Skocz do zawartości

Austin Kleon "Twórcza kradzież" 10 przykazań kreatywności.


Gość ANEZ

Rekomendowane odpowiedzi

"Twórcza kradzież" 10 przykazań kreatywności.

 

 

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa "Sensus" oraz Ezoforum mam przyjemność wyrazić swoją opinię o książce

" Twórcza kradzież" 10 przykazań kreatywności. - Austin Kleon.

Austin Kleon jest pisarzem, artystą. W swojej książce opisał jak doszedł do tego co do tej pory osiągnął.

Są to jego rady poparte przykładami, którymi dzieli się z innymi, aby każdy mógł stać się artystą na scenie

swojego życia. Do przeczytania i chęci zrecenzowania tej książki zachęcił mnie jej tytuł. Książka ta daje

odpowiedz, radę jak stać się człowiekiem potrafiącym wypracować swój styl, własna drogę do rozwoju własnej

osobowości i wydobycia swojego potencjału.

Człowiek wg autora jest sumą wpływających na niego oddziaływań co kształtuje go i nadaje mu formę.

Swoje rady przedstawił w przykazaniach swojej kreatywności.

 

1. Kradnij jak prawdziwy artysta.

2. Nie odkładaj pracy w oczekiwaniu na czas, kiedy "poznasz" siebie.

3. Napisz książkę, którą chciałbyś przeczytać.

4. Używaj rąk.

5. Poboczne projekty i hobby są bezcenne.

6. Rób fajne rzeczy i dziel się nimi.

7. Nie jesteśmy już przypisani do ziemi.

8. Bądź miły ( Świat jest małym miasteczkiem).

9.Bądz nudny ( Bez tego nie odwalisz swojej roboty).

10. Kreatywność czyli redukcja.

 

Każda z tych rad poparta jest przykładami, przemyśleniami swoimi oraz cytatami z książek różnych autorów

oraz ich życia.

Mnie osobiście ta książka nie zachwyciła tak jak oczekiwałam, dużo w niej nieusystematyzowanego chaosu.

Tą książkę należy umieć czytać, wybierać dla siebie to co jest mu potrzebne, czego nie wiedział, lub nie

dostrzegał, po to by na podstawie życia innych, ich osiągnięć, jak do nich doszli, wypracować swój styl,

drogę, która ukształtuje ich osobowość i osiągnięcia. To jest właśnie ta twórcza "kradzież".

Te ostatnie zdania napisane przeze mnie potwierdzają ostatnie słowa autora kończące tą książkę cyt.

Wybieraj mądrze

Baw się dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...