Skocz do zawartości

Chiron i Węzeł Księżycowy w XII domu


Gość Vianne 22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vianne 22

Mam właśnie Chirona i Węzeł Księżycowy w XII domu i się zastanawiam, co to oznacza. Wydaje mi się, że możne to oznaczać, że potrzebuję czasem samotności, odseparowania od ludzi.

Węzeł Księżycowy mam w Bliźniętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To nic nie oznacza. Oczywiście, potrzeba samotności i odseparowania ma tendencję uwidaczniania się w domach XII, IV, czasem VIII, VI. Ale Chiron i Węzeł w tym nie uczestniczą. To nie ta bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vianne 22

No dobrze, ale Węzeł w danym domu chyba oznacza, że mamy do przerobienia w tym życiu sprawy związane z tym domem, z tą dziedziną, której dany dom dotyczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak by było, oznaczałoby że reszta horoskopu jest mniej istotna w pojmowaniu karmiczności (i lekcji) niż sam i jedyny Węzeł. Być może, ale zwróćmy uwagę na to, że horoskopy najczęściej są zamawiane i interpretowane dla celów doczesnych, a nie karmicznych. Oczywiście jest to kwestia otwierająca mnóstwo polemik, ale kogoś niekoniecznie musi interesować przerobienie relacji z poprzedniego wcielenia, tylko próba udanego wejścia w związek, pracę, czy swoje potrzeby życiowe. A do określenia tych nie potrzeba wchodzenia w kilka pokoleń wstecz (Hellinger), albo nawet jednego (Freud). Astrologia jest na tyle sprawna, że potrafi określić warunki życia tu i teraz, bez odwoływania się do przeszłych "żyć". Co ciekawe, na własnej skórze zauważam nawet, że im więcej mówi się o poprzednich wcieleniach, tym gorzej pracuje się z tu i teraz. Bo pewne odkrycia poprzednich rzeczy mogą spowodować wielką ulgę w psychice (typu: byłam zakonnicą i dlatego mi nie wychodzą relacje z mężczyznami, albo: byłem wielkim szlachcicem i nie szanowałem ludzi, dlatego mam problemy z pracą, itd), ale w konwekwencji po paru miesiącach czy latach ktoś kręci się w kółko ze swoimi problemami.

 

Wydaje się, że potrzeba separowania się od ludzi - bo ta potrzeba została wyrażona na początku - może być wyrażona w zupełności bez użycia Węzła (i pojęcia karmiczności). Ja mam np Węzeł w domu X (publiczność, kariera, na widoku), a mimo to bywam samotnikiem. Dlaczego? Ponieważ o tym decyduje pozycja mojego Słońca przy IC i koniunkcja Saturna z Księżycem (tendencje introwertyczne, skłonności do cierpienia w młodości). Podobne przypadki można mnożyć bez końca. Bez determinowania przy pomocy legendarnego Węzła Księżycowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą, jeśli nie masz nic przeciwko, to podaj swoje dane publicznie. Zobaczymy na pozycję IV, VIII, XII, względnie VI domu. Obecność Słońca lub Księżyca tam znacząco zwiększa prawdopodobieństwo tego stanu odosobnienia, z czego dom IV to bezpieczeństwo i domatorstwo, VI - pracoholizm, choroby, VIII - tajemnice, bolesne zdarzenia, ukrywanie, XII - rozpłynięcie, unikanie, potrzeba spokoju.

 

Saturn sprzyja samotności z powodu kompleksów, lęków, lub ambicji, która ma tendencje do zagłębiania się lub chowania, by wrócić na tron. Nawet Hitler miał Saturna w domu X - osiągnął karierę, ale w więzieniu swoje przesiedział.

Neptun to taki Avatar, Atlas Chmur, czy wędrowiec, wędkarz - rozmywa, koi, ale często lubi wpędzać w stany zanurzenia. Nie tylko w nałogach, ale również w rzeczach związanych z przyrodą, odosobnieniem, samotnością.

 

Więc XII, VIII, IV, może VI, plus Saturn, plus Neptun. One sprzyjają odosobnieniu. Ich przeciwieństwem bywają domy I, VII, III (ale nie blisko IC), IX, X, XI. Oraz planety Jowisz, Merkury, Słońce (byleby nie w żywiole wody, czasem ziemi - tutaj różnie bywa). Recepta nie jest ścisła i mogą zdarzać się odstępstwa, ale najczęściej tak się przejawia. Bo różnie bywa, np opozycja Saturn - Neptun (Krystyna Janda), daje efekty dwuznaczne. Jest aktorką, ale ma też wielki, osobisty świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vianne 22

Mam dużo planet w Raku, więc na pewno to ma znaczenie. W 4 domu jest Wenus i Księżyc. I ogólnie praktycznie wszystkie planety mam poniżej horyzontu, czyli jestem introwertyczką. Wenus i Księżyc w Pannie też nie sprzyjają otwartości. W VI domu, to mam trzy planety : Jowisza, Neptuna i Urana. VIII dom pusty, to tutaj trzeba patrzyć na znak. U mnie jest w Koziorożcu.

I na pewno też swoje robi kwadratura Słońca do Saturna. No i Saturn w 5 domu, raczej nie ciągnie do ludzi, a wręcz przeciwnie.

Zgadzam się, że trzeba się skupić na tu i teraz, ja nawet być nie chciała wiedzieć o poprzednich wcieleniach, bo znając siebie, to bym przeżywała, jak nie wiem, jak np. kogoś skrzywdziłam, czy coś w tym stylu.

Edytowane przez Vianne 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodziłam się 14 lipca 1983 o godzinie 3.15 w Chrzanowie (Małopolska).

Mam dużo planet w Raku, więc na pewno to ma znaczenie. W 4 domu jest Wenus i Księżyc. I ogólnie praktycznie wszystkie planety mam poniżej horyzontu, czyli jestem introwertyczką. Wenus i Księżyc w Pannie też nie sprzyjają otwartości. W VI domu, to mam trzy planety : Jowisza, Neptuna i Urana. VIII dom pusty, to tutaj trzeba patrzyć na znak. U mnie jest w Koziorożcu.

I na pewno też swoje robi kwadratura Słońca do Saturna. No i Saturn w 5 domu, raczej nie ciągnie do ludzi, a wręcz przeciwnie.

Zgadzam się, że trzeba się skupić na tu i teraz, ja nawet być nie chciała wiedzieć o poprzednich wcieleniach, bo znając siebie, to bym przeżywała, jak nie wiem, jak np. kogoś skrzywdziłam, czy coś w tym stylu.

 

To w zasadzie mamy modelowe działanie.

 

Księżyc w domu IV.

Saturn tłumiący dom V i Słońce.

To bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...