Skocz do zawartości

Rei Ki - czyżby Placebo?


Nazwa użytkownika1

Rekomendowane odpowiedzi

co masz konkretnie na myśli :>?

osoby proszace o przekazy w tym dziale zazwyczaj nie maja duzego doswiadczenia w pracy nad wlasnym umyslem czy obserwacji swoich procesow myslowych

na dobra sprawe takiej osobie ciezej zeryfikowac czy poczula sie lepiej po przeczytaniu informacji czy tez czy faktyczne dzialanie przynioslo taki rezultat. pacjentom w medycynie wszak tez placebo pomaga. jakby jednak nie patrzec dla finalnej osoby jest to nieistotne - ale dla osob praktykujacych (niezaleznie czy magie czy reiki) napewno moglobybyc to ciekawe doswiadczenie w obieraniu zewnetrznych wplywow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
osoby proszace o przekazy w tym dziale zazwyczaj nie maja duzego doswiadczenia w pracy nad wlasnym umyslem czy obserwacji swoich procesow myslowych

na dobra sprawe takiej osobie ciezej zeryfikowac czy poczula sie lepiej po przeczytaniu informacji czy tez czy faktyczne dzialanie przynioslo taki rezultat. pacjentom w medycynie wszak tez placebo pomaga. jakby jednak nie patrzec dla finalnej osoby jest to nieistotne - ale dla osob praktykujacych (niezaleznie czy magie czy reiki) napewno moglobybyc to ciekawe doswiadczenie w obieraniu zewnetrznych wplywow

 

 

 

Oj nie zgodze sie z Tobą.Osoby proszące o przekaz to najczęsciej ludzie rozwijący się i dośc mocno samoświadomi.

Nie wiem czy tu jest efekt placebo.Nie można mówić o placebo w przypadku malutkich dzieci czy zwierząt a to oni najszybciej reaguja na przekazy- tak wynika z mojego doświadczenia.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tu jest efekt placebo.Nie można mówić o placebo w przypadku malutkich dzieci czy zwierząt a to oni najszybciej reaguja na przekazy- tak wynika z mojego doświadczenia.:)

 

Oczywiście, że u dzieci i zwierząt też można mówić o efekcie placebo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale na pewno nie na takim poziomie jak u dorosłych :)

 

Nie wysuwałbym takich wniosków, bo generalnie nie da się tego, z pewnych względów, stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz wysnułbym wniosek, że dzieci są bardziej podatne na placebo - bo są naiwne, nie posiadają krytycznego myślenia i w błahy sposób można nimi manipulować. "- Weź ten cukierek, to przestanie Cię boleć. - Mamo, nie boli. - Widzisz, a nie mówiłam?" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
A ja wręcz wysnułbym wniosek, że dzieci są bardziej podatne na placebo - bo są naiwne, nie posiadają krytycznego myślenia i w błahy sposób można nimi manipulować. "- Weź ten cukierek, to przestanie Cię boleć. - Mamo, nie boli. - Widzisz, a nie mówiłam?" itp.

 

Efekt placebo na zwierzaku albo niemowlaku na odległość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pewność, że niemowlakowi nie pomogły leki, a nie Twoje "magiczne" działania? Wówczas nie byłoby placebo a medycyna.

 

Musielibyśmy omawiać na konkretnych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Skąd pewność, że niemowlakowi nie pomogły leki, a nie Twoje "magiczne" działania? Wówczas nie byłoby placebo a medycyna.

 

W grę wchodzi też reakcja na zachowanie rodziców i tzw. regresja do średniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kerazan
Oczywiście, że u dzieci i zwierząt też można mówić o efekcie placebo ;]

Nawet jeśli ReiKi to efekt placebo to co z tego? To lepiej coś zrobić dla kogoś i poprawić komuś nawet nastrój efektem placebo niż siedzieć na dupie i dywagować, teoretyzować itp.

 

W grę wchodzi też reakcja na zachowanie rodziców i tzw. regresja do średniej.

Zrób badania i napisz pracę naukową skoro tak Cię kręci efekt placebo :D

 

A ja wręcz wysnułbym wniosek, że dzieci są bardziej podatne na placebo - bo są naiwne, nie posiadają krytycznego myślenia i w błahy sposób można nimi manipulować. "- Weź ten cukierek, to przestanie Cię boleć. - Mamo, nie boli. - Widzisz, a nie mówiłam?" itp.

Jest tyle fajnych portali internetowych-NAUKOWYCH-na których można sobie pogadać o placebo, że nie wiem po co o tym tutaj rozmawiać ?

Edytowane przez Seid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli ReiKi to efekt placebo to co z tego?

 

Dla mnie nic, ale masterów Reiki mogłoby to uderzyć po kieszeni ;) Po prostu są tańsze sposoby wywołania efektu placebo niż Reiki. Oczywiście i tak znajdą się osoby, które wyłożą na stół kilkaset złotych na inicjację do czegoś co działa tak samo skutecznie jak kulka z cukru.

 

Zrób badania i napisz pracę naukową skoro tak Cię kręci efekt placebo :D

 

Po co? Są naukowcy zajmujący się tym tematem dogłębnie i od lat. Dajmy im pracować ;) Poza tym ciekaw jestem czy wśród forumowych reikowców znaleźliby się chętni do wzięcia udziału w czymś takim.

 

Jest tyle fajnych portali internetowych-NAUKOWYCH-na których można sobie pogadać o placebo, że nie wiem po co o tym tutaj rozmawiać ?

 

To chyba nic dziwnego, że ktoś jest ciekaw jaka jest skuteczność Reiki i chce na ten temat porozmawiać. Forum, na którym Riki ma swój dział i pojawiają się na nim masterzy jest miejscem jak najbardziej do tego odpowiednim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kerazan
Dla mnie nic, ale masterów Reiki mogłoby to uderzyć po kieszeni ;) Po prostu są tańsze sposoby wywołania efektu placebo niż Reiki. Oczywiście i tak znajdą się osoby, które wyłożą na stół kilkaset złotych na inicjację do czegoś co działa tak samo skutecznie jak kulka z cukru.

 

Skoro dla Ciebie nic to tracisz czas...

 

Po co? Są naukowcy zajmujący się tym tematem dogłębnie i od lat. Dajmy im pracować ;) Poza tym ciekaw jestem czy wśród forumowych reikowców znaleźliby się chętni do wzięcia udziału w czymś takim.

Ale widzę,że masz aspiracje dorównać tym naukowcom.

 

To chyba nic dziwnego, że ktoś jest ciekaw jaka jest skuteczność Reiki i chce na ten temat porozmawiać. Forum, na którym Riki ma swój dział i pojawiają się na nim masterzy jest miejscem jak najbardziej do tego odpowiednim.

Jak ktoś jest ciekaw skuteczności ReiKi to idzie na zabieg, a nie gada godzinami bez sensu o tym :D Poza tym Ty nie jesteś ciekaw czy ReiKi działa, ale raczej chcesz udowodnić,że nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kerazan
Dla mnie nic, ale masterów Reiki mogłoby to uderzyć po kieszeni ;) Po prostu są tańsze sposoby wywołania efektu placebo niż Reiki. Oczywiście i tak znajdą się osoby, które wyłożą na stół kilkaset złotych na inicjację do czegoś co działa tak samo skutecznie jak kulka z cukru.

 

 

 

Po co? Są naukowcy zajmujący się tym tematem dogłębnie i od lat. Dajmy im pracować ;) Poza tym ciekaw jestem czy wśród forumowych reikowców znaleźliby się chętni do wzięcia udziału w czymś takim.

 

 

 

To chyba nic dziwnego, że ktoś jest ciekaw jaka jest skuteczność Reiki i chce na ten temat porozmawiać. Forum, na którym Riki ma swój dział i pojawiają się na nim masterzy jest miejscem jak najbardziej do tego odpowiednim.

 

Pamiętaj, że do ReiKi nikt nikogo nie zmusza, każdy sam wybiera to co uważa za istotne dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby powiedział to ktoś, kto się ReiKi nie zajmuje. Ale gdy pisze to master ReiKi to od razu widzę to jako: "Ludzie! Ludziska! Tanie przekazy! Leczę wszystko od ospy po dżumę! ReiKi są świetne! Płaćcie mi! Płaćcie a będziecie wiecznie zdrowi!"... Podziękuję postoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rasphul - i tu kłania się pewna zasada Rei Ki - jeśli jesteś gotowy - Rei Ki samo Cie znajdzie.

Wg mnie jeśli ktoś musi namawiać - najzwyczajniej w świecie Rei Ki nie jest dla Ciebie.

Ale wielu ludzi tego nie rozumie.

Ja na swoją pierwsza inicjację musiałam poczekać 3 lata.

Aż 'sama' mnie znalazła i poszło na tyle szybko, ze w pół roku byłam inicjowana w 3 równych systemach (5 inicjacji łącznie).

Po prostu na wszystko przyjdzie czas.

A Ci, którzy robią to na silę - za jakiś czas, wierzę w to, przyjdzie im zapłacić odpowiednią cenę.

 

Nic na siłę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby proszące o przekaz to najczęsciej ludzie rozwijący się i dośc mocno samoświadomi.

Nie wiem czy tu jest efekt placebo.Nie można mówić o placebo w przypadku malutkich dzieci czy zwierząt a to oni najszybciej reaguja na przekazy- tak wynika z mojego doświadczenia.:)

a tego to akurat nie wiedzialem.

w poprzednim watku przewazaja prosby na polepszenie samopoczucia czy szeroko rozumianej kondycji. prosby o przyplyw gotowki czy powodzenie na egzaminach rowniez zdazaja sie bardzo czesto. przekazy na odblokowanie czakr tez nie naleza do zadkosci. jak dla mnie - jako osoby praktykujacej magie - sa to rzeczy ktorych weryfikacja jest czysto subiektywna - stad podejrzewanie efektu placebo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trida, nie zmienia jednak to faktu, że nawet na tym forum były osoby, które inicjowały innych ludzi bez przygotowania ich w żaden sposób, byle tylko zgarnąć forsę... chociażby pan B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nt Pana B nie chcę i nie bd się wypowiadała ale tu się muszę z Tobą zgodzić - osób chcących zgarnąć forsę nie brakuje.

Ale proszę - nie szufladkujmy, bo w tym momencie czuję się 'dotknięta'... Staram się pomagać sama z siebie, nie dal kasy, a wg Ciebie i tak prędzej czy później bd chciała 'trzepać kasę'... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie i może ja kiedyś będę trzepał kasę jak jakaś Blackmoon czy inni :P

 

Panna LBM nie jest raczej dobrym wzorcem do naśladowania - trzepanie w jej wykonaniu skończyło się sprawą w sądzie^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...