Jump to content

Laboratorium, szafka miłości.


Recommended Posts

patrycja91

Witam! Chciałabym zapytać jak utworzenie w wyobraźni laboratorium i wykonywania tam czynności a szczególnie jak szafka miłości zadziałała w Waszym życiu realnym ?

Cytuję : ''Proces wybaczania można przeprowadzić także za pomocą ćwiczenia w tzw. laboratorium. Na jego wyposażeniu jest "szafka" miłości. Zapraszamy do naszego laboratorium osobę, której pragniemy przebaczyć. Wchodzi przez drzwi windy. Prosimy, aby usiadła. Teraz możemy powiedzieć jej o wszystkich naszych żalach i pretensjach. Gdy to uczynimy, zmniejszamy w wyobraźni osobę do rozmiarów lalki i chowamy w szafce miłości. Możemy symbolicznie umieszczać w szafce osobę lub osoby, które mają nad nami jakąś władzę, których nie lubimy lub z którymi jesteśmy w konflikcie. Ponieważ nikt nie jest całkiem dobry lub całkiem zły, spróbujmy dokonać wewnętrznego aktu przebaczenia. Wkładamy więc tę osobę, zmniejszoną w wyobraźni do rozmiaru kukiełki do szafki z "uniwersalną miłością". W ten sposób separujemy się od niej na zawsze, a właściwie od negatywnych uczuć związanych z myśleniem na jej temat. Uczucia takie mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie lub przeszkadzać nam w życiu w inny sposób. ''

 

Gdziekolwiek czytałam o szafce miłości były tam pozytywne opinie. Ludzie twierdzą, że ich kontakty z człowiekiem, którego w swoim umyśle umieścili w szafce miłości znacznie się poprawiły lub chociaż zneutralizowały jeśli był to typ agresywny.

Jakie macie zdanie na ten temat ? Czy to tak naprawde wybaczanie sobie i kreowanie sobie silnego charakteru czy rzeczywiście ma to wpływ na ludzi, których trzymamy w szafce ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
Krystyna Talizman

Myślę, że działa to w dość ograniczony sposób. Jeśli mamy z kimś problem dobrze jest przyjrzeć się , o czym mówi nam dana sytuacja. Zazwyczaj jest to problem w nas samych. Spójrz na tą sytuację jak w lustro. Kiedy zobaczysz problem, uświadomisz go sobie, wtedy możesz w szafce miłości zamknąć osobę , uprzednio wybaczając jej i sobie. Wtedy efekty mogą Cię zaskoczyć.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jedna z wielu technik afirmacji w pracy z podświadomością. W zależności od stopnia naszego zaangażowania, bardziej lub mniej skuteczna.

Link to post
Share on other sites
Auegamma
Jedna z wielu technik afirmacji w pracy z podświadomością. W zależności od stopnia naszego zaangażowania, bardziej lub mniej skuteczna.

 

Czego się można spodziewać jako rezultat?

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...