Skocz do zawartości
Wadżet

Reinkarnacja na osi czasu..

Rekomendowane odpowiedzi

Wadżet

Witajcie,

Jak wiemy, czas nie płynie liniowo; a dusza ludzka podlega reinkarnacji, by uczyć się. Moje pytanie jest takie: czy dusza ludzka może zreinkarnować się w przeszłości czy tylko w przyszłości??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gabó

Myślę że może bo przeszłość nadal istnieje ale żeby sie upewnić byś musiał się uśmiercić ^^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Bogd

obecnie wiemy że czas nie istnieje bo jest tylko wymysłem ludzkich zegarków więc dusza nie może sie inkarnować ani w przeszłości ani w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witek D.

Ja jestem szczerze mówiąc przeciwnikiem (bez zagorzałości) stwierdzeń/pomysłów na temat podróży w czasie (w przeszłość) czy wcieleń w przeszłości. Z mojego punktu widzenia - jesteśmy tu i teraz. Więc zarówno przeszłość jak i przyszłość, jest bytem wyłącznie teoretycznym. Trudno mówić nawet o przyszłych wcieleniach, tak naprawdę te przyszłe wcielenia pojawią się, gdy znowu będzie "tu i teraz". Życie/istnienie jest procesem dynamicznym i tak jak "tu i teraz" jest ukształtowane uwarunkowaniami z przeszłości a przyszłość jest kształtowana przez obecnie zachodzące decyzje i procesy (choćby warunkowane przeszłością), to nadal nie istnieją one w tym momencie, a ich realność związana jest tylko z postrzeganiem (świat żyje, umysł szereguje).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi