Jump to content
markopolos

Góry czy Morze?

Recommended Posts

Guest Jacek Bartnicki

Azja, dokładnie to Pekin, Forbidden City (Zakazane miasto i cały kompleks cesarski, z bramą dziewięciu smoków która tam jest). Dodam, że Zakazane Miasto to największa na świecie budowla zbudowana w stylu Feng Shui !

Następnie jakaś chińska prowincja (tu nie sprecyzowane) i oczywiście chiński mur (jeden z dwóch dostępnych dla zwiedzających odcinków, wybrałbym ten dalszy gdzie jest mniej ludzi, i nazwa zaczyna się na J...Jigsaw? czy jakoś).

Następnie jedzenie w chińskiej restauracji, może udało by się sfotografować słynne The Edge (taki jakby stadion w Pekinie w kształcie Jajka) o zmroku kiedy jest podświetlony.

Przejazd chińską koleją (ach przeżycie w takim ogromnym tłoku), następnie snucie się bez celu po mieście, i jazda (dosyć daleka) do Terrakotowej Armi (to obok chińskiego muru).

Po tych atrakcjach, powrót do domu. Obowiązkowe robienie zdjęć, targowanie się ze sprzedawcami, taksówkarzami itd. Nauka jedzenia pałeczkami (wziąłbym widelec ze sobą jakby co ;D)

Złotówki wymienić na Juany przed wyjazdem (tak łatwiej). Nie przywiózłbym pamiątek, może tylko zdjęcia ;)

pozdrawiam !

P.S. jako, że już w tamtym roku rozpoczęto wyburzanie całych osiedli Hutongów (takie małe chińskie domki) to nie wiem czy udałoby mi się zobaczyć jeszcze jakieś (przynajmniej w Pekinie). Na prowincje specjalnie bym się nie fatygował ;)

Edited by Jacek Bartnicki

robekarkus

Góry zarówno za latem jak i zimą są piękne. Ale latem zdecydowanie wolę popluskać się w naszym zimnym bałtyczku.

MARGOT84

Chorwacja - kraj gór i morza :D

a tak szczerze to kocham morze ;) Polskie jest dla mnie za zimne, ale właśnie Chorwację szczerze polecam. pełno żyjątek w wodzie, które można sobie oglądać, cudowne widoki, ciepło, jeśli pada to godzinę i przestaje. powinnam się urodzić w tym kraju ;)

sogol

Kto mieszka w górach na odpoczynek woli Morze, i na odwrót ;)

Carson72

A właśnie, że nie ma reguły, bo ja akurat mieszkam nad morzem i te morze szczerze uwielbiam, co prawda w górach byłam kilka razy, ale w żaden sposób mnie one nie zachwyciły, także widocznie nie sa dla mnie, przeznaczone jest mi morze, złoty piasek i wysokie fale:)

sogol

- no tak reguły nie ma, ale przeważnie dla odpoczynku chce sie coś jednak zmienić ;)

sogol

- no tak reguły nie ma, ale przeważnie dla odpoczynku to jednak chce sie coś zmienić ;)

MrSzczesny2878

mieszkając nad morzem nie chciałoby mi się opuszczać plaży :D może i by mi się znudziło po jakimś czasie ale i tak wolę plażowanie od łażenia po górach. To chyba z tego lenistwa wrodzonego ;p

mchulda98

jeszcze do niedawna odpowiedziałabym bez wahania że morze, a najlepiej w parze z piaskiem i wysoką temperaturą. ale ludzie sie zmieniają. teraz marzy mi się Norwegia i fiordy (myślę że można podpiąć to pod góry:)

milingi

Ja kocham każdy rodzaj krajobrazu, ale, że mieszkam nad morzem mam ochotę na odskocznię w górach. ;)

Guest Anar

Tatry zachodnie w połowie czerwca się szykują :) schroniska już pozajmowane więc nie muszę brać śpiwora i spać pod drzewkiem :)

a gdzie bym chciał najbardziej wyjechać? Mam plan za parę lat na jakiś miesiąć do Tybetu.. mam tam znajomego w klasztorze więc na ślepo bym nie jechał..

ale to za parę lat bo z tym wyjazdem wiąrze się kilka innych rzeczy jednocześnie :)

Jacquie88

Ja zdecydowanie wolę morze, mogłabym tam jeździć o każdej porze chociaż wiadomo, że góry mają też swój klimat, ale ja jeżdżę tylko raz do roku na narty i w zupełności mi to wystarcza, czasami na weekend też wyskoczę ale rzadko

superyang2567

Witam wszystkich bardzo serdecznie:-)

a ja nie jestemw stanie wybrać, bo lubię i morze i góry i mam potrzebę żeby jechać w te dwa miejsca. Nie zawsze jest okazja, ale staram się jak mogę skorzystać z obu miejsc

Fraida

Ja podobnie,ciężko powiedzieć co bardziej lubię,gdzie wypoczynek sprawia mi większą przyjemność,ale myślę że wszędzie można wypocząć i znaleźć sobie zajęcie bo zarówno góry jak i morze mają swój niesamowity klimat i urok:)

ANTONINAXYZ2844

To jest akurat uzależnione od pory roku ponieważ morze osobiście lubię tylko latem kiedy jest ciepło można się opalać na piaszczystej plaży, natomiast góry bardzo lubię zima kiedy można jeździć na nartach ale też latem lubię pospacerować po górach

MARGOT84

Ja za to latem wolę właśnie góry - mniej ludzi, bo wszyscy wybierają się na północ Polski, cenowo nawet w Zakopanem nie jest tak strasznie jak w ferie. Piękne widoki, słoneczko.. Czego chcieć więcej od życia:)

Hanii

Jak aktywnie to góry, jeżeli chcesz odpocząć to polecam morze :D

Spirydion80

Ja z kolei uwielbiam morze o każdej porze roku mogłabym tam mieszkać i straszni ubolewam że mam tam ponad 500 km, góry też lubię ale mam je na co dzień więc są dla mnie czymś naturalnym lubię spacerować po górach kocham narty ale morze to morze

Witek D.

Chcę docelowo mieszkać w górach (gdzieś u podnóży Karkonoszy) ale dodatkową chatkę nad morzem, ew. jeziorem, też bym zaakceptował :)

NetErwin1049

Ja bardzo lubię spędzać wakacje nad polskim morzem ale tylko wtedy kiedy jest pogoda inaczej nie ma tam co robić, natomiast góry lubię zarówno latem jak i zimą ponieważ zawsze można jakoś zagospodarować sobie czas

niegoslawaabc73

to zależy, czy lubisz czas wolny spędzać aktywnie czy biernie. jeżeli ruch nie jest dla Ciebie problemem to lepsze góry- też się opalisz. Natomiast jeżeli wolisz sobie plackiem leżeć na plaży i chodzić schłodzić się do morza to kierunek jest wiadomy ;)

ECOEUNIKA2723

Zdecydowanie morze. Kocham się kąpać, pluskać, leżeć na plaży całymi dniami i zażywać kąpieli słonecznych, a potem podziwiać swoją piękną, równą opaleniznę :P

Gór nie lubię ze względu na koszmarnie wysokie ceny

aannaa

A ja uwielbiam i jedno, i drugie. Piesze wędrówki oczywiście późną wiosną, latem i jesienią. A nad morzem oczywiście spędzam urlop.

ankara74

na dziś wybieram morze...tak mi brak spacerów:( kiedyś mieszkałam nad morzem...a teraz mam daleko, dlatego tak tęsknie.

ECOEUNIKA2723

Współczuję tęsknoty za morzem i zazdroszczę tego, że mieszkałaś nad morzem. Zawsze mi się to marzyło, bo nigdy mi się wielka woda nie znudzi. Chyba muszę się przeprowadzić :P

rubryka

zdecydowanie morze. w ogóle polecam wszystkim forumowiczom, którzy lubią okolice władka chłapowo i pole namiotowe lazurowe - bardzo fajne miejsce :)

Guest paulinqa123

w górach aktualnie przebywam więc wybrałabym Mazury, uważam ze jest tam miliard razy lepiej niż nad polskim morzem, a gdybym miała nieograniczone możliwości to za granica, świat, taka podróż dookoła :)

qreizi

A ja zdecydowanie wybieram góry. Tam zawszę się odnajduję, uwielbiam wędrówki po górach i te widoki z samych szczytów. Z chęcią bym się teraz tam przeniosła. I spędziła błogi weekend na górskim szlaku :)

Edited by qreizi

Guest Lukas85

Mnie ciagnie w gory jakos tak od zawsze juz:-) ale nad morze chetnie bym tez sie wybral chociaz na jeden dzien

Netrafael2536

Uwielbiam i to i to. Co roku zmieniam cel podróży - w jednym roku jadę nad morze, by następnego roku wypoczywać i spędzić czas z rodziną/znajomymi w górach. W ten sposób ani jedno ani drugie mi się szybko nie znudzi

Guest Asmic

kiedyś napisałem, że góry.. aktualnie z racji, że lubie i morze i góry wybrałbym jakieś miejsce za granicą gdzie z jednej strony są góry a z drugiej morze oooo :okok:

CORENEWKS86

a tak szczerze to kocham morze ;) Polskie jest dla mnie za zimne, ale właśnie Chorwację szczerze polecam. pełno żyjątek w wodzie, które można sobie oglądać, cudowne widoki, ciepło, jeśli pada to godzinę i przestaje. powinnam się urodzić w tym kraju ;)

ja też kocham Chorwację

ELadyslaw1109

Ja już od dawna wyznaję zasadę której się trzymam ... latem morze, a zimą góry narty itd. choć góry latem też są ok piękne widoki itd. ale nad morze zimą nigdy się nie wybiorę chyba że są to ciepłe kraje

Netrafael2536

U mnie bywa różnie zimą oczywiście muszę zobaczyć ukochane Tatry, ale czasami w lato również wybieram się w góry, staram sie w lato zaliczyć i góry i morze, wtedy nie muszę sie zastanawiać jaką opcję wybrać:)

PurpleFlower

Morze, morze, morze!! po prostu kocham. Nie wiem czemu ale od lat najpiękniejszym widokiem dla mnie jest morze i zdania chyba nie zmienię.

Oczywiście widokiem gór nie pogardzę ale turkusowa woda zawsze numer 1 :)

Extrahae84

a ja mimo wszystko kocham polskie morze

Verlie76

ja jestem wielką miłośniczką wypraw nad morze, jestem leniuszkiem więc niestety dla mnie najlepszą wakacyjną opcją jest wylegiwanie się całymi dniami na plaży, raczej w góry nie jeżdżę, jak wspomniałam leniuch ze mnie;p

yang45

Tylko morze! Nie wyobrażam sobie lata bez wody. Góry ewentualnie zimą :)

nawiedzonanarzeczona

Ja jeżdżę i tu i tu ;). Oba miejsca bardzo lubię i zdarza się, że jeżdżę nad morze czy w góry zarówno zimą jak i latem - o każdej porze roku potrafię tam odpoczywać.

Veronica2689
Ja jeżdżę i tu i tu ;). Oba miejsca bardzo lubię i zdarza się, że jeżdżę nad morze czy w góry zarówno zimą jak i latem - o każdej porze roku potrafię tam odpoczywać.

chyba coś w tym jest góry zawsze mają swój urok a morze tylko latem

ManuelaEuro2623

ja również odpoczywam zawsze i wszędzie

aannaa

Góry są idealne na aktywny wypoczynek - spacery i wędrówki. Nad morzem raczej wypoczywamy leżąc na plaży. Oba miejsca kocham i odwiedzam.

ARLEN1481

Mnie również udaje się bywać zarówno w górach, jak i nad morzem. Jeżeli czas pozwala, to oba miejsca zaliczam w tym samym roku (w tym wypadku góry wykorzystuję zimą). Stąd też mogę śmiało stwierdzić, że góry, to idealne (dla mnie przynajmniej) miejsce. Świeże powietrze, piękne widoki, i możliwość aktywnego spędzenia urlopu. Jako iż żyje pod dachem z dwoma osobnikami płci przeciwnej, więcej czasu i tak spędzam nad morzem. Już sam lot mnie nuży, a myśl spędzenia dwóch tygodni na plaży mnie tylko dobija. Ale co zrobić…

jetta85
Mnie również udaje się bywać zarówno w górach, jak i nad morzem. Jeżeli czas pozwala, to oba miejsca zaliczam w tym samym roku (w tym wypadku góry wykorzystuję zimą). Stąd też mogę śmiało stwierdzić, że góry, to idealne (dla mnie przynajmniej) miejsce. Świeże powietrze, piękne widoki, i możliwość aktywnego spędzenia urlopu. Jako iż żyje pod dachem z dwoma osobnikami płci przeciwnej, więcej czasu i tak spędzam nad morzem. Już sam lot mnie nuży, a myśl spędzenia dwóch tygodni na plaży mnie tylko dobija. Ale co zrobić…

Ja mam to samo, ale góry bardzo kocham

Megasheila70

zupełnie tak jak ja:)

della2192

ja z reguły też o każdej porze roku jadę i w góry i nad morze

Varinn

Jeśli chodzi o wybór "góry czy morze", wolałbym morze.

Natomiast co do pytania gdzie chciałbym pojechać... to już dłuższy temat. :)

Alonso2152

Jak dla mnie najlepsze jest morze, ja jestem osobą raczej ciepłolubną, więc dla mnie jest idealne spędzanie wakacji nad morzem, obojętnie czy jest to może bałtyckie, czy jakieś inne dla mnie ważne, ze jest to może i ooo żeby było bardzo cieplutko, na opalanie

Alexandraxxx78

Jak dla mnie idealne są góry, ja sam mieszkam prawie nad morzem, niedaleko mam i po prostu morze mi się już trochę znudziło, bo mam je blisko, a górskie tereny są mi odległe, więc przyjeżdżając tam staram się korzystać jak mogę z tego górskiego powietrza

Fraida

Teraz jesienią zdecydowanie lepszą opcją jest wyjazd w góry kiedy to możemy widzieć na własne oczy złote drzewa i poczuć ten wyjątkowy klimat,górskie powietrze:) Latem natomiast spokojnie można pokusić się o wyjazd nad morze.

KIYOKO93

Zdecydowanie jestem zwolenniczką morza. Jakoś nigdy nie podobało mi się łażenie po górach, między innymi dlatego że za dzieciaka trochę się poobijałam podczas takiej wspinaczki. Więc wolę miękki piasek i wygrzewanie się całymi dniami na słońcu na plaży

kenia74

Góry, góry, góry! Kocham miłością wielką i czystą od pierwszego wejrzenia. A było to dosyć wcześnie, bo dziecięciem będąc trafiłam na szlak pod opieką ojca. Nie wyobrażam sobie udanego urlopu, ba, jakiegokolwiek urlopu bez gór.

MisticDiego

Gdziekolwiek, gdzie jest cicho, spokojnie i nie ma tłumów ludzi. Góry latem.

tobi

Lubię w góry jeździć, ponieważ jest tam spokojnie niż nad morzem.

Wiedziem

Ewidentnie góry. Płasko, dużo i mokro nie jest moim miejscem.

Elizabeth4

Najlepsze połączenie - góry z dostępem do morza. Chociaż jeśli mam wybierać jedno, to zdecydowanie MORZE. Dodać jedynie należy słońce i odpowiednią temperaturę. ;)

magda89

góry. Co roku pakuje rodzinę do samochodu i jedziemy w któreś polskie góry. W tym roku w czerwcu wybieramy się w Bieszczady

nowicjuszkaaa

Morze, a góry na sylwestra :)

sea_creature

Lubię i jedno i drugie, ale morze ma w sobie coś pociągającego. Uwielbiam słuchać szumu fal i wpatrywać się w horyzont. Niesamowicie mnie to uspokaja i czuję się cząstką tego całego wielkiego świata :)

Ale ostatnio marzą mi się Bieszczady. Na dodatek jesienią, chociaż nie wiem dlaczego akurat wtedy. ;)

Guest Bethany

Morze tak, ale poza sezonem ;) Góry kocham, zwłaszcza Bieszczady. Najczęściej bywam z racji tego, że mam najbliżej w Beskidzie Śląskim.

tamitta

Ja zdecydowanie wybieram morze. Uwielbiam ten morski zefirek, piasek i widok zachodzącego słońca. W końcu można pooddychać świeżym powietrzem i odpocząć od spalin.

adaskoo

Zimą zdecydowanie góry, zaś latem zdecydowanie morze, wiadomo. :D

nowicjuszkaaa

Zimą góry, zwłaszcza Zakopane. Taki SPAM i do szczęścia, nic więcej nie trzeba.

Edited by Ismer
SPAM

dwd

A mi się wkręciły góry. Pochodzić, pozwiedzać. Na plaży się nudzę. Leżenie mnie męczy.

flop

Góry. Nad morze jest nudno i tłoczno, w górach można się schować i odetchnąć.

El Zet

Morze, ale jakieś fajne, jak na pocztówkach i ciepłe :)

Navy_blue

Tylko morze, ale z piaszczysta plażą, gdzie można kilometrami spacerować.

waleriaaa

ja szczerze wolalabym morze zawsze jeżdziłąm w góry z klasą troszkę mi się to już znudziło wole poleniucowac troszke:)

Wielki_Mistrzu

Himalaje i surowe piękno Natury z dala od cywilizacji.

chanellia

Zdecydowanie morze, mieszkam w górach na co dzień i kusi mnie żeby wyjechać gdzieś na lazurowe wybrzeże :)

towarzyskie1992

Dla mnie tylko morze istnieje.

Rokka

Góry. Chyba nie potrzeba opisywać plusów? ;p

Juana

Zdecydowanie morze, ale... poza sezonem, gdy nie jest tak tłoczno i hałaśliwie. Kocham szum fal i bezkres morza. :icon_smile: Góry są również fascynujące, chociaż aż tak bardzo mnie nie przyciągają

Luna28

ja bylam i tu i tam, ale zdecydowanie wolalabym pojechac nad morze.Uwielbiam chodzioc po plazy, wdychac jod i cieszyc sie pieknymi widokami.Jakos wycieczki gorskie nigdy nie byly w moim stylu.Dlatego wybieram morze morze i jeszcze raz morze:)))

Sirri

Ja bym chciała na Mazury :) Byłam juz kilkukrotnie ale z miłą chęcią tam wracam :) Och gdybym tylko mogła wyjechałabym na miesiąc bez telefonu, laptopa itp żeby odpocząć w ciszy i spokoju :(

emoku

Oba. Tylko góry lubię wiosną i latem, wtedy najprzyjemniej mi się po nich spaceruje

agat8

ja jestem z nad morza ale uwielbiam też góry! :) aktualnie mieszkam pomiędzy jednym a drugim ale chyba bardzie ciągnie mnie do morza...

Guest ThomasTedsmall

Jeśli mielibyście wybierać między mieszkaniem na wsi i w mieście, to co byście wybrali i dlaczego?

Sama wychowywałam się na wsi, teraz mieszkam w mieście. Jednak wolę życie na wsi, miasto jest dla mnie za bardzo "ruchliwe". wolę spokój, który panuje na wsi, możliwość przespacerowania się po "wiklinie", czy też lesie.

takamałaja

Ja wole góry. Kocham się wspinać. A co do mieszkania w mieście czy na wsi to na razie wybieram miasto, a na stare lata wieś :) Chociaż sądzę, że małe miasteczko byłby dla mnie najlepszą opcją :)

wrozbitawojciech

Morze ! Jeśli góry, to tylko Bieszczady.

Elemiah

I góry, i morze - nasz kraj jest piękny. :tak::usmiech: