Skocz do zawartości

Chcę porozmawiać o astrologii


JustaLittleMe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie wiem, czy to odpowiedni dział tego forum (nie znalazłem lepszego), ale mam pytanie dotyczące istoty tej dziedziny. Czy uważacie że astrologia (przewidywanie przyszłości na podstawie położenia planet w dniu urodzenia) naprawdę działa i jest w stanie przewidzieć cokolwiek?

 

Proszę, nie ignorujcie mnie, chcę tylko poznać wasze opinie (sam nie wierzę w zjawiska paranormalne).

 

Pozdrawiam, JustaLittleMe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, naprawdę działa.

 

Czy da się to sprawdzić? W pewnym sensie tak, najlepiej na sobie. Albo na praktyce własnej z astrologią. Zawsze można też zapoznać się np z :

 

- Astrolog z Pabianic przewiduje wielki kryzys – Jarosław Gronert

 

- Przewidział śmierć Kaczyńskiego. Astrolog Piotr Piotrowski jak prorok

 

 

No, ja też coś przewidziałem, ale nie będę się chwalił. Może kiedy indziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debata z krytykami ezoterycznymi jest podobna do debaty ateistów z wierzącymi. Pierwsi są ortodoksyjni w swojej niewierze. Drudzy w swojej wierze. Najtrudniejszym momentem dla ateisty jest spróbować uwierzyć, tak jak dla wierzącego przyjąć argumentację racjonalną. Prawdopodobnie najtrudniejszym momentem dla laika w astrologii jest założenie, że ta dziedzina, mająca kilka tysięcy lat tradycji i siedząca korzeniami w długotrwałej obserwacji nieba, ma bardzo racjonalne korzenie.

 

A to, że system Ptolemeusza zawiódł (tzn, że wierzył że Słońce się kręci wokół Ziemi?). To prawda, ale jednocześnie wiele odkryć z czasów przedkopernikańskich potwierdza swoją ważność do dziś. Podobnie z astrologią - część rzeczy można usunąć i wyczyścić, ale trzon działa. Albo potrzebuje racjonalnego uzupełnienia.

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...