Skocz do zawartości

taki dylemat


Claudia12

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam i czytam i tak sobie myślę czy naprawdę można nauczyć się magii z książki?

Zawsze wydawało mi się że magia to dziedzina zamkniętego kręgu że są to ludzie którzy swą wiedzę i zdolności przekazują jeden drugiemu takie trochę z pokolenia na pokolenie. Nie piszą o tym książek nie omawiają na forach ani blogach że to przeznaczenie podsuwa ludzi którym wiedza ta jest przekazywana. Gdzieś tam zawsze interesowała mnie magia ale nie miałam możliwości prawdziwej nauki, od śmierci mojego taty nie znam nikogo kto zajmuje się tą dziedzina wiec jak widać z jakiegoś powodu zostałam wykluczona przez los.

Jestem ciekawa waszego zdania, czy wy naprawdę nauczyliście się wszystkiego sami z książek i internetu czy jednak to tylko jakieś "pomoce" a głównym źródłem wiedzy jest jednak ktoś kto się na tym zna i otrzymał "w spadku" ta wiedze.

Jeśli dodałam posta nie w tym miejscu gdzie powinnam najmocniej przepraszam i proszę o przeniesienie.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość agnieszka007

Witaj.

Pewne umiejętności dziedziczymy po przodkach,niektóre pozostają po poprzednich wcieleniach a jeszcze inne możemy doskonalić poprzez medytację.

 

Ale jestem pewna,że każdy kto jest tu na forum,może napisać o swoich doświadczeniach,swoich spostrzeżeniach.

Na pewno wszystkiego nie znajdziesz w książkach,czy internecie.

Niektórzy ludzie latami doskonalą swoje umiejętności.

Pamiętaj o najważniejszej rzeczy,magia to nie zabawa.Jeśli choć raz zrobiłaś coś,lub po prostu bawiłaś się w MAGIĘ,na zawsze zostałaś naznaczona.

Musisz uważać i poważnie się zastanowić,na co się decydujesz.Magia to nie zabawa.

 

Piszę to,nie po to by Cię przestraszyć lecz ostrzec.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli już to nauka "z książek i internetu" jest kompletnym bezsensem. Jedyna nauka, to przez obserwację siebie, świata i praw nim rządzących, tudzież zachodzących w nim cyklicznych zmian. I działanie. Metodą prób i błędów ale zawsze działanie. Natomiast trudno mówić o "naznaczeniu przez magię". "Naznaczenie" może nastąpić jedynie przez poszukiwanie zrozumienia i wiedzy. "Magia" jest tylko efektem ubocznym tego zrozumienia, im głębszego tym rzadziej stosowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że to nie zabawa to wiem i że istnieje to też wiem. Mój ojciec latami praktykował nie wiem dokładnie czym się zajmował bo byłam za mała żeby wszystko pamiętać. Do dzisiaj kiedy mam kłopoty noszę bieliznę na lewą stronę i obmywam się osoloną wodą mimo że nie wiem o co w tym chodzi ale tak mówił mój ojciec wiec jakoś tak wychodzi :brum: . Że to nie zabawa też wiem, pamiętam jak mówił mojej mamie że on nie chciał już dzieci kiedy praktykował podobno coś tam jest przenoszone , wiem też że po części bał się tego a w zasadzie konsekwencji swoich czynów według niego najgorsze co może spotkać osobę to śmierć przed przekazaniem daru. Miałam tylko 10 lat kiedy zmarł ale jego powaga i strach przed tym sprawił że ja nie odważyłabym się "bawić"w magię bez kogoś kto by mnie prowadził kogoś kto zajmuję się tym wiele lat.

Właśnie dlatego moje pytanie wiem że mojego ojca uczono że zostało mu to przekazane że było to zamknięte środowisko, teraz jako osoba dorosła wiem jakie były tego rezultaty. za życia taty wszystko jakoś mojej rodzinie wychodziło dosłownie wszystko mój ojciec zmarł jak wykazała sekcja przy 12 zawale i po jego śmierci jak gdyby na naszą rodzinę spadały wszystkie nieszczęścia które zostały odroczone w czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jednak pozostaje, że bez podstawowych informacji to tak trochę kicha i lepiej chwycić po jakieś książki. Nawet jeśli później ich znajomość będzie jedynie atutem w dyskusji.

 

Tylko nie koniecznie powinny być to książki stricte magiczne. Choć to się mieści w poznawaniu świata o którym wspomniała Bylica.

Edytowane przez Kobalt60
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wiele systemow magicznych - o czesci przeczytasz z ksiazek i sieci, o mniej znanych i rekonstrukcyjnych musisz szukac wsrod ludzi.

nie mniej jednak internet jest idealnym sposobem wymiany informacji - fakt sa tu glupoty - ale w realnym swiecie pajacow tez nie brakuje - generalizowanie wiec ze ksiazki i internet sa be jest takim samym generalizowaniem ze nauka od ludzi twarza w twarz jest be...

 

w wielu systemach zachodniego czlowieka podstawy spokojnie mozesz pobrac z ksiazek cenionych w danym systemie autorow, a internet jest doskonalym zrodlem informacji o tym od czego powinnas zaczac. jak w zyciu jednak trzeba sie kierowac rozsadkiem - i tak samo jak przed oddaniem samochodu do mechanika pytasz sie ludzi czy warto do niego jechac - tak samo warto sprawdzic autorow ksiazek

 

 

 

 

Jeśli choć raz zrobiłaś coś,lub po prostu bawiłaś się w MAGIĘ,na zawsze zostałaś naznaczona.

w jaki sposob?

 

 

 

Do dzisiaj kiedy mam kłopoty noszę bieliznę na lewą stronę i obmywam się osoloną wodą mimo że nie wiem o co w tym chodzi ale tak mówił mój ojciec wiec jakoś tak wychodzi . Że to nie zabawa też wiem, pamiętam jak mówił mojej mamie że on nie chciał już dzieci kiedy praktykował podobno coś tam jest przenoszone , wiem też że po części bał się tego a w zasadzie konsekwencji swoich czynów według niego najgorsze co może spotkać osobę to śmierć przed przekazaniem daru.

kiedys sporo ludzi wierzylo ze kobieta na pokladzie statku sciaga gniew bozy i/lub nieszczescie

wiara ze cos jest realne nie ma najmniejszego wplywu na realnosc danej rzeczy, zwlaszcza jezeli jest to nieweryfikowalne

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...