Jump to content

Horoskop celtycki - dąb


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Dąb - 21 marzec - przesilenie wiosenne (zrównanie dnia z nocą)

 

Natura silna - Inteligencja, zdolności organizacyjne i zmysł obserwacji. Realizm.

 

Drzewo długowieczne. Jedno z najpiękniejszych i najbardziej cenionych. Drewno jest ciężkie, twarde, odporne na działanie wody. Stosowane m.in. w meblarstwie. Ludzie urodzeni w tym okresie cechują się odwagą połączoną z dumą i godnością. Są inteligentni, niezależni. Szanują wolność i poglądy innych. Bardzo lubiani, gościnni i przyjacielscy.

 

Dąb jest piękny i żywotny. Jego uroda nie ma charakteru kruchego, nawet kobieta dąb nie potrzebuje ochrony i często ona sama jest partnerem silniejszym pod względem fizycznym i moralnym. Solidność, godność - to cechy tego osobnika. Zdrowie znakomite - na szczęście bo człowiek dąb nie znosi chorób, lekarzy, lekarstw, kwękania a widok krwi denerwuje go. Oprócz siły głównym przymiotem dębu jest odwaga. Połączona jest zawsze ze świadomością niebezpieczeństwa. Ma źródło raczej w dumie niż w zuchwałości. W każdym razie dąb w każdej okazji zachowa się bohatersko. Siła jego charakteru który nie ma w sobie nic z giętkości naraża go często na przykrości i kosztuje drogo. Bardzo liberalny, szanuje wolność i poglądy innym ludzi. Niezależny nie znosi żadnego nacisku, przyjacielski, gościnny. W miłości pada ofiarą gwałtownego "coup de foudre" - miłości od pierwszego wejrzenia, ale... za każdym razem wierzy że spotyka uczucie na całe życie. Z wiekiem traktuje małżeństwo na tzw. rozsądek. Jego solidność nie znosi zmian. Jest raczej konserwatystą, w stosunkach z drugimi egocentryczny. Biada wam gdy będzie waszym partnerem na przyjęciu... Inteligencja dębu jest konkretna. On stoi mocno na ziemi. W pracy jest człowiekiem czynu nie jest jednak pozbawiony intuicji. Dąb jest drzewem błogosławionym - płodnym. Szukajcie zawsze schronienia w cieniu jego opiekuńczych gałęzi.

 

Dąb jest symbolem długowieczności, uważano go za króla wszystkich drzew. To osobnik pełen życia, silny i cieszy się znakomitym zdrowiem. Na szczęście, bo nie znosi chorób, lekarzy, narzekania i medykamentów. Jest dumny i odważny, nieustępliwy i wytrwały. Nie uznaje kompromisów, trudno wdawać się z nim w dyskusje. Nad puste gadanie przedkłada błyskawiczne działanie. Jest inteligentny i konkretny, a także absolutnie niezależny. Nie znosi nacisku w jakiejkolwiek formie, w takiej sytuacji zapomina o dobrym wychowaniu. Szanuje również poglądy i wolność innych ludzi. Warto mieć w nim przyjaciela, gdyż jest lojalny, silny fizycznie i moralnie. W najcięższych chwilach można schronić się w cieniu jego opiekuńczych gałęzi. W miłości pada ofiarą gwałtownego uczucia od pierwszego wejrzenia i za każdym razem wierzy , że "teraz to już na całe życie !" Wierność nie bywa jego cnotą. Jeśli wybrało się Dąb na życiowego partnera, trzeba przymknąć oko i pogodzić się z jego skokami w bok. Taka już jest natura tego królewskiego drzewa.

 

źródło - Horoskop Celtycki - Drzewa

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

Dąb - Odważny

21 marca

 

Dąb to silna osobowość, uparta i wytrwała. Dąb zwykle osiąga zamierzone cele, jest niezależny i dumny. Bardzo aktywny, żywiołowy, wytrwały. Nie lubi zmian, czasem bywa drażliwy. W miłości pragnie dominować, chce być uwielbiany i ciągle od nowa zdobywany. Odpłaca się wiernością i czułością.

 

źródło - horoskopy,horoskop horoskop celtycki,dąb,horoskop codzienny,horoskop erotyczny,horoskop indywidualny,horoskop partnerski,biorytmy,astrologia,ezoteryka,horoscope,zodiac,daily horoscope,free horoscope

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

DĄB 21 marca i 23 września

Godność, solidność i siła zarazem to cechy osoby, której urodzeniu patronuje dorodny Dąb. Piękny, żywotny, ma też zazwyczaj znakomite zdrowie. Chorób, lekarzy i leczenia się nie znosi, starając się samemu przezwyciężać słabości. Cierpienie chorowania - jeśli takie już jest zrządzenie losu - będzie znosić z wyboru samotności. Oprócz wrodzonej siły, cechą charakterystyczną Dębu jest odwaga, tym cenniejsza, że dopełniana zawsze pełną świadomością niebezpieczeństwa. W sytuacjach życiowych trudnych, ekstremalnych, cała jego natura będzie się skłaniać ku pomocy słabszym. I może być w tym nawet bohaterski. Ten tak silny charakter, który jest wprost zaprzeczeniem jakiejkolwiek giętkości, równoważy niejako jego liberalizm, szacunek dla wolności i poglądów innych ludzi. Niestety, ta wielka zaleta nie chroni go przed licznymi przykrościami, jakich nie szczędzi mu otoczenie. Jest przyjacielski, gościnny, pracowity, ale także wielki z niego konserwatysta i egocentryk, a jako współmałżonek - niezbyt jest wierny.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

DĄB 21.03

 

Siła i witalność wprost z Ciebie emanują. Jesteś odporna na przeciwności losu. Podejmujesz decyzje zdecydowanie i odważnie. Sama kierujesz swoim życiem, nie zdajesz się na przypadek, wierzysz, że wszystko zależy od Ciebie. Dobrze jest być Twoim przyjacielem, bo jesteś prawdziwą opoką - lojalna, szanujesz niezależność swoją i innych. Nie boisz się pracy, najlepiej czujesz się w działaniu i nie straszny Ci nadmiar obowiązków. Kiedy się zakochasz, to zawsze jesteś pewna, że to na całe życie!

 

Twoje mocne strony: jesteś niezależna, pewna siebie i odporna na stres, stajesz po stronie słabszych.

 

Co warto zmienić: znajdź koniecznie czas na odpoczynek. Uwierz, że chwila miłego lenistwa naprawdę nie jest grzechem.

Edited by werona
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Guest agnieszka007

DĄB

 

Drzewo długowieczne,piękne,silne.

Ludzie urodzeni w tym dniu są odważni,dumni i cieszą się szacunkiem innych.Jednocześnie sami cenią opinie współpracowników.Są bardzo lubiani,gościnni i otwarci.Mają dużo życiowej energii,cieszą się dobrym zdrowiem do późnych lat.Dąb jest osobą niezależną i wymagającą,zawsze stara się postępować obiektywnie i uczciwie.Ma niezłomne zasady moralne,jest lojalny i godny zaufania,więc bardzo ceni się go jako przyjaciela.W sprawach uczuciowych bywa niepoprawnym optymistą,angażuje się bardzo szybko,co czasami przynosi mu rozczarowanie.Niestety,ma skłonności do skoków w bok i wierność nie jest jego mocną stroną.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...