Skocz do zawartości

DMT - molekuła duszy


Travis

Rekomendowane odpowiedzi

DMT to najsliniejszy ze znanych psychodelików, jego "moc" mozna przyrównywać do 100-krotnej "mocy" LSD (przy czym nie mam na myśli dawki bo powyżej 1000mg LSD po prostu działa dłużej a jakościowego wzrostu nie ma), charakterystyczne dla DMT jest:

 

Całkowite i bardzo szybkie (skokowe) przeniesienie użytkownika do "innego królestwa", działanie jest zasadniczo różne od innych psychodelików, nie wchodząc w szczegóły pozostałe psychodeliki dają halucynacje na bazie znanej rzeczywistości (są pewne wyjątki np. muchomory używane na Syberii powodują transowy sen ale działanie DMT się od niego mocno różni); tutaj następuje całkowity skok percepcyjny do jakiegoś innego miejsca.

 

Użytkownik zachowuje trzeźwość umysłu i percepcji (przy dużych dawkach innych psychodelików nie ma o tym mowy), to bardzo charakterystyczne dla DMT. Bardzo częstym motywem jest kontakt z innymi "istotami" które podejmują rodzaj werbalnej komunikacji. Znowu jest to charakterystyczne dla DMT - niektóre inne psychodeliki (np. grzyby) dają pewną "narrację", ale nie ma ona formy kontaktu z innymi istotami.

 

DMT to podstawowy składnik ayahuaski - podstawowego szamańskiego środka w Ameryce południowej (tak naprawdę to piją go tam nie tylko szamani). Ciekawe jest to, że DMT jest produkowane w ludzkim organizmie a jeszcze ciekawsze są szczegóły jak np. to, że jego synteza rozpoczyna się w 49 dniu życia płodu (kiedy wg myśli wschodu dusza przybywa do ciała - generalnie byłbym tutaj bardzo ostrożny by wszystko łatwo i szybko wyjaśniać)

 

Zwiekszony poziom DMT obserwuje się np. w chwili śmierci, poza tym DMT wiąże się z różnymi stanami mistycznymi oraz np tzw. alien abductions, wszystko to niektórzy próbują tłumaczyć jako zwiększony poziom DMT i znowu byłbym bardzo ostrożny by wszystkie fenomeny psychiki z tym łączyć; choć badania wskazują że niektóre łączyć można (jest jakaś korelacja).

 

DMT produkowane jest przez szyszynkę (czyli "fizyczne trzecie oko" - o ile szukanie fizycznych odpowiedników innych czakr wydaje się pozbawione sensu, to w ewentualnym kontekście działania DMT coś może być na rzeczy). Istnieją poszlaki na to że DMT jest dość istotne dla pracy mózgu; duża ilość energji jest przeznaczana na syntezę itp; sprawa wymaga na pewno dokładniejszego badania

 

[video=youtube;arLmMYFEWfs]

 

dmt-hyper1.jpg

DMT. Molekuła duszy - Rick Strassman - Lubimyczytać.pl

 

Jak zabija się Twoją szyszynkę? - Instytut Arete - Szkoła Swobodnego Rozwoju Możliwości

Szyszynka, tunele rzeczywistości i 2012 - Instytut Arete - Szkoła Swobodnego Rozwoju Możliwości

 

 

A więc, co sądzicie na temat mistycznych efektów zażycia bądź wyprodukowania DMT? Zastanawiam się na ile stan po zażyciu DMT jest podobny do OOBE, można zaryzykować stwierdzenie, że są to pokrewne zjawiska. Osobiście tego nie porównywałem, ale mam nadzieję, że kiedyś będzie mi dane. Czy ktoś z tego forum ma jakieś doświadczenia z DMT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś na rzeczy z tym wytwarzaniem przez szyszynkę DMT ,wiem po sobie ponieważ praktykując autentyczny trening duchowy - joga,medytacja ,doświadczenia magiczne i inne przeżywałem stany niezwykłe ,paranormalne i mistyczne (osobiście żadnych narkotyków czy używek nie używałem ),po latach moja świadomość się znacznie unormowała a moje poglądy stały się jasne .

A co o szyszynce pisze nauka

Przy odpowiednim poziomie melatoniny i serotoniny szyszynka zaczyna syntetyzować DMT (5-MeO-DMT - 5-metoksy-N, N-dimetylotryptamina).

Jest to odpowiedzialna za powstawanie wizji substancja psychoaktywna o wyjątkowo dużej aktywności i mocy. Ściśle łączy się z naszą duchowością i prawidłowym postrzeganiem świata.

 

 

Dzisiejsi naukowcy potwierdzają, że DMT odpowiada za barwne wizje, porywy wyobraźni, podróże poza ciałem, uniesienia mistyczne, doświadczenia transcendentalne, a nawet za kontakty z kosmitami.

 

Jego obecność w mózgu rozszerza granice percepcji i otwiera oko na niewidzialną dotąd rzeczywistość. Wywołane przez tę substancję wizje duchowe pozwalają na zrozumienie Wyższego Porządku.

 

Rick Strassman, po przeprowadzeniu szeregu badań na Uniwersytecie Nowego Meksyku, uważa wydzielane przez szyszynkę DMT za coś w rodzaju portalu - drzwi do innych wymiarów i światów oraz do... przyszłości. To ono uruchamia całą machinerię "życia po śmierci".

 

Timothy Leary (amerykański guru lat 60-tych), zaklasyfikował je do substancji, umożliwiających przekroczenie wszystkich siedmiu poziomów świadomości i osiągnięcie ostatniego z nich - "Atomowo-Elektronowego".

 

Przyczyną, dla której mózg produkuje stanowczo za mało DMT dla własnych potrzeb szczęścia, jest proces wychowania dzieci i problemy cywilizacji: powszechny stres, złe odżywianie, zanieczyszczone powietrze, pokarm i woda.... itd.

 

źródło : http://www.ayahuasca.net.pl/szyszynka.html

Edytowane przez andros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...