Skocz do zawartości

jak rozwinac 6 zmysl prosze o jakies cwiczenia


oganik

Rekomendowane odpowiedzi

:prosi: Witam mam taka prosbe do Was macie zapewne jakies cwiczenia na rozwiniecie 6 zmyslu byla bym wdzieczna za podzielenie sie doswiadczeniami moze tez jakie sa tez wasze odczucia i jak u was dziala otwarcie 3 oka.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez kazdy go ma ,jest intuicja ale nie kazdy go slyszy w sobie jest czyms dobrym moze ostrzec i podpowiedziec ci co jest wlasciwe w zyciu co dobre dla kazdego kto go moze odczucz napewno swiat jest latwiejszy pytasz dlaczego poniewaz mysle ze kazdy chce miec tak ogromna wiedze jaka jest intuicja i ludzki umysl:witch:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc 6 zmysł to dla Ciebie intuicja.

Słowo to pochodzi od łacińskiego "intuero" co oznacza "przyglądać się" lub "obserwować".

 

Działanie intuicji jest podświadomym procesem logicznym o dość abstrakcyjnej naturze. Jest to podświadome kojarzenie z daną sytuacją znanych już wcześniej schematów, sytuacji i procesów. Występuje samoczynnie, bez naszej woli, a od naszej świadomości zależy czy podpowiedź płynącą z podświadomości potraktujemy poważnie lub czy ją zignorujemy.

 

Jak w takim razie można wykształcić intuicję? Chyba tylko obserwując i rejestrując zdarzenia. Oraz dopuszczając jej rozwiązania.

W takim razie im jesteś młodszy, tym Twoja intuicja częściej może Cię zawodzić. Ponieważ dane dla podświadomości zbierasz z biegiem czasu - doświadczając.

Ile masz lat?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wiekiem nasza intuicja raczej słabnie, chyba ,że umiemy się oczyścić z przeszkadzających uczuć.

Dzieci mają dużą intuicje. Sam pamiętam jak byłem mały i miałem wiele zdarzeń w których umiałem sobie pomóc dzięki intuicji. Np. zraniłem się w rękę i przeszkadzała mi lekko cieknąca krew. Znalazłem liścia "babke" który ma właściwości gojące. Nikt mi wcześniej nigdy nie powiedział , że ten liść ma takie działanie, a ja wiedziałem o tym dzięki intuicji. Może intuicja to przypominanie sobie wiedzy z naszych poprzednich żyć ? Ale także podświadome łączenie się naszej energii z czyms zewnętrznym dzięki czemu pobieramy z otaczającego nas świata "informacje".

Ogólnie polecam medytację, po jakimś czasie człowiek oczyszcza się i intuicja przychodzi samoczynnie :)

Dobrze jest też wzmacniać i oczyszczać nasze czakry :)

Ja miałem zawsze najsilniejszą intuicje po medytacjach na łące. Medytacja + kontakt z naturą (drzewa, ziemia, niebo) - to wszystko skutkuje oczyszczeniem naszej energii i przejrzystym umysłem. Po takim czymś zaczynasz dużo więcej "czuć" : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może babka lancetowata w ogrodowych podbojach wydawała Ci się najlepsza, ponieważ posiada dość duże liście - w sam raz do zrobienia sobie "opatrunku"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w takim razie można wykształcić intuicję? Chyba tylko obserwując i rejestrując zdarzenia. Oraz dopuszczając jej rozwiązania.

W takim razie im jesteś młodszy, tym Twoja intuicja częściej może Cię zawodzić. Ponieważ dane dla podświadomości zbierasz z biegiem czasu - doświadczając.

 

Najbardziej popularną metodą jest rozluźnianie się i otwieranie na intuicję, a następnie zapisywanie w dzienniku tego, co nam podpowiada. Nazwano to dziennikiem intuicji - przypomina to prowadzenie dziennika snów.

Rzeczywiście zwiększa się ona z czasem, bo kora przedczołowa rejestruje coraz więcej schematów, do ktorych można odnieść wydarzenia bieżące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalam ze trzeba byc bardzo elastycznym czyli jak fleksibel tanczyc starac sie zyc chwila wtedy nastapi przelom pytasz ile mam lat duzo:bla:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami to co nieprzyjemne ,nie miłe , przykre , ból , cierpienie , choroba może być tym najlepszym czymś co się nam przydarza i do czego pcha nas nasza "intuicja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby świat był łatwiejszy.... hmm.... ,każdy ma swoją ścieżkę rozwojową ,sama wybrałaś sobie taki świat jaki masz,żeby było łatwiej to trzeba zrozumieć i poznać sens po co wogule żyjemy i co tu robimy, rozwijać się duchowo po całości , medytacja , książki , szukać w sobie , dać sobie czas na wszystko. Nie bardzo wiem co Ty chcesz osiągnąć i jaki jest Twój cel,podaj jakiś przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dobrze ze o tym napisales sam odpowiedziales sobie na swoje pytanie tak to wyglada ze rozwiniecie 6 zmyslu moze duzo ulepszyc wielu ludzia zycie pomoc mozesz wielu ludzia nie sadzisz? a po za tym nie napisales nic na ten temat mnie interesuje tez jak inni ludzie rozwijaja swoj zmysl bo od innych tez mozna sie cos nauczyc .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nauczyć komunikować się z Duszami na przykład za pomocą wahadła radiestezyjnego. Podaj jakiś przykład takiej pomocy ludziom , co Ty masz konkretnie na myśli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem z duszami lepiej sie nie komunikowac bo mozesz wpedzic sie w klopoty co do ludzi pomoc w rozwiazaniu zyciowych problemow przekazywanie to co moga uniknac zreszta juz cos takiego zrobilam ale nie lubie sie rospisywac a co do wachadelka fajna sprawa ale nie dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...