Jump to content
whitecaps

Czy prześladuje mnie OOBE?

Recommended Posts

whitecaps

Witam, gdzieś od paru lat przeżywam od czasu do czasu dziwny stan podczas snu. Chodzi o to, że zasypiam, śpię sobie spokojnie, coś mi się tam śni i powiedzmy po kilku godzinach od zaśnięcia wydaje mi się, że się obudziłem lecz tak naprawdę moje ciało śpi. Widzę swój pokój, tak jakbym miał otwarte oczy, niewyraźnie - ale widzę, lecz nie mogę nic zrobić, poruszyć się, krzyknąć, itd. Pierwszy raz miałem tak z ok. 5 lat temu. Spałem spokojnie i nagle wydawało mi się, że się obudziłem widziałem przed sobą tak jakby rozmazaną twarz, która przypominała tzw. "kostuchę". Nie wiedziałem co się dzieje, miałem wtedy z 14 lat. W końcu obudziłem się naprawdę, przestraszony, serce mi waliło, bałem się poruszyć i po chwili szybko włączyłem telewizor i wstałem z łóżka, bojąc się iść spać. Lecz to było 5 lat temu, teraz jak mnie takie coś spotyka to już nawet się nie boję, bo po prostu wiem co jest grane. Gdy mnie to spotka, a zdarza się to co jakiś czas to jestem spokojny i skupiam się tylko na tym, żeby się (naprawdę) obudzić. Gdzieś 1,5 roku temu, gdy mieszkałem jeszcze na starym mieszkaniu na parterze śniło mi się, że w mój blok wjechał tir tam gdzie ja mieszkam, ja wtedy stałem w salonie i gdy ten tir wjechał odleciałem gdzieś, po czym pojawiłem się w moim pokoju lecz czułem się jakbym się obudził (tak naprawdę moje ciało spało) i unosiłem się nad swoim łóżkiem do góry po czym uderzyłem w sufit i zawisnąłem pod nim. Byłem świadomy gdzieś w 80-85%, nie potrafię dokładnie oszacować. Byłem pewien, że nie żyje, albo coś lecz po jakimś czasie obudziłem się już naprawdę.

Teraz pytanie, czy to jest normalne? Czy po prostu mam skłonności do OOBE? Zawsze gdy mi się takie coś przytrafia, to jestem świadomy tego co się dzieje, ale skupiam się tylko na tym, żeby się obudzić, bo boję się próbować robić coś innego.

Share this post


Link to post
Share on other sites
SacralNirvana

To jest LD... A sprobuj bedac w tym stanie spojrzec na swoje cialo jak wygladasz. Jest swietliste?

Widziales kiedys swoje materialne cialo obok?

Share this post


Link to post
Share on other sites
whitecaps
To jest LD... A sprobuj bedac w tym stanie spojrzec na swoje cialo jak wygladasz. Jest swietliste?

Widziales kiedys swoje materialne cialo obok?

 

Raczej nie widziałem, ale podczas takich stanów czułem, że się unoszę nad swoim ciałem, itd. Nie wiem czy będę miał na tyle odwagi, żeby spoglądać na swoje ciało. Wydaje mi się, że gdy taki stan mnie dopada, to jest to prosta droga do oderwania się od swojego ciała, tzn. że gdybym podczas takiego stanu pomyślał o tym, że chcę polecieć w górę, albo oderwać się czy coś takiego, spokojnie tak o tym pomyśleć, to wydaje mi się, że coś mogłoby się stać. Ale gdy taki stan mnie dopada to po prostu od razu myślę tylko i wyłącznie o tym, żeby się naprawdę obudzić całe, skupiam się tylko na tym. Nim się obudzę naprawdę to trwa to chwilę i powiem, że ciężko jest mi się z takiego czegoś obudzić, muszę się skupiać nad tym i nie boję się już tak jak kiedyś, ale starach zawsze jakiś tam automatyczny jest. Powiem jeszcze, że jak się z tego wybudzam to jest to stopniowy proces, 1. to wpadnięcie w ten stan ze snu i odzyskanie pełnej świadomości, lecz nie mogę się ruszyć itd 2. wyłącznie myślami próbuję się naprawdę obudzić, wyobrażam sobie, że się budzą, wstaję itd. 3. czuję, że już powoli zaraz się obudzę, tak jakby zbliżał się do obudzenia i nagle pstryk! Budzę się, że tak powiem odskakując głową od poduszki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
SacralNirvana

Od dziecka mialam spontaniczne wyjscia z ciala. Czasem kilka razy w nocy. :)

Wiec wiem, ze mozna sie tego przestraszyc, szczegolnie, jezeli wmawia sie nam, ze tego typu doswiadczenia sa nienaturalne. Demony, zlo i te rzeczy...

Ogolnie u mnie przelom przyszedl, gdy zaczelam na powaznie medytowac...

 

pewnej nocy mialam przed snem wizje czarnej medytujacej postaci, ktora dala mi wtedy taka pewnosc, spokoj...

 

od tego czasu minal tez lek zwiazany z wyjsciami z ciala...

 

plus kilka na koncie swiadomych, chociaz nie darze do tego czesto... i nie zawsze sie udaje.

 

W tej chwili OBE traktuje jako cenne doswiadczenie. Nie jako cos, co musi byc... ale na pewno jest to wzbogacajace doswiadczenie.

  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
whitecaps

Może kiedyś spróbuję OOBE, bo jak widać mam chyba do tego skłonności. Sam nie wiem co o tym myśleć, chciałem po prostu dowiedzieć się nieco więcej i dowiedzieć się o co w tym tak naprawdę chodzi, w tym moim takim niby budzeniu się, a jednak nie budzę się, choć jestem w pełni świadomy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...