Skocz do zawartości

Sensus, Klaudia Ingot "Specbabka. Obudź w sobie kobiecą moc"


Inez2503

Rekomendowane odpowiedzi

  • Maestro

Często w momencie zagubienia, lęku, niepewności zadajemy sobie pytania Co dalej? Jak żyć, żeby przeżyć życie w pełni, a na starość nie żałować tego, że brakowało nam odwagi? Co robić, żeby osiągnąć sukces i wyjść z marazmu? Nie jest to łatwe bez zmiany myślenia, zmiany podejścia do samego siebie, ale jest WYKONALNE, o czym przekonuje autorka ksiązki „Specbabka. Obudź w sobie kobiecą moc” Klaudia Ingot. Książka została mi udostępniona dzięki Wydawnictwu Sensus, za co jestem bardzo wdzięczna.

Lektura, a w zasadzie poradnik skierowany jest do kobiet. Płci teoretycznie słabszej, bardziej poddającej się emocjom, wrażliwej, ale jednocześnie mającej możliwości pokonania stereotypów, dzięki sile przebicia i lepszemu wglądowi w siebie. Jak stać się Specbabką, czyli kobietą pewną swojej kobiecości, wyrazistą, podziwianą, odnoszącą sukcesy, nie bojącej się wyzwań? Wystarczy zmiana myślenia, zmiana nastawienia do samej siebie na zdecydowanie życzliwsze. Porzućmy stereotypy jakie są nam narzucane od pierwszych chwil naszego życia, przestańmy przejmować się opinią innych, bo czy ci inni są lepsi? W żadnym wypadku. Są po prostu inni,a może tak bardzo zablokowani na zmiany, że wola pozostać w bezpiecznym miejscu, niż rzucać światu wyzwania. Po co więc ich słuchać ?

Uważam, że z treścią tej książki powinna zapoznać się każda kobieta, gdyż otwiera ona oczy na błędy, które popełniamy, tłumaczy dlaczego pewne rzeczy idą nie po naszej myśli. Mi osobiście dodała odwagi, utwierdziła w przekonaniu, że to co robię i to co myślę jest prawidłowe i kieruje mnie w stronę sukcesu i spełnienia. Ze słowa, które niekiedy słyszę od bliskich na swój temat są wyrazem ich słabości i w żaden sposób nie maja prawa zapaść mi do serca. Autorka daje dobre rady odnośnie relacji z innymi osobami, odnośnie miłości, związków i pracy. W każdej z nich przebija jedno: pamiętajmy o sobie, nie bierzmy do siebie niekiedy krzywdzących opinii wypowiadanych przez innych, odrzućmy poczucie winy. Bądźmy sobą, nie próbujmy być mili wbrew sobie, po to tylko, żeby inni nas lubili. Ci, którzy maja przy nas być i tak pozostaną ci ktorzy6 nas opuszczą nie byli dla nas.

 

Przytoczę tu wybrane rady, które autorka zamieściła na końcu poradnika, a które stanowią kwintesencję tresci książki:

Podejmuj wyzwania, one dają Ci siłę – kiedy czujesz strach zamień to w wyzwanie

W momentach zwątpienia pamiętaj: porażka nie istnieje,istnieją wyłącznie informacje zwrotne

Nie zapominaj, że Twoja wartość jest niepodważalna, wyjątkowa i oczywista

I najważniejsza, która powinna być zapisana na czerwono i powieszona w widocznym miejscu w pokoju : Kochaj siebie.Patrz co dzień w lustro i mów za co siebie kochasz.

Edytowane przez Inez2503
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim:)

bardzo mi się spodobała ta recenzja, jestem zainteresowana:) Dziękuję za poradę i dam znać jak mam wrażenia po przeczytaniu, ale właśnie tego teraz potrzebuję- motywacji do działania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...