Jump to content
Dastros

Granice LD

Recommended Posts

Dastros

Otóż mam pytanie ,może już padło ale chyba nie miało własnego tematu. Do jakiego stopnia realne może być LD i w jakim stopniu można przejąć kontrole nad snem ?Czy można np. zmieniać otoczenie tak jak w incepcjii lub używać magii tak jak to wygląda w filmach ? Tworzyć otoczenie i dowolnie je zmieniać ?

Gabó

Wyraźniejsze niż ostrość, gorsze od zła, ciemniejsze niż kosmos. Ciekły azot jest przy nim gorący a Ty spiący przytomniejszy od łowcy

Dastros

Bardzo ciekawe ale mimo, że wyraża wiele to niezbyt opisowo :P

OazaSpokoju

Powiało abstrakcją. Podejrzewam, że jakość LD ma dużo wspólnego z predyspozycjami osoby. Przykładowo, moja koleżanka graficzka śni rozbudowane, konkrentne budynki, a ja śnię abstrakcje typu kwadratowe koło. W moim LD nie będzie labiryntu, a w jej LD nie pojawią się raczej te abstrakcje. Ale podejrzewam, że każda z nas będzie w stanie pracować dość dobrze na swoim typowym materiale sennym. Ja będę miała godne zaufania kwadratowe koło, a ona realistyczny obraz budynku.

Dastros

W sumie nie mam problemów z osiągnięciem LD ale interesuje mnie bardzo jakie ma granice czy to zależy od granic naszej wyobraźni czy też może wyjść poza wszelkie granice absurdu i dalej . Czy możemy stworzyć cokolwiek jak np. wspomniany wyżej labirynt lub cały nowy świat czy jest to ograniczone. Prościej mówiąc czy możliwości naszego snu są ograniczone

Edit: tego nagrania słuchać podczas snu czy przed snem ?

Edit2:przeraża mnie to nagranie ...

Edited by Dastros

nowa_anna

a co tu moze przerazac?? jak mozesz osiagnac LD to te nagranie to pikus:-)) oczywiscie ze przed snem tego slucham,nastawia mnie bardzo pozytywnie,relaksuje i wycisza...