Skocz do zawartości

Zagadka Kryminalna.. szukamy pieniedzy.. i zlodzieja


Sznuflina

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, sprobujcie znalezc rozwiazanie zagadki kryminalnej.

W zeszly piatek..lub sobote, pewnej pensjonarce naszego domu, zginela kasetka metalowa ze spora iloscia pieniedzy.

 

Klucze pozostaly ale kasetki nie ma. Przeszukalismy caly pokoj..

Podejrzani sa wlasciwie wszyscy pracownicy..jak rowniez rodzina, lekarze... wszyscy, kto wchodzil do pokoju tej pani.

 

Ja przygotowuje jej tylko posilki..nie wiem nawet, gdzie jest jej pokoj..

 

Nastepnym krokiem jaki musi podjac nasze kierownictwo, jest powiadomienie policji i wniesienie sprawy o kradziez, przeciwko nieznajomej osobie.

 

Moze uda sie komus jakos .. stawiajac karty w tej sprawie, naprowadzic nas na jakis trop? czy to ktos z "naszych" ludzi byl? czy zupelnie obcy?

czy stalo sie to w dzien czy w nocy? Mezczyzna(i) ? kobieta(y) ?

 

Ciekawa jestem jak rozwiaze sie ta cala sprawa.

Oczywiscie, ze powiadomie Was o rozwiazaniu zagadki..jak tylko to nastapi.. o ile.. :bezradny:

 

Ćwiczenia mają dotyczyc spraw, o których posiadamy wiedzę, czyli przeszłości lub teraźniejszości nam znanej. Zamykam wątek - Cornelia

Edytowane przez Czarownica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem absolutnym laikiem, ale wyszło mi :

4 Miecze

6 Denarów

5 Kielichów

 

Myślę, że Pani ta dała, bądź była skłonna oddać kasetkę osobie, która wydawała jej się potrzebująca. W każdym razie sygnalizowała temu komuś, że ma odłożone pieniądze i wskazała miejsce. Może wiązała z tą osobą też jakieś plany na przyszłość. W każdym razie liczyła się na odwzajemnienie. Myślę, że owa Pani wie, kto mógł był sprawcą. Teraz przeżywa stratę. Zgłoszenie kradzieży daje pewne szanse na jakąkolwiek rekompensatę. Przynajmniej otrzyma współczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam;)

Moje karty:

przełożenie: Q buław, rycerz mieczy, Gwiazda

1. aktualna sytuacja: 4 buław

2. przeszłość zdarzenia: Głupiec

3. źródło, przyczyna problemu: Wieża+5 buław

4.rada: kochankowie

5.to co nieuniknione: koło fortuny

6.wynik: 2 buław

Mimo wszystko wydaje mi się, ze kasetka jest w pensjonacie(4buław). Doszło do jakiegoś zamieszania, kobitka sama przez swą niefrasobliwość i nieuwagę gdzieś ją włożyła. Może gdzięs się spieszyła. To co nieuniknione to Koło, więc myślę że nastąpi pozytywne rozstrzygnięcie sprawy. Rada Kochankowie mówi by nawiązać współpracę z tą Panią, porozmawiać, może też mówić o miejscu "pobytu" tej kasetki - może w miejscu gdzie ktoś ją odwiedzał lub gdzie spotykają się ludzie:). Wynik to 2 buław- myślę że jest bliżej niż sądzicie, moim zdaniem się znajdzie.

To tak na szybko. Czekam na weryfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...