Jump to content

Horoskop egipski - Anubis


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Anubis od 19 sierpnia do 21 września

 

Urodzeni pod jego opieką naznaczeni są piętnem ciemności. Są bystrymi obserwatorami, bardzo pracowici z upodobaniem do pracy wykonanej pięknie i dokładnie. Niekiedy, upojeni jej owocami, całkowicie zatracają skromność. "Dzieci" Anubisa są najczęściej poważne, przejawiają zdolności krasomówcze i literackie, w dyskusjach kierują się logiką, przy różnicy zdań będą raczej negocjować niż upierać się przy swoim zdaniu. Mają wrodzony zmysł do interesów i handlu, upodobanie do ładu i porządku oraz do oszczędzania. Przy pierwszym spotkaniu trudno ich bliżej poznać i zgłębić. Cechuje ich jasność umysłu, nigdy nie działają bez zastanowienia, lecz mogą mieć zbytnią skłonność do analizy i krytyki. Zbytnia pamiętliwość nader często paraliżuje ich inicjatywę i poczynania - zwłaszcza w miłości. Żyją długo, lecz przeważnie w samotności. Motorem ich działania jest praca. Urodzeni w cieniu Anubisa powinni wystrzegać się jak ognia szpitali i przychodni ponieważ "jak gąbki" chłoną choroby od innych pacjentów. Najczęściej cierpią na schorzenia jamy brzusznej, jelit, wątroby, śledziony, dwunastnicy i nerwowego układu współczulnego. Kolory - bladoniebieski, bladozłoty, żółty. Szczęśliwe liczby - 10, 5.

 

Źródło - Majkowscy Online - Astrologia i Magia - Horoskop Egipski

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest Viper

Również jestem Anubisem, ale widziałam gdzieś jeszcze inną wersję horoskopu egipskiego i tam jestem Horusem. Mam w sobie cechy obu znaków - która wersja jest poprawna?

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • 6 years later...
 • 3 years later...
W dniu 10.03.2009 o 18:48, Gość truskawka napisał:

Urodzeni pod jego opieką naznaczeni są piętnem ciemności.

Co to kurna znaczy ? :_boisie:

 

"Przydomki Anubisa pochodzą ze związku z jego pogrzebową rolą, np. miano Ten, który jest na swoim pagórku miało podkreślać, że jest on strażnikiem umarłych i ich miejsc świętych (cmentarzy), a Ten, który jest w miejscu balsamowania mówiło o jego udziale w procesie mumifikacji[2]. Jak wiele egipskich bóstw, Anubis miał wiele ról w zależności od sytuacji i na ogół występował na czele wszystkich publicznych procesji w Egipcie." (za wikipedią)

Anubis_MK1888.png

 

 

 

Edited by Piko
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator
W dniu 29.05.2020 o 11:53, Piko napisał:

Urodzeni pod jego opieką naznaczeni są piętnem ciemności.

Co to kurna znaczy ? :_boisie:

To znaczy, że jak się powiela niezbyt mądre opisy, to nic nie znaczy ;p 

to są horoskopy zabawowe, większość z nich odpowiada znakom zodiaku, ten tutaj jest dość typowym opisem Panny i niczego rewelacyjnego nie wnosi. Może oprócz głupoty zaleceń, jak np. : "Urodzeni w cieniu Anubisa powinni wystrzegać się jak ognia szpitali i przychodni ponieważ "jak gąbki" chłoną choroby od innych pacjentów." z czego wynika, że najlepiej będzie, jak podopieczni Anubisa nie będą się leczyć, a najlepiej jak w razie ciężkiej choroby pozostaną w domu i w nim spokojnie sobie umrą :sark: 


A co dla Ciebie znaczy "piętno ciemności" w kontekście Anubisa? bo jeśli już o tym mowa, to należałoby zajrzeć do symboliki Egiptu :D 

 • Like 1
 • Haha 1
 • W punkt 2
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...