Skocz do zawartości

czesc mam kilka pytan od poczatkujacego


robert92

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam na imie robert od "malego" interesuje mnie wrozenie z kart. Kiedys dawno temu moja mama wrozyla i mozliwe ze to dlatego ona wrozyla z kart klasycznych a mnie interesuje tarot wiec mi nie pomoze tak nawiasem mowiac nigdy nie mowila o tym jak wrozyc kiedys zobaczyla cos takiego w kartach ze zaprzestala wrozyc niechcac powiedziec czzemu. Pierwsze pytanie czy taka talia bedzie sie nadawac na poczatek Karty Tarota + Książka (3683354747) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. .Drugie jakie niebezpieczenstwa wiaza sie z tarotem, przegladajac forum natknolem sie na kilka postow mowiacych ze ponosi sie "koszta" podjecia tego zajecia czy mogl by mi ktos wyjasnic jakie sa te "koszta".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Karty Tarota, trzeba traktować z powagą wtedy one będą nas traktować tak samo.KARTY KAŻDY MUSI MIEĆ SWOJE,nie używa się kart kogoś. Przy wyborze kart musisz się skupić, większość poszukiwała swoich oglądając kilka talii różnych Twórców, jednak wszyscy mówią,że TAROT sam ich wybrał,wybierając swoją talię ,musisz pamiętać o tym ,że te karty mają się podobać głównie Tobie i mają nie wzbudzać w Tobie złych emocji,strachu.Popularna talią jest Rider-Waite, są proste ,rysunki nie budzą lęku i łatwo chyba się z nich czyta.

Karty pokazują nam różne rodzaje dróg rozwiązań ,które podsyła nam los ,nigdy nie są wyrocznią, o tym należy pamiętać. Co do tzw kosztów, zdania są różne ,podzielone. Bywa też tak ,że TAROT nie chce do NAS mówić i wręcz odpycha nas od wróżb, wtedy to się czuje i nie powinno się wracać do tego,należy zrezygnować z tej pasji. SAM musisz zdecydować i zrozumieć karty wtedy będziesz wiedział czy ponosisz jakieś,,koszty ''czy nie. Powodzenia

PS My w większości sami się uczymy KART znaczeń, wróżb, interpretacji,każdy inaczej je czuje mimo jakiś ogólnych znaczeń każdej karty. JA też się dopiero zaznajamiam z tym zajęciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SooYoung

Na początek dobrze jest uczyć się wróżyć z tarota Rider- Waita, ma dobre rysunki i czytelna symbolikę, co pomoże Ci w dobrym odczytaniu znaczenia kart. Czytaj tez z rysunków/jak komiks, dlatego rysunki na kartach powinny być czytelne!

Z książek polecam książki Hajo Banzhafa.

 

Odradzam książki w których masz łączenie tarota z czakrami, symboliką kwiatów zwierząt, minerałów itp udziwnienia -> po co mieszać sobie w głowie jak się nie zna podstaw. Poznasz postawy tarota zastanowisz się czy potrzebujesz i innych znaczeń.

 

Niebezpieczeństwo jest takie jak wszędzie - wszystko zależy od tego co masz w głowie, jaką masz psychikę. Jeśli ulegasz lękom, masz jakieś problemy emocjonalne to i w kartach będziesz to widział i tarot może stanowić dla Ciebie problem.

 

Skoro czytałeś forum to przeczytaj raz jeszcze tematy w których opisane jest jak podchodzić do kart - to nie są relikwie, to narzędzie pracy a cały potencjał jest we wróżącym, w jego intuicji, opanowanej psychice i w doświadczeniu. Dlatego za wróżenie nie powinny się brać osoby młode bo mogą uzależnić się do tego co karty powiedzą.

Karty to tylko kawałki papieru z określonymi rysunkami, to czy się od nich uzależnisz i będziesz ich niewolnikiem zależy od siły Twojej psychiki i pewności siebie.

 

Karty mają Ci podpowiadać, dawać wskazówki a nie sterować Twoim życiem i za Ciebie żyć. Miej to na uwadze kiedy zaczniesz wróżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...