Jump to content
szprot

Poszukiwanie religii

Recommended Posts

szprot

Witam!

Szukam pomocy w odnalezieniu wiary która odpowiada moim przekonaniom i temu w co wierzę. Przez własne poszukiwania znalazłem że najbliższy jest mi jeden z odłamów hinduizmu jednak chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej, konkretniej i dokładnie czy istnieje w ogóle coś takiego.

 

Wierzę w reinkarnacje jednak taką, w której człowiek odradza się jako człowiek, aurę, karmę i w wiele istot otaczających nas, zarówno dobrych jak i złych widzianych 3 okiem pod postacią aury jak i w siłę podświadomości - prawo przyciągania. Prosiłbym o odpowiedź jeśli ktoś wie do czego jest mi najbliżej z takim światopoglądem. Jeśli podałem niewystarczające informacje proszę o pokierowanie mnie bo być może pominąłem coś.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tyr

Myślę, że w zasadzie to sam nie wiesz czego szukasz. Wiara to wiara, jest Twoja i tylko Ty masz na nią wpływ. Religia natomiast to po prostu grupa ludzi których wiara jest na tyle podobna, że trzymają się razem i czerpią z siebie "natchnienie". Nikt nie znajdzie dla Ciebie religii ponieważ nawet jeśli coś spełnia wszystkie wymienione przez Ciebie założenia to i tak może Ci nie odpowiadać. Poza tym takie pójście na skróty nic nie daje. Liczy się przecież nie tylko cel, ale i droga jaką do niego podążamy :) Szukaj więc i rozglądaj się :) Powodzenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
bylica

Taką religią, jaka jest opisana w pierwszym poście jest eklektyczna ezoteryka w jej obiegowym rozumieniu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...