Jump to content

Ucieczka przed mężczyzną, spadanie z wysokiej góry/wieży


freyax
 Share

Recommended Posts

Odkąd tylko pamiętam, a będzie to pewnie kilkanaście lat, mam ciągle dwa te same sny. Mniej więcej raz w miesiącu zdarzy się inny, ale nigdy nie jest przyjemny czy radosny. Zawsze odczuwam ogromny strach i zdenerwowanie.

 

W pierwszym śnie zawsze przed kimś uciekam. Wiem, że to jest mężczyzna, lecz nie widzę jego twarzy. Dzieje się to w różnych miejscach. Niekiedy pojawia się też włamanie do mojego domu przez jakiegoś mężczyznę i tutaj również pojawia się wątek ucieczki.

 

W drugim śnie stoję na bardzo wysokiej górze lub wieży, nagle osuwam się i lecę w dół.

 

Niestety po obudzeniu się nie pamiętam więcej szczegółów.

Te sny są dla mnie strasznie męczące, budzę się cała zlana potem i z kołataniem serca.

 

Czy ktoś wie co takie sny mogą oznaczać? Bardzo proszę o interpretację.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że ten mężczyzna jest sam w sobie reprezentacją twojego strachu. Włamanie do domu oznacza, że ten strach postrzegasz za tak silny, że narusza twoje granice osobiste. Notabene ucieczka nawet gdy jest się we własnym domu, oznacza że uciekasz ze swojej strefy bezpieczeństwa, komfortu - tam gdzie bezpieczeństwo powinno być gwarancją. Innymi słowy, lęk wypędza Cię ze znalezienia w sobie podstawowego poczucia bezpieczeństwa, fundamentalnego, i to w czym odnajdujesz poczucie bezpieczeństwa zamiast tego, to ucieczka.

 

Spadek z wieży myślę że oznacza dzianie się rzeczy których nie kontrolujesz - doświadczenie osuwania się, to moment w którym zaczynasz sobie zdawać sprawę z tracenia kontroli, dalsze przeżycia gdy już spadasz, to twoje reakcje na sytuacje w których tracisz kontrolę. Wieża/góra może być symbolem stabilności, to że jest wysoka, może okazywać że chodzi o sytuacje w których nie czujesz się komfortowo bo są dalekie od codzienności (nowe sytuacje bądź wyzwania).

 

Myślę że gdy uda Ci się w pewnym momencie tego lęku dotknąć (poczujesz się na tyle bezpiecznie) to on zaniknie bo będziesz mogła ujrzeć, czym naprawdę jest. Nie ma co bać się czegoś co jest w Tobie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...