Skocz do zawartości

Głos podczas snu.


Scanlon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewna, czy ten temat tutaj pasuje, no ale gdzieś go wsadzić trzeba. : )

 

Parę dni temu moja znajoma wysłała mi nagranie, po którym bała się położyć znowu spać. Pozwoliła je udostępnić. Co do początku nie ma wątpliwości - wyraźnie mówi coś przez sen. Ciekawie robi się na samym, samiutkim końcu. Proponuję założyć dobre słuchawki i podgłośnić do granic możliwości, bo głos jest naprawdę cichy. Nagranie jest tutaj:

https://soundcloud.com/samiraeos/rec-1392439017888

 

Teraz parę słów wyjaśnienia.

Nagranie zrobione jest przez jakąś aplikację, która nagrywa na telefon wszystkie dźwięki, aż do włączenia się budzika. Przed podanym fragmentem nagranych zostało jeszcze kilka z mową przez sen (brzmiały podobnie do wstępu tego nagrania), do tego sporo z szuraniem pościeli, przewracaniem się z boku na bok. Po tym ostatnim nie było więcej nic, koleżanka spała już spokojnie. W domu w trakcie nagrania nie było nikogo oprócz mojej znajomej. Nie ma zwierząt.

Dzisiaj dostałam drugie nagranie, nie tak wyraźne, ale z dobrymi słuchawkami też można coś dosłyszeć.

 

Teraz w końcu mogę zadać pytanie: Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W pierwszym nagraniu Słychać słowo Śpij albo Śpisz... a w drugim nie dosłyszałam mimo głosu na maxa . Pozwolę sobie przytoczyć moją historię.

Mieszkam z narzeczonym oraz dwójką naszych dzieci. Też jakiś czas zostawialiśmy włączone nagrywanie w nocy , ponieważ "coś" było w naszym mieszkaniu. Na jednym nagraniu , było słychać jak ktoś głośno i wyraźnie wypowiada moje imię. Byliśmy przerażeni. Gdyby nie to że mieliśmy włączoną kamerę , nie uwierzyła bym , pomyślała bym że to mój narzyczony. Ale leżał w tym czasie w łóżku koło mnie , starszy syn spał z nami , a młodszy miał niespełna 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poltergeisty przypadkiem nie działają zupełnie inaczej, jeśli już się pojawiają?

Zresztą, poltergeist to raczej manifestacja jakiejś niefizycznej siły. Nie sądzę, by to to gadało składnie, aye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek. Czekam na jakieś jego rozwinięcie. Nikt, z Wróżek i Wróżbitów, Magów, Wiedźm itd(sory jak kogoś pominęłam;) ) nie spotkał się z takim zjawiskiem? Wielce zaciekawiona czekam na wypowiedzi.

 

Mam nadzieję, że prócz pary tych słów nic się nie dzieje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic a nic. Jest cisza i spokój, życie toczy się zupełnie normalnie, aye.

 

(Żeby była jasność - tą znajomą jestem ja. Scanlon była tak miła, że zarejestrowała się wcześniej i opisała mój przypadek, kiedy szukałyśmy odpowiedzi tu i tam. Dopiero potem zarejestrowałam się ja. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość Jacek Bartnicki

Ja czekam z niecierpliwością na kolejne nagrania ;).

Można by to przerobić na scenariusz do filmu, albo ewentualnie piosenki (kto pamięta Blair Witch Projekt? albo Oszukać Przeznaczenie?)

 

Można też wysłać do Fundacji Nautinus takie nagranie z opisem co dokładnie się stało.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...