Skocz do zawartości

magia artystyczna?


Gabó

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Widzieliście gościa już kiedyś? Jak dla mnie to nie ma opcji żeby to były jakieś sztuczki magiczne,

ziomek materializuje przedmioty w dłoniach i na odwrót. Zastanawiam się jak on to robi?

Myślę że może widzi atomy i energie przedmiotów i w ten sposób jakoś to wykorzystuje, i też używa do tego energii serca?

Może wy wielcy Magowie potraficie odpowiedzieć, a może któryś z was tak potrafi?

Edytowane przez Kobalt60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moi rodzice go uwielbiają, gdzieś od połowy chodzi po wodzie ;)

 

 

Edit:

wole dopisać, ze powyższa wypowiedź jest wrzucona jako 'żart' a nie pełen powagi post podtrzymujący założenia autora łączące iluzję z magią.

Edytowane przez Trida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna iluzja tylko magia artystyczna, czym według was jest praktyczna magiczna? Bo każdy uprawia magie w pewnym stopniu i wcale nie potrzeba żadnych praktyk bo według mnie to jest naturalne zjawisko. A co do postu - miało być prowo, ale jak wyszedł zabawny to jeszcze lepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magia artystyczna? :D

 

I zdecydowanie nikt nie uprawia magii jeśli nie wyrazi tego w sposób świadomy i nie zacznie pracy w tej materii. Skąd bierzesz te teksty? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie istnieje magia artystyczna ,jeżeli jakiś artysta zmaterializuje swój pomysł i go z czasem wykona własnoręczną pracą ,uwieczniając np. w drewnie jako rzeźbę ,lub innym materiale ,na płótnie jako obraz , czy też wykona inne dzieło ,a w tv czy internecie można taką iluzję stworzyć że śmiech bierze że ktoś to bierze poważnie (w końcu wiara góry przenosi ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest magia artystyczna, tylko tworzenie własnoręcznie talizmanów/amuletów/fetyszy/sigili. Dla każdego systemu magicznego ma własną specyfikę i odpowiedni charakter symboliczny. Nazwanie tego magią artystyczną, to tak jak nazwać uzyskiwanie ekstazy za pomocą tańca magią estradową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego? A obejrzałeś chociaż ten filmik? Czy tylko przewinałeś na szybko? Sam filmik posiada w sobie "magiczny" klimat i to wystarczy żeby nazwać to magią artystyczną nawet jeśli to tylko telewizyjne sztuczki jak to nazwałeś. Nie ma czegoś takiego jak magia artystyczna? Według mnie w twojej głowie też nie ma rozumu, bo takie coś nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego? A obejrzałeś chociaż ten filmik? Czy tylko przewinałeś na szybko? Sam filmik posiada w sobie "magiczny" klimat i to wystarczy żeby nazwać to magią artystyczną nawet jeśli to tylko telewizyjne sztuczki jak to nazwałeś. Nie ma czegoś takiego jak magia artystyczna? Według mnie w twojej głowie też nie ma rozumu, bo takie coś nie istnieje

Bez komentarza,nie znasz mnie ,ani mojego doświadczenia żeby mnie osądzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Według mnie istnieje magia artystyczna

 

Wg mnie też - uprawiają ją graficy pracujący w gazetach różnej maści przy pomocy narzędzia magicznego o nazwie Photoshop ;] Wystarczy parę kliknięć, żeby zlikwidować zmarszczki albo zamienić znaną aktorkę w kosmitkę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@error Tak? a skąd możesz to wiedzieć? Odróżniam rzeczywistość i jestem niej pełni świadomy, mimo to chyba wole żyć w swojej własnej

@andros chodziło mi tylko o to, że każdy ma swój własny światopogląd a prawdziwych prawd jest tysiące. Więc dla ciebie takie coś jak magia artystyczna nie musi istnieć, ale nie wszystko co jest niezgodne z twoim myśleniem musi być nieprawdziwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@error Tak? a skąd możesz to wiedzieć? Odróżniam rzeczywistość i jestem niej pełni świadomy, mimo to chyba wole żyć w swojej własnej

 

Nie jestem Twoim psychoterapeutą i nie mam ochoty na rozmawianie z Tobą o problemie ucieczki w świat fantazji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ok jak dla mnie wasz świat też jest iluzją, kółko wzajemnej adoracji niczym lewaki w sejmie. Dziękuje, dobranoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomyliłeś fora? Tutaj głównie jest dyskusja o magii w interpretacji z pogranicza antropologii, etnologii, religioznawstwa i praktycznego podejścia do tych zagadnień. Sztuczki sceniczne i iluzja, to gdzie indziej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też szczerze mówiąc gówno obchodzą sztuczki magiczne i iluzja. Ale na tym forum nie widze już nic ciekawego poza jakąś podstawową wiedzą. A wasze posty jak na czarodziejskich magów i skrzydlatych wróżek przystało błyskotliwością nie świecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, Ty też się nie popisałeś... ani wiedzą, ani błyskotliwością. Nie wypominamy Ci tego, krytykujemy tylko problem z fantazją i w przeciwieństwie do Ciebie całkiem merytorycznie. Niestety nic nam praktycznego nie przedstawiłeś ze swojej magii artystycznej. Spoko mamy czas i cierpliwość. Nie jeden gimnazjalista tutaj stracił zęby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle w kwestii magii artystycznej - Magic's Biggest Secrets Finally Revealed - YouTube

 

no chyba ze za magie artystyczna rozumiesz wciskanie ludziom kitu w taki sposob aby w niego uwiezyli

ale to trzeba by jeszcze stworzyc pojecia magii politycznej, magii religijnej, magii marketingowej, magii zdrady malzenskiej itp ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to słowo magic art pojawia się na samym początku filmiku w temacie :) I ten koleś sam to tak nazywa, a ja nie mam pojęcia o jakiejś magii artystycznej wrzuciłem fajne linki które mi się spodobały przy okazji dopisując coś głupiego z totalnych nudów a wy się daliście sprowokować jak dzieci. Zamiast od razu wrzucić temat do kosza jak się wam nie podobało:) Mimo to trochę mnie poniosło ponieważ szybko się irytuje wybaczcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...