Jump to content

Lewitowanie


Afuredasu

Recommended Posts

słyszałam że jest możliwe lewitowanie... Czy ktoś z was wie coś na ten temat? I jeśli to naprawde jest możliwe to jak się można tego nauczyć?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest Jaga_Wiedzma

Ja kiedyś czytałam o mnichach buddyjskich, któzy nietylko umeili lewitować ale też za pomoca dźwięków sprawiali, ze baaaardzo ciężkie przedmioty lewitowały :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Jaga_Wiedzma

Chyba kiedyś był o tym artkuł s Nieznanym Świecie, wspomniano tam też o budowie jakiejś buddyjskiej świątyni właśnie za pomocą dźwięków. Tak przsuwano potężne bloki kamienne aby zbudować świątynię.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jaga_Wiedzma

Poczytam potem dokłądniej i się wypowiem. Polecamjednak książkę "Buddyzm dla początkujących", to dobra ksiązka, jest też na necia w formie ebooka,

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...
Tak Pit. Mnie tylko zastanawia czy warto na takie fajerwerki marnowac tyle energii i lat ćwiczeń;)

 

Tak Szamanie_W.dobre stwierdzenie,taka lewitacja dla poklasku ,dla pochwalenia się to moim zdaniem strata energii ,zresztą lewitacja jest efektem ubocznym technik duchowych ,głównie jogicznych.

Tu Cytuję z artykułu :

 

Siddha Joga - Liczba 26 Duchowych Mocy

 

Siddhi Yoga praktykowana jest dzisiaj na całym świecie. Uczniowie uczą się kontroli swoich zmysłów i kontroli zewnętrznego świata. Wewnętrzne duchowe moce przez dużą grupę ludzi są praktykowanie aby wznieść się prosto do Boga lub w świat Duchowy, w Wyższy wymiar. Siddhi są mocami duszy (jaźni, Atmana) człowieka by mógł się wznieść na wyższy poziom świętości. Mistrz Gautama Buddha posiadł też wiele mocy siddhi, lecz sam szedł drogą ascezy i nieprzywiązywał znaczenia do cudownych mocy, które jego zdaniem były tylko ubocznym produktem rozwoju duchowego i które przejawiał. Według Mistrza Jogi Śri Swami Shivananda z Rishikesh, Jogi osiąga następujące mniejsze siły psychiczne:

 

1. uwolnienie od głodu i pragnienia; czyli jogi dobrze znoszą posty i głodówki;

 

2. uwolnienie od skutków gorąca i zimna; czyli jogi dobrze znoszą tak mrozy jak i upały;

 

3. uwolnienie od dwójni raga-dveśa czyli lgnięcia (żądzy) i awersji (dveśa);

 

4. Dura-darśan lub Duradristhi czyli jasnowidzenie;

 

5. Dura-śravan - jasnosłyszenie lub Dura-aruti i Dura-pravachana;

 

6. Mano-dżaja (jaya) czyli opanowanie umysłu, pokonanie myśli;

 

7. Kama-rupa - Jogin może przybrać dowolna postać czy raczej upragniony kształt;

 

8. Ishitvam /Parakaja-Pravesha/ - Jogin może wejść w obce ciało; może ożywić ciało zmarłego i wejść w nie przenosząc swą duszę, aby zredukowac swoją lub cudzą karmę;

9. Ićcha Mritju - jogi zezwala na śmierć zgodnie ze swoją wolą;

 

10. Devanam Saha-Krida i Darśan - jogi może widzieć Devy (czyt. anioły i inne byty ) z nimi przebywać;

11. Yatha-Sankalpa - może mieć cokolwiek zapragnie;

 

12. Trikala-Dżnana (jńAna)- Trójwiedza, Wiedza Potrójna czyli znajomość przeszłości, teraźniejszości i przyszłości;

 

13. Advandva - znajduje się poza parami przeciwieństw;

 

14. Vak-Siddhi to moc mowy; cokolwiek Jogin przepowie, to się stanie przez praktykę Satya, proroctwo;

 

15. Jogi może zamienić ciężkie metale w złoto;

 

16. Kaya Vyuha - może przybrać tyle ciał, ile zechce, by wyczerpać swą karmę w jednym życiu;

 

17. Patala-Siddhi - jogi staje się władcą pragnień, niszczy smutki i chorobę;

 

18. Darduri-Siddhi - jogi posiada siłę skoku podobnie do żaby; ćwiczy się skakanie w dal na większe odległości;

 

19. Jogi ma wiedzę swego przeszłego życia, poprzednich wcieleń;

 

20. Posiada wiedzę konstelacji gwiezdnych i planet; wiedza astrologii;

 

21. Posiada siłę spostrzegania Siddhis u innych osób;

 

22. Ma władze opanowywania czterech żywiołów i opanowania Prany;

 

23. Kamćari - może się przenieść w każde miejsce dowolne;

 

24. Posiada wszechmoc i wszechwiedzę;

 

25. Vayu-Siddhi - Jogi wznosi się w powietrze odrywając się od ziemi;(lewitowanie)

26. Jogi może wskazać miejsce, gdzie leżą ukryte skarby.

 

Jak widać lewitacja w różnych odmianach jest wymieniana jako typowe zjawisko paranormalne w jodze pomiędzy wieloma innymi, nie mniej interesującymi z punktu widzenia naukowej psychotroniki czy parapsychologii. A takie drobne siddhi jak uwolnienie od bycia osobą miotaną przeciwnościami takimi jak raga i dweśa, czyli żądza i awersja jest bodaj taką dobrą, często omawianą podstawą dla rozwoju innych mocy czy zdolności parapsychicznych. A że hatha joga dla siddhów zawiera takie ekstremalne sporty jak żabi skok w dal z miejsca tyle, że wielokrotny aż do krańcowego wysiłku, i żeby żabi skok wyćwiczyć i to jeszcze z niskiej pozycji, niczym tak zwany dżamping w sztukach walki, to też warto wiedzieć... Cudotwórca widać powinien mieć dobrą ogólną kondycję psychofizyczną aby przekraczać prawa tego świata, a od podglądania jak żabka skacze i poćwiczenia razem zacząć cuda każdy może...

Edited by Pit
Link to comment
Share on other sites

Ja w sumie z innej beczki... bylam swiadkiem jak kilkanascie osob lewitowalo-szczerze mowiac, mnie raczej przypominalo to skakanie na poduszce :oczy_na: chociaz Ci ludzie najprawdopodobniej dopiero sie uczyli lewitowac. :z_jezorem:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Coś takiego znalazłem na necie - niestety autor postu nie podaje źródła tej "madrości" dlatego cytuję:

 

Są trzy czary, która są odpowiedzialne za lewitacje, pierwszą jest czakra podstawy, drugą jest czakra serca, a trzecią jest czakra trzeciego oka. Po prostu wybierz jedną z tych czakr i medytuj nad nią – Wtedy posiądziesz umiejętność Lewitacji. Pamiętaj, że kiedy pracujesz nad jednym systemem rozwijasz inne. To tak jak zabijanie 1000 ptaków za pomocą jednego kamienia. Na przykład, jeżeli zaczniesz pracować nad szóstą czakrą to otrzymasz możliwość medytacji, ale również claviorance, telepatie, ligh body i telekinezę. Rozumiesz, co mam na myśli? Jeżeli będziesz pracować nad czwartą czakrą to otrzymasz możliwość lewitacji, ale również rozwiniesz w sobie energię miłości. Jeżeli będziesz medytować nad czakrą podstawy to nauczysz się medytacji, ale również będziesz mieć lepsze połączenie z matką ziemią, oraz będziesz się cieszyć świetnym zdrowiem psychicznym oraz fizycznym.

 

Innym systemem znanym dla medytacji jest Udana – pierwotna energia życiowa płynąca od czakry gardła do czakry korony. Udana jest górną częścią Susany. Susana to energia, która płynie od czakry podstawy do czakry korony oraz kosmicznych czakr. Susana wygląda jak słup światłą, w którym pompami są czakry. Wiec wszystkim, co musisz zrobić jest skupienie się na Udana. Ta część jest również odpowiedzialna za teleportacjaę. Wiec, kiedy wizualizujesz Udane grubości Twojego palca wskazującego i sprawisz, że będzie koloru złotego, białego, niebieskiego to będzie się rozwijać. Wizualizuj udane od swojego gardła do szczytu głowy. Teraz tylko wizualizuj jak z każdym oddechem to miejsce ładuje się energią. Kiedy świetnie to rozwiniesz to da Ci moc Wewnętrznego Widzenia (Interna Vision) - *(Lepsze od x-ray Vision), Widzenie wszystkich warstw aury? Zwiększaj cały czas rozmiar Udana, tak, aby pulsowało…, kiedy już czujesz, że jest wystarczająco duże, aby się Tobą zaopiekować i urosnąć psychicznie, emocjonalnie, mentalnie, energetycznie, i duchowo od ziemi, wody. Kiedy staniesz się dobry w lewitacji automatycznie rozwiniesz swoje ciała? Kiedy rozwiniesz udane to poczujesz wolność, jaką daje Świetliste Ciało? To pozwoli Ci przechodzić przez ściany, oraz ziemię jakby to była woda. Będziesz mógł pływać w błocie jakby to była woda oraz przechodzić przez ściany, jak lekkie istoty duchowe, lub opiekunowie. Możesz również przechodzić do innych wymiarów oraz teleportować się. (Teraz rozumiesz, co miałem na myśli poprzez zabijanie 1000 ptaków jednym kamieniem).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...