Jump to content

Lata pustki


Jarl_Fenrir

Recommended Posts

Guest winteer

Każdy człowiek co 12 lat ma tzw. 2 lata pustki. To taki okres jakby niebo nie miało dla nas czasu, inaczej można ten czas nazwać martwym. Nie należy wtedy niczego zaczynać czyli np. nowej pracy, związku, nie wolno brać kredytu bo się go nie spłaci, zawierać związku małżeńskiego. Wszystko co zaczniemy w latach pustki kończy się po zakończeniu tych lat. Kiedy jednak w tym okresie próbujemy robić coś na siłę, tym bardziej nam nie wychodzi i los rzuca nam pod nogi kłody. Może to się objawiać w rozwodach, zgonach, wypadkach, bankructwach. W latach pustki jest w stanie przetrwać tylko to co rozpoczęliśmy przed nimi i dalej to kontynuujemy. Charakteryzować mogą się one również pewnym osłabieniem odporności psychicznej danej osoby i tendencją do popadania w marazm. Każdy z nas w swoim indywidualnym, ściśle określonym czasie ma dwa lata pustki

 

Źródło: LATA PUSTKI - NUMEROLOGIA

Link to post
Share on other sites
Jarl_Fenrir

Wręczo brażasz mnie tiwerdząc, że juz na tą strone nie trafiłem :/ Jedna z pierwszych, jakie w googlach się znajduje. Mnie interesuje konkretny wzór na liczenie tych lat. Jak obliczyć pierwszy okres pustki (bo kolejne, jak rozumiem, sa co 12 lat).

Na necie widziałem opracowania dat pod tym względem i nie zawsze pierwszy okres pustki wypadał w 12 lat po narodzinach...

Link to post
Share on other sites
Jarl_Fenrir
nie obraziłam i nigdy czegoś takiego nie twierdziłam, a stronkę podałam również dla innych ciekawskich

 

... zresztą nie rozumiem dlaczego mnie atakujesz..

 

Wyluzuj, nie sądziłem, że taka afera tego będzie ;) Po prostu chcę wzór, by samemu to policzyć. Nie znam zwyczajów na tym forum, dopiero was poznaję.

 

EDIT:

Czyli każdy ma swoje lata pustki w wieku 12 lat, 24 lat i tak dalej? Jak gdzie indziej widziałem takie metryki wynikało, że pierwszy okres nie zawsze wypada w 12 lat po narodzinach...

Edited by Jarl_Fenrir
Link to post
Share on other sites
 • 2 years later...

A ja mam bardzo dziwnie ogolnie zadne obliczenia nie wykazuja moich lat pustki,ale te lata pustki rzeczywiscie sa zawsze je mam przy zmianie cyklow mialam je 10 lat temu i mam je teraz. Ogólnie marazm nic sie niedzieje jakbym byla na emeryturze,nic mi sie nieudaje ,a po ok 2 latach moje zycie znowu rusza z kopyta. Czy ktos mi to moze wyjasnic czy tylko jestem wyjatkiem wcale niepotwierdzajacym regułe.

Link to post
Share on other sites
 • 2 months later...
Joanna Koszmider

Każdy człowiek ma cykl 12-letni, w którym 2 lata to są lata pustki. Oprócz tego każdego roku ma 2 miesiące pustki oraz każdej doby ma 4 godziny pustki. Lata pustki nie wypadają 12 lat po urodzeniu, no takie łatwe to to nie jest. oje lata pustki zaczęły się 8 lat po moim urodzeniu. Trzeba umieć to wyliczyć i z tego co wiem to żadne z programów na internecie tego nie robią dokładnie. Określenie okresów pustki jest bardzo ważne, bo ma to swoje odbicie na ważnych decyzjach. Polecam tego linka do ludzi, którzy się tym zajmują profesjonalnie. W ogóle bardzo ich polecam, bo są rzetelni i uczciwi: link niezgodny z regulaminem.

 

Joanna

Edited by Makrela
Link to post
Share on other sites
 • 3 months later...

Witajcie

 

gdzieś w necie znlazłam coś takiego nt pustych lat:

 

"Lata pustki wynikają z nawiązania do chińsiej numerologii oraz feng

shui. Wylicza się je za pomocą tabel, które pozwalają określić czas

ich występowania. Ich następowanie nie jest powiązane z datą

urodzenie, tzn, data urodzenia nie jest punktem zero do obliczeń"

 

 

pozdrawiam

 

pa pa

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...
gdzieś czytałam że pojawiają się co jakiś czas i nienależy wtedy nic rozpoczynać

gdyż zakończy się to niepowodzeniem np. ślub w pustych latach to 100% rozwód itd.

czytałam też że lata puste to okres około 2 lat, który należy przeczekać

i że każdy takie puste lata ma:(

 

Ślub w latach pustki nie zawsze kończy się rozwodem ;)

Lata pustki rzeczywiście opierają się na kalendarzu chińskim, który różni się od naszego. Stąd skomplikowane liczenie przy pomocy tabel.

Niektóre programy mają opcję obliczania lat pustki, ten używany tu na forum robi to niestety źle.

 

Polaris:

najbardziej popularnym sposobem liczenia jest dzień urodzenia + miesiąc urodzenia + rok bieżący. Ten sposób znajdziesz w każdej porządnej książce do numerologii. W publikacjach zagramanicznych nazywa się to personal year, stąd w języku polskim nazywa się go rokiem osobistym lub własnym.

 

Sposób liczenia, w którym do drogi życia dodaje się dany rok to wymysł Gladys Lobos. System ten jest popularny w zasadzie jedynie w Polsce. Wynika to z faktu, że Lobos prowadziła w Polsce dużo kursów i propagowała swój sposób liczenia. Początkowo numerolodzy ze szkoły pani Lobos twierdzili, że jej sposób liczenia jest lepszy i trzeba go stosować zamiast tego klasycznego. Obecnie doszli do wniosku, że należy stosować oba sposoby.

 

Liczenie lat osobistych wg Lobos ma też wpływ na długość trwania cykli i na punkty zwrotne. Przy klasycznym obliczaniu lat osobistych to co liczymy pokrywa się z cyklami astrologicznymi. Przy liczeniu wg Gladys Lobos zaczyna sie to ze sobą rozjeżdżać.

Link to post
Share on other sites
 • 1 year later...

Odświeżam wątek :icon_smile2:

Nie należy wtedy niczego zaczynać czyli np. nowej pracy, związku, nie wolno brać kredytu bo się go nie spłaci, zawierać związku małżeńskiego. Wszystko co zaczniemy w latach pustki kończy się po zakończeniu tych lat. Kiedy jednak w tym okresie próbujemy robić coś na siłę, tym bardziej nam nie wychodzi i los rzuca nam pod nogi kłody. Może to się objawiać w rozwodach, zgonach, wypadkach, bankructwach. W latach pustki jest w stanie przetrwać tylko to co rozpoczęliśmy przed nimi i dalej to kontynuujemy.

Źródło: LATA PUSTKI - NUMEROLOGIA

Hm... to ja tu czegoś nie rozumiem. Moje i męża lata pustki to m.in. 1993-94. W roku 1993 braliśmy ślub. Według tego co przeczytałam powyżej "Wszystko co zaczniemy w latach pustki kończy się po zakończeniu tych lat", a nasze małżeństwo trwa nadal :hmmm_na: no tak jak to jest z tymi latami pustki?

Link to post
Share on other sites
 • 2 years later...
Guest anhana

Cześć!

 

Znalazłam przypadek w którym lata pustki przypadają na moment narodzin. Poczytałam tu i tam, i znalazłam opinię, że takie osoby są niejako uodpornione na negatywne strony tych lat. Przechodzą je łagodniej, nie odczuwają ich działania. Macie podobne opinie, odczucia ?

Link to post
Share on other sites
Guest befimaka

Znam dwie osoby, u których daty urodzin przypadły na lata pustki. Jest to moja kuzynka i jej mąż. :) I mogę potwierdzić, że na nich lata pustki nie działają w jakiś drastyczny sposób. Nawet swój ślub wzięli w czasie lat pustki. Są małżeństwem już od wielu, wielu lat i jest to małżeństwo bardzo dobre i stabilne. Nie musieli go budować w trudzie i znoju, jak mogłyby na to wskazywać lata pustki.

Link to post
Share on other sites
 • 7 months later...

Czytałam ostatnio o tym, że miesiące pustki potęgują jeszcze czas lat pustki, ale nie mogę znaleźć na sposoby ich obliczania.

Ktoś pomoże ;) będę bardzo wdzięczna ;)

Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...
JagodowaTruskawka
Teraz masz lata pustki ;)

 

2003-2004, 2015-2016, 2027-2028, 2039-2040, 2051-52, 2063-4, 2075-6.

 

Dziękuje Azbest, liczyles na podstawie rok urodzenia + 12 tak? Czy korzystales z chinskich tabel?

Link to post
Share on other sites

Z programu ;)

Nie jest trudno taki program napisać, żeby dobrze liczył, a program wykonuje poprawne obliczenia. Tak samo jak z kosmogramem - większość korzysta z programu, nie rysuje samodzielnie.

Link to post
Share on other sites
JagodowaTruskawka

Kurcze, wolalabym jednak z ksiazki sobie powoli obliczyc :D Tez sciagalam program i mi obliczyl 2016-2017 lata :D

Link to post
Share on other sites

Z tym programem dobrze mi się pracuje, bo wcześniej obliczałam zwyczajnym sposobem, później wprowadzałam dane do programu i się zgadzało.

Najlepiej to ocenić w taki sposób: jaki był dla ciebie rok 2015? Czy dopiero w 2016 zaczęłaś odczuwać coś innego?

Link to post
Share on other sites
JagodowaTruskawka

Własnie rok 2015 był pełen poznawania nowych ludzi, imprez, na początku roku dowiedzialam sie prawdy o pewnej sprawie co bylo nieprzyjemne. Zrealizowalam mój cel w 40% który teraz nadal kontynuuje. Wpadlo mi też co nieco grosza. Nie nudzilam się, duzo sie dzialo. W tym roku tez się juz wiele stało, ciągle poznaje nowych ludzi i dlatego nie czuje aby to byly moje lata pustki , a moze zle je definiuje.

Link to post
Share on other sites
 • 7 months later...
Z tym programem dobrze mi się pracuje, bo wcześniej obliczałam zwyczajnym sposobem, później wprowadzałam dane do programu i się zgadzało.

Najlepiej to ocenić w taki sposób: jaki był dla ciebie rok 2015? Czy dopiero w 2016 zaczęłaś odczuwać coś innego?

 

Jaki to jest program i skąd go można ściągnąć?

Azbest, a jaki to jest zwyczajny sposób obliczania?

 

..................................................................................................................................................

i nadal nie wiadomo jaki to jest program ;p

Edited by Widja
Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...
Pseudoephedrini

Jeśli chodzi o sposób liczenia to znalazłam to:

 

link niezgodny z regulaminem.

 

Zabrakło jednak tabelek z latami, albo nie umiem ich znaleźć xd

 

Może miałby ktoś tabelki? Albo w inny sposób pomógł mi się dowiedzieć kiedy przypadają moje lata pustki? (data ur. 04.10.1994)

Edited by Ismer
Link to post
Share on other sites
 • Ekspert

Ja uważam że przenoszenie elementów chińskiej astrologii bez zrozumienia do czego one się właściwie odnoszą to bezsens, szczególnie do numerologii. Z astrologią europejską trudno to skorelować, bo baza jest inna a do numerologii to wogóle nie pasuje. Jednym działa a innym nie i to prędzej jest rachunek prawdopodobieństwa zbieżności tranzytów i dyrekcji astro z okresem pustki, bo jakoś sama pustka nie działa, ale mówie tu o latach - godzin i dni nie obserwowałam. no i właśnie te lata, aż dwuletni okres niekorzystny to jest nieporozumienie. Zwyczajnie nie działa, jeśli ktoś ma w kosmo wskazany dobry okres to pustka go nie przebije.

No i przecież ma to związek z chińską astrologią dlatego wciskanie na siłę do systemów pozachińskich to bicie piany i tyle, przecież to się odnosi do 9 domów energii chi - bo jest powiązane z feng shui, i sądzę, że dlatego te pustki są tak nietrafione w naszej rzeczywistości.

 • Like 1
 • Cool 2
Link to post
Share on other sites
 • Administrator

Percontor, w sumie masz rację, ale de facto skorelowanie lat pustki (prawidłowo wyliczonych) z niekorzystnymi tranzytami może wskazać ciemną noc duszy, to, że jesteśmy akurat w ciemnej d...pie, mamy dwa wskaźniki, że coś jest nie halo, do tego jeśli w numerologii (jaką znamy) też będzie nieciekawie, to warto przynajmniej przyjrzeć się tej pustce.

Co prawda dla mnie samo wyliczenie lat pustki jest faktycznie bezsensem, tak jak mówisz - trafi albo nie, na zasadzie prawdopodobieństwa.

 

Ale z drugiej strony jak już liczymy pustkę, to trzeba przyjąć system z całym dobrodziejstwem inwentarza, a więc także spojrzeć, jak układa się energia w tych 9 domach, bo np. jeśli energia czyjegoś roku urodzenia znajdzie się w 5 Chi czy też 5 Chi znajdzie się w jakimś domu to jest to czas bardzo niekorzystny.

Czas pustki z kolei jest wynikiem działania kosmicznego biorytmu w ujęciu chińskim i aby to było spójne i "działało" trzeba brać pod uwagę 12 letni cykl znaków zwierzęcych, 10 letni cykl pięciu elementów i 9 letni cykl energii Chi (tak właśnie się go wylicza)

Tak więc rzeczywiście bardziej będzie to pomocne, jeśli weźmiemy pod uwagę zodiak chiński, a właściwie astrologię chińską (a to nie są tylko same znaki, bo ascendent tam też się wylicza) + feng shui, gdyż jest to system całościowy a wyodrębnianie jednego elementu (np. pustki) jest w sumie strzałem na chybił - trafił.

 • Cool 2
Link to post
Share on other sites
 • 1 year later...

Pseudoephedrini, jeśli znalazłaś program do liczenia "miesięcy pustki" i "godzin pustki" - proszę daj znać:) Nie widzę tu opcji wysłania wiadomości prywatnej, odezwij się więc proszę na email

 

Są to proste obliczenia:) Z programem/ książką dostępną do zakupienia w pdfie byłoby sprawniej. A tak, czekam aż pocztą zjawi się u mnie fizycznie książka Henryk Rekusa z tymi tabelami.

 

Wkleję dla zainteresowanych wzór z ogólnodostępnego w sieci dokumentu pdf "NUMEROLOGIA POZAEUROPEJSKIE SYSTEMY NUMEROLOGICZNO-ASTROLOGICZNE":

 

"OBLICZANIE CZASU PUSTKI

Aby obliczać CZAS PUSTKI, należy posługiwać się załączonymi tabelami.

Przećwiczmy to na naszym przykładowym kliencie, Janie Adamie Stryce, urodzonym

13.06.1953 roku.

Najpierw szukamy w tabeli 3 kombinacji dla czerwca 1953 roku. Tworzy ją e-Koza.

W tabeli 1 ma ona numer 20. Dodajemy do niego dzień narodzin i odejmujemy 1 (20 + 13

– 1 = 32). Jeśli wynik jest większy niż 60 – odejmujemy 60. Otrzymaną liczbę (32) szukamy

w tabeli 1. Znajdujemy ją w drugiej kolumnie, w czwartym wierszu (a-Koz). W miejscu

tym CZAS PUSTKI tworzą Smok i Wąż. Z ZESTAWIENIA CZASÓW PUSTKI odczytujemy, że

ryzykownym dla pana Stryki czasem jest czas między godzinami 7 i 9 oraz 9 i 11 (od 7.00

do 11.00); miesiące kwiecień, maj; lata 2000–2001, 2001–2002 itd. W okresach tych nie

powinien on starać się rozpoczynać nowych przedsięwzięć ani podpisywać umów.

Wszystko wróci do stanu pierwotnego, a nadzieje zostaną rozwiane."

 

Polecony w tym wątku program wylicza lata pustki.

 

Na stronie anglojęzycznej znalazłam na razie system obliczeń "godzin sprzyjających" w chińskiej astrologii. https://www.yourchineseastrology.com/calendar/1990/3.htm

Link to post
Share on other sites
 • 5 months later...
Pravincyjal

Witam,

Czy któryś/-aś z szanownych forumowiczów/-wiczek może wysłać na priv link do tego programu, który pomaga obliczyć lata pustki?

Ponieważ obecnie tych linków nie widać ze względu na blokadę.

Dziękuję.

Link to post
Share on other sites
 • Administrator
Ismer

Czemu na PW? można i trzeba na forum - inni też mogliby skorzystać. Nie wiem, czy program Szoda to wylicza, ale jeśli tak,  nie sądzę, by to były wyliczenia prawidłowe, tak jak w tym cholernie drogim francuskim programie, którego nazwy nie pamiętam. 

Wrzuć w google "program numerologiczny" i znajdziesz, jest ten Szod na chomiku, można pobrać.

 • Like 2
Link to post
Share on other sites
 • Ismer unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...

Important Information

Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych.