Skocz do zawartości

sny o zmarłych


vikib

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Często śnią mi się zmarli nawet tacy których nie znam, zwłoki, cmentarze, groby, trumny ze zmarłymi, ekshumacja zwłok. Jak śnią mi się bliscy to zazwyczaj rozmawiam z nimi a potem szykuję ich do powrotu na tamta stronę. Zazwyczaj taka rozmowa odbywa się w ciemnym pomieszczeniu a my siedzimy, ale jak śni mi się któraś z babć to czasem jesteśmy w ogrodzie.

 

Nigdy nie boję się w tych snach, jestem spokojna a zmarli nie chcą mnie skrzywdzić. Co mnie dziwi to to, że nie pamiętam tematu rozmowy tylko to jak mówią, że już czas na nich. Czasem coś mi dają np. prababcia w jednym ze snów dawała mi pierścionek. Brat nie żyje od ponad 30-tu lat a ja go nie znałam po mimo to śni mi się, ale nie rozmawiamy tylko np.robiłam z księdzem ekshumację zwłok albo świeciłam znicz na jego grobie.

 

Chciała bym wiedzieć czy ma to jakieś głębsze znaczenie czy upominają się o zaświecenie znicza i co z nie znajomymi i zwłokami (nie znajomych)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

też swego czasu prześladowały mnie w snach groby, cmentarze. zadziwił mnie kiedyś sen, który powtórzył się kilka razy. otóż był to "cmentarz" składajacy się z raptem dwóch grobów znajdujący się w jakims oświetlonym pokoju.

myślę, że sny o grobach i cmentarzach wynikają z wewnętrznych niepokojów. czy prześladuje cię fascynacja, obsesja śmierci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za odpowiedź.

Raczej nie prześladują mnie i nie są to koszmary. Nigdy nie boję się tych snów, są spokojne i mam uczucie jak by były realne, dopiero jak się budzę wiem że to był tylko sen. Zmarli są przyjaźnie nastawieni i nie chcą mnie skrzywdzić wręcz przeciwnie rozmawiam z nimi a potem szykuję ich z powrotem na tamten świat. Ostatnio babcia śni mi się ale zawsze w pozycji leżącej i zawsze uśmiechnięta. zmarła w lutym tego roku a już mi się śniła kilka razy, ja do niej mówię a ona się śmieje. Nie mam pojęcia co to znaczy, wiem tylko tyle że gdy babcia się śni to oznacza że się mną opiekuje. Często prababcia mi się śni (mama mojej babci) ale z nią rozmawiam a babcia tylko się śmieje. Zadziwiające ale nigdy żaden z dziadków mi się nie śnił. Jak masz na to jakąś teorie to napisz chętnie poznam zdanie innych na ten temat.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli sny o zmarłych sa koszmarne? jak sprawić, by przestały nas męczyć koszmary senne ? Ja przyznam szczerze, że śnią mi się zmarli z rodziny, ale ja się ich po prostu boję, nie wiem , co zrobić, żeby przestali mnie prześladować;/:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ma to jakiś związek ze stresem, który przeżywasz na codzień, może warto zastanowić się nad tym i ograniczyć stres, pić melisę na uspokojenie i powinno pomóc, może towarzyszą nam tez jakieś lęki, którym warto byłoby sprostać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Stres mam wpisany w ryzyko zawodowe, więc nawet się nad tym nie zastanawiam. I gdy bym miała koszmary z tym związane to być może inaczej bym do tego podchodziła, ale są to mile spędzone chwile w śnie z przodkami. Inaczej traktuję sny z obcymi i chodź nie są to koszmary to nie lubię śnić o nieznajomych zmarłych. Najgorsze są sny prorocze i wiem że stanie się coś złego więc staram się zapomnieć taki sen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dopominają się twojej wizyty na cmentarzu, modlitwy i zaświecenia znicza i tym samym przypominają, że kiedyś żyli chodź żywi już nie pamiętają. Sen to ludzka podświadomość i chodź wydaje się nam że nie myślimy o czymś to tak nie jest a sny są najlepszym tego przykładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie. Powiem tak próbuje ale mało mam czasu na to. Interesują mnie takie rzeczy. Możesz mi powiedzieć skąd u ciebie takie pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale interesują mnie takie rzeczy i nawet próbowałam ale za mało mam czasu. A mogę wiedzieć skąd u ciebie takie pytanie akurat do mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałaś o sny ze zmarłymi oraz o to, czy to może mieć głębsze znaczenie. By się tego dowiedzieć potrzeba wiedzieć troszkę więcej niż sam sen. Stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że czasami sny są silnie związane z naszą podświadomością i z tym co przeżywamy na co dzień, sny mogą nieść ze sobą jakieś przesłanie głębsze, ale nie można popadać w skrajność i opierać się tylko na śnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i mam prośbę jak byś mogła się odnieść do tych snów była bym wdzięczna :)

 

Postaram się dziś lub jutro wieczorkiem zobaczyć co tam w trawie piszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to normalne, żeby bać się snów o zmarłych, ja mam często sny o zmarłych, śnią mi się osoby także z rodziny, ale boje się tych snów, bo nie zawsze są one przyjemne niestety, nie wiem jak się uporać i powiedzieć zmarłym, żeby mnie nie nawiedzali:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vikib od dawna masz takie sny? Bo mam takie mieszane uczucia ;)

A czy to normalne, żeby bać się snów o zmarłych, ja mam często sny o zmarłych, śnią mi się osoby także z rodziny, ale boje się tych snów, bo nie zawsze są one przyjemne niestety, nie wiem jak się uporać i powiedzieć zmarłym, żeby mnie nie nawiedzali:(

No nie jest to naturalne raczej. Napisz osobny watek, opisz sny etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vikib od dawna masz takie sny? Bo mam takie mieszane uczucia ;)

 

No nie jest to naturalne raczej. Napisz osobny watek, opisz sny etc.

 

Jeżeli chodzi o mnie to 3 do 5 razy w tygodniu śnią mi się zmarli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...