Jump to content

Energia drzew i lasów


Guest truskawka

Recommended Posts

Guest truskawka

Drzewa emanują zdrową energię i działają równie skutecznie, jak bioenergoterapeuci. Są to bardzo powszechne doświadczenia zwolenników przyrodolecznictwa czyli naturalnej medycyny. Pole energetyczne zdrowych drzew w nie skażonym środowisku ma potencjał ujemny. Działa ono korzystnie na ludzi chorych i zestresowanych. Energia drzew jest silna, może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia. Zwolennicy "drzewo-terapii" dodają jednak, że sam spacer po lesie nie wystarczy. Trzeba się nauczyć korzystać z jego dobrodziejstw. Wybrać odpowiednie gatunki drzew, dotykać ich odkrytymi częściami ciała - najlepiej czołem, dłońmi, bosymi stopami i plecami. Codzienne kontakty z drzewem dają odpowiednie rezultaty. Taka swoista kuracja powinna trwać co najmniej 2 tygodnie, a każdorazowy kontakt z drzewem - 20-30 minut, a bywa, że i dwie godziny. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie gatunki drzew zalicza się do dla każdego zdrowych. Źle działają na niektórych ludzi: topola, wiąz i osika. Natomiast do ogólnie zawsze dobrze wpływających drzew zalicza się, m.in.: dąb, brzozę, kasztan i lipę. Bywają wyjątki.

 

Proponuję wszystkim spacer do lasu, tak aby być dłużej pośród energii drzew, wiatru i słońca. To właśnie tam można znaleźć najlepsze lekarstwa na skołatane nerwy, stres i wiele innych schorzeń. A sama terapia jest bardzo prosta. Wystarczy przytulić się do odpowiedniego drzewa, odczuwać i już. Tylko tyle, a efekt murowany. Jeszcze lepiej trwać w jogicznej pozycji Drzewa, Vrksza Asana i stapiać się sercem z Duszą, z Jaźnią Drzewa. Dzieje się tak ponieważ drzewa działają jak doskonali bioenergoterapeuci. Oddają ludziom swoją energię, moc i siłę, są doskonałymi przekaźnikami kosmicznej energii. Kiedy jesteśmy w lesie znajdujemy sobie odpowiednie drzewo, podchodzimy do niego, a potem możemy się tulić, obejmować i przyciskać do niego ile chcemy. Możemy też oprzeć się o nie plecami, usiąść i w myślach porozmawiać z drzewem jako z najlepszym przyjacielem. Jeśli dobrze się wsłuchacie możecie być zaskoczeni ile drzewo może nam opowiedzieć ciekawych historii. A jak wybrać odpowiednie drzewo? Otóż najlepiej zrobić to intuicyjnie, a kto nie jest zdecydowany może wedle działania opisanych drzew próbować na początek. Robiąc sobie spacer po lesie sami znajdziemy to swoje właściwe drzewo, pełne energii życia i mocy inspiracji. Może ono nas przywołać. I wtedy będzie to nasze własne drzewo mocy.

 

Drzewa oddziałują na człowieka nie tylko poprzez własne piękno lub zawartość sporządzanych z kory czy liści fitoterapeutycznych naparów. Otaczające je silne pole energetyczne wpływa na ludzką duszę i na emocje. Pobudzają nas lub uspokajają, martwią lub cieszą, wywołują myśli i uczucia, łagodzą stresy. Dawno temu zauważyli to ludzie tworząc świątynie w lasach i gajach, stawiając ołtarze pod świętymi drzewami, odpoczywając w ich dobroczynnej bliskości. W cieniu gałęzi ustawiano stoły weselne, wierząc że roztaczać będą one opiekę nad nowożeńcami. Na drzewach zawieszano kołyski z niemowlętami, pozwalając by wiatr szumiąc w liściach i kołysząc gałęziami bujał dziecko do snu.

 

Drzewa o stożkowatym zakończeniu, jak na przykład świerk, topola czy jarzębina stymulują wyższą aktywność układu nerwowego. Natomiast te, których korony są zwieńczone miękko i owalnie, jak w przypadku sosny, jesionu czy wierzby, uspokajają, sprzyjają refleksji. Kiedy wybierasz swoje drzewo, aby wzmocniło cię swoją energią, kieruj się przede wszystkim własną intuicją. Ona najlepiej podpowie, które drzewo może w danej sytuacji przynieść ci najwięcej pomocy. Podejdź do tej rośliny, która najbardziej ci się podoba, która wyraźnie cię przyciąga do siebie.

 

Kiedy już wybierzesz swoje drzewo spróbuj się z nim zaprzyjaźnić. Podejdź do niego i przekonaj się, z jakim ciepłem i życzliwością cię powita. Wystarczy, że wyślesz mu serdeczną myśl, a na pewno poczujesz swoim wnętrzem, jak otacza cię swoją ciepłą ożywczą energią. Jest to niepowtarzalne doświadczenie, które doprawdy trudno tak po prostu opisać. Na początek możesz po prostu przytulić się do drzewa i objąć je rękami. Poczuj jak cudowna uzdrawiająca energia spływa poprzez koronę w dół pnia, dociera do ciebie i wypełnia twoje ciało. Poczuj, jak drzewo hojnie obdarza cię swoją siłą i magiczną mocą. Niech twoje stopy, jak korzenie wrastają w poszycie gruntu, a cała negatywna energia, wszystkie problemy i zdrowotne kłopoty niech spływają w głąb ziemi. Nie zapomnij z życzliwością myśleć o swojej lipie, sośnie czy jabłoni. Nie zapomnij podziękować drzewu za okazaną pomoc.

 

Źródło tekstu - UZDRAWIANIE - SAMOLECZENIE - ZDROWIE - OM AH HUM! - DRZEWA

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

AKACJA

 

Daje dużo energii, pomaga zebrać siły i napełnia ochotą do pracy. Polecana tym, którzy czują zniechęcenie, są osłabieni, zbyt długo się zastanawiają i przegapiają dobre okazje. Akacja jest drzewem o dużej energii. Jeśli czujesz się osobą osłabiona psychicznie, zniechęconą i ospałą pomoże ci zebrać siły i napełni ochotą do pracy. Dodając witalności, obdarzy cię także umiejętnością szybkiego działania. Akacja jest lekiem przeciwko apatii i zmęczeniu, przeciwko depresji. Jest doskonałą pomocą dla wszystkich, którym brakuje dobrego tempa, którzy zbyt długo się nad wszystkim zastanawiają i przepuszczają dobre okazje.

 

źródło - UZDRAWIANIE - SAMOLECZENIE - ZDROWIE - OM AH HUM! - DRZEWA

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

BRZOZA

 

Uważana jest za drzewo uniwersalne. Leczy smutki, koi nerwy, uspokaja, łagodzi bóle i likwiduje wszelkie napięcia, ogólnie wzmacnia nas, przyspiesza gojenie się ran, leczy wszelkie dolegliwości kobiece, dodaje pewności siebie. Obdarzy cię przede wszystkim dobrym samopoczuciem, uspokoi i pocieszy. Kiedy stoisz przed trudnym i pozornie nierozwiązywalnym problemem, zwróć się po pomoc właśnie do brzozy. Medytując w jej cieniu, odkryjesz nowe możliwości działania, znajdziesz niezauważony dotąd sposób na wybrnięcie z sytuacji. Poczujesz przypływ dobrych pomysłów i wyraźne rozbudzenie intuicji. Neutralizuje szkodliwe promieniowanie. Wskazane jest trzymanie żywych gałązek brzozy w pokoju, gdzie znajduje się telewizor.

 

BUK

 

Leczy choroby nerek i gardła, polepsza samopoczucie, dodaje pewności siebie, nastraja optymistycznie. Wpływa pozytywnie na twoje myśli, jest zatem doskonałym pocieszycielem w każdym stresie. Łagodzi napięcia i poprawia humor. Potrafi oczyścić cię z bólu po ciężkich przejściach i zasilić chęcią do życia. W kontakcie z tym drzewem odnajdziesz nowe bodźce do działania, a na swoje problemy spróbujesz spojrzeć z pewnym dystansem. Tworzy najsilniejsze pole energetyczne. Emituje on energię nawet na odległość ponad 10 m. Przechadzki po bukowym lesie poprawiają krążenie i niwelują stresy.

 

Źródło - UZDRAWIANIE - SAMOLECZENIE - ZDROWIE - OM AH HUM! - DRZEWA

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

CEDR (CEDRUS)

 

Rodzaj Cedrus – cedr z rodziny Pinaceae (szpilkowe). Obejmuje cztery gatunki: Cedr atlantycki (Cedrus atlantica), Cedr Cypryjski (Cedrus breavifolia Henry), Cedr Himalajski ( Cedrus deodara Loud), Cedr libański (Cedrus Libani Loud). Cedr to jedno z najpiękniejszych i największych drzew Syberii. Piękny jest cedrowy las tajgi syberyjskiej o każdej porze roku. Pod gęstymi, zwartymi koronami drzew jest w takim lesie dość ciemno, a bujne gałęzie olbrzymów i młodych roślin dodają takiemu mrokowi tajemniczego czaru. Na przestrzeni wielu stuleci materialna i duchowa kultura, samo życie Obdorii, jak w dawnych wiekach nazwano ”wschodni kraj za Uralem”, była ściśle związana z cedrem. Kozacy, którzy przybyli za Ural, nazwali cedr „syberyjskim olbrzymem”, a tobolscy chłopi „tajemnym drzewem”. Dla ludności Górnej Szorii był on „drzewem- krową” i „drzewem- matką”, dla wielu z nas był i pozostaje królem tajgi, cudownym drzewem, panem syberyjskich lasów. Bez wątpienia syberyjski cedr to duma narodowa i bogactwo Rosji. Cedrowe lasy dawały ludności miejscowej doskonałe drewno, zwierzynę, futra, jagody, grzyby, orzechy. Karmiły, skrywały i chroniły. Potężne cedry zawsze ofiarowały człowiekowi nieocenione i niedające się z niczym porównać bogactwo: zdrowie, fizyczną i duchową siłę. Cedry mają korzystne oddziaływanie również na organizm człowieka, przede wszystkim na system nerwowy. Ludziom, uskarżającym się na histerię, różnego rodzaju nerwice, bezsenność zaleca się dłużej stać obok cedru. Kora cedru himalajskiego ze względu na działanie ściągające jest stosowana w przewlekłych biegunkach, szczególnie w atonii jelit. W postaci sproszkowanej wykazuje korzystne działanie w leczeniu choroby wrzodowej żołądka. Drewno z cedru himalajskiego stosują Hindusi jako antidotum w przypadkach ukąszeń przez żmije. Wykazuje również działanie moczopędne i przeciwgorączkowe i jest zalecanym środkiem w kamicy nerkowej, zapaleniu pęcherza moczowego oraz w chorobach układu oddechowego, ze względu na potwierdzone działanie mukolityczne czyli rozpuszczające gęstą wydzielinę. Lecznicze właściwości cedru były znane ludowej medycynie od dawna. W cedrze dosłownie wszystko posiada siłę leczniczą, od zielonych igiełek do kawałeczków kory. Wszystkie składniki cedru: igliwie, żywica, drewno wydzielają lotne związki o właściwościach bakteriobójczych. Cedr jest drzewem szamanów syberyjskich, a ci którzy chcieliby zostać szamanami powinni zacząć od zasadzenia kilku cedrów w swoim domostwie czy okolicy. Świątynię Salomona budowano dziewięć lat, cała była obita wewnątrz deskami cedrowymi. Ołtarz był wykonany z cedru i pokryty złotem.

 

CIS pospolity (Taxus baccanta)

 

Należy do drzew z rodziny cisowatych. Król Władysław Jagiełło w 1423 roku objął ochroną to bezcenne drzewo. Po ponad 500 latach okazało się ono źródłem cennego leku, mającego zastosowanie w leczeniu raka piersi i innych narządów. W Polsce cis rośnie w nielicznych rezerwatach przyrody m.in. w Borach Tucholskich. Na początku lat 90. pojawił się lek pochodzący od cisa europejskiego (Taxus baccata) – DOCETAXEL, który jest produkowany na drodze biosyntetycznej, a jego prekursorem są igły cisa europejskiego. Działanie przeciwnowotworowe docetakselu opiera się na blokowaniu normalnego cyklu rozwojowego komórek nowotworowych. Taksany jako grupa leków działają także jako substancje wspierające tak zwany proces apoptozy, czyli proces naturalnego obumierania komórek, co w przypadku chorób nowotworowych ma ważne znaczenie. Taksany hamują proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych, co utrudnia rozrost komórek nowotworowych. Mało cisów dużo nowotworów. Warto kurację antyrakową wśród cisów chociaż od czasu do czasu sobie zaaplikować.

 

CZEREŚNIA

 

Drzewo kobiet, szczególnie pomocne dla tych, które czują się stare i niepotrzebne. Pomaga odnaleźć kobiecość, uwierzyć w siebie oraz w to, że życie niezależnie od wieku może być twórcze i piękne. Czereśnię można nazwać drzewem kobiet, gdyż jej energia pozwala dziewczętom w pełni odczuć w sobie kobiecą duszę. Jest szczególnie pomocna wtedy, kiedy kobieta straciła już wiarę we własny urok, kiedy czuje się stara i niepotrzebna nikomu. Czereśnia pomaga odnaleźć w sobie kobiecość, pomaga uwierzyć we własne siły oraz w to, że życie niezależnie od wieku może być twórcze i piękne. Pomaga też uwolnić się od dezorientacji płci osobom urodzonym w biologicznie kobiecym ciele. Dusza tego drzewa pomagała od wieków lesbijkom uwolnić się od pociągu do własnej płci i żyć zgodnie z zasadniczymi prawami natury.

 

Źródło - UZDRAWIANIE - SAMOLECZENIE - ZDROWIE - OM AH HUM! - DRZEWA

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

DĄB

 

Jest uosobieniem sił witalnych i niezwykłej mocy. Przytulenie się do jego pnia aktywizuje siły życiowe, dodaje energii, korzystnie wzmacnia psychikę. W przypadku rekonwalescencji przyspiesza powrót do zdrowia. Jest niezastąpiony w tym okresie, kiedy z jakichś przyczyn jesteś zniechęcony i przemęczony, kiedy nadmiar obowiązków lub długotrwała praca osłabiły twój organizm i pozbawiły chęci do życia. Dąb jest drzewem pod którym odprawia się ceremonie do aniołów i bogów. Poprawia krążenie krwi, przywraca energię życiową. Polecany bywa zwłaszcza rekonwalescentom, bo wyraźnie wzmacnia organizm.

 

Źródło - UZDRAWIANIE - SAMOLECZENIE - ZDROWIE - OM AH HUM! - DRZEWA

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

JABŁOŃ

 

Symbolizująca obfitość pomoże ci zrozumieć, jak w twoim życiu przejawia się dostatek. Dzięki niej zauważysz nowe sposoby materialnego zabezpieczenia lub nauczysz się doceniać to, co już posiadasz. Być może dzięki jabłoni przestaniesz narzekać na braki i zaczniesz się cieszyć tym, co masz. Ponadto jabłoń jak dobra matka wesprze cię w sytuacji, kiedy nie możesz dogadać się ze swoimi dziećmi. Wszystkie kłopoty jakie cię spotykają w kontaktach z młodzieżą możesz powierzyć właśnie temu drzewu.

 

JARZĘBINA

 

Poszerza świadomość, pozwala dostrzec niedostrzegalne. Uczy korzystać z własnej intuicji. Dzięki jarzębinie życie staje się zrozumiałe, rzadziej popełnia się pomyłki i szybciej podejmuje istotne decyzje. Jarzębina posiada niezwykłą moc łączenia podświadomości z nadświadomością, a co za tym idzie, medytacja z tym drzewem jest niezwykle pomocna w wielu życiowych sytuacjach. Energia jarzębiny poszerza świadomość i pozwala dojrzeć to, co normalnie jest niedostrzegalne. Dzięki niej można rozwinąć zdolności parapsychiczne i nauczyć się nieomylnie korzystać z własnej intuicji. Dzięki jarzębinie życie staje się bardziej zrozumiałe, toteż rzadziej popełnia się omyłki i szybciej podejmuje istotne decyzje.

 

JESION

 

Drzewo dla przepracowanych, smutnych i zniechęconych. Poprawia nastrój i dodaje ochoty do rozpoczynania nowych przedsięwzięć lub kontynuowania szczególnie trudnych obowiązków. Jesion jest szczególnie pomocny wtedy, gdy osoba potrzebuje dodatkowego bodźca do pracy, gdy ktoś jest smutny i zniechęcony. Poprawi nastrój i doda ochoty do rozpoczynania nowych rzeczy lub kontynuowania szczególnie trudnych obowiązków. Zadziała nawet wtedy, kiedy jest się po prostu przemęczonym nadmiarem pracy lub gdy ktoś nie może doczekać się urlopu.

 

JODŁA

 

Ułatwia radzenie sobie z emocjami, szczególnie z tymi negatywnymi, które zagłuszają głos rozsądku. Wycisza i ukoi stres. Ma dużą moc, która pozwala odnaleźć samego siebie. Wspiera, kiedy musisz poradzić sobie z rozpoczęciem nowego przedsięwzięcia. Ponadto Jodła jak najlepszy seksuolog pomoże pozbyć się seksualnych zahamowań i odnaleźć radość w intymnym pożyciu. Ponadto właśnie to drzewo wyleczy cię z zazdrości, zatruwającej twoje serce. Wzmacnia układ oddechowy i pokarmowy, pomaga w zwalczaniu wrzodów żołądka, łagodzi silne stany emocjonalne i napięcia nerwowe. Pomaga w nabraniu pozytywnego stosunku do otoczenia i życia.

 

Źródło - UZDRAWIANIE - SAMOLECZENIE - ZDROWIE - OM AH HUM! - DRZEWA

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

KLON

 

Klon jest uosobieniem siły, spokoju i stałości. Odnajdziesz w tym niezwykłym drzewie urok spokojnej mocy i odrobinę zadumy. Klon pozwoli ci na zrozumienie i docenienie współpracy z innymi. Obdarzy cię dystansem do pewnych trudnych spraw, zwłaszcza finansowych i związanych z niewiernością, która dla ciebie jest najcięższym grzechem. Pomaga zrozumieć i zaakceptować nieuniknione, pomaga znieść nadchodzące zmiany i przemiany.

 

KASZTANOWIEC

 

Koi dolegliwości duszy i poprawia nastrój, kiedy jesteś w depresji. W chwili załamania udaj się po pomoc do tego właśnie drzewa, a ono sprawi, że odnajdziesz w sobie siłę do przezwyciężenia wszystkich przeszkód. Dzięki niemu odzyskasz wiarę we własne możliwości i spróbujesz raz jeszcze zmierzyć się z przeciwnościami. Jeśli dręczą cię lęki i niepokoje, rozproszy je medytacja w cieniu jego gałęzi. Przynosi dobre samopoczucie, oddala niepokoje.

 

Źródło - UZDRAWIANIE - SAMOLECZENIE - ZDROWIE - OM AH HUM! - DRZEWA

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

LESZCZYNA

 

Posiada niezwykłe moce radiestezyjne, dlatego jest doskonałym materiałem na różdżki. Ponadto równoważy w nas pierwiastek męski i żeński, warto zatem zwrócić się do niej po pomoc, kiedy mamy kłopoty z własną płciowością lub brakuje nam konkretnej siły Ida (Yin) lub Pingala (Jang). Drzewo to pomaga odzyskać równowagę po przeżyciach miłosnych, ułatwia też podejmowanie decyzji związanej z uczuciami.

 

LIPA

 

Jedno z najcudowniej działających drzew ochronnych. Do lipy można zwrócić się po pomoc, kiedy jest w tobie lęk o dom, rodzinę, bliskich. Rozjaśni myśli, podniesie na duchu, pozwoli poczuć w sobie moc i siłę umożliwiającą znalezienie najlepszego sposobu chronienia swojego gniazda. Lipa ponadto jest najbardziej inspirującym źródłem natchnienia - odpręża, uspokaja, koi. Pod lipą można pisać wiersze, raporty i scenariusze. Lipa jest drzewem pod którym święte kapłanki sprawują nabożeństwa do różnych anielic i bogiń. Wprowadza równowagę wewnętrzną, uaktywnia siły umysłu.

 

Źródło - UZDRAWIANIE - SAMOLECZENIE - ZDROWIE - OM AH HUM! - DRZEWA

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

MODRZEW

 

Podejdź do modrzewia i przekonaj się, z jakim ciepłem i życzliwością cię powita. Wystarczy, że wyślesz mu serdeczną myśl, a na pewno poczujesz swoim wnętrzem, jak otacza cię swoją ciepłą ożywczą energią. Modrzew chroni prawidłowe prowadzenie cyklu energetycznego, dając umiejętność kończenia rozpoczętych dawno prac. Pozwala też dokonać wyboru tego, co istotne w naszym życiu i odrzucić rzeczy niepotrzebne. Pozwala pożegnać się bez cierpienia i rozpaczy ze starymi przebrzmiałymi historiami oraz związkami. Podobnie jak lipa, modrzew inspiruje twórczo.

 

Źródło - UZDRAWIANIE - SAMOLECZENIE - ZDROWIE - OM AH HUM! - DRZEWA

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

OLCHA

 

Chroni przed negatywnymi energiami. Pomaga w odróżnianiu dobra od zła. Przynosi piękne sny i pozwala oddać się marzeniom. Olcha jest przede wszystkim silną ochroną przed negatywnymi energiami. Ma moc odróżniania dobra od zła i pomaga magowi podjąć właściwą decyzję. Traktowana niesłusznie jako niebezpieczne drzewo, ma olcha i moc przekazywania wiedzy poprzez medytację w jej pobliżu. Bez wątpienia jest to wiedza magiczna, przeznaczona dla praktykujących duchowo, wyciszonych, odpowiedzialnych. Przynosi piękne sny i pozwala oddać się marzeniom.

 

ORZECH

 

Wzmacnia siły fizyczne, daje wytrwałość i odporność. Wzmacnia siły psychiczne, zapewnia upór i nieustępliwość. Obdarza sprytem, błyskotliwością, mądrością. Wyostrza inteligencję. Pomaga rozwiązywać problemy. Orzech wzmacnia zarówno siły fizyczne powiększając wytrwałość i odporność, jak też siły psychiczne, zapewniając upór i nieustępliwość. To drzewo wyjątkowej mocy, która działa na wszystkich płaszczyznach. Orzech obdarza sprytem, błyskotliwością, mądrością. Wyostrza inteligencję. Pomaga rozwiązywać problemy, podpowiadając najkorzystniejsze posunięcia w trudnych sytuacjach.

 

Źródło - UZDRAWIANIE - SAMOLECZENIE - ZDROWIE - OM AH HUM! - DRZEWA

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

SOSNA

 

Pobudza do życia, zapobiega stanom zmęczenia i znużenia, likwiduje osłabienia i depresje, wspomaga działanie układu odpornościowego, ułatwia podejmowanie słusznych decyzji. Żyjąc na nieurodzajnej ziemi, pokazuje jak właściwie gospodarować energią, aby osiągnąć zabezpieczenie materialne. Uczy przyciągania pieniędzy i właściwego inwestowania. I podobnie jak sosna sięga swym korzeniem bardzo głęboko w poszukiwaniu wody, tak i ty medytując pod sosną uczysz się czerpać z pokładów podświadomości, jednocześnie oczyszczając wszystkie negatywne kody, które tkwią w niej od dzieciństwa. Wzmacnia inteligencję. Oczyszcza górne drogi oddechowe, przywraca równowagę wewnętrzną.

 

ŚWIERK

 

Drzewo które dodaje ludziom pewności siebie. Pomaga przezwyciężyć lęk i nieśmiałość, zastanowić się nad swoimi mocnymi stronami. Zachęca do podjęcia ryzyka, aby osiągnąć sukces. Uczy obiektywizmu i pozwala zachować realizm we wszystkich poczynaniach. Świerk uczy godności osobistej, pewności siebie, poczucia własnej wartości. Pomaga przezwyciężyć lęk i nieśmiałość, pomaga spojrzeć uczciwie na siebie i zastanowić się nad swoimi mocnymi stronami. Jest tym drzewem, które zachęca do podjęcia wyzwania i zmierzenia się z ryzykiem, aby osiągnąć sukces. Uczy jednocześnie obiektywizmu i pozwala zachować realizm we wszystkich poczynaniach.

 

Źródło - UZDRAWIANIE - SAMOLECZENIE - ZDROWIE - OM AH HUM! - DRZEWA

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

TOPOLA

 

Odpowiada za uczucia wyższe takie jak miłość, litość, przyjaźń, za rozwój wewnętrzny. Kieruje ku szlachetnym celom. Pokazuje nowe, wyższe ścieżki rozwoju w życiu. Pomaga odnaleźć prawdziwą miłość i przyjaźń. Leczy z samotności. Topola ukierunkowuje swoją energię na uczucia wyższe, na rozwój wewnętrzny i odnajdywanie szlachetnych celów. Pokazuje ludziom nowe ścieżki i pozwala zrozumieć czym naprawdę jest człowiek, świat i wszystkie łączące się w jedno energie. Pozwala pojąć najwyższą prawdę, pomaga też odnaleźć prawdziwą miłość i przyjaźń. Leczy z samotności, ucząc zrozumienia i rzetelnego spojrzenia na drugiego człowieka. Autystycy i ogólnie ludzie zamknięci w sobie, egoiści często mają silną alergię na zapachy i pyłki z topoli lub źle się czują w pobliżu tego drzewa. Alergia ustąpi, jeśli wnętrze człowieka chorego zostanie uleczone.

 

źródło - UZDRAWIANIE - SAMOLECZENIE - ZDROWIE - OM AH HUM! - DRZEWA

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

WIĄZ

 

Wiąz jest drzewem pojednania. Pod wiązem godziły się zwaśnione rody i ty tez pod wiązem odnajdziesz zrozumienie i tolerancję dla drugiego człowieka. Drzewo to nauczy cię wybaczania - potężnej siły, pozwalającej przeżyć swoje życie w zupełnie nowej jakości. Pozwoli ci inaczej spojrzeć na tych, których dotąd uważałeś za swoich wrogów. Wiąz życzliwie nastawia do ludzi i świata.

 

WIERZBA

 

Jest to jedno z najbardziej tajemniczych drzew. Skupia swoją energię na poznawaniu tego, co tajemnicze i niezwykłe. Medytacja pod wierzbą przeznaczona jest dla ludzi zaawansowanych w rozwoju duchowym, pomagając im przenosić się w inne obszary świadomości. Daje dużą moc, pojmowanie magii i zrozumienie praw wszechświata. Nie darmo uważana była za siedzibę czarownic. Między gminem uważają wierzbę za drzewo święte i przypisują jej zbawienny wpływ na płodność. Likwiduje depresje.

 

WIŚNIA

 

Drzewo seksu i zmysłowości. Pomaga odnaleźć na nowo przyjemności życia intymnego. Wspaniale działa na pary, które wybiorą się na piknik i rozłożą koc w cieniu jej gałęzi. Uruchamia nowe bodźce, pobudza zmysły, zachęca do zabawy. Uczy poznawania własnego ciała i niweluje niepotrzebne psychiczne zahamowania. Wiśnia jest jest najlepszym dendrologicznym seksuologiem.

 

źródło - UZDRAWIANIE - SAMOLECZENIE - ZDROWIE - OM AH HUM! - DRZEWA

Link to comment
Share on other sites

Guest truskawka

KONTEMPLACJA PRZYRODY

 

Usiądźcie sobie wygodnie lub połóżcie się w wybranym miejscu, zamknijcie oczy i wsłuchajcie się w Ducha Przyrody. Wsłuchajcie się w to, o czym szumią drzewa, o czym szemrze strumień, o czym śpiewają ptaki i szepczą trawy. Może usłyszysz tupanie jeża, rozmowę ważek. To wszystko nazywamy śpiewem lasu, rozmową przyrody. Ta naturalna muzyka pochodzi od pierwszej komórki we wszechświecie i zawsze była, jest i będzie. Nie ma siły, która by ją zniszczyła, bo Tęczowi Wojownicy Gai o to walczą, a jeśli przegramy - pozostanie w naszych sercach. Te odgłosy Natury, dźwięki Przyrody są wszędzie - wokół was i w was samych. Są w drzewach, liściach, górach, są w zwierzętach i kamieniach. Ta muzyka sprawia, że się odprężamy, uwalniamy świadomość od obowiązków, trosk życia codziennego, życia wśród betonowych domów, blaszanych trumien na kółkach, ciągłego hałasu, smrodu i smogu ulicznego. Uwalniamy się od tego wszystkiego, wciągamy w nozdrza zapachy, jakie nas otaczają. Zapach pól, lasów, jezior i każdego liścia, kwiatu czy trawy z osobna. Teraz smakujemy wodę ze źródła, każdy owoc leśny. Czyż nie jest to wspaniałe uczucie? Spójrzcie na świat Natury oczyma widzącymi - jak piękne są kwiaty, jak dostojne drzewa i jak groźne i równie piękne jest niebo. Rozejrzyjcie się dokoła - to wszystko tętni własnym, nieskończonym życiem, płynie własnym prądem i oddycha własnymi płucami, widzi innymi oczami, czuje i smakuje inaczej. Ma swoje serce, w które musicie się wsłuchać. Bicie tego serca to każdy dźwięk, każdy odgłos, jaki słyszycie. To wszystko to, co cię stworzyło, a nie co ty stworzyłeś. Teraz musicie się wczuć w to bicie serca, zrównać bicie własnego serca z biciem serca Przyrody - Matki Natury. Musicie wczuwać się długo, aż zrozumiecie istotę bytu Przyrody i sens własnego życia. Musicie więc wczuwać się dotąd, aż wasze serca połączą się z sercem Duszy Przyrody i będziecie jednym rytmem. Gdy już to wszystko widzieliście, czuliście, słyszeliście, smakowaliście i zjednoczyliście się z tym najważniejszym Sercem, to poznaliście swoją pierwotną, dziką nieujarzmioną naturę. I wtedy wróćcie do tak zwanej cywilizacji - nie zapominajcie swoich dusz i serc. Nie zapominajcie istoty bytu Przyrody, Ducha Życia (Rudra) i sensu własnego życia - postępujcie zgodnie z waszą pierwotną naturą. Matka Natura - Gayatri (Gaya) jest dla takich ludzi hojna. Obdarza nas, jeśli tylko chcemy i pozwolimy dawać innym, to czego oni nie mają. Gayatri obdarza nas wiedzą o siłach Natury, o prawach rządzących tym cudownym światem - otwiera przed nami swoje wrota. Recytujcie Pieśń Harmonii z Przyrodą i Matką Ziemią, recytujcie Gayatri, dźwięki Duszy Przyrody.

 

Źródło opisu - UZDRAWIANIE - SAMOLECZENIE - ZDROWIE - OM AH HUM! - DRZEWA

Link to comment
Share on other sites

Ach, dziękuję Ci Truskawko serdecznie za ten artykuł o drzewach.

Chciałbym zostać druidem, zjednoczyć się z naturą, teraz na pewno będę miał większe szanse. :cmok:

Link to comment
Share on other sites

Zakochałam się w starych dębach. Mają w sobie wiele mocy, emanują spokojem, nastrajają poetycko. Przebywanie w ich pobliżu to czyta przyjemność.

Ostatnio odpoczywałam pod 500-wiecznym "Poganinem". Wiem,że ma brata "Chrześcijanina", którego też mam zamiar poznać:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
WIĄZ

 

Wiąz jest drzewem pojednania. Pod wiązem godziły się zwaśnione rody i ty tez pod wiązem odnajdziesz zrozumienie i tolerancję dla drugiego człowieka. Drzewo to nauczy cię wybaczania - potężnej siły, pozwalającej przeżyć swoje życie w zupełnie nowej jakości. Pozwoli ci inaczej spojrzeć na tych, których dotąd uważałeś za swoich wrogów. Wiąz życzliwie nastawia do ludzi i świata.

 

WIERZBA

 

Jest to jedno z najbardziej tajemniczych drzew. Skupia swoją energię na poznawaniu tego, co tajemnicze i niezwykłe. Medytacja pod wierzbą przeznaczona jest dla ludzi zaawansowanych w rozwoju duchowym, pomagając im przenosić się w inne obszary świadomości. Daje dużą moc, pojmowanie magii i zrozumienie praw wszechświata. Nie darmo uważana była za siedzibę czarownic. Między gminem uważają wierzbę za drzewo święte i przypisują jej zbawienny wpływ na płodność. Likwiduje depresje.

 

WIŚNIA

 

Drzewo seksu i zmysłowości. Pomaga odnaleźć na nowo przyjemności życia intymnego. Wspaniale działa na pary, które wybiorą się na piknik i rozłożą koc w cieniu jej gałęzi. Uruchamia nowe bodźce, pobudza zmysły, zachęca do zabawy. Uczy poznawania własnego ciała i niweluje niepotrzebne psychiczne zahamowania. Wiśnia jest jest najlepszym dendrologicznym seksuologiem.

 

źródło - UZDRAWIANIE - SAMOLECZENIE - ZDROWIE - OM AH HUM! - DRZEWA

Wiśnia powiadasz :chytry_na: he he

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Gdy jadę rowerem przez las, mam swój dąb. Siedzę pod nim zawsze od 1,5 do 2 godz. Po tym siedzeniu czuję że mam więcej energii i czuję sią świetnie. Nie byłem u żadnego lekarza od 20 lat. Należy wybierać proste i zdrowe drzewa. Unikać drzew które mają guzy, bo rosną na żyłach wodnych. Najlepiej sprawdzić wahadełkiem, czy drzewo ma pozytywną energię i ile. Mój dąb emitije około 1 m od pnia energię pozytywną, jestem zaprzyjażniony z nim, a podczas siedzenia usuwa z niego mech, bo to posożyt dla dębu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dzięki bardzo! Za kilka dni wybieram się znowu do lasu, tym razem spróbuję zaprzyjaźnić z jakimś drzewkiem. ^^

 

Cóż... ja rozmawiałem z duchem całego zbioru drzew, sosen konkretnie.... Niezapomniane przeżycie ;D

 

Wow...opowiedz coś więcej!

 

Zakochałam się w starych dębach. Mają w sobie wiele mocy, emanują spokojem, nastrajają poetycko. Przebywanie w ich pobliżu to czyta przyjemność.

Ostatnio odpoczywałam pod 500-wiecznym "Poganinem". Wiem,że ma brata "Chrześcijanina", którego też mam zamiar poznać:)

 

Skąd wiesz jak nazywają się drzewa?

 

Gdy jadę rowerem przez las, mam swój dąb. Siedzę pod nim zawsze od 1,5 do 2 godz. Po tym siedzeniu czuję że mam więcej energii i czuję sią świetnie. Nie byłem u żadnego lekarza od 20 lat. Należy wybierać proste i zdrowe drzewa. Unikać drzew które mają guzy, bo rosną na żyłach wodnych. Najlepiej sprawdzić wahadełkiem, czy drzewo ma pozytywną energię i ile. Mój dąb emitije około 1 m od pnia energię pozytywną, jestem zaprzyjażniony z nim, a podczas siedzenia usuwa z niego mech, bo to posożyt dla dębu.

 

Bardzo fajnie ^^ A robaki cię nie obłażą? O.o

 

// nie pisz posta pod postem, używaj opcji edytuj

Edited by Vampirella
połączenie postów
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...