Skocz do zawartości

WAŻNE! Zmiany w dziale


Czarownica

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ dążymy ostatnio do wprowadzenia dogodnych dla użytkowników zmian, mających ułatwić poruszanie się po forum ( :tak: ), zostało poddane do rozważenia, by działy Wzajemnej Pomocy Tarocistów oraz Interpretacji Rozkładów z powrotem scalić, tak jak to miało miejsce przy pierwotnym układzie forum, ewentualnie wprowadzić inne, wygodne dla użytkowników innowacje.

 

Obecny podział został wprowadzony swego czasu, celem wyeliminowania z działu Interpretacji wątków mało wartościowych z punktu widzenia nauki interpretacji, gdyż najczęciej nieweryfikowalnych i ograniczających się do żenujących powieleń typu "co on myślał jak tak na mnie spojrzał gdy tak udawałam że nie patrzę, a co pomyślał tak ogólnie, 5 minut później" etc.

 

Osoby na forum udzielające się od niedawna nie pamiętają tych czasów, kiedy nagle po odejściu kilku starych użytkowników "trochę nas poniosło" i dział wyglądał jak śmietnik, sprowadzający się do podbudowywania poczucia własnej wartości wątpliwej jakości pytaniami.

 

Niestety podział, który na początku swojego funkcjonowania sprawdzał się idealnie, obecnie nie ma już w sobie nic ze swojego pierwotnego założenia (przyklejone imienne tematy we Wzajemnej i w nich wzajemne wyciąganie sobie kart na emocjonalne pytania, wymagające obiektywizmu) i przy obecnej liczbie udzielających się użytkowników i luźnych, jednorazowych wątków, wprowadza dużo zamieszania.

 

 

Zastanawiamy się jak możliwie najbardziej sensownie rozwiązać tę sprawę. :dancingbanan:

 

W dziale moderacji kilku z nas podało pomysł całkowitej likwidacji działu Wzajemnej Pomocy. W zamian za to wszelkie pytania mogłyby się pojawiać w dziale Interpretacji, jednak nauczeni doświadczeniem efektu domina nie chcielibyśmy, by skończyło się to wysypiskiem śmieci, na którym każdy kolejny temat to "Pan X" :prosi: dlatego mimo znacznego zwiększenia swobody i tak wprowadzone zostałyby jakieś ograniczenia (acz na pewno mniej skomplikowane niż ma to miejsce w obecnej formie :tak: ) Dodam, że gdy sama zaczynałam udzielać się w dziale Interpretacji najważniejsza była zawsze interpretacja osoby zakładającej wątek - reszta była tylko uprzejmą dopowiedzią bardziej zaawansowanych użytkowników i ewentualną korektą/sugestią. Obecnie niestety wrażenie jest odwrotne i mało budujące... Jakby nikomu nie chciało sie uczyć, a wszyscy tylko wymagali od innych.

 

Jest także pomysł, by zostawic obydwa działy, jednak stosownie je zmodyfikować (tu jeszcze nie ma sprecyzowanych pomysłów, może być, że wszelkie interpretacje do Interpretacji,a we Wzajemnej tylko imienne tematy a w nich prośby o wyciągnięcie kart? Albo np działy Weryfikowalne i Nieweryfikowalne dostępne dla każdego bez względu na ilość postów?)

 

 

 

Podsumowując:

jeden, scalony dział, czy może stosowna modyfikacja dwóch istniejących? Jeśli tak to jaka?

 

Wątek pozostawiam otwarty i prosiłabym użytkowników korzystających z tych działów o wyrażenie własnej opinii na ten temat, bo to w końcu dla Was powinno być wygodnie i przejrzyście, w związku z tym wszelkie sugestie będą mile widziane :tak:

Edytowane przez Czarownica
Odnośnik do komentarza
Gość Linkinia

1. Zostawic tak jak jest, tylko wprowadzić ograniczenia, np. w liczbie zakładanych tematów na tydzień. (może uniknie się wtedy śmieciowych wątków)

2. Podział na rozkłady do weryfikacji i te bez jest wg mnie bez sensu. przeważająca ilość tematów we wzajemnej nie da się zweryfikować.

3. Obecny podział mi sprzyja, bo interpretuję przeważnie tylko te rozkłady, które można zweryfikować, więc wiem, ze je znajdę w Interpretacji, a nie we Wzajemnej.

Odnośnik do komentarza
Gość Euterpe

zgadzam się z Linkinią :)

 

dodatkowo dołożę od siebie, że powinno coś się zrobić z osobami, które tylko proszą o interpretacje(nie mam tu na myśli osób, które to zrobią raz na jakiś czas), a nie podzielą się swoją oceną w innych wątkach tego samego działu i mają przez to więcej własnych tematów niż postów dla innych użytkowników. Jasne, że ktoś może być początkującym i jeszcze nie czuje tych kart, ale ma się uczuć, po to w końcu jest to forum.

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza

To ja mam na odwrót - wątki na Wzajemnej pomocy są dla mnie ważniejsze, bo TEORETYCZNIE proszą o pomoc osoby rzeczywiście zajmujące się tarotem i niekoniecznie chcą wiedzieć jaka atmosfera będzie w poniedziałek w przyszłym tygodniu tylko chcą się czegoś dowiedzieć np. o sobie...

 

Interpretacje rozkładów zdominowane są przez osoby, które wpadają raz na jakiś czas na forum, zamieszczają rozkład, jako opis przepisują znaczenia kart z książek lub forum i czekają na interpretację innych... Nie angażują się w interpretacje innych osób, reprezentują postawę roszczeniową podbijając co chwilę posty i wcale nie wracają z weryfikacją... Nie ma tu żadnej chęci nauki i rozwoju...

 

Każda interpretacja to czas i energia, bez względu na to, w którym dziale to się dzieje. Fajnie byłoby, gdyby to w jakiś sposób wracało do osób, które to robią. Pytanie tylko, jak zmusić kogokolwiek to zrobienia czegoś dla innych i postawy ja Tobie zinterpretowałem, zinterpretuj Ty też mój rozkład :oczko:

 

Reasumując - uważam, że nie w podziale działów jest problem :usmiech:

Odnośnik do komentarza

Kurcze no to dziewczyny , cięzki temat wrzucony:P

Według mnie większy ruch w dziale był za czasów gdy istniała tylko Ir.

Faktem jest iż, jak wielu ludzi tak wiele różnych tematów ,jedne z weryfikacją,inne bez. Jedne są ważne,drugie dla osoby mogą mniej znaczyć.

Myslę,że w momencie wystawienia posta chyba dla każdej z osób która sie na to decyduje jest to sprawą ważna- oczywiscie mogę być w błędzie.

 

Według mnie miło by było gdyby istniał dział IR z ograniczeniami postów choć z drugiej strony może wtedy być tzw efekt jojo gdzie jedna osoba w jeden post wklei 10 rozkładów na raz:D:)

Według mnie fajną opcja we wzajemnej pomocy jest ograniczona widoczność dla nowych osób (od 100 postów).

 

Temat rzeka:)

Odnośnik do komentarza

Temat rzeka...

Z mojej perspektywy - zostawić oba działy ale znieść ograniczenie postów nie od 100 ale od 30 lub 50 we wzajemnej.

Ja zaczynając z kartami miałam zajawkę na stawianie rozkładów na poznanie siebie - wiec wzajemna.

 

Dla mnie sporym (jak to nazwać) 'problemem' są osoby, które wrzucają rozkład kobyłę i interpretują sobie na 2-3 zdania i 'ludzie co myślicie', 'pomóżcie i dużo dużo napiszcie'. Albo osoby, które tylko wrzucają swoje rozkłady nie interpretując w wątkach innych osób.

Odnośnik do komentarza

Jestem tu kilka miesięcy i pewnie moje zdanie zupełnie się nie liczy, jednakże nie podoba mi się kolejne FILTROWANIE NOWYCH FORUMOWICZÓW! Popieram likwidację działu Wzajemnej Pomocy. Dobry tarocista powinien sam z doświadczenia wiedzieć co który układ pokazuje i nie powinien się sugerować niczym innym.

Odnośnik do komentarza

To i ja sie wypowiem, moja przygoda z Tarotem zaczela sie calkiem niedawno i zaczynajac stawialam i stawiam jak najwiecej prostych ukladow, takich na swoj temat, ktore moglam/ moge jak najszyciej zweryfikowac. Niektorych to moze smieszyc, dla innych moze sie to wydawac nudne, ale kazdy kiedys zaczynal ...Staram sie udzielac w miare moich umiejetnosci w interpretacjach innych, traktuje to jak cwiczenia, dzieki ktorym poznaje znaczenie kart i uruchamiam wyobraznie by jak najbardziej wczuc sie w temat, a jesli przy okazji komus pomoge, to super :-)

Bardzo sie ciesze, gdy ktos wypowie sie w moim watku, bo to pozwala mi spojrzec z innej perspektywy na karty. Kazda wskazowka jest dla mnie bardzo cenna.

Do wzajemnej mam dostep od wczoraj :-) wiec jeszcze nie zdazylam sie zaznajomic z tematem, ale tez wydaje mi sie, ze mozna zostawic oba dzialy, bo taka wzajemna pomoc, jak wspomnialam wczesniej dla nas, poczatkujacych jest naprawde bardzo cennna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

A może warto wprowadzić taką zasadę: ilość zakładanych wątków (własnych rozkładów) zależna od ilości zinterpretowanych rozkładów innych użytkowników?

W praktyce wyglądałoby to tak, że mając na koncie na przykład 3 własne interpretacje rozkładów innych osób, mamy prawo zamieścić 3 własne rozkłady.

Odnośnik do komentarza
  • Moderator

Moim zdaniem podział na dwa działy nieco utrudnia przeglądanie forum. Ponadto sam podział nie jest dość klarowny na to co weryfikowalne i co nie weryfikowalne.

Sam czasem pisząc jakiś wątek, musiałem się zastanowić, w którym dziale go umieścić...

Idea była taka, żeby oddzielić te wątki, które można łatwo zweryfikować (np. czy zdam egzamin, czy dostanę pracę, czy wejdę w związek) bo dzięki weryfikacji można zobaczyć co karty pokazały, od tych wątków, których zweryfikować nie sposób (co on pomyślał, czy było mu dobrze, jak zareagował) w związku z czym nie możemy sprawdzić, czy dobrze odczytaliśmy... Jednak podział ten nie jest dychotomiczny, bo istnieje - pewnie całkiem duża - grupa pytań i rozkładów z pogranicza - np rozkład RTG część jego pytań można zweryfikować a część nie, gdzie go zatem umieścić?

 

Obniżenie poziomu forum jest zjawiskiem naturalnym występującym na niemal wszystkich forach niezależnie od poruszanej przezeń tematyki. Wiąże się to z odpływem doświadczonych forumowiczów, którzy już osiągnęli pewien poziom i mniej czasu poświęcają studiowaniu forum, a także związane jest to co raz większa popularnością danej tematyki i co za tym idzie większym napływem laików.

 

Ja bym te dwa działy scalił w jedno, natomiast problem postów nieweryfikowalnych - no cóż tu z jednej strony musimy zdać się na rozsądek, z drugiej zaś strony an nieustającej edukacji nowicjuszy (głównie) iż część pytań, które stawiają poza wątpliwym (bo przecież nie wiemy czy dobrze zostały odczytane karty i nie ma tego jak sprawdzić) zaspokojeniem ciekawości nie niosą za sobą żadnej wartości edukacyjnej.

 

De facto pytania w stylu: "co on pomyślał, czy było mu dobrze, jak zareagował" powinny być kierowane raczej do jakiegoś działu "powróżę" żeby tam ktoś zaspokoił czyjąś ciekawość, bo i tak nowicjusz nie jest w stanie nic z takim pytaniem zrobić.

 

Natomiast dział wzajemnej pomocy widziałbym tak, że ktoś kogoś prosi o wyciągnięcie kart - tak jak to miało miejsce kiedyś...

Osoby stale udzielające się na forum (mające jakąś tam ilość postów) mogłoby prosić kogoś z tej grupy o wyciągnięcie dlań kart, przy czym same by także dla kogoś wyciągały karty, gdy ktoś o to po prosi.

Odnośnik do komentarza

Mysle, ze jednak dosc latwo okreslic, co jest weryfikowalne a co nie.

To, co dotyczy bezposrednio nas, czyli co tam u mnie w trawie piszczalo wtedy i wtedy, jest jak najbardziej weryfikowalne, obojetnie, czy dotyczy to sfery mysli, uczuc/emocji czy czego tam. Natomiast, moim zdaniem, nieweryfikowalne sa juz wszelkiego rodzaju wnikanie w druga osobe. Cokolwiek bysmy nie wiedzieli na ten temat od tej osoby pozniej, to moze, ale nie musi byc prawda. Co on pomyslal, co on poczul, jak zareagowal itd.

Takze wszelkie rozklady dotyczace bezposrednio i stricte nas samych, sa weryfikowalne, reszta juz nie, nie wiadomo, jak bysmy sie starali.

 

 

Mysle, ze podzial wiec jest dobry na te dwa dzialy, natomiast obostrzenia jak najbardziej.

 

 

Mnie tez teraz tu wiecej bedzie zdecydowanie i popieram cala soba te renowacje.

 

 

Super temat Cornelia. Nie bylo mnie dosc dlugo, ale widze, ze kawal dobrej roboty. :bukiet:

Rzeczywiscie przyda sie tutaj...

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobry temat i problem poruszyła Cornelia. Ja uważam , że te dwa działy powinno się połączyć. Dla mnie na ten moment

dział WZAJEMNEJ POMOCY to "niewypał", nie myślałam że będzie on tak wyglądał a w końcu już trochę jestem na tym Forum.

Moim skromnym zdaniem jednym z powodów były nieodpowiednie zasady dostępu do tego Działu. Owszem odpowiednia ilość postów, ale powinny one dotyczyć tylko interpretacji tarota, wtedy mogłaby być nauka, chociaż nie wszyscy nowi użytkownicy są laikami, są osoby, które mają już pewny zasób wiedzy i chcą ją pogłębić, innych by mobilizowało do nauki żeby móc wstąpić do tego działu.

A jak się te posty zdobywało?, bardzo często poprzez udział w Skojarzeniach, Pogaduszkach i już jest odpowiednia ilość postów.

Nie ma się co dziwić że poziom tego działu stawał się coraz niższy. Jeżeli by ten dział został należałoby na to zwrócić uwagę oraz na to

czemu ma służyć, jakie spełniać zadanie i dla kogo będzie, żeby Nowi Forumowicze nie czuli się odsunięci, ONI TAM a MY TU i na siłę zdobywali posty żeby często z ciekawości zajrzeć do tego działu. A gdzie nauka tarota? Bardzo często są zadawane pytania dotyczące tego samego problemu, tej samej osoby, tylko w innej formie, tego moim zdaniem nie powinno być, takie rozkłady powinny być usuwane

przez Moderatorów, gdyż uważam że są to osoby , które posiadają pewien zasób wiedzy i mądrości tarotowej by to wychwycić.

Gorzej jest z weryfikacją rozkładów i tak jak napisał Arbogast rozsądek i edukacja. Wprowadzenie zmian powinno się dokładnie przemyśleć żeby to Forum odrodziło się i było takie jakie ja pamiętam/moje początki/ i mile wspominam i jeszcze lepsze.

'

Odnośnik do komentarza
  • Moderator
Mysle, ze jednak dosc latwo okreslic, co jest weryfikowalne a co nie.

To, co dotyczy bezposrednio nas, czyli co tam u mnie w trawie piszczalo wtedy i wtedy, jest jak najbardziej weryfikowalne, obojetnie, czy dotyczy to sfery mysli, uczuc/emocji czy czego tam. Natomiast, moim zdaniem, nieweryfikowalne sa juz wszelkiego rodzaju wnikanie w druga osobe. Cokolwiek bysmy nie wiedzieli na ten temat od tej osoby pozniej, to moze, ale nie musi byc prawda. Co on pomyslal, co on poczul, jak zareagowal itd.

Takze wszelkie rozklady dotyczace bezposrednio i stricte nas samych, sa weryfikowalne, reszta juz nie, nie wiadomo, jak bysmy sie starali.

...

W takim razie rozkłady RTG - bardzo popularne na forum, zwłaszcza w dziale wzajemnej pomocy - nie powinny być tam, tylko w interpretacjach. A jakoś nikt ich nie przenosi do interpretacji i nawet nie zwraca uwagi, że są w niewłaściwym miejscu. Stąd ten dział się wykoleił...

Podobnie rozkłady partnerskie - także powinny być w interpretacjach a nie w pomocy....

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedzi, jak widać okazało się, że największym problemem jest fakt, zachowania znacznej grupy użytkowników, którzy nie odwdzięczają się na interpretacje tym samym, oraz chaos we Wzajemnej.

 

Podsumowałam sobie wszystkie wypowiedzi i moja propozycja jest następująca:

 

1. W Interpretacjach Rozkładów można będzie wrzucać zarówno weryfikowalne jak i nieweryfikowalne rozkłady, z tym że aby wrzucić rozkład nieweryfikowalny będzie egzekwowana odpowiednia ilość podziękowań - jako, że każdorazowe sprawdzanie wszystkich użytkowników gdzie napisali jakiego posta i sumowanie tego jak na mój gust jest niewykonalne. Poza tym, posta można napisać byle jakiego nawet na interpretacjach, wobec czego nie wydaje się to być miarodajne. Myślałam też o odpowiedniej liczbie punktów reputacji, ale do tego dobrze by było zrobić ogólnie porządek z naliczaniem tych punktów, bo te kilometrowe rzędy cyfr są chore.

 

2. Wymagane też będzie, by w tytule wątku zawrzeć [W] lub [N], żeby było wiadomo, które są które (bo czasem człowiek nazywa wątek "na Pana X" i nie wiadomo od razu czy jest to coś weryfikowalnego, czy tez nie, a jak tu przeczytałam niektórzy nie lubią wchodzić w weryfikowalne, a inni odwrotnie:P

 

3. We Wzajemnej pomocy, tak jak pierwotnie, istnieć będą jedynie tematy będące wątkiem jednego użytkownika, a nie pojedyncze zapytania/prośby (tak jak obecne przyklejone), w których prosić się będzie o karty, ewentualnie o radę, taka pomoc doraźna i dyskusje. Interpretacji wyciągniętych kart dokonywać powinno się w Interpretacjach. (chyba?) Co do dostępu - na pewno ograniczony. Jak? Nie wiem, ale chyba niestety jedynie wg ilości postów sie da. jakby nie było, to nie powinien być dział, którego atrakcyjność polega na tym, że można w nim w końcu zapytać "co on sobie pomyślał", ale faktycznie dla osób zaangażowanych i zaawansowanych, którym sie chce coś więcej. Chciałabym tez uniknąć sytuacji, że ktoś jedyne co tam robi to tylko prosi innych o karty. W momencie kiedy zakres tego działu sie zawęzi będzie mi tego łatwiej przypilnować.

 

4. Kwestie w Interpretacjach, że ktoś cały czas prosi a nikomu nie pomaga trzeba będzie niestety rozwiązywać między sobą, nie dam rady temu doglądać, ale wrzucę w regulamin coś w stylu, że głownie chodzi o naukę i by się nie dziwić, że sie nie zgłasza las rąk do interpretacji, jeśli samemu nie daje sie nic z siebie:P

 

5. Osoby, które tworzą wątki powielające te same pytania na sto różnych sposobów, bądź po prostu przeginają i wprowadzają żenujący poziom należy raportować i sie nie krygować. O tym, kto raportował dany post wiedzą tylko moderatorzy, nie trzeba się więc cykać, że ktos sie obrazi, jeśli już to na mnie, ale przywykłam;)

 

6. W Regulaminie znajdzie się stosowny zapis mówiący o tym, że moderator ma prawo usunąć wątek, jeśli uzna, że ktoś "przegina" z poziomem i częstotliwością pytań (oczywiście będzie trzeba to jakoś mniej kolokwialnie sformułować, ale wybaczcie, jestem drugą dobrę na chodzie)

 

7. Rozkłady na osoby trzecie i ich związki, czyli te z którymi nie jesteśmy w bezpośredniej interakcji (vide: dziewczyna mojego byłego, żona szefa) będą zabronione ogólnie. Czy może lepiej powinnam to nazwać rozkłady-na-wkładanie-nosa-w-nie-swoje-sprawy. Muszę to doprecyzować...

 

Póki co to tyle co wymysliłam...

Sugestie jakies macie albo wychwyciliście jakiś merytoryczny błąd? :slonko:

Edytowane przez Czarownica
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Ad 1, Ad 2 - BRAWO :D super, jestem jak najbardziej za.

 

Ad 3 - tutaj chodzi o to, ze zakładam wątek i tylko tam wrzucam swoje rozkłady etc? Nie tworzę nowych 'tematycznych'?

 

Ad 4 - proponuję modków, by zwracali w pw na to uwagę czy coś w deseń

 

Ad 5 - tylko trzeba pamiętać, ze zaraz będą głupie tłumaczenia - ale tam pytałam o to jaki ma stosunek do mnie a tutaj czy mu się podobam... ;) i z tym też coś trzeba zrobić

 

Ad 6 - ja proponowałabym pierw zamknąć wątek na powiedzmy 24h z adnotacja dlaczego zamykamy a później usunąć. Taki mały ost dla innych userów. No i dać ostrzeżenie / upomnienie

 

Ad 7 - jestem bardzo za. Przy czym wiadomo, ze bd wróżby na pw miedzy userami :/ ale na to już niestety wpływu nie mamy :(

Odnośnik do komentarza
Gość Euterpe

całkiem nieźle :)

 

mam tylko jedno pytania: jeżeli w rozkładzie, gdzie jest pytanie "co on do mnie czuje? co tam o mnie myśli itp..." - czyli nie do zweryfikowania, bo nikomu do głowy wejść się nie da, ale też jest przyszłość relacji do miesiąca-czyli można napisać co się później wydarzyło, to mam to oznaczyć jako [W] czy [N]?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W takim razie rozkłady RTG - bardzo popularne na forum, zwłaszcza w dziale wzajemnej pomocy - nie powinny być tam, tylko w interpretacjach. A jakoś nikt ich nie przenosi do interpretacji i nawet nie zwraca uwagi, że są w niewłaściwym miejscu. Stąd ten dział się wykoleił...

Podobnie rozkłady partnerskie - także powinny być w interpretacjach a nie w pomocy....

 

W jakim razie?

Przeczytaj jeszcze raz, co napisalam

 

Mysle, ze jednak dosc latwo okreslic, co jest weryfikowalne a co nie.

To, co dotyczy bezposrednio nas, czyli co tam u mnie w trawie piszczalo wtedy i wtedy, jest jak najbardziej weryfikowalne, obojetnie, czy dotyczy to sfery mysli, uczuc/emocji czy czego tam. Natomiast, moim zdaniem, nieweryfikowalne sa juz wszelkiego rodzaju wnikanie w druga osobe.

 

Rtg nie dotyczy bezposrednio nas samych a jest przeswietlaniem drugiej osoby. Czyli to, co napisalam w ostatnim tu przytoczonym zdaniu. Wnikanie w druga osobe, czyli nieweryfikowalne.

 

 

Co do Wzajemnej.

 

Jak dla mnie, powinna zostac, ale powinny tam miec miejsce tylko watki konkretnie przyporzadkowane konkretnemu nickowi i tam osoba ta moze sobie wstawiac rozklady, jakie chce.

Widze, ze dalej jest mlyn i watki osobiste przemieszane z dziwnymi pytaniami.

 

 

Moze scalic to jakos. Osoby, ktore chca tam korzystac z pomocy, niech zaloza swoj watek i tam pisza swoje rozklady czy prosza o karty.

Odnośnik do komentarza
  • Moderator

Sacral

 

Rozkłady RTG można spotkać w obydwu działach, więc skoro zostało ustalone do której grupy należą te rozkłady, to powinno być to stosowane...

 

Takze wszelkie rozklady dotyczace bezposrednio i stricte nas samych, sa weryfikowalne, reszta juz nie, nie wiadomo, jak bysmy sie starali.

A rozkłady na samo poznanie? One też są weryfikowalne?
Odnośnik do komentarza

Wybacz. Siebie mozesz zweryfikowac, bo wiesz, co sie dzieje. Prawda?

Kogos nie. Chyba roznica jest widoczna.

Sam wiesz, czy jestes na tym czy na innym etapie.

Co do kogos, wiesz tyle, ile Ci powie... i nadal nie masz pewnosci, czy powiedzial prawde czy nie.

 

Mysle, ze roznica miedzy rozkladami na siebie a rozkladami na kogos, jest spora.

 

 

 

Moja propozycja jest taka, jak wyzej. Rtg i rozklady typu: partnerski, na osobe druga (nie trzecie, te lamia regulamin) tylko we Wzajemnej, jak bylo, ale...

 

 

bez rozwalania na poszczegolne tematy. Kazdy niech ma swoj watek i tam sobie dlubie te rozklady. Bedzie porzadek i nie bedzie 1001 rozkladow jednej i tej samej osoby, rozsianych po calym dziale.

 

Ogolny niech pozostanie na rozklady weryfikowalne.

 

Co do samopoznawczych... to kwestia dyskusyjna: zostawic w ogolnym czy tez wrzucac we Wzajemnej w osobistych watkach...

 

Tu sie nie upieram. Jestem ciekawa, jak to widzicie. Rzeczywiscie, trzeba tu porzadki zrobic...

 

Osobiscie mam teraz wiecej czasu, wiec moge niektorymi sprawami sie zajac.

Odnośnik do komentarza
  • Moderator

Ja samo poznawczych raczej nie robię, bo mam spore trudności z odczytaniem kart w takich rozkładach a co dopiero żeby to zinterpretować.

Przy pytaniach: czy zdam egzamin, czy będziemy razem - łatwo to zweryfikować, ale skąd mam wiedzieć na jakim etapie rozwoju duchowego akurat jestem? Jak to zmierzyć? Czym to policzyć?

Dlatego zadałem to pytanie o rozkłady samopoznawcze... bo przynajmniej dla mnie one są nieweryfikowalne.

 

Ciekawy jestem zdania Daffne, gdyż ona dużo takich rozkładów w swoim czasie robiła

 

Propozycja z jednym tematem dla jednej osoby w pełni popieram. Będzie to rodzaj swoistego karcianego pamiętnika, zresztą na samym początku zdaje się tak to właśnie funkcjonowało.

Edytowane przez Arbogast
Odnośnik do komentarza

A ja jestem przeciwna temu, by jedna osoba miała jeden watek...

A dlaczego? Są osoby na Forum, które wstawiają codziennie jeden rozkład. A czasem na wet trzy. Mnie osobiście nie bd się chciało wertować całego wątku w poszukiwaniu rozkładu, który mogę zinterpretować. A później szukać odpowiedzi czy weryfikacji.

Moim zdaniem to jest nie do końca trafiony pomysł.

Odnośnik do komentarza

Właśnie plusem tego jest moim zdaniem to, że ogranicza w stawianiu rozkładów, bo po prostu bardziej na wierzch wychodzi, kto częściej sam trzaska rozkłady, a kto pomaga. Człowiek się dwa razy zastanawia czy jest sens coś wrzucać i jak to 'ogólnie' wygląda - i słusznie.

Odnośnik do komentarza

Ewentualnie, ale wtedy byloby wiecej pracy... po jakims czasie te zinterpretowane rozklady przenosic do takich watkow...

 

Taka mysl tylko.

 

 

I fakt... bylaby przejrzystosc. Sa rzeczywiscie osoby, ktore wylacznie wrzucaja rozklady a zero interpretuja.

 

Wejda tu (i na pare innych for jeszcze) i powrzucaja swoje rozklady i tyle je widac.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie osobiście będzie to dużym utrudnieniem i nie wiem, czy bd mi się chciało włazić i wertować.

Czasami będąc w pracy nie mam tytle czasu żeby wejść i czytać każdy temat i post, szukać rozkładu 'czy go już nie zinterpretowałam' etc tylko patrze 'co krótsze' bo chce pomagać itd. A w pracy mam czas tylko na tyle. A masowo w weekend siadać i interpretować...

No nie wiem, dla mnie to średnie nierozwianie.

Ale chyba będę w mniejszości ;)

 

Ewentualnie, ale wtedy byloby wiecej pracy... po jakims czasie te zinterpretowane rozklady przenosic do takich watkow...

 

Taka mysl tylko.

I fakt... bylaby przejrzystosc. Sa rzeczywiscie osoby, ktore wylacznie wrzucaja rozklady a zero interpretuja.

Wejda tu (i na pare innych for jeszcze) i powrzucaja swoje rozklady i tyle je widac.

 

ooooo to mi się bardziej podoba :D

Żeby po tygodniu np przenosić czy tam po 2 tyg.

Odnośnik do komentarza

A to faktycznie brzmi ciekawie :D Aczkolwiek 2 tygodnie stanowczo za dużo... Tydzień wydaje się być fair.

 

Tak poza tym zastanawiam się jednak jeszcze nad tym, co gdzieś tam wyżej chyba zanegowałam, a ktoś podrzucił, żeby np wrzucać maksymalnie dwa rozkłady na tydzień (tylko jak chodzi o Wzajemną, w Interpretacjach niech będzie hulaj dusza)... Może nie byłoby to AŻ TAK trudne do ogarnięcia? Jeśli wszyscy będą tego przestrzegać, to wątków nie będzie tak dużo.. Wyrobiłoby to pewien szacunek do kart, a ponadto nie przeszkadzałoby w sytuacjach nagłych, bo sytuacje nagłe to te weryfikowalne, będące w dziale Interpretacji, każde inne mogą poczekać. Co myślicie?

Edytowane przez Czarownica
Odnośnik do komentarza

No dokładnie, poza tym dwa w tym dziale, a nie, że dwa ogólnie. 8 na miesiąc... Partnerski, RTG, Co se pomyslał, celt, nów, sen... Masa możliwości na miesiąc jak dla mnie. I eliminacja bzdur:)

Edytowane przez Czarownica
Odnośnik do komentarza

Cornelia myślisz, ze to ograniczy spam?

Wiesz ile ja dostaje wiadomość - hej nie wrzucałam rozkładu na Forum ale możesz spojrzeć 'bo nie chce żeby inni widzieli moja prywatna sprawę' a pewnie wiadomość rozsyłana do wszystkich.

 

Wg mnie skoro ktoś nie ma z zasady szacunku do kart by go raczej nie nauczymy. A karty i tak 'się u8pomną' w odpowiednim czasie ;) bez różnicy czy bd to RTGi czy sprawy codzienne.

Odnośnik do komentarza

Ale takie priv jak zraportujesz raz czy drugi, to się delikwentce odechce. Na to, co się wyrabia w pw juz wpływu innego nie ma. Nie jest to też argument, by na forum nie mogło być choć trochę lepiej;)

Odnośnik do komentarza
Cornelia myślisz, ze to ograniczy spam?

Wiesz ile ja dostaje wiadomość - hej nie wrzucałam rozkładu na Forum ale możesz spojrzeć 'bo nie chce żeby inni widzieli moja prywatna sprawę' a pewnie wiadomość rozsyłana do wszystkich.

 

Wg mnie skoro ktoś nie ma z zasady szacunku do kart by go raczej nie nauczymy. A karty i tak 'się u8pomną' w odpowiednim czasie ;) bez różnicy czy bd to RTGi czy sprawy codzienne.

 

 

Tu nie chodzi o nauke stricte dla tej osoby, ale o ochrone takze osob, ktore interpretuja a takze osob, ktore taka osoba obwroza.

 

Wrozenie to zawsze grzebanie w czyjejs energetyce. Gdy wrzucamy to na forum, w energetyce tej osoby, tego tematu, grzebie tyle osob, ile osob to przeczyta.

I dla jednych to nie sluzy i dla drugich. Temat duzo glebszy. Wiec nie chodzi tu juz o pomyslnosc osob, ktore nie maja pomyslunku i Tarota traktuja jak narzedzie szpiegowskie, ale dalej... jak to opisalam wyzej.

 

 

Co do privow, radze:

- wstawic sobie w stopce wyraznie, ze nie wrozysz na priv i nie zyczysz sobie zawracania Ci glowy jakimikolwiek prosbami. U mnie to dziala.

- w razie, jezeli nadal ktos bedzie to robil: ignorowac.

- bedzie natretny, raportowac.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Co do privow, radze:

- wstawic sobie w stopce wyraznie, ze nie wrozysz na priv i nie zyczysz sobie zawracania Ci glowy jakimikolwiek prosbami. U mnie to dziala.

- w razie, jezeli nadal ktos bedzie to robil: ignorowac.

- bedzie natretny, raportowac.

To dostaje wiadomosci - wiem, zę nie wróżysz ale zrobisz wyjątek :D

Ale dzięki za rady, nie wiedziałam, ze pw też można raportować.

Odnośnik do komentarza

Ja ignoruje takie wiadomosci zwyczajnie. Mam wyraznie w stopce, ze na priv nie wroze. Jak ktos poprosi mnie oficjalnie, zastanowie sie, jak mam czas, powroze. Reszta to nie moj problem.

Ale tak, mozna privy tez raportowac.

 

 

PS. Osobiscie przenosze teraz wszelkie nieweryfikowalne do Wzajemniej. Na dniach bede tez patrzec, zeby pozakladac dla osob, korzystajacych tam, osobne watki, ewentualnie niech kazdy sobie taki watek zaklada.

Starsze niz tygodniowe watki bede tam przenosila.

 

Rowniez zachecam do zwracania uwagi osobom, ktore wchodza na forum jedynie w celu wrzucania swoich watkow do intepretacji.

Rozumiem brak czasu, sama ostatnio malo interpretuje, ale... jezeli watkow jest multum a zero interpretacji wlasnej u kogokolwiek to lampka czerwona powinna sie zapalic. Zachecam wiec do zwracania takim osobom uwagi.

Edytowane przez SacralNirvana
dopisalam PS
Odnośnik do komentarza

W weekend sformuuję nowy regulamin, pzdr!

 

Sacral, wstrzymaj się jeszcze z zakładaniem każdemu osobnego wątku, bo myślę nad czymś. Odezwę się na priv :)

Edytowane przez Czarownica
Odnośnik do komentarza
Rowniez zachecam do zwracania uwagi osobom, ktore wchodza na forum jedynie w celu wrzucania swoich watkow do intepretacji.

Rozumiem brak czasu, sama ostatnio malo interpretuje, ale... jezeli watkow jest multum a zero interpretacji wlasnej u kogokolwiek to lampka czerwona powinna sie zapalic. Zachecam wiec do zwracania takim osobom uwagi.

 

A co z osobami, które same nie stawiają kart tylko proszą inne osoby i wrzucają na interpretację nie swoje karty i nie swoją interpretację?

Odnośnik do komentarza

To jest ciekawe. W zasadzie takie postepowanie mija sie z celem tego forum. A tymze celem jest uczenie sie tarota.

W koncu to nie jest forum "Prosba o wrozbe"

 

Nie rozumiem wiec, co tu takie osoby robia. Mozna poprosic o karty, ale ogolnie to forum dla tarocistow, wiec osob, ktore z zalozenia maja cos wspolnego z kartami. Takze skoro sa wrzucane rozklady wlasne, takie osoby powinny rowniez interpretowac innych osob. I niewazne, czy ich rozklady byly efektem kladzeniam im kart przez kogos czy jest to wlasnoreczna wrozba.

 

To jest takie troche jakby laczenie dzialu "Proba o wrozbe" z "brak mi zaufania w zdolnosci osoby, ktora mi wrozyla". Prosic o wrozbe mozna w odpowiednim dziale. Tu prosimy o interpretacje i interpretujemy. Nawet osoby nie posiadajace w domu talii tarota powinny jakis swoj wysilek tu wlozyc.

 

Dodam, ze sa tu osoby, ktore wlasnie tak wrzucaly rozklady z czyichs wrozb, z czyimis inerpretacjami, z czasem zameczaly prosbami na priv, z czasem zameczaly prosbami takze dalej.

 

Takze jw. Nie uwazam, aby to bylo miejsce dla takich osob. Jakis procent wysilku wlasnego powinien byc tutaj wlozony.

Odnośnik do komentarza
  • Maestro
To jest ciekawe. W zasadzie takie postepowanie mija sie z celem tego forum. A tymze celem jest uczenie sie tarota.

W koncu to nie jest forum "Prosba o wrozbe"

 

Nie rozumiem wiec, co tu takie osoby robia. Mozna poprosic o karty, ale ogolnie to forum dla tarocistow, wiec osob, ktore z zalozenia maja cos wspolnego z kartami. Takze skoro sa wrzucane rozklady wlasne, takie osoby powinny rowniez interpretowac innych osob. I niewazne, czy ich rozklady byly efektem kladzeniam im kart przez kogos czy jest to wlasnoreczna wrozba.

 

To jest takie troche jakby laczenie dzialu "Proba o wrozbe" z "brak mi zaufania w zdolnosci osoby, ktora mi wrozyla". Prosic o wrozbe mozna w odpowiednim dziale. Tu prosimy o interpretacje i interpretujemy. Nawet osoby nie posiadajace w domu talii tarota powinny jakis swoj wysilek tu wlozyc.

 

Dodam, ze sa tu osoby, ktore wlasnie tak wrzucaly rozklady z czyichs wrozb, z czyimis inerpretacjami, z czasem zameczaly prosbami na priv, z czasem zameczaly prosbami takze dalej.

 

Takze jw. Nie uwazam, aby to bylo miejsce dla takich osob. Jakis procent wysilku wlasnego powinien byc tutaj wlozony.

 

Zgadzam się z tym i osobiście uważam, że takie wątki powinny być kasowane...Tak jak mówisz, łaczy to brak zaufania do osoby wrózącej i prosbe o wróżbę.

Odnośnik do komentarza
Gość Euterpe

zgadzam się z wami, ale co w takim przypadku:

osoba A prosi osobę B o wróżbę na pv. Ta druga duszyczka jej daje co chce + interpretacja z zaznaczeniem, że może wrzucić na forum. Może obie się dopiero uczą? Wiecie też, że samemu kłaść karty na sprawę na tyle osobistą, która od samego myślenia potrafi pochłonąć wiele emocji, jest ciężko(karty mogą wyjść życzeniowo).

 

ja nie pogniewam się jak ktoś wrzuci moją wróżbę z pv na forum. Sama chętnie się dowiem, co można by było jeszcze z tego zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza

Tu nie chodzi o jednorazowe lub nawet kilkurazowe skorzystanie z czyjejs pomocy. Raczej o to, ze sa osoby, ktore praktycznie nie maja nic wspolnego z tarotem, wchodza tu z gotowa wrozba, czyjas interpretacja, korzystaja z interpretacji obecnych tu na forum osob i od siebie NIC nie wnosza. Zero wysilku wlasnego. Zero wysilku przy wlasnym rozkladzie (ok, zdarza sie), zero zaangazowania w rozklady innych osob. W sumie po co tu taka osoba?

Zawsze mozna poprosic osobe, ktora powrozyla (po kolezensku), zeby w swoim imieniu zamiescila tu ten rozklad (z zaznaczenie, ze to nie na nia a na kolezanke np.). Byc tu czynnym tylko po to, aby nachapac interpretacji i zaangazowania aktywnych tu osob, no sorry... to nie to forum i nie takie zalozenia sa tego forum tutaj.

To szkolka. Sluzy uczeniu sie tarota a nie pozyskiwaniu wrozb i interpretacji.

Odnośnik do komentarza

Osoby, które są początkujące mogą bać się interpretować, że zrobią to źle. Może dlatego wolą tylko pytać i czytać.

Ja jestem początkująca, ale jak mam jakieś zdanie do danego rozkładu to je piszę, ale jak nie mam zdania, lub jeśli osoby przede mną napisały to samo co ja myślę, to wtedy nic nie dopisuję.

I bardzo dziękuję za wpisy w moim wątku i proszę o więcej wpisów;)

Odnośnik do komentarza
Osoby, które są początkujące mogą bać się interpretować, że zrobią to źle. Może dlatego wolą tylko pytać i czytać.

 

na początku każdy się obawia czy dobrze interpretuje czy nie... można jednak zaznaczyć, że ktoś dopiero zaczyna etc.

Z resztą czasami nawet osoby, które dłużej siedzą w temacie mogą się pomylić. Z resztą tu się uczymy, jak raz się zobaczy jak coś się zinterpretowało porówna z tym co w weryfikacji zdobywa się dodatkowe info, których w książkach czy gdzieś w internecie można nie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Osoby, które są początkujące mogą bać się interpretować, że zrobią to źle.

 

 

Dobrze... Rozumiem...

 

Ale to droga do nikad. Tu nikt nikogo nie bije, jak tez nie sprawdza. To dzial majacy sluzyc szkoleniu sie w pracy z Tarotem. Kazdy z nas tu sie nadal szkoli. Jedne osoby dluzej i z pewnoscia jest im latwiej, inne dopiero zaczynaja. Ale zaczynal kiedys kazdy.

Jakies objekcje typu: nie trafie z interpretacja, sa zwyczajnie nie na miejscu i moga hamowac w rozwoju. Takze nic sie nie bac, interpretowac, ile sie da, bo to jedyna droga do tego, zeby sie czegos nauczyc.

A ile radosci daje pozniej, gdy widzi sie, ze kolejna intepretacja byla trafna.

 

Kropla praktyki znaczy wiecej niz ocean teorii. ;)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...