Skocz do zawartości

Prawidłowe ustalenie żywiołu


dzoanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z ustaleniem swojego żywiołu. Urodziłam się 21.06.1965 r. w Lublinie i z roku urodzenia wynika, że moim żywiołem jest drzewo, natomiast liczba kua mówi, że jestem metalem.

Nie jestem za bardzo biegła w feng shui, znam jedynie podstawy, ale chcę otworzyć sklep z bielizną i chciałam zaaranżować go zgodnie z moim żywiołem.

Pomożecie?

Pozdrawiam, Joanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z ustaleniem swojego żywiołu. Urodziłam się 21.06.1965 r. w Lublinie i z roku urodzenia wynika, że moim żywiołem jest drzewo, natomiast liczba kua mówi, że jestem metalem.

Nie jestem za bardzo biegła w feng shui, znam jedynie podstawy, ale chcę otworzyć sklep z bielizną i chciałam zaaranżować go zgodnie z moim żywiołem.

Pomożecie?

Pozdrawiam, Joanna

 

Witaj,

liczba gua jest używana w Feng Shui do rozpatrywania wpływu energetyki otoczenia na ludzi. Jeśli chodzi kwestię doboru zawodu, otoczenia i innych aspektów, które nam towarzyszą podczas codziennego życia, najlepiej posłużyć się wykresem Ba Zi. Za pomocą tej techniki możemy bardzo dokładnie określić co dla danego człowieka jest najlepsze a czego np. unikać. Przede wszystkim możesz sprawdzić, czy dany zawód czy biznes jest dla Ciebie korzystny, poniewaz może się okazać , że nie jest to dobry wybór.

Jeśli chcesz otworzyć sklep, najlepiej połączyć te dwie techniki czyli Feng Shui oraz Ba Zi. Za pomocą Feng Shui możemy zadbać o jak najlepszą energetykę samego sklepu a dodatkowo za pomocą wskazówek z Ba Zi, uzupełnimy to tak, aby całe przedsięwzięcie dodatkowo Cię wzmacniało.

 

O Ba Zi i zawodach przeczytasz tutaj: Feng Shui - strona konsultanta Włodzimierza Bulińskiego. Konsultacje Feng Shui i BaZi. - Artykuły: Zawód a Feng Shui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja prośba w pomocy ustalenia liczbie gua (czy kua) ma na celu właściwy wybór lokalu, jego kierunku wejścia oraz ustaleniu kolorystyki jaka miałaby w nim panować. Bo na przykład jeżeli przyjmę, że moim żywiołem jest drzewo, to nie powinnam tam dawać za dużo elementów żywiołu metalu (metal niszczy drzewo), jeżeli zaś jestem metalem, to przecież kolory ognia będą niewłaściwe. W dostępnej mi literaturze i na portalach internetowych jest to niejasne. Nie wiem czym się kierować i co przyjmować za pewnik - datę urodzenia czy rok urodzenia? Jestem drzewem czy metalem?

Ot i moje małe dylematy...

Edytowane przez dzoanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wlade za link do artykułu, ale ja nie poszukuję dla siebie zawodu. Mam go już od ponad 20-stu lat i jest on zgodny z moim wykształceniem oraz cechami osobowościowymi. Jestem handlowcem w branży kosmetycznej w szerokim spektrum działania. Z racji tego, że branża kosmetyczna jest branżą bardzo zmienną i jestem już nią zmęczona - chcę ją zamienić na coś spokojnego i bliskiego kobiecemu sercu (i ciału :))

 

Moja prośba w pomocy ustalenia liczbie gua (czy kua) ma na celu właściwy wybór lokalu, jego kierunku wejścia oraz ustaleniu kolorystyki jaka miałaby w nim panować. Bo na przykład jeżeli przyjmę, że moim żywiołem jest drzewo, to nie powinnam tam dawać za dużo elementów żywiołu metalu (metal niszczy drzewo), jeżeli zaś jestem metalem, to przecież kolory ognia będą niewłaściwe. W dostępnej mi literaturze i na portalach internetowych jest to niejasne. Nie wiem czym się kierować i co przyjmować za pewnik - datę urodzenia czy rok urodzenia? Jestem drzewem czy metalem?

Ot i moje małe dylematy...

 

Dzoanko,

 

Patrzymy na dzień urodzenia - tam jest Twój żywioł osobisty i Ty jesteś Ogniem Yang. Całkiem silnym w dodatku. Co do zastosowania żywiołów w otoczeniu, patrzymy nie tylko na to co nas wspiera. Patrzymy co oznaczają dla nas te żywioły. I dla Ciebie żywiołem pieniędzy jest Metal. Ty nie musisz wspierać swojego żywiołu, bo on juz jest dość silny, Raczej powinnaś "zająć" czymś ten swój silny żywioł osobisty :) Daj mu zaszaleć. Niech kontroluje ten Metal :) To co kontrolujemy jest naszym bogactwem.

Ale....

Projekt wnętrza firmy nie jest taki prosty. Tu trzeba zgrać miejsce z czasem i z Tobą. Tak więc Twoje żywioły to nie wszystko. Trzeba zbadać gdzie i jakie są energie w Twoim lokalu. Wtedy będzie można zaprojektować wnętrze które będzie harmonijne i pomyślne dla Ciebie. Dopiero na końcu dodajemy akcenty odpowiednie dla Twojego wykresu. Tak więc co do tego lokalu, potrzebny byłby plan, data budowy budynku i adres, aby można zmierzyć kierunki z mapy satelitarnej :)

 

Wtedy będziesz mieć pewność że robisz to z sensem :)

 

Trzymam kciuki

xuan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wlade za link do artykułu, ale ja nie poszukuję dla siebie zawodu. Mam go już od ponad 20-stu lat i jest on zgodny z moim wykształceniem oraz cechami osobowościowymi. Jestem handlowcem w branży kosmetycznej w szerokim spektrum działania.

 

Rzeczywiście ten artykuł mówi o powiązaniu zawodów ze specyfiką wykresów osobistych ale również podpowiada, że nie każdy zawód jest dobry dla danego człowieka.

 

 

Z racji tego, że branża kosmetyczna jest branżą bardzo zmienną i jestem już nią zmęczona - chcę ją zamienić na coś spokojnego i bliskiego kobiecemu sercu (i ciału :))

Zmęczona powiadasz :-) hmm, a może ten zawód przez te wszystkie lata nie działał na Ciebie dobrze? być może jesteś teraz w takim okresie energetycznym, gdzie jest przesyt pewnej energii i dlatego ta praca zaczęła Cie odpychać.

 

Moja prośba w pomocy ustalenia liczbie gua (czy kua) ma na celu właściwy wybór lokalu, jego kierunku wejścia oraz ustaleniu kolorystyki jaka miałaby w nim panować. Bo na przykład jeżeli przyjmę, że moim żywiołem jest drzewo, to nie powinnam tam dawać za dużo elementów żywiołu metalu (metal niszczy drzewo), jeżeli zaś jestem metalem, to przecież kolory ognia będą niewłaściwe. W dostępnej mi literaturze i na portalach internetowych jest to niejasne. Nie wiem czym się kierować i co przyjmować za pewnik - datę urodzenia czy rok urodzenia? Jestem drzewem czy metalem?

Ot i moje małe dylematy...

 

Gua to jak wcześniej napomniałem, określenie energetyki grupy ludzi, urodzonych w tym samym zakresie energetycznym. Wybór lokalu, wejścia i innych czynników, powinien się odbywać na zasadzie analizy tak zwanej Wędrującej Gwiazdy (wykresu) danego lokalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczenie wynikło ze... "zmęczenia materiału"... ot, po prostu.

 

Branża kosmetyczna jest branżą bardzo mobilną, zwróć uwagę ile firm w czasie mojej pracy powstało, wzrosło, upadło, znowu powstało.

I jak bardzo w tym czasie zmienił się rynek - powstały i weszły sieci handlowe, które przejęły większość w nim udziałów, upadły prywatne i zrzeszone drogerie, dosłownie całe setki... zawęził się rynek pracy, zmieniła się jego struktura, ble, ble, ble...

 

Sam zawód dla mnie samej jest fajny, dobrze się w nim czuję i sprawdzam - i zawsze miało to wymierne efekty.

A teraz może w końcu czas na stabilizację, własne biurko a nie samochód, i bez pokonywania kilku tysięcy kilometrów co miesiąc, miesiąc w miesiąc, i tak przez prawie dwadzieścia lat!..

Charakter pracy mi się nie zmieni, zmieni mi się tylko miejsce jej wykonywania - będzie to własny sklep oddalony od domu o kilka/naście kilometrów, no i nie będę miała kilkudziesięciu maili dziennie z deadline'm. Aha, i nie będę wypisywała bardzo ważnych raportów "na wczoraj"... he he... pozostanie mi jedynie odpowiedzialność za wynik, właściwe wykorzystanie narzędzi i prowadzenie statystyk sprzedaży... a i szefową będę miała ROZSĄDNA... he he...

 

Dzięki za podpowiedź dot. Wędrującej Gwiazdy - znalazłam już jakiś program, który mi tę analizę wykonał. Poczytam, popatrzę i jeśli pozwolicie to poproszę o pomoc w sprawach dla mnie niejasnych.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Joanna

Edytowane przez dzoanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z ustaleniem swojego żywiołu. Urodziłam się 21.06.1965 r. w Lublinie i z roku urodzenia wynika, że moim żywiołem jest drzewo, natomiast liczba kua mówi, że jestem metalem.

Nie jestem za bardzo biegła w feng shui, znam jedynie podstawy, ale chcę otworzyć sklep z bielizną i chciałam zaaranżować go zgodnie z moim żywiołem.

Pomożecie?

Pozdrawiam, Joanna

 

Dobry wieczór,

 

tradycyjne Feng Shui to znacznie więcej.

Profesjonalna konsultacja oparta jest na wielu elementach. W ramach YCH Academy wejscie do sklepu powinno być zgrane z najbliższym otoczeniem (San He i San Yuan). W oparciu o nauczanie FSRC liczba Ming Gua może sporo powiedzieć o sytuacji finansowej konkretnej osoby w nowym miejscu. Pani liczbą jest Ming Gua #7. Zatem wejście do sklepu powinno być skierowane w kierunku i rejonie północno zachodnim. Dobrze jest zadbać o Gwiazdę Góry i Gwiazdę Wody #7 w wykresie urodzeniowym Wędrującej Gwiazdy. Otoczenie powinno być piękne = zadbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o kolory w sklepie, to proponuję Feng Shui. Ba Zi dobiera kolory ubrań. W FSRC dobiera się kolory w oparciu o wykres Wędrującej Gwiazdy. Jeżeli chodzi o nauczanie w YCH Academy, to kolory stosujemy według uznania. Wyjątek stanowi kolor CZERWONY na dużych powierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczenie wynikło ze... "zmęczenia materiału"... ot, po prostu.

 

Branża kosmetyczna jest branżą bardzo mobilną, zwróć uwagę ile firm w czasie mojej pracy powstało, wzrosło, upadło, znowu powstało.

I jak bardzo w tym czasie zmienił się rynek - powstały i weszły sieci handlowe, które przejęły większość w nim udziałów, upadły prywatne i zrzeszone drogerie, dosłownie całe setki... zawęził się rynek pracy, zmieniła się jego struktura, ble, ble, ble...

 

Sam zawód dla mnie samej jest fajny, dobrze się w nim czuję i sprawdzam - i zawsze miało to wymierne efekty.

A teraz może w końcu czas na stabilizację, własne biurko a nie samochód, i bez pokonywania kilku tysięcy kilometrów co miesiąc, miesiąc w miesiąc, i tak przez prawie dwadzieścia lat!..

Charakter pracy mi się nie zmieni, zmieni mi się tylko miejsce jej wykonywania - będzie to własny sklep oddalony od domu o kilka/naście kilometrów, no i nie będę miała kilkudziesięciu maili dziennie z deadline'm. Aha, i nie będę wypisywała bardzo ważnych raportów "na wczoraj"... he he... pozostanie mi jedynie odpowiedzialność za wynik, właściwe wykorzystanie narzędzi i prowadzenie statystyk sprzedaży... a i szefową będę miała ROZSĄDNA... he he...

 

To, o czym opowiedziałaś jest bardzo ważne. Sam zawód w pewnych okolicznościach, może nie być decydujący. Bardzo ważne a nawet czasami ważniejsze, jest to, jak go wykonujemy. To potrafi również silnie podziałać na człowieka.

Nie podpatrywałem Twojego wykresu ale korzystając z sugestii Xuan, jeśli Ty jesteś silnym wykresem to powinnaś mieć możliwość kreowania samemu własnego życia zawodowego. Jeśli się nawet zmęczysz, to będzie to miłe zmęczenie, ponieważ będzie to twój pomysł a nie kogoś, kto próbuje ci coś narzucać. Podsumowując swoją myśl: zostanie przy tym samym zawodzie ale z wyraźną zmianą jego sposobu wykonywania, może całkowicie zmienić energetykę a zatem zmienić twoje życie. Jeśli jest to zmiana na lepsze, to tylko się cieszyć i dopełnić tą zmianę w innych aspektach swojego życia, poprzez odpowiednie otoczenie, styl bycia, odpowiednich ludzi, dietę czy nawet kolory ubrań. O tym wszystkim mówią nam Cztery Filary Przeznaczenia.

 

Dzięki za podpowiedź dot. Wędrującej Gwiazdy - znalazłam już jakiś program, który mi tę analizę wykonał. Poczytam, popatrzę i jeśli pozwolicie to poproszę o pomoc w sprawach dla mnie niejasnych.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Joanna

 

Ten program wyliczył Ci sam wykres ale niczego nie zanalizował. To tak, jakbyś zrobiła sobie badanie EKG ale nie umiała go właściwie odczytać ;-)

Jakby co pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... widzę, że na tym forum spotkałam profesjonalistów, którzy wiedzą o czym mówią!

Cieszę się i dziękuję za udzielane rady - na pewno skorzystam, a przede wszystkim dokładnie zapoznam się z Waszymi sugestiami.

 

Chcę dobrze zacząć mój biznes i nie napotkać na jakieś przeszkody, które by mi w tym przeszkadzały. Jestem laikiem, ale feng shui sprawdziłam na mojej mamie, która przez lata borykała się z bezsennością, a po przestawieniu jej łóżka, aby nie spała "nogami do przodu" już pierwszą noc przelulała jak dziecko! Czyli działa!

 

Jeszcze raz dziękuję za rady i sugestie i do... popisania... he he:_kwadr:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam Was ponownie.

Starałam się zgłębić wiedzę o Ba-Zi, Czterech Filarach Przeznaczenia i szczerze Wam powiem, że "im dalej w las tym więcej drzew" - czyli im bardziej wgłębiałam się w temat tym mniej z tego rozumiałam.

Jestem ogniem, silnym zresztą, czyli moje kolory to kolory ognia... dlaczego więc była sugestia, ze powinien być biel i błysk... przecież to metal... ogień i metal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was ponownie.

Starałam się zgłębić wiedzę o Ba-Zi, Czterech Filarach Przeznaczenia i szczerze Wam powiem, że "im dalej w las tym więcej drzew" - czyli im bardziej wgłębiałam się w temat tym mniej z tego rozumiałam.

Jestem ogniem, silnym zresztą, czyli moje kolory to kolory ognia... dlaczego więc była sugestia, ze powinien być biel i błysk... przecież to metal... ogień i metal?

 

Silny Ogień potrzebuje zajęcia, dlatego Metal jest jak najbardziej odpowiedni do tego celu :icon_smile:

Ba Zi to rozległa wiedza, do której użycia potrzeba nie tylko wiedzy ale również doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Metal dla Ciebie reprezentuje Bogactwo.

Czy w tym roku zauważyłaś pogorszenie sytuacji finansowej ?

Metal [bogactwo] osłabione Niebiańskim Pniem roku Woda.

Edytowane przez FSA
*poprawiono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...