl/ogolnie-o-magii/70023-w-jaki-sposob-personalne-modele-magii-wplywaja-na-inne-osoby-lub-otoczenie.html#post536292

 

Natomiast mechanizmy są widziane w różny sposób przez przedstawicieli tradycji, ścieżek, systemów itp itd.

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...