Skocz do zawartości

Czy to moźe być klątwa pokoleniowa?


Raven98

Rekomendowane odpowiedzi

Zasadniczo jestem neutralnie nastawiona do magii,klątw itp.Ale od dłuższego czasu zastanawiam się czy na mojej rodzinie nie ciąży klątwa pokoleniowa dotycząca kobiet,które nie mogą znaleźć szczęścia w miłości.Zaczęło się na siostrze mojej prababci.Z opowieści mamy wiem,że nie miała ona szczęścia w miłości.Ale nie wiem jak to dokładnie było.Później przyszła kolej na moją babcię,2 razy wyszła za mąż,a teraz jest sama.Jeden maż bił ją,a z drugim rozwiedli się już 3-4 miesiące po ślubie!Siostra babci również szybko rozstała się ze swoim mężem i teraz też jest sama.Moja mama również nie zaznała szczęścia w miłości.Mam wrażenie,że to przechodzi na mnie.Mam 16 lat i jescze nie miałam chłopaka jak większość dziewczyn w moim wieku.Boje się,że ten pech jest dziedziczny i że mi również się w życiu nie poszczęści.Co o tym sądzicie?Czy to może być klątwa pokoleniowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto byłoby przyjrzeć się sposobowi wychowywania kobiet w tej rodzinie? Może powielają się jakieś schematy zachowań, wyjątkowo drażniące partnerów lub w ogóle ich odpychające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raven98 może to co powiem nie zabrzmi popularnie, ale najpierw sięgnij po pozycję Robin Norwood " Kobiety, które kochają za bardzo", później zastanów się, czy w zachowaniu kobiet w Twojej rodzinie nie ma jednego z wymienionych w książce schematów. Może jakieś wzorce zachowania są przenoszone jak na matrycy. Ale najważniejsze jest to, że w wieku 16 lat możesz jeszcze wszystko ukształtować tak, jak pragniesz. Nie musisz wybierać "chłopców z lasu". Pamiętaj, że gdzieś jest ten, do którego pasujesz idealnie i pokocha Cię taką, jaka jesteś. Stawiaj granice i wybieraj mądrze. Serce i rozum powinny dojść do porozumienia. Daj im tylko szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wydawać by się mogło - iż same przekazywanie opowieści z pokolenia na pokolenie buduje pewne wzorce w psychice co w następstwie prowadzi do nazwijmy to " przyciągania" takich osobników. Nie jest to teoria nowa, aczkolwiek często się sprawdza tutaj też istnieje możliwość jej wystąpienia. Poszukaj informacji o takich wzorcach gdybyś miała problem - zapraszam do rozmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...