Skocz do zawartości

Metamorfoza


Wadżet

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Moi drodzy, grzebiąc w czeluściach Internetu znalazła kurs Liber MMM. Większość rzeczy okazała się zrozumiała i nawet łatwa w praktyce, ale sen z powiek spędza mi metamorfoza. W tekście chodzi o metamorfozę siebie, zarówna na planie wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Wewnętrzną jestem w stanie praktykować, ale zupełnie nie wiem, jak zabrać się za zewnętrzną :(

 

Mądrzy Magowie, proszę Was o pomoc i rady :

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany wewnetrzne powinny ciagnac za soba zmiany zewnetrzne. De facto mozna sie tez uprzec, ze zmiany zewnetrzne ciagna za soba zmiany wewnetrzne. Jesli generujesz w sobie jakas pasje, to jesli nie bedzie to mialo przelozenia zewnetrznego, to jednie wmawiasz sobie i jak przestaniesz to robic, to szybko wrocisz do pozycji wyjscia.

 

Czyli w skrocie, jesli Twoje "programowanie" wnetrza nic nie daje realnego w twoim zachowaniu, to robisz cos zle. Jednak bez opisu jak to robisz, ciezko cos powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie, nadinterpretacja zółtodzioba wybaczcie :( Myslałam, że chodzi o dosłowne wprowadzenie zmian zewnętrznych np. moje włosy szybciej rosną :D

Jeżeli chodzi o wprowadzanie zmian wewnętrznych, to praktykuję to z niezłym skutkiem i wielu moi bliskich zauwazyło, że jestem spokojniejsza, czy pogodniejsza :) Robie to poprzez wizualizacje i afirmację :)

 

Dziekuję za Wasze odpowiedzi i pozdrawiam ceiplutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wprowadzanie zmian wewnętrznych, to praktykuję to z niezłym skutkiem i wielu moi bliskich zauwazyło, że jestem spokojniejsza, czy pogodniejsza :) Robie to poprzez wizualizacje i afirmację :)

spoko ale radzilbym robic to z innej strony

afirmacjami mozesz jedynie powiezchownie zmienic swoje zachowanie ale nie wplyniesz na ich przyczyne - ani jej nie poznasz

radzilbym wiec zaczac obserwowac wlasny tok rozumowania, medytowac i analizowac z czego wynikaja twoje zachowania/nawyki/reakcje. gdy poznasz konstrukcje wlasnego toku rozumowania bedziesz mogla dokonywac zmian wlasnie w toku rozumowania - a nie zachowaniach ktore sa jego wynikiem, i idac dalej bedziesz mogla dokonywac zmian we wlasnym systemie wierzen i przekonan - bez ktorych praktyka magii chaosu praktycznie jest niewykonalna

 

po twoich postach widze ze sporo cwiczysz ale odnosze wrazenie ze opierasz swoja wiedze tylko na strzepach informacji ze stron internetowych - zachecam wiec do lektory carroll'a hine'a i oczywiscie spare'a jezeli chcesz sie wglebic w ten nurt ;)

 

jesli chcesz mozesz nadac swoim metamorfozom bardziej oficjalna forme pracujac z tzw lampa - Lampa z Liber KKK

Edytowane przez Nazwa użytkownika1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wskazówki. Są dla mnie cenne i z pewnością skorzystam :)

 

Co do mojej praktyki, to masz rację. Jest to wiedza oparta głównie na strzepach informacji z Internetu. Niestety, pochodzę z bardzo wierzącej rodziny, co utrudnia mi praktykę.

Kiedyś kupiłam książkę Hiksów na temat prawa przyciagania, to miałam kongo. Wyłamali klótkę, do mojego pamietnika snów, by sprawdzic jego zawartośc. Jak się wygadalam o medytacji to mi chcieli egzorcyste wzywać :( Dlatego do przodu posuwam się bardzo wolno i niestety musze dzialać w "podziemiu". ale ich gadanie o szatanie, ktory omotał mą duszę i roztaczanej wizji wieczności w piekle nie spowoduje, że przestanę praktykować i szukać swojej drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznać się z ćwiczeniem Introspekcji z książki "Wtajemniczenie do Hermetyzmu" Franza Bardona

 

Introspekcja (samopoznanie)

 

W naszym domu, tzn. w naszym ciele i duszy, ciągle musimy odnajdować drogę. Dlatego pierwszym zadaniem jest poznanie samego siebie. Warunek ten wymagany jest przez wszystkie systemy inicjacji, niezależnie od ich rodzaju. Bez samopoznania prawdziwy rozwój na wysokim poziomie nie jest możliwy.

 

Podczas pierwszych dni kształcenia duszy zajmiemy się praktyką introspekcji, czyli badaniem i obserwacją własnego charakteru. Załóż dziennik magiczny i spisuj w nim wszystkie negatywne cechy swojej duszy. Ten dziennik jest wyłącznie do twojego użytku i pod żadnym pozorem nie powinien być on nikomu prezentowany. Jest to tak zwana „książka kontroli”. Przy ćwiczeniu samokontroli musisz być bezlitosny i bardzo surowy w stosunku do samego siebie, jeśli chodzi o wady, słabości, nałogi, pasje, pragnienia i wszelkie inne negatywne cechy charakteru. Bądź nieustępliwy w stosunku do samego siebie i nie upiększaj żadnej ze swoich wad czy słabości. Medytuj i kontempluj nad samym sobą - umieszczaj się w różnych sytuacjach swojej przeszłości i rozważaj, w jaki sposób się zachowywałeś, odnotowując różnorodne słabości i wady, które zaistniały w tamtych okolicznościach. Zapisuj wszystkie słabości w ich najdrobniejszych niuansach i wariacjach. Im więcej odkryjesz, tym lepiej. Nic nie powinno pozostawać w ukryciu; wszystko powinno zostać odsłonięte, zarówno ważne słabości, jak i te nic nie znaczące. Szczególnie uzdolnieni uczniowie odkrywają setki wad w najdrobniejszych odmianach. Uczniowie ci posiadają zdolność do poprawnego medytowania i głębokiego penetrowania własnych dusz. Umyj swoją duszę do idealnej czystości i wymieć z niej wszelki brud.

 

Ta analiza samego siebie jest jedną z najważniejszych części magicznej pracy przygotowawczej. Wiele systemów okultystycznych zaniedbało ją i dlatego nie osiągnęły one dobrych rezultatów. Przygotowawcza praca astralna, psychiczna, jest najważniejszym

składnikiem osiągnięcia równowagi magicznej. Bez niej stały wzrost rozwoju nie jest możliwy. Poświęcaj na samokrytykę kilka minut każdego ranka i wieczora. Jeśli będziesz mieć kilka wolnych chwil w ciągu dnia, wykorzystaj je; rozmyślaj intensywnie nad tym, czy jakieś słabości nie kryją się gdzieś w zakamarkach. Jeśli jakieś odkryjesz, odnotuj je natychmiast, aby ich nie zapomnieć. Ilekroć odkryjesz jakąś wadę, nie zwlekaj, lecz natychmiast ją zapisz.

 

Jeśli w ciągu jednego tygodnia nie uda ci się odkryć wszystkich swoich wad czy słabości, to na badania poświęć kolejny tydzień, aż wypełnisz swój spis przewinień. Jeśli będziesz w stanie skończyć go w ciągu tygodnia czy dwóch, to przejdź do następnego ćwiczenia. Poprzez bardzo głęboką i intensywną kontemplację, próbuj przypisywać każdą ze swoich negatywnych cech jednemu z czterech elementów. W swoim dzienniku magicznym poświęć kolumnę lub stronę na każdy z czterech elementów, pod którym będziesz wypisywać swoje wady. Jeśli nie jesteś pewien, do którego elementu przypisać jakąś cechę, wtedy dodaj kolejną kategorię - „nierozpoznane”. W miarę postępu w rozwoju, będziesz w stanie określić, do którego elementu te cechy należą.

 

Przykładowo, elementowi ognia można przypisać takie cechy jak: porywczość, zazdrość, nienawiść, mściwość, złość; elementowi powietrza – bezmyślność, chełpliwość, zarozumiałość, plotkowanie, marnotrawstwo; elementowi wody – obojętność, apatię, nieczułość, zgodliwość, niedbalstwo, nieśmiałość, przekorę, niekonsekwencję; elementowi ziemi – obrażalskość, lenistwo, nieodpowiedzialność, niezgrabność, melancholię, nielogiczność.

 

Podczas kolejnego tygodnia medytuj nad powyższymi kategoriami i podziel cechy każdej z nich na trzy grupy, zapisując to w dzienniku magicznym. W grupie pierwszej znajdą się negatywne cechy, które mają na ciebie największy wpływ i pojawiają się przy każdej, nawet najmniejszej sposobności. Druga grupa obejmie negatywne cechy, które pojawiają się rzadziej i mają mniejszy wpływ. W ostatniej grupie odnotowujesz te negatywne cechy, które pojawiają się z rzadka, od czasu do czasu, i mają na ciebie bardzo niewielki wpływ. Ten podział dotyczy również kategorii „nierozpoznane”. Cały czas bądź sumienny, gdyż jest to bardzo ważne.

 

To wszystko należy wykonać w ten sam sposób z cechami pozytywnymi. Trzeba je przypisać elementom i kategorii „nierozpoznane”, a potem w każdej kategorii podzielić na trzy grupy. Na przykład aktywność, entuzjazm, determinację, śmiałość, odwagę przypiszesz elementowi ognia; pracowitość, radość, sprawność, życzliwość, pociąg do pracy, optymizm – elementowi powietrza; pokorność, skromność, wstrzemięźliwość, zapał, współczucie, wyciszenie, spokój, wybaczanie, łagodność – elementowi wody; natomiast respekt, wytrwałość, sumienność, gruntowność (działania), rozwagę, zrównoważenie, ostrożność, dokładność, poczucie odpowiedzialności – elementowi ziemi.

 

Dzięki tym ćwiczeniom otrzymasz dwa astralne zwierciadła duszy: czarne, które reprezentuje wszystkie twoje astralne negatywne cechy, i białe, z twoimi dobrymi i szlachetnymi cechami charakteru. Te dwa magiczne zwierciadła powinny być uważane za prawdziwe lustra okultystyczne i nikt poza ich właścicielem nie ma prawa się w nich oglądać. Jeszcze raz podkreślam, że bardzo ważne jest, aby właściciel tych zwierciadeł pracował nad nimi bardzo sumiennie i dokładnie, aby końcowym rezultatem było prawdziwe lustro magiczne. Jeśli w trakcie swojego rozwoju natkniesz się na więcej cech, dobrych lub złych, pozytywnych lub negatywnych, dodaj je do swoich istniejących zapisów. Te dwa magiczne zwierciadła dają magowi zdolność do dokładnego określania elementu, który dominuje w czarnym i białym zwierciadle. Ta wiedza jest absolutnie niezbędna do osiągnięcia magicznej równowagi. Cały twój przyszły rozwój jest od tego zależny.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...