Skocz do zawartości

sen o ojcu


justanorka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatniej nocy przyśnił mi się mój tato, który zmarł 3 lata temu. Był już schorowany i niepełnosprawny, śniło mi się,że został skazany na więzienie za zbrodnie, której nie popełnił, nie pamiętam na jaki pułap czasowy miała obejmować ta kara i nie wiem,czy tu ma to znaczenie... Chyba było to 25lat. Dodatkowo próbowaliśmy z rodziną się odwoływać od wyroku sądu, tłumacząc,że jest niewinny i nie przeżyje i tak nawet 5lat, ale sędzia ( nie pamiętam płci) był nieugięty. Ojciec powiedział,podczas odwiedzin w więzieniu,żebym się nie martwiła,że wszystko będzie dobrze.

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić znaczenie tego snu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bardzo często kiedy śnią nam się sprawy sądowe, czy nawet więzienie, związane jest to z naszym wewnętrznym poczuciem sprzeciwu i niesprawiedliwości wobec danej sytuacji. W tym przypadku może chodzić o chorobę Twojego taty i fakt, że nie mogłaś podświadomie pogodzić się z jego odejściem - choć nie wyklucza to tego, że byłaś na to przygotowana - wskazuje na to bowiem motyw próby odwołania się od wyroku sądu i tłumaczenie, że "tata jest niewinny" i "nie przeżyje". Wygląda to tak, jakbyś z całych sił walczyła o niego, aby zachować go przy sobie. Na sali sądowej ostro o niego walczyłaś, co świadczy o tym, że łączyła Ciebie z Tatą mocna więź, i choć "sędzia był nieugięty", to otrzymałaś zapewnienie "żebyś się nie martwiła, że wszystko będzie dobrze" - tak też powinnaś postąpić. Twój tata, po czasie choroby, wreszcie osiągnął spokój i gdziekolwiek się teraz nie znajduje, jest mu dobrze. Ty zaś, powinnaś się przestać smucić. Przecież wszystko będzie dobrze! Potraktuj ten sen, jako dobrą monetę. Głowa do góry!

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda mam poczucie winy związane z jego śmiercią... Nawet dzisiaj śnił mi się w szpitalu, gdy leżał podczas choroby... I zdałam sobie sprawę,dlaczego czuję się winna-nie odwiedziłam go przed śmiercią w szpitalu... Co więcej zauważyłam pewną zależność: zawsze śni mi się,gdy sobie z czymś nie radzę i wpadam w dołek,wtedy daje mi wskazówki oraz pociesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam jestem tutaj nowa i rowniez mamproblkem , otuz w pazdierniku zeszlego roku po ciezkiej chorobie zmarl moj tato, bylam przy nim do konca wczoraj przysnil mi sie pierwszy raz widzialam go zywego siedzial przy stole ze swoja partnerka wygladal normalnie jak przed choroba tylko byl bardzo zolty, podeszlam do niego i zapytalam co tutaj robi a tato pokazal mi jezyk ktory byl na samym koncu zupelnie czarny i mowil popatrz dziecko co mi sie stalo .............nie wiem jak mam ten sen zinterpretowac moze ktos by mi wytlumaszyl a jak rozmawialam z moja mama to rowniez mi powiedziala ze tato jej sie przysnil ze usiadl sobie za nia i grzal je w plecy i mama to cieplo czula musze tutaj powiredziec ze moi rodzice byli juz 15 lat po rozodzie..............moze ktos mi to wytlumaczy bede bardzo wdzieczna:icon_smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ciągle w snach pojawia się ojciec, który odszedł 4 lata temu i kumpel, który się powiesił 3 lata temu. Jednak w tych snach nie są oni pierwszoplanowymi postaciami. W dodatku tak mało robią w tych snach, że trudno jest się czegoś doszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam jestem tutaj nowa i rowniez mamproblkem , otuz w pazdierniku zeszlego roku po ciezkiej chorobie zmarl moj tato, bylam przy nim do konca wczoraj przysnil mi sie pierwszy raz widzialam go zywego siedzial przy stole ze swoja partnerka wygladal normalnie jak przed choroba tylko byl bardzo zolty, podeszlam do niego i zapytalam co tutaj robi a tato pokazal mi jezyk ktory byl na samym koncu zupelnie czarny i mowil popatrz dziecko co mi sie stalo .............nie wiem jak mam ten sen zinterpretowac moze ktos by mi wytlumaszyl a jak rozmawialam z moja mama to rowniez mi powiedziala ze tato jej sie przysnil ze usiadl sobie za nia i grzal je w plecy i mama to cieplo czula musze tutaj powiredziec ze moi rodzice byli juz 15 lat po rozodzie..............moze ktos mi to wytlumaczy bede bardzo wdzieczna:icon_smile:

 

Język w snach symbolizuje mowę, a także chęć wyrażenia uczuć za pomocą słów. Jeżeli zaś chodzi o kolor czarny, to według wierzeń afrykańskich, kolor ten odnosi się do mroku, nocy, poważnej choroby oraz śmierci. Utożsamia również wszystko to, co jest złe - czego baliśmy się, lub w jakimś stopniu boimy. Analizując wstępnie sen o Twoim ojcu, w którym mężczyzna zwracał się do Ciebie (język, mowa) wynika, że po prostu na nowo przeżyłaś jego chorobę (czerń). Bardzo często jest nam trudno jest pogodzić się ze śmiercią bliskich - szczególnie jeśli odchodzą w wyniku chorób.

 

Co zaś się tyczy snu mamy. Interpretatorzy uważają, że jeżeli przyśni nam się siedząca za nami osoba, z którą łączyły nas niegdyś bliskie stosunki, to oznacza to, że w końcu osiągnęliśmy stan, w którym możemy zostawić za sobą przeszłość, która - co warto podkreślić - może być bolesna, lub chcemy o niej zapomnieć. Uczucie ciepła oznacza zaś, ze mimo wszystko - jeśli dawniej wystąpiły między ludźmi pewne nieporozumienia - wszystkie krzywdy zostały w pewny sposób wybaczone, a rany zabliźnione. Ciepło, w odróżnieniu od gorąca, które jest stanem wzburzenia, to bowiem pozytywny symbol uczuć wobec drugiego człowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi tato śni się często.. odszedł około 5 lat temu, ostatnio śni mi się, że ma nową żonę i rodzinę.. śniło mi się , że spotkałam go na ulicy koło centrum handlowego.. uciekał.. nie chciał, żebym z nim rozmawiała, ale w końcu to mi się udało.. i opowiedział mi , że właśnie ma nową rodzinę i, że mnie bardzo kocha, ale musiał to zrobić i , żebym nikomu o tym nie mówiła...

 

____________________

Drożyznę wykopano Blog - Mądre inwestycje zostało to co lubisz!

Edytowane przez Melchior2491
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj justanorka,moj Tata zmarl niedawno i ja bardzo bym chciala zeby we snie do mnie przyszedl!bardzo mi go brak i wciaz trudno mi sie z Taty smiercia pogodzic.Mam nadzieje ze kiedys mi sie przysni lub da jakis znak?mnie czasami snia sie moi zmarli bliscy,a jedna kuzynka(zostala zamordowana) to jak mi sie sni,to wiem ze cos zlego sie stanie.Mozesz mi napisac od jak dawna sni Ci sie tata?Z tego co piszesz to Twoj Tata dobrze Ci zyczy,moze powinnas go przeprosic jesli Twoje relacje nie byly dobre przed smiercia Twojego taty-zapal swieczke,porozmawiaj nad grobem,pomodl sie na swoj sposob.......Pozdrawiam:heej_na:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj do Melchior2491,czyli byl to mily sen jagby mial tam drugie zycie-rodzine......?chyba nie jest to nic zlego dla Ciebie-najwazniejsze ze Cie Kocha.Snil Ci sie ponownie od tego czasu?Powiedz mu ze akceptujesz jego decyzje,jesli to uczyni go tam szczesliwym.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melliso, mój tato odwiedzał mnie w każdym śnie przez dwa miesiące od dnia jego śmierci, teraz śni mi się,gdy za nim tęsknię lub przechodzę przez jakiś ciężki okres i popadam we frustrację, wówczas pojawia się i mnie pociesza. Najczęściej mogę liczyć na niego, wtedy gdy w moim życiu pojawia się nowy facet i nie jestem pewna, co dalej robić... Tato wtedy mówi co o nim myśli albo zapewnia,że wszystko będzie dobrze...

 

Z tatą miałam zawsze bardzo dobry kontakt, mimo że był dość trudną w obejściu osobą...

 

Spróbuj przed snem poprosić osobę, z którą chcesz nawiązać senny kontakt o pojawienie się we śnie i radę... Jeśli rozstałaś się z nią w niezgodzie to najpierw ją poproś o wybaczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka lat upłynęło od śmierci mojego taty.. czasami przychodzi do mnie w snach .. ostatnio pszyszedł do mnie we śnie razem z babcią, która także odeszła jakiś czas temu.. był zdrowy, a przed śmiercią bardzo chorował.. mam nadzieję, że to dobry znak, że mnie odwiedza.. może spotkał się tam z babcią..

 

____________________

Zapoznaj się z stronką Bizhub C6500 - Konica Minolta | Kseromax warto odzwiedzić!

Edytowane przez NaczeslawKrk75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec

Sen o ojcu charakteryzuje się głęboką symboliką - uosabia on siłę, opiekuńczość, głowę rodziny i wsparcie. Ponieważ od najmłodszych lat życia Ojciec jest osobą, która budzi nasz respekt i jest za nas odpowiedzialna, Ojciec we śnie uosabia władzę i dyscyplinę.

 

Charakter i osobowość ojca we śnie, mają niebagatelne znaczenie ponieważ stanowią one wskazówkę jak postępować w najbliższym, czasie. Jeśli Ojciec jest lub był cierpliwym człowiekiem to znaczy, ze nadchodzące dni mogą wymagać od Ciebie wykazania się cierpliwością. Jeśli Ojciec był człowiekiem twardym i zasadniczym to być może niedługo czeka Cię próba siły charakteru itd.

 

Ojciec we śnie symbolizuje opiekę i wsparcie, jeśli więc jego postać pojawia się we śnie osoby, która ma problemy, to znaczy, ze wszystko ułoży się pomyślnie. Sen o ojcu mówi, że dobry duch ma tę osobę w opiece.

 

Zmarły Ojciec we śnie może być przewodnikiem i osobą dającą wskazówki. Zwłaszcza jeśli we śnie Zmarły Ojciec Cię przed czymś ostrzega zachowaj czujność.

 

Ojciec jest pierwszym mężczyzną w życiu dziecka. Dla chłopców, którzy wyrastają na mężczyzn staje się męskim wzorcem, który często podświadomie powielają. Zdarza się więc, że mężczyźni śniący o ojcu porównują się do niego i widzą go jako osobę, która ich ocenia. Jeśli mężczyźnie przydarzył się sen, w którym Ojciec jest nastawiony do niego przychylnie to znaczy, że jest to osoba pewna siebie, usatysfakcjonowana swoim życiem. Postać ojca we śnie, który wyraża akceptację to także dobry znak, dla mężczyzn, stojących przed ważną decyzją lub podejmujących działania, których nie są pewni. Dla nich sen o ojcu to dobra wróżba i znak, że wybierają dobry kierunek.

 

Ponieważ mężczyźni bardziej wolą dopuszczać do głosu logikę niż intuicję, w realnym życiu kierują się zdrowym rozsądkiem. Głos intuicji może się im objawiać we śnie właśnie pod postacią ojca.

 

Mężczyzna, który jest we śnie krytykowany i odrzucany przez ojca prawdopodobnie czuje się słaby i niemęski, myśli, że nie spełniając oczekiwań ojca rozczarowuje jego i innych. Taki negatywny sen o ojcu odzwierciedla wszelkie Lęki i obawy czy mężczyźnie Uda się sprostać życiowym wyzwaniom a jednocześnie osłabia jego pewność siebie.

 

Ojciec w życiu dziewczynek, które potem stają się kobietami często pełni rolę postaci, która charakteryzuje jej przyszły Ideał mężczyzny. Nie na darmo się mówi, że kobiety szukają męża podobnego do ojca. Jeśli więc kobiecie śni się Ojciec szczęśliwy i uśmiechnięty, o pozytywnym do niej nastawieniu to dobra wróżba dla jej obecnego lub przyszłego związku. Ojciec smutny, zły lub wrogo nastawiony do córki zwiastuje problemy uczuciowe. Jeśli kobieta miała w dzieciństwie trudne relacje z ojcem, to jego postać pojawiająca się we śnie może oznaczać obawy o życie uczuciowe i niechęć do zaufania mężczyźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie zawsze tak jest. Mój tata śnił mi się tak, że go nie widzę we śnie - ale cały czas mam świadomość, że to on, a nie kto inny. Ale wiem, że dał mi znak, bym się nie martwiła o niego. Z kolei mojej mamie jak on się sni - to zawsze ostrzega przed czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...