Skocz do zawartości

Wahadełko czakralne z kryształem górskim


maks

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli istnieje już taki temat na forum to przepraszam.

Wczoraj kupiłem wahadełko czakralne z kryształem górskim na srebrnym łańcuszku. Powiedziano mi w sklepie, że powinno się je oczyszczać pod bieżącą wodą. Na łańcuszku są przymocowane kamienie odpowiadające czakrom. Mam do Was pytanie. Czy kryształ górski (wahadełko) powinno się oczyścić wraz z łańcuszkiem i czy kryształ górski (wahadełko) wraz z łańcuszkiem powinno się (tak jak zwykły kryształ górski) naładować po oczyszczeniu w promieniach słonecznych?

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poświęcony czas :). Rozumiem, że czas energetyzowania jest intuicyjny :)

I jeszcze ostatnie pytanie. Czy wahadełko z kamienia trzeba oczyszczać i energetyzować po każdym użyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że kamień + łańcuszek stanowią całość i powinno się oczyścić całość. Ale masz rację. Łańcuszek to tylko łąńcuszek. Najważniejszy jest kamień. Tylko, że akurat w tym przypadku na łańcuszku też są małe kamienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja energetyzuje raczej zostawiając kamień na ziemi (ogródek, doniczka etc)

Jeszcze chciałbym się dopytać. Nie zakopujesz kamienia w ziemi tylko kładziesz na powierzchni, tak ? :)

 

wiesz ja mam wahadełko zwykłe i oczyszczam przed każdym użyciem a energetyzuje... jak mam wene :D

Ja oprócz czakralnego mam jeszcze Izys i Atlantów :). Ale ich nie używam.

Ostatnio właśnie zainteresowałem się oczyszczaniem i harmonizowaniem czakr, stąd moje pytania. Mam tych pytań jeszcze sporo (jak to laik), ale bardziej staram się czytać książki i jak czegoś nie mogę w nich znaleźć to dopiero pytam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jestem u dziadków to zakopuje kamienie domu nie mam takiej możliwości (mieszkam w mieście) wiec tak - kładę w doniczce ;)

 

jeśli chodzi o czakry - oczyszczanie - ja oczyszczam ale nie energetyzuje, bo waham wahadełkiem z intencją, żeby wahadełko albo rozwiało, co złe albo hmmm 'wchłonęło' ;)

 

pytaj śmiało ;) od tego w sumie też jesteśmy (nie wszyscy ale jednak :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , że się dopiszę....

czytałam wywiad z pewnym słynnym wróżbitą M. i on powiedział, że wróżki oczyszczające energie to bzdury na wyciąganie kasy.....

co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałam wywiad z pewnym słynnym wróżbitą M. i on powiedział, że wróżki oczyszczające energie to bzdury na wyciąganie kasy.....

co Wy na to ?

Mi się wydaję, że dla Pana M. oczyszczanie jest mniej spektakularne i efektowne w porównaniu do powiedzenia komuś, że np. w 2002 roku się rozwiódł, itp.

Sam słyszałem w jednym z jego programów, że on się tym nie zajmuje i nie powie co o tym sądzi, żeby nie obrazić wróżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, z jednej strony chłopina przesadza, całkiem przeceniając te praktyki, z drugiej ma wiele racji, bo teraz różnego rodzaju antenowe oczyszczania, energetyzowania, kij wie co, zupełny eklektyzm bez tradycji, czy solidnych założeń jest po prostu niegodny nawet tak upodlonych kanałów jak kosmica, czy ezotv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

cóż, z jednej strony chłopina przesadza, całkiem przeceniając te praktyki, z drugiej ma wiele racji, bo teraz różnego rodzaju antenowe oczyszczania, energetyzowania, kij wie co, zupełny eklektyzm bez tradycji, czy solidnych założeń jest po prostu niegodny nawet tak upodlonych kanałów jak kosmica, czy ezotv.

 

 

Wróżbita David był całkiem spektakularny ze swoimi uzdrowieniami anielskimi mieczem sprawiedliwości :lol:

 

Z drugiej strony trzaskanie uzdrowień przez ekran telewizora, które to uzdrowienie kosztuje pińć złotych i ma uleczyć wszystkie choroby u dzwoniącej i całej rodziny jest co najmniej niepoważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze wrócić do tematu przewodniego.

Dzisiaj doszedłem do wniosku, że choć wahadło czkralne zawiera kamienie, które nie powinny być wystawiane na działanie promieni słonecznych (jaspis, opal, lazuryt, ametyst) to moim zdaniem, powinny być doładowane energią słoneczną. Po pierwsze - ww. wahadło zawiera matryce podstawowego spektrum kolorów radiestezyjnych i według mnie, żeby móc emitywać tymi kolorami, powinno być "zasilone" jakąś energią - energią słoneczną. Energia żywiołu ziemi, światło księżyca czy też ładowanie za pomocą kryształów górskich ma za małą moc - wedlug mnie. Po drugie - te kamienie są tak małe, że nawet małe odbarwienie nie powinno mieć znaczenia w odniesieniu do mocy, jaką daje energia słoneczna. To jest moje zdanie i ja tak to czuję.

Edytowane przez maks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maks wszystko, wg mnie, zależy od Twojego systemu, jaki sobie wypracujesz.

Jeśli skupiasz się stricte na wibracjach kamieni - spoko, kolory wazne nie są.

Jeśli jednak chcesz połaczyć to z 'magią kolorów' to cóz - problem jest nieco większy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze wrócić do tematu przewodniego.

Dzisiaj doszedłem do wniosku, że choć wahadło czkralne zawiera kamienie, które nie powinny być wystawiane na działanie promieni słonecznych (jaspis, opal, lazuryt, ametyst) to moim zdaniem, powinny być doładowane energią słoneczną. Po pierwsze - ww. wahadło zawiera matryce podstawowego spektrum kolorów radiestezyjnych i według mnie, żeby móc emitywać tymi kolorami, powinno być "zasilone" jakąś energią - energią słoneczną. Energia żywiołu ziemi, światło księżyca czy też ładowanie za pomocą kryształów górskich ma za małą moc - wedlug mnie. Po drugie - te kamienie są tak małe, że nawet małe odbarwienie nie powinno mieć znaczenia w odniesieniu do mocy, jaką daje energia słoneczna. To jest moje zdanie i ja tak to czuję.

 

Przeczytaj sobie "Tajemnicza moc kryształów" Jose Antonio Blanco i "Kamienie które leczą" Philip Permutt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...