Skocz do zawartości

Dziwna faza snu.


Hyikotaro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądam wasze forum od tygodnia.

Mam pewien problem czy też pytanie.

Dziś w nocy położyłem się spać o około 00:30, nie mogłem zasną

Powtarzalem przed snem słowa: "Podczas snu odzyskam swiadomość."

Wońcu udało mi się zasnąć. Miałem strasznie dziwny sen, że byłem w lesie.

Było mega ciemno, kompletnie nic nie widzialem, czułem się jak nacpany.

Chodziłem krzywo, szukając wyjścia z lasu. Nagle byłem z czym moim kolegą, koło mojej podstawówki.

Tak bylo więcej światła i moglem coś zobaczyć, lecz po chwili znowu było tak ciemno, że nic nie mogłem zobaczyć.

Kierowaliśy się w stronę furtki, lecz przypomniało mi się, ze jest ona zamknięta.

I wlaśnie w tym momencie było coś dziwnego pomyślałem sobie:"Jak pomyśle sobie, że ta furtka jest otwarta to bedzie."

Po chwili znowu znalazłem się w lesie, słyszałem głosy.

I wtedy nagle otworzyłem oczy, w pełni sił tak jakbym zamknął oczy na chwilę i otworzył.

Na zagarku była ~1:30. Zdziwily mnie 2 rzeczy z tym, że pomyślałem sobie, że ta furtka będzie otwarta.

Tak jakby mój umysł miał swiadomość, że to sen ale nie ja.(pewnie dziwnie to brzmi.)

Drugą rzeczą jest:Czy sen nie jest przypadkiem w innej fazie snu, czy nie był on za szybko? Czy byl

pół świadomy sen? Wciągu tego miesiąca, drugi raz mi się taki sen zdarzył. Piszę z telefonu więc przepraszam za jakiekolwiek błędy, ale pisanie na tym telefonie to piekło. Czekam na komentarze.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej rzeczy, to mi się też zdarzyło, że we śnie mój umysł powiedział sobie "to tylko sen" i dalsze decyzje podejmował bazując na tym, ale jednocześnie ja tego nie wiedziałam.

Co do drugiej, neurobiolodzy udowodnili, że nie tylko w REM pojawiają się sny, chociaż to co odbywa się pomiędzy fazami rem zwykle różni się trochę od typowego snu, a bardziej przypomina swego rodzaju myślenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze mam albo sny strasznie realne, albo takie, że jestem świadoma śnienia, ale inaczej niż u Ciebie... Nie wiem, jak to wyjaśnić. Ja niekiedy wiem, że śnię i np. jeśli to koszmar, to chcę się obudzić, ale nie mogę, a po przebudzeniu (w końcu jakoś się udaje- wówczas zazwyczaj albo rzucam się w przepaść, albo się zabijam (wiem, jak to brzmi ;p) itp., bo wiem, że wtedy się na pewno obudzę) czuję wielką ulgę, że się udało. To tak jakbym, ja nie chciała już śnić, ale umysł nadal to robił.

 

Zdarza się, że kładę się spać i po godzinie się budzę i pamiętam dokładnie strasznie długie sny, z tym, że bardzo dziwne, więc widocznie można i tak. No i na jawie są jeszcze w momencie zasypiania, ale to chyba najgorsze co może być i nie życzę Ci tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...