Skocz do zawartości

Ucisk w okolicach splotu- PROSZĘ O POMOC


Damian12345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dłuższego czasu nie wiem co się ze mną dzieje... Mam taki ucisk w okolicach splotu słonecznego, im bardziej się na nim koncentruje tym więcej pojawia się smutku, złośći, negatywnych myśli, tym mniej mam energii... W przeszłości, miałem dużo przykrych sytuacji, dużo stresu i smutku, może to ciało bolesne? Pytania mile widziane, proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Damianie splot słoneczy to magazyn negatywnej energii ,stresów ,złych emocji itp. które się tam znajdują ,jak i energii pozytywnej ,splot słoneczny znajduje się w okolicy wątroby i woreczka żółciowego (wątroba to jeden z największych organów oczyszczania organizmu z toksyn i niepotrzebnych produktów przemiany materii ,),mówi się (coś mi siadło na wątrobie ,żółć mnie zalała itd. ) ,splot słoneczny może być dla nas źródłem siły,jak i słabości tzw. "ciałem bolesnym " , według filozofii jogi to 3 czakra .

Czakra splotu słonecznego - MANIPURA, zlokalizowana powyżej pępka bliżej mostka. Wnosi witalność i siłę ciała, inteligencję, siedziba " ego", podświadomości i wewnętrznego dziecka. Zarządza jamą brzuszną, przeponą, żołądkiem, wątrobą, śledzioną, trzustką. Za jej pomocą jest energetyzowane całe ciało. Jest to najważniejsza elektrownia energii w ciele człowieka.

 

Na poziomie trzeciej czakry uczymy się doświadczeń życia, poznajemy pragnienia, emocje, ludzkie uczucia stają się głębsze. Z tej czakry człowiek przenosi się na wyższe poziomy. Prawidłowa funkcja tej czakry to równowaga emocjonalna, spokój, akceptacja samego siebie i świata. Dobry stosunek z otoczeniem, poznanie własnych potrzeb - ograniczeń, spontaniczność, szczerość, otwartość.

 

Cechy negatywne występujące przy niedoborach energetycznych w trzeciej czakrze to złość, nienawiść, egoizm, skłonność do nałogów, niedowartościowanie samych siebie, zbyt dużo dajemy z siebie, świat jest pełen przeszkód, przeszkadzają nam opinie innych.

Edytowane przez andros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam.

Muszę napisać, że im silniejsze to uczucie, tym bardziej to odbija się na mojej twarzy, robią mi się wory pod oczami, puchną mi niektóre miejsca i wg nie wygląda to zbyt sympatycznie... Wylewa się to na zewnątrz, ludzie to widzą.

Na razie próbuję obserwować te uczucia, czytałem, że kiedy obserwujemy to całe "ciało bolesne", to po jakimś czasie znika, nie wolno się z nim utożsamiać tylko obserwować...

Korzystam też z EFT, myślicie, że jest sens? Może to też ma jakiś związek z meridianami?

Poza tym ćwiczę jogę, miałem okres, kiedy te blokady zniknęły, robiłem asany działające głównie na trzecią czakrę , pojawiło się takie miłe ciepło i pulsowanie , kiedy normalnie czułem ucisk i blokadę w tym miejscu. Kiedy miałem ten okres, czułem się naprawdę świetnie, miałem więcej energii...

 

Ps. Podczas medytacji ten ucisk i nieprzyjemne myśli i uczucia znikają, jest ulga:) , natomiast pojawia się taki ucisk na czole i czubku głowy , i takie pulsowanie w okolicach trzeciego oka ( nawet to przyjemne :) ) Czasami ten ucisk, ciągnięcie, ciepło pojawiają się w ciągu dnia bez przyczyny... Co o tym sądzicie? Czakry mi się otwierają? :D

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

EFT jak najbardziej. Masz po prostu dużo tak zwanych "stłumień". Czyli potłumionych traum, emocji.Na to dobry jest rebirthing. To pulsowanie...no generalnie masz niesharmonizowane czakry. Popracuj bardziej nad ugruntowaniem. Bo energia może iśc za bardzo do góry- tam sie kumulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ten ucisk był spowodowany negatywnymi emocjami z przeszłości, wystarczyło kilka dni popracować z EFT aby się od tego uwolnić. Teraz pracuję nad niższymi czakrami, bo te mam dużo słabsze w porównaniu do wyższych. Wg mnie, to EFT jest wg mnie świetne, aby uwolnić się od różnych negatywnych emocji, wzorów myślowych.

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...