Jump to content

Praktyczne odwołanie do symboliki żywiołów.


Kobalt60
 Share

Recommended Posts

Wrzucę jako krótki przewodnik po możliwościach wykorzystania symboliki żywiołów dla realnego rezultatu, a nie jedynie mistyki.

 

Ostatnim czasem zostałem zalany przez symbolikę żywiołów z dwóch stron. Dla jednej strony czuje ogromny szacunek mimo, że na Bardon patrzę z wykrzywionymi ustami, a druga strona to ogromny pokład śmieszności- wylew ezoenergetycznego dziadostwa ze studzienki kanalizacyjnej. Kupa wystrzeliła pod ciśnieniem, jak przy odwiertach w poszukiwaniu wody lub ropy.

 

Jednakże ja jestem osobą, która od razu szuka praktycznego zastosowania. Wiedza jest potrzebna, ale bez praktyki to jedynie teoria, a teoria sama nie jest warta złamanego grosza. Co innego gdy ową teorię przerzucić się da na praktykę i otrzyma się namacalne efekty.

 

blog_rn_4018209_5791345_tr_pentagram2.gif

 

Jak wspomniałem wyżej, chcę skupić się na kwestii praktycznej. W rezultacie tekst powinien być jedynie uzupełnieniem istniejących już artykułów, które debatują nad tematyką żywiołów. Jednakże na początek dam fragment z książki Fratera U.D Money Magic Mastering Prosperity in Its True Element. Przybliży on trochę symbolikę żywiołów w ludzkich zachowaniach.

 

Fragment pozwoliłem sobie baaaardzo luźno przetłumaczyć na polski. Z racji, że językowcem jestem kiepski polecam chwycenie po oryginał.

 

Czytaj więcej>>

Edited by Kobalt60
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Czy jest możliwość by energię poszczególnych żywiołów wchłonąć ?

najlepsze imho sposoby to

hermetyzm Franza Bardona (w pl - franzbardon.pl)

albo Golden Dawn (literatura anglojezyczna - Israel Regardie oraz Chic Cicero, ew z pl jako zapoznanie sie idea systemu 'Magija wspolczesna' Donald Kraig jednak troche odbiega to od standardowego GD)

Link to comment
Share on other sites

Trzeba najpierw uwierzyć, że istnieją te konkretne cztery (pięć), używane w ezoteryce i okultyzmie, a nie któryś z kilkudziesięciu innych istniejących na świecie systemów żywiołów. I przetłumaczyć sobie konstrukcję świata na te cztery. Co jest jednak operacją jedynie na poziomie wiary, dla jednych skuteczną, ale dla ludzi odpornych na autosugestię kompletnie bezwartościową.

 

Jeśli dowolny zestaw żywiołów dla kogoś działa, to super, ale należy pamiętać, że to działa wyłącznie na poziomie jego własnej głowy i nie ma żadnego znaczenia obiektywnego.

 

Żywioły to zestaw SYMBOLICZNY, ułatwiający rozmaite sprawy. Ale tylko symboliczny, nie ma żadnych dowodów na to, że konstrukcja świata, energetyczna czy dowolna inna, rzeczywiście się na nich opiera. Więc trudno mówić o wchłonięciu energii czegoś, co się po prostu autosugestywnie sobie wmawia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

No właśnie mnie zastanawia to jak można wykorzystać siłę żywiołów poza moją głową, jak oddziaływać za ich pomocą wpłynąć na otaczającą rzeczywistość?

Link to comment
Share on other sites

jezeli chcesz prowadzic dyskusje to zachecam do siegniecia po literature...

 

offtop

a co do zakladania kont w celu umieszczenia linka w stopce - jaka masz stawke za 1 profil pl z przynajmniej 2 miesieczna zywotnoscia, ile z pr >=2 ?

jak tanio to moze sie dogadamy odnosnie wspolpracy? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...