Jump to content

Notatka o antysemityzmie


kowalskil

Recommended Posts

Mnie bardzo interesuje fenomen antysemityzmu na świecie i to jak doszło do masowej zagłady, więc chętnie zagłębię się w treści z Pana bloga/książki.

Jeżeli chodzi o temat poruszony w artykule to uważam, że chyba czasami nie warto traktować naszych wrogów tą samą bronią, bo to nie ma sensu. Własna szczera postawa w tym przypadku wydaje się być dobrym rozwiązaniem. W walce z antysemityzmem działania Polaków na pewno byłyby bardziej obiektywne i być może bardziej skuteczne, ale żeby zmienić społeczną postawę potrzeba dużo działań uświadamiających i integrujących. Wydaje mi się jednak, że na zawziętych antysemitów, rasistów w ogóle, podejmowanie jakichkolwiek działań jest walką z wiatrakami.

Link to post
Share on other sites
Mnie bardzo interesuje fenomen antysemityzmu na świecie i to jak doszło do masowej zagłady, więc chętnie zagłębię się w treści z Pana bloga/książki.

Jeżeli chodzi o temat poruszony w artykule to uważam, że chyba czasami nie warto traktować naszych wrogów tą samą bronią, bo to nie ma sensu. Własna szczera postawa w tym przypadku wydaje się być dobrym rozwiązaniem. W walce z antysemityzmem działania Polaków na pewno byłyby bardziej obiektywne i być może bardziej skuteczne, ale żeby zmienić społeczną postawę potrzeba dużo działań uświadamiających i integrujących. Wydaje mi się jednak, że na zawziętych antysemitów, rasistów w ogóle, podejmowanie jakichkolwiek działań jest walką z wiatrakami.

 

Tak, dzialania uswiadamiajace sa potrzebne. Ale lekcewazenie jadowitych artykulow jest niebezpieczne.

 

Ludwik

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Nie mialem okazji czytania dobrze znanego falszerstwa "Protokol Medrców Syjonu," sfabrykowanego ponad sto lat temu przez carska ochrane. Ale ten polski post jest prawdopodobnie bardziej nonsensowny i bardziej jadowity:

 

Warto byłoby jednak tą "fałszywkę" przeczytać przed dokonywaniem ocen.

Przede wszystkim warto sobie uświadomić pewien podstawowy fakt: nie wiemy jak powstawały "Protokoły Mędrców Syjonu", gdyż liczy się dla nas jedynie fakt, że punkt po punkcie, fragment po fragmencie są one w dzisiejszych czasach REALIZOWANE! Co do tego nie ma większość znanych mi osób żadnych wątpliwości. Aby to wiedzieć trzeba je jednak przeczytać, czego najwyraźniej Szanowny Pan w swym zaślepieniu uczynić nie chciał, lecz zabrał się do oceniania ludzi znających temat bez poznania go. Jest to śmieszne i na pewno nie stawia Szanownego Pana w roli autorytetu. Napisanie książki pod swoim nazwiskiem nie zmienia w tej sytuacji faktu, że nie podchodzi Szanowny Pan do tego naukowo, a czysto emocjonalnie.

 

Autor, pisze, naprzyklad, ze "najwieksi znani w historii zbrodniarze, mordercy i zdrajcy byli w ogromnej wiekszosci Zydami (Lenin, Stalin, Hitler, Dzierzynski)." Twierdzenia to jest falszywe; ani jeden z nich nie byl Zydem.

 

W sprawie Hitlera czy Stalina nie panuje żadna zgodność, natomiast w kwestii takich postaci jak Lenin, Dzierżyński, czy po prostu 90% zbrodniarzy dokonujących rewolucji bolszewickiej i rządzących potem ZSRR nie ma większych wątpliwości, że byli to żydzi. Jest to zaprzeczanie oczywistym faktom, których nie wypierają się już nawet rosyjscy rabini, bo i sensu ku temu nie ma. Nienawiść jaką darzyli żydzi Rosję jest po prostu bardzo dobrze znana i to nie zniknęło mimo upływu wielu wieków. Szczególnie tych żydów z Wall Street, którzy rewolucję bolszewicką sponsorowali (między innymi na podstawie ''Under The Sign of Scorpion: The Rise and The Fall of The Russian Empire'')

 

Rowniez falszywe jest twierdzenie ze "religia zydowska nie jest ... oparta na Starym Testamencie."

 

Stary Testament to zaledwie część Tory, która jest znacząca dla niewielkiego procenta żydów, nawet tych ortodoksyjnych. Dla zdecydowanej większości z nich (a mowa tu o ponad 95%) znaczenie ma jedynie Talmud, a nie Stary Testament. Talmud natomiast jest jedną z bardziej obrzydliwych ksiąg znanych światu, wystarczy poszukać cytatów z niego. To właśnie z niego bierze się to, że żydzi wyznają kompletnie inny system wartości niż reszta świata. Kiedy etyka chrześcijan, muzułmanów, hindusów i reszty religii generalnie rzecz biorąc traktuje ludzi mniej więcej tak samo, Talmud dzieli świat na żydów i gojów, czyli na ludzi i bydło, oraz niewolników. Talmud jest pełen okrucieństwa, rasizmu, nienawiści, plugastw, pedofilii i innych zboczeń. W cywilizowanym świecie nie można otaczać opieką wyznania, którego Święta Księga jest pełna nienawiści w stopniu nieporównywalnym do wszystkiego innego. W cywilizowanym świecie nie ma miejsca na bydlęcą nienawiść do "gojów czyli brudnych zwierząt", których można do woli okłamywać i okradać.

 

Takich nonsensow jest duzo. Mysle ze autor wie o tym bardzo dobrze. Ale osobiscie nie chce z nim polemizowac. Tego rodzaju propaganda jest bardzo niebezpieczna; w sprzyjajacych warunkach moze ona doprowadzic do ponownych masowych zabojstw.

 

Oczywiście, nie należy podejmować polemiki. Bo po co? Wyszłoby jeszcze na jaw, że nie ma żadnych sensownych argumentów, a przecież na czymś muszą się opierać milionowe żydowskie roszczenia na bazie dwutysięcznego prawa plemiennego, lub decyzje stanowione przez Kongres Syjonistyczny czy Rabina Rzymu. A niech tylko ktoś przy okazji nowego skandalu pedofilskiego w kościele katolickim napomknie o tym ileż to ostatnio w USA (zwłaszcza w Nowym Jorku) zamknięto w więzieniu Rabinów za podobne i to lepiej udowodnione wybryki...

 

Kto powinien krytykowac i zdemaskowywac autorow takich artykulow? Nie mysle ze powinni to robic Zydzi. Nasz (zydowski) udzial w walce z takimi potencjalnymi mordercami powinen sprowadzac sie do krytyki antypolskich wystapien niektorych Zydow. A w zyciu codziennym musimy stale pokazywac ze nie jestesmy "oszustami, zlodziejami i mordercami," jak charakteryzuja nas autorzy oszczerczych artykulow.

 

Czy zatem znając żydowski udział w UB, NKWD czy na Wołyniu możemy uznać, że wystąpienia polonofobów religii mojżeszowej to również wystąpienia potencjalnych morderców? Zgoda!

 

Na czele walki z polskim antysemityzmem powinni stac Polacy--prawica, lewica, teisci, ateisci, uczeni, i prosci ludzie. Dlaczego tak mysle? Bo wiem ze walka taka moze byc bardzo skuteczna. Biernosc wobec rasizmu robi nas moralnie odpowiedzialnymi za to co moze nastapic; jest ona rowniez obraza naszych honorow narodowych. Czesto o tym mysle czytajac nasze wspolne przekazanie boskie--nie rob drugiemu co tobie nie mile.

 

Wbrew pierwszemu wrażeniu to zgadzam się z Szanownym Panem. Walka z rasizmem powinna być priorytetem. Dlatego też za wszelką cenę chciałbym zwalczać syjonizm i agresję żydów w stosunku do wielu innych religii i Narodów świata. Szanowny Pan pisze odrobinie nieskładnie, lecz wnioskuję, iż również jest żydem. Zgodnie zatem z tym co pisze Talmud, nie musi Szanowny Pan na temat swojej religii pisać nam prawdy. Ba, w ogóle nie musi Szanowny Pan prawdy pisać! Goja można okłamywać w żywe oczy bez żadnych konsekwencji. I jak tu dojść do porozumienia skoro inaczej rozumiemy etykę czy moralność?

 

Przede wszystkim 97% żydów to ateiści, mówią mi to nawet osoby obracające się w tej społeczności od lat. Aby rozpocząć walkę z rasizmem, należy zrozumieć skąd bierze się antysemityzm. Nie jest on przecież domeną Polaków, oj nie!

 

Około 10 lat temu “Jerusalem Post” przyznało, iż izraelski świat kryminalny został przejęty przez żydowskich bossów pochodzących z Rosji. Od tamtej pory nie zrobiono niemal nic, aby powstrzymać handel narkotykami i niewolnikami, który żydowscy, pochodzący z Rosji gangsterzy, wprowadzili do Izraela. Ostatnio nawet Amnesty International zaatakowała Żydolandię za patrzenie przez palce na światowy handel białymi niewolnikami, którego centrum mieści się właśnie w onej Żydolandii, skądinąd będącej wzorcem demokracji i przestrzegania prawa.

 

Mijają setki lat, a antysemityzm trwa. Wykazywali go w równym stopniu starożytni, jak i ludzie współcześni. Oczywiście nikt nigdy nie miał choćby krztyny racji. O czym to świadczy? Czy istnieje ponadczasowy światowy antysemicki spisek? Niewątpliwie coś jest na rzeczy, gdyż tak podobne zarzuty wysnuwane przez takie osobistości na przestrzeni tych wszystkich lat, nie mogą być po prostu dziełem przypadku!

 

Kwestia żydowska nie od dziś budzi wielkie emocje. Nie jest to jedynie spuścizna ostatnich 100 czy 200 lat, w ciągu których żydowska plaga z wegetującej na społecznym marginesie bandy cwanych złodziei i krętaczy przepoczwarzyła się w zagrażającą całemu światu i cywilizacji globalną bestię. Problem ten jest o wiele starszy. Już w zamierzchłej przeszłości przed żydami ostrzegały najświatlejsze, najznakomitsze umysły każdej epoki. Niestety, spotykając się z ogólną ignorancją tego problemu: z niedocenianiem sprytu wrednych żydowskich lichwiarzy, podżegaczy wojennych i morderców niewinnych dzieci, którzy w obliczu zagrożenia od zawsze udawali przed naiwnymi gojami niewinne baranki, biorąc ich na litość, naiwność i prostoduszność – niemożliwym było podjąć skuteczne działania dla zabezpieczenia lepszego jutra, co też czujny i bystry wróg bezlitośnie wykorzystywał dla swoich celów, a w wyniku czego mamy dziś to, co mamy.

 

Obecne panowanie żydów nad pieniędzmi, kredytami i bankami, prasą, filmem, telewizją i życiem kulturalnym społeczeństw, przy częściowym wykorzystaniu w przeszłości różnych form terroru dla wyniszczenia inteligencji i uformowania nowej pod swoje dyktando – spowodowało ogólne odwrócenie tej sytuacji: dziś to żydzi kreują się na naród wzorcowy, a wszelka ich krytyka uchodzi za przejaw ciemnoty i wstecznictwa.

 

Żeby jednak zbytnio nie przedłużać, przejdźmy już do sedna tematu – czytając, proszę tylko pamiętać, że ci ludzie – ludzie powszechnie szanowani, wielcy, mądrzy i poważni, wyrażali swe myśli otwarcie i bez obaw, że jakiś pseudo-inteligent Adam Michnik vel Aaron Szechter czy inne obrzezane ścierwo przylepi im dyskredytującą ponoć etykietkę ksenofoba, jak ma to miejsce dzisiaj, a jego bracia z wymiaru niesprawiedliwości nadadzą temu charakter kryminogenny.

 

Wtedy mówienie prawdy było naturalne i nie wymagało odwagi jak dziś.

 

A więc – zaczynamy:

 

1. Cyceron / właśc. Marcus Tullius Cicero / (106-43 p.J.Ch. – p.n.e.), rzymski mąż stanu, wybitny mówca, pisarz i filozof: “Żydzi to siła ciemna i odpychająca. Wiadomo jacy są liczni, jak solidarni i jaką w swej spójności rozporządzają siłą. To naród łotrów i oszustów.”

 

2. Diodor (30 p.n.e.-20 n.e.): “Już doradcy i przyjaciele króla Antiocha (242-187 przed Chryst.) radzili królowi, by wytępił naród żydowski do szczętu, gdyż żydzi, jako jedyny naród na świecie, opierali się wszelkiemu zmieszaniu się z innymi narodami. Uważali wszelkie inne narody za wrogów swoich i przenosili nienawiść tą, jako dziedzictwo na dalsze pokolenia. Księgi ich święte, zawierają wrogie dla całej ludzkości i niesprawiedliwe przepisy.”

 

3. Jezus Chrystus ( 0-33 n.e.), Biblia Święta; wydawca: Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne, Warszawa 1959: “Wyście z ojca diabła i pożądliwości ojca waszego czynić chcecie; on ci był mężobójcą od początku i w prawdzie nie został, bo w nim prawdy nie masz: gdy mówi kłamstwo, z swego własnego mówi, iż jest kłamcą i ojcem kłamstwa” (patrz Moj. 3,4; 1 Jan 3,8).

 

4. Tacyt (ok.55-120 n.e.): “Prawa żydowskie stoją w sprzeczności do praw wszystkich innych narodów. Pogardzanym jest u nich wszystko, co dla nas jest święte i odwrotnie: miłe jest wszystko, co w nas obrzydzenie wzbudza. Żyją ściśle zespoleni, wspierając się nawzajem, nienawidząc natomiast obcych i rozkładając ich.”

 

5. Kasjusz Dio (ok. 155-235 n.e.), historyk rzymski – opisywał barbarzyńskie powstanie żydów przeciw Imperium Rzymskiemu, które uznano za punkt zwrotny w losach państwa: “Żydzi niszczyli tak Greków, jak i Rzymian. Jedli ciała swych ofiar, robili sobie pasy z ich wnętrzności i nurzali się w ich krwi. 220 000 ludzi straciło życie w Cyrenie, 240 000 na Cyprze, toteż żydzi nie mogą dziś postawić stopy na tej wyspie!”

 

6. Tertulian (ok.160-220 n.e.), religioznawca: “Synagogi żydowskie są źródłem, skąd się rozchodzą prześladowania.”

 

7. Mahomet (571-632 n.e.), według Koranu, l. Sura, str. 178: “Nie przestawaj w odkrywaniu oszustw dzieci Izraela. Oszustami bowiem są oni z małymi wyjątkami.”

 

8. Św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), filozof, teolog: “Żydom nie powinno się pozwolić, aby zatrzymali to, co uzyskują z lichwy; najlepiej byłoby, aby skłonić ich do pracy tak, że mogliby zarabiać na życie zamiast nie robić nic oprócz pielęgnowania swego skąpstwa.”

 

9. Jan Długosz (1415-80): “Żydzi mieszkający w Krakowie, zamordowali chrześcijańskie dziecię i w jego krwi spełniali obrzydliwe praktyki. Na kapłana, wiozącego wiatyk do chorego, rzucali kamieniami.”

 

10. Marcin Luter (1483-1546), z 32 tomu jego dzieł: “Nigdy nie było pod słońcem narodu krwi rządniejszego i mściwszego niż ci, którym się zdaje, że są narodem przez Boga wybranym, aby obowiązani byli i musieli mordować pogan. Największą rzeczą, jaką spodziewają się od swego mesjasza, jest to, że powinien swym mieczem wymordować i zatracić cały świat. Żyd, to jest serce żydowskie, jest drewniano – kamienno – diabelsko – stalowo twarde, niczym niewzruszalne… Gdy przyjdzie mesjasz, to on ma zabrać całemu światu złoto i srebro i pomiędzy siebie rozdzielić (…)

 

Pod ich bożnice i szkoły należy podkładać ogień, a kto może, niech dorzuca do niego smoły i siarki. Kto dorzuciłby do tego piekielnego ognia, uczyniłby dobrze. A czego nie chwyci się ogień, potrzeba posypać grubo ziemią, żeby żaden człowiek nigdy nie zobaczył kamyka lub żużla z tego. Tak samo trzeba połamać i zniszczyć ich domy, a ich samych jak cyganów pozamykać pod dachem lub w chlewie, aby wiedzieli, że nie są panami świata. Potrzeba żydom odebrać urzędową opiekę i zamknąć przed nimi drogi, bo nic na wsi nie mają do szukania. Potrzeba zakazać wszelkiej lichwy i odebrać im wszelki majątek, klejnoty, złoto i srebro, bo wszystko, co posiadają, ukradli swoim rozbojem lichwiarskim, bo w inny sposób żyć nie umieją (…)

 

Bogacą się naszym potem i naszą krwawicą, my stajemy się coraz biedniejsi wskutek wyzysku. Wysysają nas jak pijawki, jak zmora leżą nam na piersiach te próżniacze szelmy i leniwce. Te brzuchacze chlają i żrą i dobre czasy spędzają w naszym domu, za to wszystko bluźnią jeszcze Panu Jezusowi, Kościołom, książętom i nam wszystkim grożą i życzą śmierci i wszelkiego nieszczęścia (…) A wy, moi kochani panowie, przyjaciele pastorzy i kaznodzieje, przypominam wam wierność obowiązkom, abyście bronili parafian, jak to czynić umiecie, od zguby wiecznej – aby strzegli się żydów i unikali ich, o ile mogą.

 

11. Jan Dantyszek (1485-1548), Błędy talmudowe – 1520 :

 

“Naród żydów jest gruby, bez wszelkiej ludzkości,

Pełen wszelkiej rozpusty, także i wściekłości.

Trwa w nim upór niezmierny, naród to zdradliwy,

Usty pochlebiający, czołem niewstydliwy.

Wszędzie stroi zasadzki, jednak nierozumny,

Omylny i zwodzący, obmierzły i dumny.”

 

12. Szymon Syreński – Syreniusz (1541-1611), lekarz, botanik, jeden z pierwszych polskich przyrodników, absolwent uniwersytetów w Krakowie, Inglostadt i w Padwie, profesor medycyny Akademii Krakowskiej: “Złośliwi żydowie niewinne dziatki chrześcijańskie z okrutnego postanowienia co rok zabijają y haniebnie mordują.”

 

13. Giordano Bruno (1548-1600), włoski astronom i matematyk: “Żydzi stanowią taki zadżumiony, trędowaty i niebezpieczny dla wszystkiego ród, że na nic innego nie zasługują, jak na wytępienie jeszcze przed urodzeniem. Żydzi są wyrzutkiem ludzkości, najbardziej zepsutym i niegodziwym narodem na świecie, o mentalności i skłonnościach najpodlejszych i najbrudniejszych.”

 

“To zawsze czołgające się i zamknięte w sobie plemię nieznośne dla innych narodów, zwierzęco je nienawidzi i jest słusznie przez nich nienawidzone”. “Speccio della bestia triomfante”

 

14. Voltaire (1694-1778), francuski publicysta, filozof, dramaturg, poeta, historyk i prozaik, zaciekły postępowiec, mason, wróg katolicyzmu, …i żydostwa: “Dlaczego Żydzi są znienawidzeni? Jest to nieuchronny skutek ich praw: albo muszą pokonać każdego, albo być znienawidzonymi przez całą ludzkość (…)

 

Naród żydowski ośmiela się ujawniać nieprzejednaną nienawiść do wszystkich narodów i buntuje się przeciwko wszystkim prawom; zawsze zabobonny, zawsze zawistny za wszelkie dobro należące do innych, zawsze barbarzyński – pozorny w nieszczęściu i zuchwały w powodzeniu” (…) ( “Essai sur les moeurs”).

 

“Znajdziecie w Żydach jedynie niedouczony i barbarzyński naród, który przez długi czas łączył skąpstwo z najbardziej obrzydłymi zabobonami i nieprzezwyciężoną nienawiścią do ludów, które ich tolerują i na których Żydzi się bogacą” (“Juif” Dictionnaire Philosophique)

 

Wszyscy oni mają wrodzony fanatyzm, tak jak Bretończycy czy Niemcy rodzący się z jasnymi włosami. Nie byłbym ani trochę zdziwiony, gdyby ten naród stał się śmiertelnym zagrożeniem dla ludzkości. (“Letters de Memmiusa Ciceron” 1771)

 

15. Denis Diderot (1713-1784), pisarz i filozof, mason i libertyn francuski, autor m.in. Wielkiej Encyklopedii Francuskiej. Zydowscy pisarze narzekali, ze jego „Encyklopedia”, biblia przedrewolucyjnego oświecenia francuskiego, jest “antysemicka”. Inne pisma Diderota są podobnie nieprzyjazne żydom: “Ty, zły i brutalny narodzie, podły i wulgarny ludzie, niewolnicy godni jarzma, które dźwigacie… Idźcie, weźcie swoje księgi i odejdźcie. Talmud nauczył żydów kraść własność chrześcijan, uważać ich za dzikie bestie, popychać ich w przepaść… zabijać ich bezkarnie i co rano rzucać w nich bluźnierstwem.”

 

16. Maria Teresa (1717-1780), cesarzowa Austrii: “Nie znam gorszej dżumy dla państwa od narodu, który przez oszustwa, lichwę i umowy pieniężne przyprowadza lud do stanu żebraczego oraz wykonuje wszystkie czyny, którymi uczciwy człowiek się brzydzi. Wobec tego, należy ich jak najmożliwiej od nas (odtąd) wstrzymywać i liczbę ich zmniejszać. Jesteśmy zdziwieni z istnienia nienawiści i pogardy, którymi wszystkie narody żydów traktowały. Jest to nieuchronne następstwo ich, żydów, zachowania się. Huroni, Kanadyjczycy, Irokezi byli filozofami humanitaryzmu w porównaniu z Izraelitami.”

 

17. Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832), mason, największy poeta niemiecki: “Naród żydowski nigdy nie był wiele wart, jak mu to zresztą po tysiąc razy zarzucali jego wodzowie, sędziowie i prorocy. Mało posiada szlachetnych przymiotów, a wszystkie wady razem wziąwszy innych narodów.

 

Cóż można bowiem powiedzieć o takim narodzie, który w swej wielowiekowej wędrówce znaczy tylko ślady zepsucia i wyzysku innych narodów? Nikt też się dziwić nie może, że nie mamy do Żydów zaufania i że uważamy za obowiązek strzec naszej kultury od skażenia jej przez nich”

 

18. STANISŁAW STASZIC (1755-1826), najwybitniejszy polski myśliciel oświecenia, wybitny działacz społeczno-polityczny, czołowy przedstawiciel obozu reform społecznych w okresie Sejmu Czteroletniego; „Przestroga dla Polski – 1770: “Żydostwo to letnia i zimowa szarańcza naszego kraju, która zaraża powietrze zgnilizną, roznosi próżniaczego ducha swych ojców, wśród pracowitego ludu utrzymać się nie może i tam tylko się gnieździ i mnoży, gdzie próżniactwo ma ochronę.”

 

Tenże: “O przyczynach szkodliwości żydów, 1816r.: “Żydzi byli zarazą wewnątrz, zarazą ciągle polityczne ciało słabnącą i nędzniącą. Chociażby nawet to ciało nie było podzielone (mowa o rozbiorze Polski – uw. autora), chociażby po podziale zjednoczone zostało, przecież z tą wewnętrzną skazą nigdy nie nabierze właściwych sobie sił ani czerstwości – musi być zawsze tylko słabe, wynędzniałe i nikczemne.”

 

19. Napoleon I (1769-1821), Cesarz Francuzów, generał; Reflexions z dn. 7.V.1806r: “Żydzi dostarczyli ludzi do mojej armii w czasie kampanii w Polsce, ale powinni zwrócić mi koszty: szybko przekonałem się, ze nie nadają się do niczego oprócz sprzedawania starych łachów (…)

 

Należy wszędzie ogłosić, ze ogólny dobry stan jest zagrożony. Rząd nie może patrzeć obojętnie, jak jeden zasługujący na pogardę naród obejmuje w posiadanie wszystkie prowincje Francji. Żydzi maja być traktowani szczególnie. Tworzą oni państwo w państwie. Nie może naród francuski skończyć pod rządami najlichszego z narodów. Żydzi to główni rabusie doby współczesnej; to sępy ludzkości…

 

Należy ich traktować z polityczna sprawiedliwością, nie sprawiedliwością obywatelską. Nie są to prawdziwi obywatele (…)

 

Żydzi praktykują lichwę od czasów Mojżesza i uciskali inne ludy. Chrześcijanie tylko czasem trudnili się lichwa, popadając tym samym w niełaskę. Powinniśmy odsunąć żydów od handlu, ponieważ nadużywają swoich praw …

 

Zło tkwiące w żydach nie wynika z cech poszczególnych ludzi, ale z podstawowej wady tego narodu”.

 

20. Janusz Iwaszkiewicz (1796-1864), „Litwa w r. 1812, 1912: “Jeszcze przed wojną żydzi manifestacyjnie zaznaczali swoje sympatie dla rządu rosyjskiego, brali gorący udział w owacyjnych powitaniach cesarza Aleksandra, ustanawiali posty, zanosili po synagogach modły o powodzenie rosyjskiego oręża… Denuncjowali osoby biorące udział w nowej administracji, oraz wszystkich, którzy przystąpili do konferencji generalnej.”

 

21. Helmuth von Moltke (st., 1800-1891), Wewnętrzne stosunki w Polsce, Berlin 1832 r.: “Pomimo swego rozproszenia, żydzi są silnie związani miedzy sobą. Nieznani władcy kierują nimi konsekwentnie do swych ogólnych celów. Odrzucając wszelkie usiłowania przez rząd ich zasymilowania, żydzi zawsze i wszędzie tworzą państwo w państwie, a w Polsce stali się głęboką, jątrzącą raną na ciele tego pięknego kraju.”

 

22. George Sand (1804-1876) najsłynniejsza pisarka francuska: “W Żydzie – tułaczu widziałam uosobienie narodu żydowskiego, wygnanego w średniowieczu. Jednak znów są oni bogaci, co zawdzięczają swej prymitywnej chciwości i niezmordowanej aktywności. Ze swym hardym sercem w stosunku do ludzi innych wyznań i ras chcą uczynić siebie królami świata. Lud ten zawdzięcza swemu uporowi to, że Francja w ciągu 50 lat będzie zjudaizowana. Niektórzy mądrzy Żydzi, już to zapowiadają.”

 

23. Franciszek Liszt (1811-1886), znany kompozytor: “Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, wśród których zamieszkują Żydzi, będą musiały podnieść kwestię wygnania ich! Kwestię rozstrzygającą między życiem i śmiercią, zdrowiem i chroniczną chorobą, spokojem i nieustanną gorączką społeczną.”

 

24. Ryszard Wagner (1813-1883), kompozytor niemiecki, z książki “Judaism in Musie”: “Żyd nigdy nie miał własnej sztuki (…) Jak długo odrębna sztuka muzyczna miała prawdziwą, organiczną potrzebę życia, kiedyś, w epoce Mozarta i Beethovena, nie było kompozytorów żydowskich: było rzeczą niemożliwą dla elementu obcego temu żywemu organizmowi, aby brał udział w i tworzeniu go. Dopiero, gdy wewnętrzna śmierć ciała jest widoczna, zewnętrzne elementy mają możność zdobywania – tylko w celu zniszczenia. (…) Jednego jestem pewien: żydzi zdobyli wpływ na nasze życie umysłowe, co objawia się w załamaniu i sfałszowaniu naszych najwyższych tendencji kulturowych.”

 

25. Otto von Bismarck (1815-1898), w mowie z 15 maja 1847 r.: “Sądzę, że osiedleni w Poznańskiem żydzi, chociażby im dozwolono, nie pójdą wielką masą do prowincji niemieckich, gdyż nie chciałbym drażliwego użyć wyrażenia – bezmyślność charakteru polskiego pod względem dóbr doczesnych czyniła zawsze z Polski eldorado dla żydów.

 

W rozmowie z A.Tatiszczewem, Bismarck powiedział: “Po co Pan Bóg stworzył żydów polskich, jak nie po to, abyśmy z nich mieli służbę szpiegowską?”

 

26. Karol Marks (1818-1883), ideolog komunizmu, ukrywający fakt bycia żydem, żydowski twórca komunizmu a jednocześnie ekonomiczny “antysemita”: “Bogiem żydów jest weksel. Twardą naturę żydowskiego charakteru nie należy tłumaczyć ich religią, ale tym, co służy za podstawę religii żydowskiej, mianowicie ich egoizmem (…) Co jest podstawą żydostwa? Korzyść własna. Co jest świeckim obyczajem żydów? – szachrajstwo. Co jest istotnym bogiem żydów? Pieniądz.”

 

“Co otoczone jest kultem u Żyda? Oszustwa (Schaher)! Kto jest jego doczesnym bogiem? Pieniądz (Geld)! Glob ziemski jest dla nich jedną wielką giełdą. Właściwym bogiem Żydów jest weksel. Jehowa jest tylko iluzorycznym wekslem” (“W kwestii żydowskiej”)

 

27. Teodor Dostojewski – rosyjski monarchista, r. 1880: “Izrael i jego banki są teraz panami: Europy, nauki, cywilizacji, socjalizmu. Socjalizmu w szczególności – to im pomaga w tępieniu chrześcijaństwa i niszczeniu naszej cywilizacji”.

 

28. Mark Twain (1835-1910), najwybitniejszy amerykański pisarz XIX w.: “W stanach bawełnianych po wojnie żyd wzrastał w siłę, założył sklep na plantacji, dostarczał Murzynom wszystkiego, czego chcieli na kredyt, a w końcu sezonu był posiadaczem udziału Murzynów w zbiorach tegorocznych i częściowo przyszłorocznych (…)

 

Żyd był zawsze gotów pożyczać za plony. Gdy przyszedł dzień zbioru, stawał się właścicielem plonów, za rok – gospodarstwa (…)

 

Protestanci prześladowali katolików – ale nie pozbawiali ich życia. Katolicy prześladowali protestantów – ale nigdy nie pozbawiali ich możliwości pracy na ziemi czy w warsztacie. Jestem przekonany, że Ukrzyżowanie nie ma wiele wspólnego ze stosunkiem świata do Żydów; ze przyczyny tego są znacznie starsze niż tamto wydarzenie. Zapewne prześladowanie Żydów nie ma nic wspólnego z uprzedzeniami religijnymi (…)

 

Powiecie, że Żydzi są wszędzie nieliczni. Gdy przeczytałem w Encyclopedia Britannica, ze populacja żydowska w USA liczy 250 tysięcy, napisałem do wydawcy i wyjaśniłem mu, że osobiście znam dużo więcej Żydów i że na pewno nastąpił błąd, a powinno być 25 milionów. Ludzie mówili mi, ze maja powód podejrzewać, iż dla przyczyn finansowych wielu Żydów nie przyznaje się, że są Żydami. To wydaje się możliwe”.

 

PS. Opinia Twaina była najlepiej strzeżoną w historii literatury amerykańskiej. Tuż po jego śmierci jego ekscentryczna córka Clara wyszła za żydowskiego pianistę, Ossipa Gabrylowicza. Wydawcy Twaina otrzymali wówczas instrukcje, aby wymazali uwagi dotyczące Żydów z jego dzieł zebranych.

 

29. Teodor Jeske-Choiński (1854-1920), z przedmowy do książki Żydzi i Kahały J. Brafmana z 1914 r.: “Nie dopiero w czasach ostatnich bojkotują żydzi handel polski. Bojkotowali go od setek lat, od chwili kiedy im nasza ziemia otworzyła na swoje nieszczęście szeroko swoje bramy gościnne. Osiadłszy w naszych miastach i miasteczkach, podjęli oni od razu walkę z naszym mieszczaństwem, wydzierając im z rąk handel.”

 

30. Wilhelm II (1859-1941), król Prus i cesarz Niemiec, 1922 rok:

“Żyd nie może być prawdziwym patriotą. On jest czymś, jak złośliwy owad. Trzeba go trzymać z dala od miejsc, gdzie mógłby czynić szkody – NAWET ZA POMOCĄ POGROMÓW, JEŚLI TRZEBA! Żydzi są odpowiedzialni za bolszewizm w Rosji, a także w Niemczech. Byłem ZBYT POBŁAŻLIWY dla nich w czasie mego królowania i ŻAŁUJĘ ŻYCZLIWOŚCI, JAKĄ OKAZYWAŁEM ŻYDOWSKIM BANKIEROM!!!.”

 

31. Henry Ford (1863-1947), wpływowy biznesmen, twórca znanej marki samochodu: “Żydzi zawsze kontrolowali biznes…Wpływ kina amerykańskiego i kanadyjskiego jest pod wyłączną kontrolą moralną i finansową Żydów, manipulujących umysłami obywateli.”

 

32. Roman Dmowski (1864-1939) wybitny polski polityk, narodowiec i mąż stanu: “Antysemityzm końca dziewiętnastego stulecia był protestem przeciw potędze Żydów i ich zabójczemu wpływowi na społeczeństwa europejskie.”

 

33. Wacław Sobieski (1872-1935), historyk, w tyg. “Rozwój” z 1933 r.: “Żydzi – wieczni tułacze – ci Luft menschen. Beduini kultury, jak się zwą sami – ludzie bez ziemi i stałego terenu, nie czują sentymentu do kraju, przez który przechodzą. Tam ich ojczyzna, gdzie dobrze. Niech się państwo rozsypie w gruzy, oni wyjdą z tego kraju, byleby tylko uciułane skarby z niego wynieść.”

 

34. Francisco Franco (1892-1975), hiszpański generał i Caudillo de Espana – Wódz Narodu Hiszpańskiego: “Nie poddawajmy się iluzji. Duch żydowski, odpowiedzialny za alians kapitalizmu na dużą skalę z marksizmem, był siłą przewodnią stojąca za tyloma antyhiszpańskimi porozumieniami rewolucyjnymi, nie zniknie stąd w ciągu jednego dnia.”

 

35. Antoni Stomma-Słonimski (1895-1976), żydowski poeta i stalinowski libertyn, 1924 r.: “Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew, fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.”

 

36. Mikołaj Bakunin, rosyjski rewolucjonista o anarchistycznych poglądach: “Marks jest Żydem. Otacza go tłum małych, mniej lub bardziej inteligentnych intrygantów, zręcznych Żydów, jako ze Żydzi są wszędzie: są agentami handlowymi i bankowymi, pisarzami, politykami, korespondentami gazet o rożnych orientacjach, krótko mówiąc są pośrednikami, np. pośrednikami w transakcjach finansowych, z jedną nogą w banku, a drugą w ruchu socjalistycznym, z tyłkami usadowionymi w prasie. Trzymają łapę na wszystkich czasopismach i można sobie tylko wyobrazić, jaki będzie tego rezultat w morałach społeczeństwa (…)

 

Ludzie światowej sławy oskarżali Żydów o stworzenie komunizmu. Zarzut ten ma mocne podstawy. Filozofia komunizmu wywodzi się od Karola Marksa, potomka rodziny rabinistycznej. Jego ideologia antychrześcijańska i socjalistyczna wyłożona jest w Talmudzie – ‘Biblii’ żydowskiej. W czterech grupach politycznych, które obaliły cara Rosji, było sto procent Żydów. Mowa tu o mienszewikach i o organizacji żydowskiej; pozostałe dwie grupy to socjalistyczna partia rewolucyjna i bolszewicy. Obie były kierowane przez Żydów, ale nie miały też członków nieżydowskich. Wiemy dziś, że Lenin był Żydem, podobnie jak wszyscy przywódcy pierwszego rządu: Trocki, Zinowiew, Kamieniew, Swierdłow.

 

Najbogatszy Żyd świata, Jakub Schiff z nowojorskiego banku, dał Trockiemu i Leninowi 20 mln dolarów, aby obalili cara i ustanowili tyranię sowiecką!”

 

37. M. Oudendyk, holenderski minister, w dniu 6.IX.1918 r. depeszował do rządu Anglii: “Uważam, ze natychmiastowe stłumienie bolszewizmu jest jednym z najważniejszych zadań ludzkości, nie wykluczając możliwości wojny, która wciąż szaleje, inaczej bolszewizm, nie stłumiony w zarodku, rozszerzy się w tej czy innej formie po całej Europie i świecie, ponieważ jego twórcami są Żydzi, którzy nie mają narodowości i których jedynym celem jest zniszczenie istniejącego porządku.”

 

38. Adrian Arcand, kanadyjski lider polityczny: “Poprzez swoje (żydowskie) agencje informacyjne zatruwają wasze umysły i sprawiają, że widzicie świat nie takim, jakim jest, ale takim, jakim oni chcą, abyście go widzieli. Przez kino są wychowankami młodzieży – w ciągu dwóch godzin filmu potrafią wymazać z dziecięcego umysłu, to czego nauczyło się przez 6 miesięcy w domu czy w szkole (…)

 

W komunizmie nie chodzi o nic innego, jak o zamysł żydowski, aby położyć łapę na całym świecie. Żaden inteligentny człowiek nie znajdzie nikogo prócz Żydów, kto nazwałby ten stan rzeczy ‘rajem na ziemi’. Żydzi chcą wprowadzić komunizm, bo wiedzą czym on jest i co oznacza. To dlatego, że komunizm nie jest tym, o co walczono – jest żydowskim planem wymyślonym przez Żydów, propagowanym przez Żydów, finansowanym przez Żydów, starowanym przez Żydów, przynoszącym zyski tylko Żydom. Walczyliśmy z zasłoną dymną stworzoną przez żydowskich dialektyków i publicystów, odmawiając walki z twórcą ciągnącym zyski i manipulującym sznurkami.”

 

39. A. Homer: “Bolszewizm to pomysł żydowski, oparty na pouczeniach Karola Marksa i innych socjalistycznych rewolucjonistów . Charakteryzuje się zniszczeniem i chaosem, narzuca swą wole i podtrzymuje swą siłę przez terror i morderstwo . Wielu chciałoby, aby opinia publiczna była nieświadoma roli ,jaka odgrywają żydzi ,komuniści, syjoniści, czy finansiści… Bolszewizm i syjonizm są tylko środkiem, bronią w walce żydowskiej potęgi światowej o przewagę w polityce, czy gospodarce.”

 

40. Hilary Cotter: “Komunizm i judaizm to jedno i to samo.”

 

41. Fantone: “Kiedy żyd panuje, jest zawsze okrutny. Jako wielkorządca – jest despotą, jako kapłan – tyranem. Kazanie żyda jest przepełnione przekleństwami. Jako wojownik, jest podły i bez litości.”

 

42. J . Nordman: “Żydzi należą tak do państwa, którego są obywatelami, jak tasiemiec jest obywatelem pacjenta.”

 

43. Savary: “Mówią: ‘wpadł w ręce żydowskie’. Oznacza to zupełny koniec.”

 

44. Rabin S. WARSAW, Middlessex, U.K.: “Jewish Chronicle”, Londyn, 23.02.1964: “Jakby nie byli wymownymi apologetami Żydzi, poganie wykazują, że Żydzi i chrześcijanie rzeczywiście wielbią tego samego Boga, taka deklaracja jest całkowicie fałszywa i bałamutna. Prawdą jest bowiem, że my uznajemy całkowitą niezgodność między tymi bóstwami i mnóstwo kazuistycznych twierdzeń nie może doprowadzić do ich utożsamienia.

 

Chrześcijańska nauka o Trójcy jest diametralnie przeciwna pojęciu Boga Izraela, który jest niezbędnym elementem żydowskiej wiary. Z tego powodu tego rodzaju eksperymenty sztucznego bratania się są nieuczciwe i szkodliwe dla osiągnięcia wymuszonej jedności, która nie ma w rzeczywistości żadnych podstaw.”

 

45. dr Daniel Pasmanik, 1912: “Każdy naród ma swoje prawdy. Naród żydowski ma swoje kłamstwa. Cale nowoczesne życie narodu żydowskiego zbudowane jest na kłamstwie, które występuje raz bezczelnie, a kiedy indziej znowu – dyskretnie. A kłamstwo to dochodzi do takich rozmiarów, ze Żydzi we wszystkich krajach podają się za największych patriotów tych narodów. Nikt w to nie wierzy. A czy sami w to wierzą? Przenigdy. (…)

 

Nie zapomnę nigdy pewnego berlińskiego bankiera, już od trzech pokoleń wychrzczonego, który się zalał łzami gdym mu opowiadał o kiszyniowskim pogromie. A kiedym mu powiedziałem, że tu chodzi przecież o nieszczęście zupełnie obcych ludzi, zerwał się na równe nogi z okrzykiem: ‘Ja jeszcze jestem Żydem’!”

 

“Największym kłamstwem, jakie żydzi na swoje pohańbienie stworzyli, jest stwierdzenie, ze mogą oni być patriotami w swoich krajach. Żyd nigdy nie przestanie być żydem i należeć do swojego narodu”

 

46. Adam Asnyk:

“Antysemityzm często hodują handlarze,

z których każdy dla siebie pewien zysk w nim widzi;

kiedy się interesem korzystnym ukaże,

ujma go w swoje ręce niezawodnie Żydzi.”

 

47. Adolf Nowaczyński, “Mocarstwo anonimowe”, Warszawa, 1921: “Najkapitalniejszym dokumentem względnej wagi chrztu u Żydów jest fakt, iż kierownikiem syjonistycznej organizacji w Madrycie jest katolik, niejaki M. Ortega. Otóż ten pan pochodzi z rodziny marrańskiej. Po 400 latach powraca do religii swych przodków.”

 

48. dr J. Yorzimmer, dyrektor Polish Bank of Import w liscie do N. STRAUSSA, prezesa Komitetu Obrony Praw Żydów w Polsce, 1919: “Czy Pan chciałby pominąć fakt, ze Żydzi rosyjscy, niemieccy i amerykańscy prowadza od początku wojny kampanię oszczerczą przeciw Polakom, oskarżając ich o masakrowanie Żydów w czasie, w którym żadną miarą nie było pogromów urządzanych przez Polaków, natomiast były pogromy w Rosji.

 

Czyż Pan zapomniał o orgii kłamstw i kalumnii, kiedy to Żydzi usiłowali wykazać światu, że Polska nie zasłużyła sobie na niepodległość? Czyż pan przypuszcza, że takie “przyjacielskie” przysługi oddawane Polsce przez Żydów, w czasie gdy ta pierwsza rwała więzy długotrwałej niewoli, mogły przynieść uczucie sympatii Polaków względem Żydów?

 

A czy nie słyszał Pan nigdy o żydowskich lichwiarzach i spekulantach w Polsce, którzy sprzedawali środki spożywcze Austriakom i Niemcom, pozbawiając kraj resztek pożywienia?

 

Naród Polski przechowa dla przyszłych pokoleń i powtarzać będzie Żydom słowa Natana Straussa, ze im szybciej nadejdzie dla Polski godzina nędznego końca, tym bardziej on i jego zwolennicy radować się będą.”

 

49. F. Lassal: “Ruch robotniczy winien trzymać się jak najdalej od kapitalistów i Żydów. Gdzie ci ostatni bowiem występują jako kierownicy i przywódcy, tam zawsze pilnują tylko swoich interesów.”

 

50. Lord Montefiore – XIX-wieczny żyd z brytyjskim obywatelstwem: “Musimy mieć wpływ na gazety całego świata, ażeby tumanić i oszukiwać ludzi.”

 

51. Sir Cecil Spring-Rice, brytyjski polityk XXw.: “Żydzi przejmują główne gazety amerykańskie, jedna po drugiej.”

 

52. Żydówka Nesta Webster: “Anglii nie kontrolują już Brytyjczycy. Żyjemy w niewidocznej dyktaturze żydowskiej – dyktatura, która jest odczuwalna w każdej sferze życia.”

 

53. Onesimo Redondo (hiszpański reformator i polityk XX w. zabity z rąk komunistów – w zamachu): “Instrumentem żydowskiej dominacji w świecie są pieniądze i prasa, a komunizm jest narzędziem międzynarodowego kapitalizmu żydowskiego, wykorzystywanego do pokonania, a w następstwie rządzenia innymi narodami.”

 

54. Stephen H.Roberts, historyk – o nazistowskich Niemczech: “Nie ma sensu zaprzeczać, że w Niemczech istniał problem żydowski. Naród ten znajdował się w niefortunnym położeniu geograficznym, będąc pierwszym etapem nieustannego pochodu na Zachód Żydów Polskich! Gdyby nie byli wypychani, zostaliby w Berlinie i Hamburgu, mając tam spore udziały w dobrach stanowiskach. W Berlinie na przykład, gdy naziści doszli do władzy, 50,2 % prawników i 48 % lekarzy byli Żydami. Mówi się nawet, że systematycznie zagarniali dla siebie posady w szpitalach. Żydzi byli właścicielami największych i najbardziej wpływowych gazet berlińskich. Wchodzili też do systemu edukacyjnego.”

 

55. Pio Baroja Nessi (hiszpański powieściopisarz XX w.): “Żyd żywi głęboką nienawiść do Europy, wierząc, że Europa go obraziła. I z zapałem przyłącza się do wszystkiego, co mogłoby nasz kontynent skompromitować. Tak więc widzimy go w teatrze i powieści, w kinie erotycznym i w kubizmie, w fałszu i homoseksualizmie Freuda i jego zwolenników (…)

 

Komunizm jest dziś potężną krucjatą sterowaną przez Żydów przeciwko europejskiemu światu i kulturze, dla swych własnych celów. Żyd, który rzadko kiedy jest wynalazcą, mężem idei – z entuzjazmem chwyta się komunistycznej teorii przedstawiciela tez samej rasy, Karola Marksa, i propaguje ją z wielkim artyzmem (…)

 

Żyd wierzy, że jest przeznaczony do stworzenia potęgi zwierzchniej pośród innych ludów. Jest przekonany o swej wyższości, w stosunku do innych ludzi żywi głęboką pogardę i nie bawi się w skrupuły.”

 

56. J. Scherr: “Czym Żydzi są w literaturze? Towarzystwem ubezpieczeniowym ‘Nieśmiertelność’ z wzajemną poręka.”

 

57. William S. Mitchell (Philadelphia), z ksiazki “The Secret World Government”: “Jeśli istnieje w historii jakiś niewdzięcznik, to jest nim żyd. W tym kraju, który go przyjął, on spiskuje, podkopuje, uprawia nierząd i niszczy, a ponad to (kryjąc się dotąd za plecami innych narodów) ośmiela się planować zniszczenie każdej zasady chrześcijańskiej, która go ochraniała.”

 

58. M. H. de Heekelingen, w książce Israel: Son Passe, Son Avenir: “Były rabbi Drach, nawrócony na katolicyzm, mówi, że Talmud zawiera wiele refleksji, zabawnych fantazji, niesmacznych nieprzyzwoitości, a nade wszystko najstraszliwszych bluźnierstw przeciwko wszystkiemu, co w religii chrześcijańskiej jest najdroższego i najświętszego. (…)

 

Jeśli chodzi o tłumaczenia Talmudu przez nie-żydów, zawsze preferowaliśmy tłumaczenie Luceńskiego, którego dokładność jest uznana przez sąd w 1923 r. Główny prokurator Węgier zarządził wstrzymania wydawania Talmudu węgierskiego pod zarzutem ataku na moralność publiczną oraz pornografii. W wyroku sąd oznajmił między innymi.: ‘W Talmudzie przetłumaczonym przez Alfreda Luceńskiego znajdują się rzeczy straszliwe. Jego tłumaczenie jest poprawne pod względem wierności oryginałowi’.”

 

59. Żyd Karol Münzer: “Wżarliśmy się w narody, pohańbiliśmy czasy, złamaliśmy siłę. Wszystko pod wpływem naszej przeżytej kultury skruszało, zgniło i zwietrzało.”

 

60. Żyd Chaskel Cwi Klossel: “Jak my żydzi wiemy o tym, że nie-żyd w jakim bądź zakątku swego serca jest i musi być antysemitą, tak każdy żyd w największej głębi swej istoty jest nienawistnym wrogiem wszystkiego, co nie jest żydowskie.”

 

61. Rabin Reichhorn, Praga, cmentarz rabina Symeona ben-Juhudy, rok 1859: “Co stulecie my, uczeni Izraela, przyjęliśmy zbierać się w sanhedrynie, by sprawdzać, jakie zrobiliśmy postępy w opanowaniu świata obiecanego nam przez Jehowę i jakie zwycięstwo odnieśliśmy nad znienawidzonym chrześcijaństwem. (więcej i obszerniej: patrz “Poznaj Żyda”, część 26)

 

62. Żyd Natan Birnbaum, jeden z głównych twórców syjonizmu, “Judische Zeitung”, 1915: “Nie pojmujemy dlaczego Polacy mieliby mieć więcej prawa do tego, aby żądać spolszczenia naszych żydowskich mas, aniżeli my może zażydzenia mniejszości polskich w miastach, w których większością są Żydzi? My nie chcemy wyrzec się własnego istnienia. Nie! Tu jesteśmy i będziemy!”

 

63. Kardynał Stefan Wyszyński (1901-1981), Prymas Tysiąclecia, w „Ateneum Kapłańskim z 1938r.: “Trudno nie przyznać słuszności twierdzeniom Hitlera, że Żyd pozostał obcym ciałem w organizmie narodów europejskich. (…)

 

Żyd zwalcza obcą jego psychice kulturę, wyrosłą na podłożu chrześcijaństwa. Jego przeobrażenie może dokonać się tylko na drodze religijnej – przez szczere, bezinteresowne przyjęcie chrześcijaństwa.”

 

64. Charles Lindbergh (ur. 1902), amerykański lotnik i pisarz: “Irytują nas wpływy żydowskie na prasę, radio i kino. Sytuacja może stać się bardzo poważna. Lewis opowiedział nam o tym, jak żydowskie firmy reklamowe groziły usunięciem wszystkich swoich reklam z systemu Mutual, jeżeli konkretny film otrzyma zgodę na wyświetlenie. Groźba ta wywarła taki skutek, że film ów został usunięty (“The Wartime Journals”, 23. 08.1939 r.).

 

Dążenie do wojny jest coraz większe. Ludzie są jej przeciwni, ale administracja wydaje się ‘brac na kiel’ i znajduje się na najlepszej drodze do wojny. WIĘKSZOŚĆ INTERESÓW ŻYDOWSKICH W KRAJU POPIERA WOJNĘ, a kontrolują one w ogromnym stopniu prasę i radio oraz większość filmów. Są jeszcze ‘intelektualiści’, ‘Anglo-file’ i brytyjscy agenci, którym popuszczono cugli, międzynarodowe interesy finansowe itp. (“The Wartime Journals” 1. 05. 1941 r.)

 

65. Patriarcha CHRISTEA, biskup rumuński, XX w., “New YorkHerald Tribune”, 17.VIII.1937: “ŻYDZI WYWOŁALI EPIDEMIĘ KORUPCJI I SPOŁECZNYCH NIEPOKOJÓW. ZMONOPOLIZOWALI PRASĘ, która z pomocą zagranicy krytykuje wszelkie duchowe bogactwa Rumunii. Samoobrona jest naszym narodowym i patriotycznym OBOWIĄZKIEM – a nie antysemityzmem. Brak środków na powstrzymanie tej zarazy oznacza, ze jesteśmy LENIWYMI TCHÓRZAMI, KTÓRZY POZWALAJĄ SIĘ ŻYWCEM POGRZEBAĆ!!!”

 

66. Lesław Giermański – świadek współpracy Żydów z Niemcami, a także morderstw popełnianych przez Żydów na Żydach: “Pierwsze strzały w getcie warszawskim oddali Żydzi do Żydów (!!!)….. Mordechai Anilewicz, 23 letni przywódca powstania w getcie został wydany przez własnych ludzi.”

 

68. Ks. prof. Michał Poradowski (1913-20??), “Talmud czy Biblia”, str. 64-65: “Według oficjalnej nauki Kościoła, od czasów apostolskich aż do dziś Bóg jest wyznawany przez chrześcijan jako Trójca Przenajświętsza i to właśnie odróżnia wiarę chrześcijańską od wiary żydowskiej, a także innych monoteizmów, gdyż wiara żydowska, czyli tzw. “wyznanie mojżeszowe” jest monoteizmem absolutnym, który kategorycznie odrzuca pojęcie Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Stąd też nie można mówić, że chrześcijanie i Żydzi wierzą w tego samego Boga, a kto tak twierdzi, jest – z punktu widzenia wiary katolickiej – albo ignorantem, albo heretykiem…”

 

Oto tylko niektóre, najtrafniejsze przykłady, uwzględniające też opinie samych żydów – w celu oddania pełnego obrazu zagadnienia na przestrzeni dziejów, należałoby pisać tomy.

 

69. Król Polski Kazimierz Wielki ostrzegał w 1343r ludność chrześcijańską przed Żydami mówiąc: “Żydzi są prawdziwymi nieprzyjaciółmi naszej wiary chrześcijańskiej”… “Cel żydowskiej przewrotności do tego zmierza, aby dobra i majętności chrześcijan zawsze uszczuplać i wydrzeć”.

 

70. Król Polski Władysław Jagiełło w Statucie Krakowskim z 1420r mówił: “Przewrotna perfidia żydowska zawsze była i jest przeciwna i wroga dla chrześcijan i nie tylko co do wiary i do ciała, ale także najsilniej zmierza do rozdrapywania posiadłości i przywłaszczania majętności”.

 

W 1423r Władysław Jagiełło zakazał: “Aby Żydzi pieniędzy chrześcijanom nie pożyczali na kartę i prowizje pod przepadkiem”.

 

71. Zygmunt I w 1527r. na prośbę mieszczan warszawskich wypędził Żydów z Warszawy, co zostało utrzymane w mocy aż do Rozbiorów Polski.

 

72. Zygmunt II August w 1572r skazał Żydów na kare 100 000 zł za fałszowanie monety bitej, m.in. z kradzionych sreber kościelnych.

 

73. Papież Pius V w 1567r. ogłosił w bulli: “Niegodziwość tego narodu uzbrojona najgorszymi wszelkiego rodzaju sposobami do tego doszła, iż zagraża wspólnemu naszemu dobru”…

 

“Albowiem jeśli dopuścimy tak liczne rodzaje lichwy, przez którą Żydzi wszędzie niszczyli majątki biednych chrześcijan, uważamy że dostatecznie jasną jest rzeczą, iż oni przechowują złodziei, bandytów i są ich wspólnikami. Starają się przez nich rzeczy pochwycone i skradzione, nie tylko świeckie ale i do służby bożej służące, aby nie były rozeznane na jakiś czas ukryć, albo przenieść na inne miejsce albo w ogóle przerobić. Bardzo wielu Żydów pod pozorem załatwiania rożnych rzeczy, chodząc do domów uczciwych kobiet sprowadza liczne do domów nierządu”…

 

“Wreszcie poznaliśmy dostatecznie i zbadali jak nienawistnie odnosi się ten przewrotny rodzaj do imienia Jezus, jak jest nieprzyjaznym dla wszystkich , którzy zaliczają się do tego imienia, jakimi wreszcie podstępami czyhają na ich życie”.

 

74. Sebastian Klonowicz (1551-1602) – sędzia w Lublinie d/s żydowskich mówił: “Żyd lichwą ciąży wielkim miastom, dziwnemu siły dobija się podłóg zysku. Sprzedaje wszystko, handluje wodą, handluje powietrzem, handluje pokojem, frymarczy przedajnym prawem. A wszędzie, gdzie się handlem wciśnie przymili się panującym, aby zarzucić sieci zwykłego sobie obłowu”…

 

“Otóż to Abrahama podobno jedyne potomstwo, naśladujące święte i sprawiedliwe obyczaje przodków”.

 

75. Hetman Stefan Czarniecki w 1656r rozkazał wyciąć Żydów w Sandomierzu za to, że masowo sprzyjali i współpracowali z najeźdźcami – Szwedami, w czasie Potopu.

 

76. ks Stefan Zuchowski w 1713r. w swojej pracy pt. “Proces kryminalny o niewinne dziecię okrutnie przez Żydów zamordowane” pisał: “Ledwie nie z całej Europy rugowani, do nas jako do raju przyszli”… “Ale czas by te jaszczurki i Polakom z zanadrza wyrzucić”.

 

77. Papież Benedykt XIV, słysząc od biskupów polskich coraz to częstsze skargi na Żydów, napisał w roku 1751: “Papież ubolewa srodze, że taki wzrost Żydów w królestwie że szkoda chrześcijańskiej ludności, ze handle i szynki Żydzi trzymają, że do publicznych intrat i prowentów są dopuszczeni, a dzierżawy karczem, wsi, folwarków trzymając, dla chłopów tak są srogimi, że:

 

“ich do ciężkich robót zmuszają i ciężarami podwody ich w daleka podroż naładowawszy i ich samych i dobytek obciążają, a nadto i kary na nich stanowią i częstokroć plagami nad ciałem ich się pastwią. I stąd pochodzi, że owi ludzie chrześcijańscy rozumieją być panem i dziedzicem swoim Żyda, od którego skinienia, woli i rozkazu owi poddani mienia się być dependującymi”.

 

“Prócz tego, jak wspomniano, wsi, folwarki i grunta z poddanymi chrześcijańskimi arendują, przez co wielkie bezprawia i szkody dzieją się katolikom, zwłaszcza gdy Żydzi” “w dworach niektórych panów rządy domu i dyspozycje prowadza, tudzież komisarskie urzędy sprawują” …

 

“Nadto gdy z handlów, szynków, kupiectwa i rożnych zysków nazbierają pieniędzy, tedy je chrześcijanom pożyczają z zadaniem lichwy, przez co dobro i fortunki chrześcijańskie wycieńczają i wyniszczają”. “Przytoczywszy wyjątki z bulli Innocentego III i IV, Grzegorza XIII i Klemensa VIII, radzi Polakom trzymać się swych konstytucji i ponowić prawa ustanowione przez przodków, które nie dozwalają dóbr ani praw Żydom arendować, ani pieniędzy od nich na lichwę pożyczać”

 

78. O.Gaudenty Pikulski w 1758r pisał: “Jeśli według zdania cudzoziemca Polska jest piekłem wieśniaków, to Żydzi ze stroju i funkcji swojej jak czarni diabli w tym piekle, na arandach i karczmach dopiekają ubogich wieśniaków”.

 

79. Synod Episkopatu Polski w Piotrkowie w 1542r w memoriale do Zygmunta Starego zwracał się z następującą prośbą:

 

“Aby pomnąc na wielkie szkody i straty jakie dzieją się Kościołowi i chrześcijańskiej ludności w całym państwie polskim z powodu przyjmowania na jego terytorium tak wielkiej liczby przewrotnych i bezbożnych Żydów, wypędzonych z sąsiednich i innych krajów, zamknął całkowicie dostęp i napływ Żydów do Polski, zmniejszył i ograniczył ich liczbę w całym państwie”.

 

80. Synod warszawski w 1561r prosił Zygmunta Augusta:

 

“Aby Żydów nie naznaczano na urzędy publiczne, kierownicze i do poboru cła, jak to się dzieje w wielu miejscowościach Polski”.

 

81. Synod chełmski w 1604r : “Obrzydliwa przewrotność Żydów zarówno w diecezji chełmskiej jak i całej Rzeczpospolitej doszła już do tego zuchwalstwa i bezczelności, ze Żydzi górują nad chrześcijanami nie tylko wszelkiego rodzaju handlem, ale nadto panują nad ludem chrześcijańskim, nad nim się coraz bardziej srożą i znęcają, zajmując podstępnie w posiadanie czy to dzierżawę majątki i dobra ziemskie. Wobec takiej przewrotności żydowskiej wszyscy wierni katolicy, pomni na odpowiedzialność przed Bogiem na sądzie, powinni zerwać wszelkie stosunki z Żydami, nie popierać ich wcale i ze wszystkich sil powściągać ich niegodziwość”.

 

82. Synod poznański w 1642r : “Nie można już dalej tolerować wzmagającego się z dniem każdym zuchwalstwa Żydów, którzy nie tylko przez zajmowanie się handlem i rzemiosłem pozbawiają chrześcijan środków do życia, ale nadto okazują się najbardziej nienawistnymi wrogami religii chrześcijańskiej, gdyż z pogardy dla praw kościelnych poniżają niedziele i święta katolickie wykonując w te dni zakazane prace i handel”.

 

83. Synod płocki w 1643r : “Słuszną jest rzeczą i zgodną ze świętymi kanonami, ażeby chrześcijanie całkowicie zerwali z Żydami”.

 

84. Synod wileński w 1685r : “Żydzi z pogardy i nienawiści do religii chrześcijańskiej szerzą wszędzie zepsucie, bezbożność i zgorszenie wśród chrześcijan”….

 

“Niewiasty chrześcijańskie będące karmicielkami dzieci żydowskich uwodzone są przez Żydów za umówiona cenę pieniężną do strasznych zbrodni, do pijaństwa i rozpusty, i o zgrozo… do wydawania im własnych dzieci zabijanych następnie okrutnie przez Żydów dla celów rytualnych, jak to już niejednokrotnie w poprzednich czasach zdarzało się, o czym poucza historia”.

 

85. Synod poznański w 1720r : “Przewrotny naród żydowski, prastarą nienawiścią do Zbawiciela Naszego i zawsze najwięcej wrogo usposobiony do chrześcijaństwa, im bardziej krepowany jest prawem kanonicznym i prawem cywilnym, tym więcej rości sobie urojenia, ze mu wszystko wolno, opierając się na protekcjach pogardza wszystkim i nie pozostawia niczego nienaruszonym.

 

Nie tylko niesprawiedliwa lichwa doprowadza ludność do zubożenia, lecz okrada chytrze skarb państwa na cłach wszelkiego rodzaju, miesza się do sprzedaży kosztowności, do handlu mięsem i artykułami spożywczymi, napojami alkoholowymi, do arend i dzierżawienia browarów, gorzelni, gospód i zajazdów, karczem a nawet niekiedy i do posiadłości ziemskich.

 

Utrudniają katolikom sposób do życia i przywłaszczają sobie nad nimi władzę”…. “Żydzi, ten wróg największy, cieszą się wielką protekcją możnych”.

 

86. Synod przemyski w 1723r : “Żydzi, ten gad jadowity, ci wygnańcy palestyńscy, którzy już zalali cala Rus i rozrastają się na krzywdzie i wyzysku chrześcijan, pełni pychy, nienawiści i chytrości, stawiają sobie za główny cel swej przewrotnej działalności: podstęp, zbrodnie i wszelkiego rodzaju występki, bluźnierstwa, zniewagi i wyszydzanie Tajemnic Wiary naszej świętej.

 

Jakże nad wyraz bolesną jest rzeczą, iż wielu spośród polskich magnatów i szlachty popiera Żydów dając im łatwiejszy do siebie dostęp, aniżeli katolikom, łudząc się nadzieją przyszłych zysków i pożyczek pieniężnych od Żydów, a nie bacząc na to, ze pieniądze w tak nieuczciwy sposób nabyte prędko utracą i ściągną na siebie i na swoje potomstwo kare Bożą i utratę błogosławieństwa Bożego”.

 

87. Synod płocki w 1733r : “Przewrotne żydostwo, ten naród nienawistny Bogu, szerzyciel i roznosiciel wszelkiego zepsucia i rozkładu moralnego, herezji, zalewa z niebywałą szybkością cala Polskę”…. “Wzrastają na silach i korzenie swoje coraz głębiej zapuszczają z uszczerbkiem wielkim i szkoda dla chrześcijaństwa i katolików wśród których żyją, panosza się i rozpościerają”.

 

88. Synod chełmiński w 1745r : “Naród żydowski, przewrotny i nienawistny Bogu jest zepsutego umysłu i zatwardziałego serca, a celem jego darzeniem jest by majątki i wszelkie dobra chrześcijan rujnować, niszczyć, uszczuplać i niweczyć”.

 

89. Synod kijowski w 1762r : “Należy ubolewać nad bezczelnością i zuchwalstwem Żydów, którzy korzystając z protekcji możnych panów liczących na zyski, szerzą się po całej Polsce, dopuszczają się bezkarnie rożnych występków, oszustwa, zdrad, krzywd i wszelkiego rodzaju nienawiści i naigrywania się z chrześcijan, lichwy, zabobonów, czarów, świętokradztwa, bluźnierstw przeciwko Panu Bogu i wierze chrześcijańskiej, naruszenia świat katolickich i praw tak kościelnych jak i państwowych”.

 

90. Synod lwowski w 1762r : “Naród żydowski pod protekcją możnych rozszerza się i wszelkich wysiłków używa, zmierzając do ruiny i zniszczenia chrześcijan”.

 

91. A. Choloniecki, “My, Żydzi i Kongres”, Kraków 1919, s.9 “Gdy tylko Warszawę zajęli Niemcy, zwaliły się do niej tabuny ‘ekspertów’ od spraw “Żydów wschodnich’ – oczywiście Żydów. Przewodził im Max Cohen i Moritz Pinkeles. Każdy z nich ogłaszał, ze Żydzi wschodni przez swoja naturalną grawitację ku kulturze niemieckiej, czego dowodem żargon Jidisz, stanowią wymarzoną awangardę tej kultury i na tej opoce powinna oprzeć się niemiecka ekspansja. Od sierpnia, kiedy pruskie armaty zmieniły Kalisz w kupę gruzów, niemiecki pobyt w Polsce stal się pasmem gwałtów, rabunków, mordów na cywilnej ludności:

 

“Burzono i z ziemią zrównano fabryki. Z dymem puszczano kościoły, dwory, pałace. Spalono tysiące kwitnących siół. Kradziono. Niemieccy oficerowie, jak pospolici złodzieje, kobietom polskim zdzierali złote pierścionki. Szerzono mord i pożogę.

 

Wieszano, rozstrzeliwano. Dziesiątki tysięcy Polaków szły do straszliwych obozów koncentracyjnych, gdzie wśród nieopisanych cierpień nie zabrakło wybitnych polityków i pisarzy.

 

Z rąk niemieckich nie ucierpiała nic tylko jedna kategoria mieszkańców Polski: Żydzi. To byli “swoi”, którzy z radością wybiegali naprzeciw zwycięzcy i tysiącem cennych usług umieli czynić się potrzebnymi.

 

I to są ci, co dziś czołgają się przed trybunał koalicyjny, aby złożyć tam za pośrednictwem swych holenderskich, duńskich czy amerykańskich współwyznawców, akt oskarżenia przeciw Polsce”.

 

A.Choloniecki, “My, Zydzi i Kongres”, Kraków 1919, s.18 “Gdy jeńców polskich prowadzono ulicami Poznania, żydostwo rzucało się na nich z zapałem, policzkowało, plwało, darło na nich odzienie.

 

Wybitny żydowski członek rady miejskiej wołał: “Nie wolno nam spocząć póki nie wygnamy ostatniego Polaka z miasta”.

 

Nastąpiło to w kilka tygodni po uroczystej polskiej deklaracji na ratuszu poznańskim, zapewniającym braciom izraelskim korzystanie z pełnych praw obywatelskich. To pełzanie u stóp zwycięskiego prusactwa było czymś tak odrażającym, że nawet Niemiec, pułkownik von Brandt w pamiętnikach swych mówi: “Trzeba było być świadkiem tych scen, aby móc dobrze osadzić głęboką moralna nikczemność Żydów”

 

92. Julian Unszlicht, polski patriota, pochodzenia żydowskiego, pisał “O pogromy ludu polskiego”

 

“Bólem i wstydem przejmuje nas, Polaków pochodzenia żydowskiego, sama świadomość tego pochodzenia wobec niesłychanej w dziejach ludzkości zdrady przez żydostwo tak gościnnej dla niego ojczyzny w wyjątkowo krytycznej chwili jej dziejów”

 

“Twierdzę kategorycznie, ze żydostwo, nie zadowalając się zwyczajnym szkalowaniem sprawy polskiej, wprost organizowało w okresie rewolucji pogromy Polaków w Królestwie”

 

Julian Unszlicht “Utrwalić najazd moskiewski – co prawda “Zdemokratyzowany” w Polsce, oto obiektywny cel nacjonalizmu żydowskiego u nas. Przykryć to wszystko frazesem “socjalistycznym” – oto sposób otumanienia umysłów robotników polskich, aby przy ich pomocy dobić “trupa” znienawidzonej Polski i na nim organizacje żydowsko-”narodową” wybudować”

 

93. Bolesław Prus “Kronika Tygodniowa” 6 listopada 1909 r. “Stosunek niektórych grup żydowskich do Polaków jest nie tylko niegodziwy, ale wprost nieprzyzwoity (…) Litwacy odgrywają role rusyfikatorów u nas, nawet obrażają nas, a żydzi poznańscy wręcz głoszą, że zawsze walczyli przeciw Polakom w interesie Niemców.”

 

Bolesław Prus “Kronika Tygodniowa” 12 listopada 1909 r. “Ileż to razy wobec Polaków i Rosjan socjaliści żydowscy czy nacjonaliści wykrzykiwali, ze “Polska jest trupem gnijącym, a Polacy “rasa znikczemniałą”. Lecz jeżeli Polska jest trupem, czymże wy jesteście. Czy nie tym robactwem, które wywołuje gnicie?”

 

94. Prof. Pigon, twierdził, iż Żydzi popierali w 1812 roku Rosję przeciw Napoleonowi, szpiegowali na rzecz Rosji. M. Handelsman, Kutrzeba, rosyjski historyk Schilder, żydowski historyk S.Hirszhorn i J.Schall, którzy zgodnie pisali o maksymalnym poparciu Żydów dla Rosji przeciw Napoleonowi. Żydzi gremialnie poparli cara przeciw Napoleonowi, ponieważ przewodzący im skrajnie konserwatywni rabini chasydzcy bali się jak ognia nowoczesnych praw Napoleona.

 

Żydowski historyk Jakub Schall pisał w Dziejach Żydów na ziemiach polskich, że w 1812 roku Chasydzi garną się do ciemnej Rosji i do cara jako do wrogów postępu i Napoleona. W wielu książkach m.in u rosyjskiego historyka Schildera, czy w Listach litewskich J. U. Niemcewicza można przeczytać znamienne fakty o szpiegostwie Żydów na rzecz Rosji.

 

Gdy zaś chodzi o kolaboracjonistów, to przypomnijmy znów, że w czasie Powstania Listopadowego Żydzi wyraźnie dominowali wśród prorosyjskich szpiegów (pisze o tym M.Mochnacki), że Żyd, właściciel winiarni Rosenthal wydał carskiej policji słynnego emisariusza Szymona Konarskiego, że Artur Goldman wydał Traugutta etc.

 

95. Gen. Stefan Rowecki, Dowódca AK, – “Grot”, 25 września 1941r.

 

“Ujawniło się, że ogół żydowski we wszystkich miejscowościach, a już w szczególności na Wołyniu, Polesiu i Podlasiu (…) po wkroczeniu bolszewików rzucił się z całą furią na urzędy polskie, urządzał masowe samosądy nad funkcjonariuszami Państwa Polskiego, działaczami polskimi, masowo wyłapując ich jako antysemitów i oddając na łup przybranych w czerwone kokardy mętów społecznych.”

 

96. Gen. Nikodem Sulik, Komendant Okręgu Walki Zbrojnej AK, 25 lutego 1941r. “Żydzi, są dla NKWD nieocenionym wprost biczem przeciw ludności polskiej.”

 

97. Gen. Władysław Sikorski, Wódz naczelny, 11 czerwca 1942r. “Dlaczego (…) dotąd oficjalne koła żydowskie nie potępiły jawnej zdrady i innych zbrodni, jakich się wobec Polaków i polskich obywateli dopuszczali przez cały czas okupacji sowieckiej?”

 

98. Roman Buczek wybitny polski historyk z Kanady pisał w książce “Na przełomie dziejów”: “Prasa komunistyczna domagała się przede wszystkim od episkopatu zbiorowego potępienia antysemityzmu w Polsce. Żądanie to było jednak niewykonalne ze względów zasadniczych. Jak już mówiliśmy na innym miejscu, ogromna większość Żydów była gorliwymi propagatorami komunizmu w Polsce, którego społeczeństwo nie chciało.

 

Żydzi obsadzali aparat bezpieczeństwa i milicji, dokonywali aresztowań, pastwili się nad aresztowanymi i zabijali ich. Nic więc dziwnego, że spotykali się z niechęcią społeczeństwa. W tych warunkach było bezczelnością ze strony władz komunistycznych żądanie od episkopatu uroczystego ogłoszenia, że ta niechęć społeczeństwa jest nieuzasadniona, a winni są Polacy, którzy się na Żydów oburzają. Wyglądało to na żądanie oficjalnej akceptacji przez Kościół całego systemu terroru, który komuniści w Polsce wprowadzili” (s. 209).

 

99. Maria Dąbrowska w zapiskach w swym dzienniku pisała pod datą 17 czerwca 1947 r.: “UB, sądownictwo są całkowicie w ręku Żydów. W ciągu tych przeszło dwu lat ani jeden Żyd nie miał procesu politycznego. Żydzi osądzają i na kaźń wydają Polaków”.

 

27 maja 1956 r. ta sama Dąbrowska pisała: “Ostatnimi tygodniami byłam w Nieborowie w towarzystwie samych Żydów oprócz Anny i Bogusia. Częste ich rozmowy o wzrastaniu antysemityzmu. Czemu dziś sami są częściowo winni – bo jak można było dać sobą obsadzić wszystkie ‘kluczowe pozycje’ życia Polski: prokuratury, wydawnictwa, ministerstwa, władze partii, redakcje, film, radio itp.”

 

100. Stefan Kisielewski zapiski w “Dziennikach” Pod datą 18 października 1968 r. Kisielewski pisze: “Dwadzieścia lat temu powiedziałem Ważykowi, że to, co robią Żydzi, zemści się na nich srodze. Wprowadzili do Polski komunizm w okresie stalinowskim, kiedy mało kto chciał się tego podjąć z ‘gojów’ (…)”.

 

Niewiele później, 4 listopada 1968 r. Kisielewski zapisał: “Po wojnie grupa przybyłych z Rosji Żydów-komunistów (Żydzi zawsze kochali komunizm) otrzymała pełnię władzy w UB, sądownictwie, wojsku, dlatego, że komunistów nie-Żydów prawie tu nie było, a jeśli byli, to Rosja się ich bała. Ci Żydzi robili terror, jak im Stalin kazał (…)”.

 

101. Norman Davies, 9 kwietnia 1987r. “Wśród kolaborantów, którzy przybyli, aby pomagać sowieckim silom bezpieczeństwa w wywózce wielkiej liczby niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci na odlegle zesłanie i przypuszczalnie śmierć, była nieproporcjonalnie wielka liczba Żydów. (…)

 

Wśród kolaborantów i donosicieli, jak i personelu sowieckiej policji bezpieczeństwa w owym czasie był szokująco wysoki procent Żydów.”

 

102. Ojciec Józef M. Bocheński, profesor, filozof, logik, słynny katolicki intelektualista na emigracji akcentował na łamach paryskiej “Kultury” (nr 7-8 z 1986 r.):

 

“Jak wiadomo, władza leżała w dużej mierze w ich rękach po zajęciu Polski przez wojska sowieckie – w szczególności pewni Żydzi kierowali policją bezpieczeństwa. Otóż ta władza i ta policja jest odpowiedzialna za mord bardzo wielu spośród najlepszych Polaków.

 

Polacy mają, moim zdaniem, znacznie większe prawo mówić o pogromie Polaków przez Żydów niż Żydzi o pogromach polskich”

 

103. Gen. Zygmunt Berling fragment z książki p.t. “Wolność na przetarg”, Polski Dom Wydawniczy, W-wa 1991 “Oto teraz renegata, kryminalista, półgłówek i nieokrzesany nieuk i cham tworzą parawan, za którym elita wybranego narodu : Berman, Zambrowski, Minc i Szyr, ujmuje w swe ręce ster rządów w państwie.

 

Oni wiedzieli od dawna jak przystąpić do dzieła. Nie zapomnieli dewizy Lampego, ze masa to bydło, które musi być prowadzone na łańcuchu. Pod osłoną szczerych intencji zwiedli nasza czujność, wykuli ten łańcuch w postaci służby bezpieczeństwa obsadzonej w 90% Żydami, polonofobami i polskimi wyrzutkami społecznymi w rodzaju Radkiewicza, oraz spreparowanej prokuratory i sądów, zdegradowanych do roli narzędzi władzy. Wszystko w imię potrzeb walki z kontrrewolucją.”

 

104. Tak pisał święty Maksymilian Maria Kolbe o szowinizmie żydów:

 

“Przyszedł w ubogiej stajence, zamieszkał w ubogim domku, przez 30 lat był posłusznym w pokorze, uczył, jak żyć, miłościwie przygarniał pokutujących grzeszników, gromił obłudnych faryzeuszów, a wreszcie zawisł na drzewie Krzyża spełniając proroctwa. Człowiek odkupiony.

 

Chrystus Pan zmartwychwstaje, zakłada swój Kościół na opoce – Piotrze i obiecuje, że bramy piekielne nie przemogą go.

 

Część narodu żydowskiego uznała w Nim Mesjasza, inni, a zwłaszcza pyszni faryzeusze, nie chcieli Go uznać, prześladowali Jego wyznawców i potworzyli mnóstwo przepisów nakazujących żydom prześladowanie chrześcijan. Przepisy te połączone z opowiadaniami poprzednich rabinów zebrał w r. 80 po Chrystusie rabbi Johanan ben Sakai, a ostatecznie wykończył około 200 r. rabbi Jehuda Hannasi i tak powstała Miszna. Późniejsi rabini znowu wiele dodali do Miszny, tak że około r. 500 rabbi Achai ben Huna mógł już z tych dodatków sklecić osobną księgę tzw., Gemara.. Miszna i Gemara tworzą razem Talmud.

 

W Talmudzie nazywają owi rabini chrześcijan bałwochwalcami, gorszymi od Turków, mężobójcami, rozpustnikami nieczystymi, gnojem, zwierzętami w ludzkiej postaci, gorszymi od zwierząt, synami diabła, itd. Księży nazywają “kamarim”, tj., wróżbiarzami, i “gałachim”, tj., z ogoloną głową, a szczególnie zaś nie cierpią dusz Bogu poświęconych w klasztorze.

 

Kościół zowią zamiast “Bejs tefila”, tj., dom modlitwy, “bejs tifla”, tj., dom głupstw, paskudztwa.

 

Obrazki, medaliki, różańce itd., zowią “ełyłym”, co znaczy “bałwany”.

 

Niedziele i święta przezywają w Talmudzie “jom ejd” tj., dniami zatracenia.

 

Uczą też, że żydowi wolno oszukać, okraść chrześcijanina, bo “wszystkie majętności gojów są jako pustynia, kto je pierwszy zajmie, ten jest ich panem”.

 

Tak więc księgę zawierającą 12 grubych tomów i dyszącą nienawiścią ku Chrystusowi Panu i chrześcijanom wtłacza się w głowy, że to księga święta, ważniejsza od Pisma św., tak że nawet sam Pan Bóg uczy się Talmudu i radzi się uczonych w Talmudzie rabinów.

 

Nic więc dziwnego, że ani przeciętny żyd, ani rabin nie ma zazwyczaj pojęcia o religii Chrystusowej, karmiony jedynie nienawiścią ku swemu Odkupicielowi, zakopany w sprawach doczesnych, goniący za złotem i władzą, nie przypuszcza nawet, ile pokoju i szczęścia daje jeszcze na tej ziemi wierna, gorliwa i wspaniałomyślna miłość Ukrzyżowanego, jak ona przewyższa wszystkie “szczęścia” zmysłowe czy umysłowe, które daje nędzny świat.” -

 

Św. Maksymilian Maria Kolbe – “Rycerz Niepokalanej” 5 (1926) 2-7.

 

105. Ludwik Feuerbach, “Wiara żydowska jest egoizmem w formy wyznaniowe ubranym. Ich bóg jest personifikacją rasowego samolubstwa”

 

106. Werner Sombart, “Żydowi w Anglii udaje się być Anglikiem, we Francji – Francuzem. Tam, gdzie chce, jest Niemcem, Włochem – tam, gdzie jest mu lepiej. Jest pra-Madziarem na Węgrzech, irredentystą we Włoszech i antysemitą we Francji lub w Polsce” (Berlin, 1911)

 

107. Bernard Lazare – francuski Żyd, “Gdyby nienawiść i wstręt okazywał tylko jeden naród, byłoby to zrozumiałe. Jednakże Żydzi na tę nienawiść narażeni byli zawsze i od wszystkich narodów, wśród których żyli. Ponieważ wrogowie Żydów należeli do najróżniejszych narodów, narody te żyły w krajach bardzo od siebie odległych, wyznawały inne religie, miały inną kulturę i inne prawa, przeto przyczyny antysemityzmu tkwią w Żydach a nie w narodach, wśród których żyją” (“L’antisemitisme” Paryż 1933)

 

108. Jakow Rumowicz, „U nas prawie połowa to Żydzi byli, ale co to za partyzanci? Grabili tylko i gwałcili.” popełnionymi przez „partyzantkę żydostwa sowieckiego” zbrodniami, takimi jak te w wsi Koniuchy i Naliboki (1944). O żydowskiej partyzantce sowieckiej tak wypowiada się były jej partyzant.

 

109. Immanuell Kan, “Dziwne i niepodobna jest pojąć w jaki sposób naród ów, prawie z samych handlarzy złożony, grasuje miedzy innymi narodami, wyzyskując je”. “Antropologia pragmatyczna”, wydana w roku 1798 w Królewcu

 

110.Renan “Nienawiść i niechęć do żydów była powszechna już w czasach starożytnych. Wszędzie, gdzie żydzi panowali, życie pogan stawało się nie do wytrzymania, żadne okrucieństwo nie mogło iść w porównaniu z żydowskiem”. “Żydostwo z punktu widzenia rasy i religii”

 

111. Hannah Arendt Żydówka w 1964r:””. “Rola przywódców żydowskich w zniszczeniu własnego narodu jest dla Żydów bez wątpienia najciemniejszym rozdziałem ich historii. W Amsterdamie i Warszawie, w Berlinie i Bukareszcie, naziści mogli polegać na żydowskich funkcjonariuszach, którzy sporządzali spisy osób i ich majątku, zbierali u deportowanych pieniądze na pokrycie kosztów deportacji i eksterminacji, pilnowali pozostawionych mieszkań, tworzyli siły policyjne by łapać Żydów i ładować ich do pociągów aż do smutnego końca…….

 

Powołani przez oskarżenie świadkowie potwierdzili znany już fakt, że to żydowskie komanda zatrudnione były bezpośrednio przy eksterminacji. Te sonderkommanda pracowały przy komorach gazowych i krematoriach, wyrywały trupom złote zęby i obcinały włosy, wykopywały groby i później te same groby rozkopywały by zatrzeć ślady ludobójstwa.

 

To żydowscy technicy zbudowali nieużywaną później komorę gazową w Theresienstadt, gdzie żydowska autonomia była tak daleko posunięta, ze nawet kat był Żydem”

 

112. Mathis Bortner stwierdza następująco: “Nie tylko Żyd Pinkeles (rabin z Nowego Yorku i główny ideolog NSDAP) alias Trebutsch-Lincoln był agentem hitlerowskim w Anglii. Czołowy mason brytyjski i europejski – książę Bernhard również został zwerbowany przez nazistowski wywiad w 1934r. Otrzymał tez zatrudnienie w IG Farben.

 

Ten potężny koncern chemiczny, 8 lat później rozpoczął produkcje Cyklonu B do uśmiercania setek tysięcy ofiar. Koncern ten współpracował z hitlerowską III Rzeszą wraz z koncernem paliwowym Standard Oil Co., którego głównym udziałowcem był Żyd i mason Dawid Rockefeller – założyciel powojennej Komisji Trójstronnej, która wraz z Klubem Bilderberg (założyciel Josel Retinger – Żyd i mason z B’nai B’rith, podwójny agent sowiecko-angielski i były adiutant gen.Sikorskiego) stanowi najważniejszą strukturę żydomasońskiego Rządu Światowego”.

 

113. Pierre deVillemarest wysoki oficer francuskiego wywiadu: “Armia sowiecka wraz z Wehrmachtem dokonała IV Rozbioru Polski po 17 września 1939r i zaopatrywała się w paliwa w zagłębiach naftowych Baku należących do Harrimana (Żyd amerykański) i Walkera (teść byłego prezydenta G.Busha, masona 33 stopnia)…….

 

Obóz zagłady w Auschwitz (Oświęcim) zbudowali nie hitlerowcy, ale kartel powstały z połączenia IG Farben i Standard Oil Co., którego głównym współzałożycielem był D. Rockefeller – Żyd amerykański. Konstruktorzy Standard Oil Co. zaprojektowali komory gazowe dla obozu w Auschwitz.

  • Medal 1
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

...Stary Testament to zaledwie część Tory...

Nie istnieje ani w Torze, ani w Tanachu (Biblia Hebrajska), ani w judaizmie nawet ślad określenia "Stary Testament", wprowadzonego przez katolickich teologów.
  • Medal 1
Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
Tak, dzialania uswiadamiajace sa potrzebne. Ale lekcewazenie jadowitych artykulow jest niebezpieczne.

 

Ludwik

Panie Kowalski, pana propaganda zbrodniczego ustroju-kapitalizmu na polskich forach dyskusyjnych przekracza już wszelkie granice przyzwoitości. Ile panu płacą służby specjalne za te kłamliwe brednie?
  • Medal 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...