Skocz do zawartości

czakra serca


kamil1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem początkującym jesli chodzi o czakry. Z tego co wiem to lepiej nie otwierac czakr w moim przypadku gdyz moge wyrzadzic sporo szkod sobie... na poczatek chcialbym oczyscic swoje czakry i doenergetyzować je. Przeczytałem tutaj na forum że trzeba uważać na czakre serca i energetyzować z tyłu nie sprzodu bo grozi zatorem i zatrzymaniem akcji serca w innym poscie o medytacji z czakrami nic takiego nie pisało wiec nie wiem w koncu jak ma to wyglądać. Jak mogę bezpiecznie pracować z moimi czakrami i rozwijać je dalej ale bez otwierania ich? czy medytacja z czakrami to też energetyzowanie? Jesli bede medytował z czakrami oczyszczał je i energetyzował to one same będą sie otwierać czy pozniej bede musial sam to robić? Bardzo proszę o jakieś techniki .I jesli chodzi o medytacje oczyszczanie i energetyzowanie to ile razy dziennie wykonywać te techniki. Ostatnie pytanie dotyczy Jogi czy jest bezpieczna i jaki rodzaj jogi byscie mi polecili? Sorry za tyle pytań ale musze się dowiedzieć pare rzeczy zanim zaczne praktykować a zależy mi na tym bo od kilku lat życie mi sie wywraca do góry nogami i bardzo dużo straciłem ostatnio juz pada mi na głowe i musze zmienić dużo rzeczy w moim życiu i znalesc spokoj wewnętrzny bo oszaleje. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Najprostszą czy jedną z najprostszych metod pracy z czakrami, jest wizualizacja z kolorami. Jest to łagodna i bezpieczna forma pracy z nimi. Relaksujesz się, odprężasz, wizualizujesz np. jak czyste światło spływa z czubka głowy i wypełnia całe wnętrze, po paru minutach gdy czujesz się już nim napełniony, możesz przejść do pracy z poszczególnymi czakrami. Wizualizujesz (zaczynasz albo od podstawy, albo od czubka głowy) jak miejsce w którym jest czakra, rozświetla się odpowiednim kolorem (podstawa czerwony, podbrzusze pomarańczowy itd. serce zielony lub różowy. z mojego doświadczenia, zielony działa bardziej uspokajająco, różowy wzbudza odczucie miłości. oba są wartościowe), każdy przez kilka minut, tyle ile czujesz. Po tym możesz jeszcze dokończyć medytację, koncentracją na wpływającym świetle, czystej energii z ziemi, otworzyć oczy i przebywać jeszcze chwilę w takim stanie. Jeśli czujesz się nabuzowany po takim doświadczeniu, chwilka ćwiczeń, rozciągania, otrząśnięcia energii i powinno się uspokoić. Świeże powietrze i kontakt z naturą ma całościowo dobroczynny wpływ na czakry.

 

Czakry serca raczej nie ładuje się z przodu w zabiegach bioenergoterapeutycznych. Ale wizualizacja czy oddychanie z uczuciem wpływania energii przez czakrę serca, nie szkodzi jeśli się nie przesadza.

 

Hatha joga ma działanie wyciszające, jest nieinwazyjna i pomaga się ustabilizować wewnętrznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być coś takiego: wizualizuje na wdechu czystą energie z ziemi przechodzącą przez nogi do czakry podstawy która zamienia się w czerwony kolor i tak kilka minut na wydechu odprowadzam zanieczyszczenia do ziemi. Następnie energie prowadzę znowu przez nogi przez czakrę podstawy do czakry sakralnej gdzie zamienia się w pomarańczowy i znowu na wydechu zanieczyszczenia odprowadzam do ziemi i tak z każdą kolejną czakrą aż do czakry korony. Potem wizualizuje czystą energie z kosmosu przechodzącą przez czubek głowy do czakry podstawy zamieniajacą sie w czerwony kolor potem analogicznie czakra sakralna, splotu, serca, gardła, 3 oka. Kiedy jestem na słońcu wciągam energie ze słońca przez czakre splotu i dalej kieruje energie do innych czakr w dół i w góre. Czy to dobra metoda? Bo słyszałem że nie powinno się przemieszczać energi z niższych czakr do wyższych więc dobrze robie pobierając energie z ziemi do wszystkich czakr czy tylko do pierwszych trzech????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak jeśli nie sprawia Ci to wysiłku.

I jedno (od dołu do góry) i drugie działa nieco inaczej ale oba podejścia są okej. Ważne żeby samemu dobrze dobrać na czucie. Nie pracowałem z energią ze słońca, więc nie powiem tu nic :) Co do tego że nie powinno się przemieszczać z dolnych do wyższych, jeśli nie czujesz się przeenergetyzowany, nabuzowany energią po czymś takim, myślę że jest to ok. Z reguły (pracując z czakrą podstawy) sam pozwalam by energia z podstawy wpływała swobodnie do całego ciała i wszystkich czakr. Nie widzę efektów ubocznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...