Skocz do zawartości

Jak łączyć karty w rozkładach?


bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Moim wielkim problemem jest takie zadawanie pytań, aby karty udzieliły mi satysfakcjonującej odpowiedzi. Nigdy nie wiem, jakiego rozkładu użyć, zwłaszcza że mam książkę z wieloma rozkładami, co sprawia, że wybór odpowiedniego rozkładu jest dla mnie jak szukanie igły w stogu siana.

Irytuje mnie to bo bez tego czuję się blokowana i mam wrażenie, że nie mogę się rozwijać.

Jest taki wątek jak połączenia poszczególnych kart w tarocie i jak to jest, łączy się je w dowolnym rozkładzie, nawet kiedy karty leżą na konkretnych pytaniach?

Podpatrzyłam w EzoTv, że tarocistki układają po prostu kilka rzędów kart i interpretują. Praktykuje ktoś taki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podpisuję się pod tym postem ponieważ mam tak samo. O ile ogólnikowo mniej więcej potrafię odczytać sytuację, o tyle, drobniejsze szczegóły zawsze wyprowadzają mnie w pole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SooYoung

Najlepszym rozkładem na pytania o pracę, zdrowie czy realizację jakiegoś zamierzenia jest tzw.Krzyż celtycki.

W pytaniach na uczucia tzw rozkład partnerki.

 

Rozkłady na 3 karty są za małe dla osób początkujących, które nie odczytują/widzą w kartach ich wielu znaczeń, bo patrzą tylko na jedno - > pozytywne lub negatywne znaczenie.

Dlatego też interpretacja 3 kart może wprowadzać w błąd.

 

Rozkłady na kilka rzędów kart, tak jak to robią tarocistki w tv, po prostu opowiadają nam historię -> coś jak komiks. Na początku radzę czytać tarot właśnie jak historię obrazkową. Patrzeć nie tylko na znaczenie kart, ale też na rysunki na kartach. Właśnie po rysunkach(zwłaszcza na małych arkanach) możemy odczytać tzw. szczegóły.

Bardzo często duże Arkana odnoszą się do przełomowych wydarzeń w naszym życiu, a małe arkana mówią o wydarzeniach w naszym dniu codziennym.

 

Połączenia kart to już tzw wyższa szkoła jazdy, tak samo jak i ich sumowanie. Do tego potrzeba czasu, a i każda tarocistka ma swój język odczytywania kart w oparciu o to co mówi Ci Twoja intuicja i doświadczenie życiowe i np. wiesz że zestaw 6 mieczy z karta Słońca może oznaczać czyjąś śmierć.Choć ogólnie za kart śmierci przyjęte jest uważać 10 mieczy.

Za to karta Śmierci nie mówi o śmierci a o transformacji i np. z karta Głupca lub Słońca ( na której narysowane jest dziecko) mówi o narodzinach dziecka.

Czyli poza poznaniem popularnych znaczeń kart trzeba się jeszcze ze swoimi kartami "dogadać", zrozumieć co chcą Ci powiedzieć i ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć... najlepiej kładąc karty na pytania innych osób. I po to są takie fora jak to :)

 

 

Moim wielkim problemem jest takie zadawanie pytań, aby karty udzieliły mi satysfakcjonującej odpowiedzi.

Co to znaczy satysfakcjonująca odpowiedź?

Karty nie odpowiadają wprost, czyli nie dostaniesz odpowiedzi Tak lub Nie. Karty odpowiedzą Ci co możesz zrobić żeby z sytuacji w której teraz jesteś przejść do tego co chcesz.

 

Karty są jak lustro i głównie pokażą Twoje odczucia i Twoje zachowanie i to co ono przyniesie w kontekście osoby o którą pytasz.

Dlatego tak ważne jest stawianie kart kiedy się jest wyciszonym emocjonalnie. W tym przypadku zdenerwowanie i duże emocje tylko przeszkadzają w dobrym odczycie. .

 

Pytani od Czy są nieprecyzyjne, na nie karty nie podadzą Ci jasnej odpowiedzi. Zapytaj np. - Jak potoczy się nasza znajomość. Jak rozwinie się sytuacja, albo Co nas czeka, Co mnie spotka...itp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...